Fitomed, Woda różana 100% - hydrolat

Fitomed, Woda różana 100% - hydrolat

Czysta woda różana może być tonikiem do cery dojrzalej i suchej. Wodę różaną można dodawać do maseczek i kremów (jako fazę wodną). Działa odżywczo, nawilżająco i wygładzająco.

w butelce
płyn
>100ml

Fitomed woda różana

po prostu uwielbiam. Przyjemnie pachnąca woda świetnie sprawdza się jako tonik - można rozcieńczyć ją z wodą w proporcji 1:1, dzięki temu unikniecie ewentualnego działania podrażniającego oraz zyskacie dodatkowe 100 ml produktu :) Swietnie sprawdza się też do płukanek włosów

Przyjemna

Ta woda różana ma mega mocny zachach. Skoro nie ma w składzie perfum, musi zawierać chyba bardzo dobrej jakości hyrdolat. Prodekt stosowało się bardzo przyjemnie, ma właściwości nawilżające, ładny zapach.
Buteleczka 100 ml idealna w podróży. Opakowanie całkiem przyjemne, ciemny plastik chroni, mam nadzieję, zawartość.
Myślę, że jeszcze ją kupię.

Bardzo przyjemny kosmetyk

Hydrolat różany jest jednym z moich ulubionych ze względu na jego właściwości jak i na zapach (delikatny różany).
Dodaję go do maseczek,toników i kremów.
Bardzo lubię robić maseczki w płachcie z zastosowaniem tego hydrolatu.
Po 10 minutach z taką maską na twarzy skóra jest odżywiona, nawilżona i wygładzona.

Gala KWC 2017

Fajna

Wody różanej używam do przemywania twarzy rano i wieczorem, super doprowadza skórę do ładnego wyglądu, wygładza i odświeża.To taki mały zamiennik jako tonik

Zasługuje na uwagę

Na zakup wody różanej zbierałam się już któryś rok z rzędu. Nigdy nie było mi po drodze na te zakupy. W końcu nadarzyła się okazja żeby ją przetestować, więc długo się nie zastanawiałam tylko od razu zaczęłam używać.
Wygodna z ciemnego plastiku butelka z ładną, nieprzesadzoną etykietą od razu przypadła mi do gustu. Koszt 100 ml to 12 zł. Zapach trochę mnie zaskoczył, bo nie jest to typowy zapach róż. Oczywiście nie liczyłam na takie kwaciarniane :D Dla mnie jest neutralny.
Skład: woda z róży damasceńskiej, konserwant, glukonolakton (PHA), wypełniacz
Nie jest najgorszy, ale myślę, że wystarczyłby tam konserwant. Chociaż inne wody różane mają składy wręcz tragiczne. Także już nie narzekam.
Woda różana nadaje się do zwilżania glinek, maseczek tonikowych i oczywiście jako sam tonik. W każdym z tych wariantów sprawdza się świetnie. Skóra jest ukojona i przygotowana pod krem. Przy mojej tłustej cerze rano wystarczy jedynie ona.

Cudo!

Woda różana to po prostu cudowny kosmetyk.

+wygładza i nawilża skórę
+łagodzi podrażnienia
+rozjaśnia przebarwienia
+rozjaśnia cienie pod oczami
+pomaga w leczeniu trądziku

-puszy włosy
-jej zapach krótko się utrzymuje

Świetnie nawilża!

Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do trądziku, okresowo podrażnioną przez kwasy. Moja skóra bardzo polubiła wodę różaną, świetnie ją nawilża i wygładza. Dodaje ją również do glinek, gdzie również sprawdza się świetnie.
Z minusów - czasem, gdy twarz jest podrażniona, to może ją dodatkowo zaczerwienić, które mija po kilku chwilach. Wynika to pewnie z dużego stężenia składników aktywnych.
Ja bardzo polecam!

Używam tego produktu od: 3 msc
Ilość zużytych opakowań: 0,5

Ulubiona woda różana

PLUSY:
+ Przede wszystkim woda różana jest bardzo uniwersalna. Można ją rozcieńczyć i stosować jako łagodzący tonik do twarzy, można też dodawać ją do glinek, a letnią porą idealnie sprawdzi się jako mgiełka odświeżająca (tutaj też trzeba ją rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1).
+ Ma delikatny zapach. Obawiałam się, że aromat będzie zbyt mocny (tak jak w przypadku wielu różanych kosmetyków), tymczasem okazał się łagodny i lekki.
+ Na temat konsystencji nie ma sensu się rozpisywać, ponieważ jest ona typowo wodna (jak na wodę przystało).
+ Wydajność jest kwestią dyskusyjną, zależną od tego do czego i ile wody wykorzystujemy. Ja w ciągu miesiąca zużyłam pół buteleczki, czyli jakieś 75 ml. Stosowałam ją głównie do maseczek oraz od czasu do czasu jako tonik łagodzący (rozcieńczona woda różana doskonale sprawdza się przy cerze naczynkowej).
+ Kosztuje stosunkowo niewiele.
+ Ma krótki i treściwy skład, bez zbędnych dodatków.
+ Opakowanie tej wody różanej jest poręczne. Posiada ono niewielki otwór, dzięki czemu nie wylewa się zbyt wiele produktu. Szata graficzna jest minimalistyczna.
MINUSY:
- Brak :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Świetny tonik

Tonik ten rewelacyjnie sprawdza się jeśli chodzi o odświeżenie naszej cery. Używam go rano i wieczorem, ale także w ciągu dnia by schłodzić i ożywić moją twarz. Mieszam ją z wodą niegazowaną lub mineralną i jest to idealne połączenie. Można ją dodać także do maseczek typu glinka. Bardzo fajny aromat tworzy podczas kąpieli. Aromat różany jest wyczuwalny ale w umiarkowanym stopniu. Na moją cerę suchą bardzo dobrze się sprawuje. Nawilża w zadowalającym mnie stopniu.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie korzystania z 1 opakowania

Woda różana - bardzo uniwersalna.

Woda różana znajduje się w plastikowej buteleczce z zamknięciem na klik. Dodatkowo zapakowana jest w kartonik, na którym umieszczono nazwę, sposób użycia, pojemność itp. Zarówno na etykiecie buteleczki, jak i na kartoniku mamy bardzo istotną informację, że " Ten produkt jest surowcem kosmetycznym. Przed zastosowaniem na skórę zalecamy rozcieńczenie z wodą w proporcjach 1/1" . Dużym plusem jest sam dozownik wody, dzięki niewielkiemu otworowi, jesteśmy w stanie zaaplikować odpowiednią ilość kosmetyku, bez strat i rozchlapywania.

Prześliczny, żaden tam sztuczno-chemiczny, tylko aromat świeżych kwiatów róży. Zapach jest miłym akcentem podczas aplikacji wody różanej.

Skład:
Na pierwszym miejscu w INCI mamy oczywiście wodę, następnie olejek z róży damascena. Warto zwrócić uwagę, że najlepszy jakościowo olejek z róży otrzymuje się właśnie przy zastosowaniu odmiany damascena. Skoro mamy wodę w produkcie, to musi być konserwant. W tym przypadku producent wybrał konserwant dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych - Potassium Sorbate. Nasz skład zamyka kwas cytrynowy, który na naszą skórę działa lekko złuszczająco. Myślę, że tutaj jest zastosowany również , jako regulator pH, bo Potassium Sorbate jest najskuteczniejszy przy kwaśnym pH.

Jak używałam:

Jako dodatek do maseczek. Z reguły na porcję glinki zużywałam łyżeczkę wody różanej. Jeśli maseczka nie miała oczekiwanej konsystencji dolewałam wody mineralnej.

Jako mgiełkę do twarzy. Jestem fanką wszelkiej maści glinek, błotek i innych mazideł. Aby nie dopuścić do zaschnięcia maseczek w skorupę spryskuję twarz wodą termalną, ale od teraz z tym koniec. Zrobiłam własną mgiełkę do twarzy (ciała) na bazie właśnie wody różanej Fitomed. Można zmieszać wodę różaną z wodą mineralną, przelać do butelki z atomizerem i otrzymać mgiełkę, która doskonale się sprawdzi.

Jako tonik. Wodę różaną rozcieńczamy wodą mineralną. W roli toniku sprawdza się dobrze. Rozluźnia ściągniętą po myciu skórę. Cera staje się miękka i promienna. Nie podrażnia, a wręcz łagodzi i oczywiście ślicznie pachnie różami.

Jako okłady na oczy. Nasączyłam wacik rozcieńczoną wodą różaną i nałożyłam na powieki. Bardzo odświeżający i relaksujący zabieg.

Mamy jeszcze wiele innych zastosowań wody różanej. Możemy ją również używać do pielęgnacji włosów (płukanki, maseczki), czy jako dodatek do kąpieli.

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania 150 ml

pachnie on tak jak najdroższe perfumy!

Do hydrolatów podchodziłam trochę jak pies do jeża - a to na pewno nie dla mnie, moja skóra na pewno nie odczuje różnicy jak będę ją traktować taką zapachową wodą.

Jakiś czas temu wpadła w moje ręce woda różana. Osobiście stosowałam ją w 100% stężeniu bezpośrednio na skórę i nie zauważyłam żadnych podrażnień czy niepokojących efektów wręcz.. przeciwnie ;)

Hydrolat różany znalazł u mnie zastosowanie jako tonik (świetnie przygotowuje buzię do przyjęcia kremu), rozcieńczalnik do glinek czy jako główny składnik toniku oczyszczającego by Lorri z kwasem mlekowym (ale o tym kiedy indziej). Rozcieńczona 1:1 z wodą i przelana do atomizera sprawdzi się idealnie w upalne dni, kiedy nasza skóra woła pić ;)

Fanki różanego zapachu będą zachwycone - bowiem pachnie on tak jak najdroższe perfumy!

Efekty na mojej buzi można dostrzec gołym okiem: Skóra napięta ale i nawilżona - nie czuć absolutnie żadnego ściągnięcia! Wypryski uspokojone (spokojnie mogę stwierdzić że goją się zdecydowanie szybciej)

Świetna i uniwersalna:)

W tym kosmetyku dostrzegam same plusy:
+Przede wszystkim naprawdę działa: nawilża, odświeża, łagodzi podrażniania i usuwa drobne zanieczyszczenia.
+Pięknie pachnie świeżymi kwiatami.
+Jest wielofunkcyjna- używam jako toniku, do rozrabiania maseczek, do zwilżenia wlosow przed olejowaniem.
+Ma wygodne opakowanie.
+Tania 150 ml za 15 zł, co po rozcieńczeniu daje aż 300 ml.
+Nietestowana na zwierzętach.
+Polski produkt.