Invisible Matte Finishing Powder (Puder sypki matujący)

Invisible Matte Finishing Powder (Puder sypki matujący)

Bardzo lekki, sypki puder stanowi doskonałe uzupełnienie makijażu i zapewnia nieskazitelny wygląd. Odpowiedni dla każdej karnacji. Doskonale tuszuje rozszerzone pory skóry.
Zawiera składniki aktywne; oxiguard™ - jest odniesieniem do zestawu przeciwutleniaczy chroniących przed uszkodzeniami ze strony wolnych rodników pomagających w osiągnięciu zdrowego wyglądu skóry.
appliglide™ - pozwala na łatwą aplikację. Specjalnie opracowane składniki w postaci drobniutkich kuleczek zapewniają optymalną konsystencję oraz zdolność do łatwego zlewania kolorów. Wykazuje ogromną przewagę nad talkiem.

może być

Puder ma swoje wady i zalety. Jest drobny, daje naturalne wykończenie i jest niewidoczny na twarzy, nie wysusza, nie zawiera talku - więc nie destabilizuje filtrów, jednak słabo te filtry matuje (przynajmniej w porównaniu ze skrobią czy pudrem jedwabnym Hauschki). Nie wiem jednak, dlaczego nazwano go transparentnym, bo na mojej skórze jego kolor jest widoczny i niestety jest dla mnie za ciemny. W opakowaniu tego nie widać, więc chyba ciemnieje na skórze. Podsumowując, to niezły puder, jednak chyba bardziej dla osób z ciemniejszą karnacją.

Używam tego produktu od: ok. 1 roku

Uwaga na kolor.

Miałam wielka ochotę na zakup tego beztalkowego pudru, z myślą o matowieniu filtra oczywiście. Stosunek objętości do ceny jest naprawdę kuszący, ale nie będzie mi dane posiadanie tak ekonomicznego opakowania. Dzięki uprzejmości jednej z wizażanek mogłam go przetestować i uniknąć nietrafionego zakupu. Zgłosiłam go do KWC, więc przekazuję swoje spostrzeżenia po 3 próbach nałożenia tego pudru. Nie jest to więc recenzja sensu stricto, bo 4 i dalszych prób już się nie podejmę. Ale pozwolę sobie na na kilka uwag. To co okazało się dla mnie nie do przejścia w tym pudrze to kolor. Niestety na mnie wygląda żółto. Mam oliwkowy odcień karnacji i puder nałożony na krem z filtrem momentalnie przemienia mnie w uciekinierkę z oddziału zakaźnego pobliskiego szpitala. W ciągu dnia dodatkowo na mojej cerze ciemnieje, co daje efekt bardzo kiepskiego samoopalacza nałożonego w zbyt dużej ilości na twarz. To właśnie kolor, widoczny zresztą już w opakowaniu, skreśla ten puder z mojej listy kosmetycznych nabytków. Moja karnacja nie toleruje pudrów w żółtym odcieniu, podobnie jak i tych różowych zresztą, wymaga odcieni neutralnych, transparentnych, a puder Nuskin ma raczej zdecydowany odcień.
Co do matowania, to jest średnie, ale ja nie szukam w pudrze matu absolutnego, więc mi to nie przeszkadza.
Trudno mi napisać czy polecam go czy nie ze względu na niekorzytny dla mnie kolor. Radzę jednak wypróbować go najpierw na cerze, żeby uniknąć odcieniowej wpadki. Mnie na szczęście się udało - Justynko raz jeszcze dziękuję!