Kej, Naturalny olejek eukaliptusowy

Kej, Naturalny olejek eukaliptusowy

Ma odświeżający zapach. Posiada właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi grypę, przeziębienie, kaszel, bronchit i zmęczenie umysłu. Pomocny w stanach zapalnych skóry. Działa przeciwbólowo i rozgrzewająco, dlatego stosowany jest przy reumatyzmie, artretyzmie, bólach mięśni i nerwobólach. Łagodnie pobudza przy niskim ciśnieniu i stanach depresji. Tępi wszy.

zapachowa
olejek
normalna
olejki do ciała i do masażu

Jeden olejek- mnóstwo zastosowań

Naturalny olejek eukaliptusowy Kej wpadł w moje ręce latem, ponieważ słyszałam, że owady nie lubią jego zapachu. Bez problemu kupiłam go w aptece. W kartonowym pudełeczku umieszczona była szklana buteleczka z ciemnego szkła. Posiada ona precyzyjny kroplomierz, ułatwiający dozowanie. Na opakowaniu można odnaleźć wszelkie informacje, umożliwiające bezpieczne zastosowanie produktu oraz jego zastosowania. Nie mam żadnych zastrzeżeń do opakowania olejku- wszelkie aspekty praktyczne i merytoryczne są zrealizowane na najwyższym poziomie. O istnieniu tego olejku ponownie przypomniałam sobie zimą, gdy dopadł mnie szczególnie męczący katar. Nakrapiałam po kilka kropli na płatki kosmetyczne i ku mojemu zdziwieniu objawy bardzo szybko ustąpiły. Pozytywne odczucia w związku ze stosowaniem tego produktu, sprawiły, że miałam ochotę zastosować go jeszcze w inny sposób. Teraz najchętniej wykorzystuję ten olejek do aromaterapii. Jego przyjemny, świeży zapach pomaga mi się odprężyć, oczyścić umysł i zniwelować stres. W tym celu najczęściej sięgam po kominek do aromaterapii, a gdy nie mam zbyt wiele czasu, dodaję 1-2 krople do balsamu o neutralnym zapachu. Jeśli ktoś lubi zapach eukaliptusa, można zastosować go w roli olejku zapachowego do odkurzacza. Olejek rewelacyjnie odświeża pomieszczenia, a w sezonie przeziębień takie rozwiązanie pozwala oczyścić powietrze z drobnoustrojów. Naturalny olejek eukaliptusowy sprawdzi się również jako aromatyczny dodatek do kąpieli. Myślę jednak, że najbezpieczniejszą opcją dla osób, które nie testowały jeszcze olejku na własnej skórze będzie rozcieńczanie go w olejku bazowym, zgodnie z zaleceniami producenta. Do tego celu śmiało można sięgać po olej winogronowy. U mnie rewelacyjnie sprawdza się również oliwa z oliwek. Słyszałam również o pozytywnym działaniu olejku eukaliptusowego na włosy i skórę głowy, jednak nie wypróbowałam jej jeszcze u siebie. Niewielki dodatek olejku eukaliptusowego do szamponu ma ponoć wzmacniać włosy, łagodzić podrażnienia, zapobiegać powstawaniu krostek, a także zmniejszać przetłuszczanie się włosów. Obecnie nie mam takich problemów z włosami oraz skórą głowy, jednak nie wykluczam, że w ramach kosmetycznych eksperymentów, sprawdzę tą metodę u siebie. Podsumowując, niepozorna buteleczka olejku eukaliptusowego może pomóc rozwiązać wiele problemów od zdrowotnych, aż po "urodowe". Ten olejek ma szansę stać się nieodłącznym towarzyszem podczas imprez plenerowych, czy domowych porządków.