Tołpa, Optimum Nature, Tonik nawilżająco-łagodzący torfowo-ziołowy

Tołpa, Optimum Nature, Tonik nawilżająco-łagodzący torfowo-ziołowy

Nawilżająco - łagodzący tonik Optimum Nature delikatnie tonizuje skórę twarzy i przywraca jej prawidłowe pH. Dzięki zawartości ekstraktu torfowego przyspiesza proces regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i uelastycznia skórę. Wyciąg z nagietka oraz d-pantenol działają kojąco i odświeżająco oraz zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Tonik pozostawia skórę miękką, nawilżoną i dokładnie oczyszczoną. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra nabiera ładnego kolorytu, jest pełna blasku i witalności.

SKŁADNIKI:

- ekstrakt torfowy - badania potwierdziły niezwykłą przydatność ekstraktu w procesach odnowy komórkowej i tkankowej, chroni błony komórkowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników zapobiegając tym samym procesom starzenia się skóry, zawarte w ekstrakcie liczne aminokwasy i fitohormony i inne substancje czynne wspomagają naturalny czynnik nawilżający NMF (Natural Moisturising Factor)występujący w warstwie rogowej skóry, przyspieszają proces regeneracji i odnowy naskórka

-wyciąg z nagietka - posiada silne działanie gojące i regenerujące, zmiękcza i tonizuje skórę, działa odświeżająco i gojąco.

- d-pantenol (prowitamina B5)- działanie nawilżające, nadaje skórze miękkość i gładkość.

rewelacja

Dla mnie to prawdziwy kosmetyk wszechczasow, powiem wiecej: to najlepszy kosmetyk jaki mialam i gdybym musiala wybierac ze swojej kosmetyczki to jest to numer 1. tonik doskonale zmywa zanieczyszczenia, jest lepszy pod tym wzgledem od wszystkich mleczek. stosuje go po zmyciu makijazu, a na waciku i tak zawsze cos sie znajdzie. dzieki temu nie mam juz problemow z jakimis bzydactwami na buzce. Do tego wspaniale nawilza! Mam cere tlusta lecz przesuszona, po uzyciu np. zelu mam bardzo napieta skore, a ten tonik to wspaniala ulga na bardzo dlugo, czesto nie musze juz nawet uzywac kremu. rano wystarczy przemyc wacikiem i po sprawie. Nie odejmuje gwiazdki nawet za taka marna dystrybucje, jak znajduje to kupuje po 2-3 opakowania, starcza na dlugo!

Używam tego produktu od:2 lata
Ilość zużytych opakowań: ? powiedzmy ze 10

Polubiliśmy się ;)

Tonik zamówiłam wraz z innymi produktami ze strony Tołpy i narazie to z niego jestem najbardziej zadowolona :)
-ogromny plus za dokładne usuwanie pozostałości makijażu, kiedy inne toniki wyłapują tylko naprawdę niewielkie resztki i zostawiają lekko beżowy płatek kosmetyczny - ten tonik i na piątym płatku potrafi pokazać resztkę podkładu;
-bardzo wydajny, mimo codzienniego używania jako część demakijażu (2-3 płatki, zależnie od tego czy użyję mleczka, jakiego żelu, itp);
-przyjemny zapach

I teraz kilka minusów
-pozostawia świecącą warswtę, lekko klejącą - ale nie jest ona mocno widoczna. Mimo wszystko jest to dla mnie główna wada większości toników, dlatego też dopiero od niedawna tak intensywnie ich używam: po nałożeniu makijażu czy w domowych pieleszach i tak to nic nikogo nie obchodzi ;)
-nie jest do końca łagodzący, czasem pozostaje neutralny mimo pocierania piątym płatkiem, innym razem prze pierwszym przetarciu potrafi lekko podrażnić, pomijam sytuację po zabiegu laserowym, gdzie miał pełne prawo do tego ;)
-mały minus za to, że potrafi czasem chlusnąć z butelki

Napewno do niego wrócę, ba - obecna butelka jeszcze na długo mi posłuży - bo świetnie oczyszcza skórę :) jednak ostrzegam wrażliwców i osoby z przesuszoną skórą, może podrażnić

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie od jakiegoś miesiąca

edit: niestety - on napewno nie łagodzi :( potrafi solidnie podrażnić mi buzię uwrażliwioną kwasami (zaledwie Acne dermem!)