Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Kofeina wspiera porost włosa; może zahamować nawet uwarunkowane genetycznie wypadanie włosów. Linii badawczej Dr Kurta Wolff udało się rozwinąć metodę, która kofeinę w recepturze szamponu transportuje aż do cebulki włosa. Dzięki nowatorskiej galenice, specjalnej podstawie nośnej, kofeina wnika już w czasie mycia włosów do skóry głowy i może w niej działać.
Codzienne mycie włosów C1 natychmiast dostarcza cebulkom włosa aktywującą substancję czynną. Alpecin-kofeina jest wykrywalna już po 120 sekundach od zastosowania.
Przy przedłużeniu tego czasu, wzrasta ilość kofeiny wchłonięta przez skórę głowy.
Wskazówka: pozostawić na skórze głowy przez 2 minuty od momentu aplikacji do spłukania.
Nie zawiera zmiękczaczy (np. silikonu), dzięki czemu włosy stają się bardziej elastyczne.

Testowałam chcąc osiągnąć efekt szybszego porostu włosów.
Nie było super efektów, często sprawdzam/obserwuję swoje włosy i nie było nic wielkiego po jego użytkowaniu.
Z czasem polubiłam nawet męski zapach na swoich włosach.
Robiłam przerwy, aby włosy się nie przyzwyczaiły.. więc może spróbuję jeszcze raz.

alpecin to lipa

witam ,mam 38lat, używałem tego szamponu od roku ( oraz toniku ), efekty są zerowe , jak miałem zakola i łysy placek na głowie to po roku używania alpecinu nic sie nie zmieniło... poza tym że włosy szybciej rosną,,,, ale poza tym to lipa totalna,......używałem już wielu srodków -dx2-folixin..itd.......... to tylko wyciąganie kasy od naiwnych ludzi...

Gdzie te obiecane włosy?

plusy:
+ męski zapach
+ dobrze oczyszcza
+ odświeża
+ nie wysusza włosów

minusy:
- kiepsko się rozprowadza
- zapach zbyt intensywny
- wysusza skórę głowy
- daje uczucie lodowatego zimna

+/- Czy rzeczywiście wpływa na porost?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- niewydajny
- słaba dostępność
- zdecydowanie za wysoka cena
+ fajne opakowanie

Manicure - gradientowe kropki

Robi, co do niego nalezy

Pokladalam w nim duzo nadziei w zwiazku z nieco wzmozonym wypadaniem wlosow. Nie zawiodl mnie. Rzeczywiscie, znacznie przystopowal linienie. Niestety, moje wlosy go nie polubily i, mimo usilnych negocjacji z mojej strony, nie chcialy, no po prostu nie chcialy, go tolerowac. Reagowaly na niego dosc newralgicznie - byly "nieswoje", przyklapniete, matowe, przetluszczone, przylizane...Az szkoda bylo patrzec.
Zaluje. Bo jako jeden z niewielu szamponow, ktore ostatnio testowalam, ten NAPRAWDE wyraznie wzmacnial wlosy.
Podsumowujac, dobry szampon (choc strasznie smierdzacy), ale nie sprawdzie sie na kazdej glowie.

Koniec z włosami w sitku

Podeszłam trochę z dystansem do tego szamponu, ale zauważyłam już po kilku myciach, że jest zdecydowanie mniej włosów w sitku i na grzebieniu. Wypadają mi włosy przez chorobę i myślałam, że zostanę łysa, ale ten szampon jak narazie daje radę i już go poleciłam kuzynce, która ma ten sam problem co ja.

Świetny

Świetny szampon, który faktycznie przyspieszył porost włosów. Włosy już nie wypadają. W porównaniu do innych szamponów realnie zwiększa objętość. Używałam czasami innego szamponu i widać było, że przy używaniu innego objętość włosów była wyjątkowo licha. Szampon jest też zaskakująco wydajny. Myję włosy co dwa dni, rzadko zmienialam szampon na inny a wystarczyl mi na 8 miesięcy! Świetnie się pieni. Co prawda ma w skladzie SLS ale nie zauważyłam negatywnych skutków. Zapach taki sobie, raczej męski ale nie nieprzyjemny. Producent mógłby zająć się zapachem i zamienić go na jakąś kwiatową nutę, na pewno by nie zaszkodzilo. Mimo wysokiej ceny, kupilam drugie opakowanie i nie żałuję. Wiem, ze szampon zostanie ze mną na dlużej :)

Mój numer jeden !

Szampon zakupiłam jakiś tydzień temu, słyszałam już o nim wcześniej ale stwierdziłam , że nie będę go kupować bo pewnie i tak mi nic nie da . Otóż bardzo się myliłam . Od kilku tygodni zaczęły mi wypadać włosy , na szczotce , ubraniach , ręczniku było ich mnóstwo , stosowałam maski , serum , odżywki , wydałam mnóstwo pieniędzy jednak efektu nie było żadnego , aż do momentu gdy zaczęłam stosować w/w szampon . Po 3 razach zauważyłam znaczną poprawę , włosy były znacznie mocniejsze , nie łamały się , były odświeżone . Wzrostu włosów nie zauważyłam , może w najbliższym czasie coś się wyjaśni w tej sprawie :) Podsumowując :

+ wydajny
+ poprawia kondycję włosów
+ po umyciu włosów widać że jest ich więcej
+ po kilku użyciach włosy mniej się przetłuszczają
+ bardzo dobrze się pieni
+ podczas mycia głowy czuć mrowienie , chłód ( każdy odczuwa to inaczej)
+ ma w miarę przyjemny zapach
+/- ciężko je rozczesać gdy uprzednio nie damy odżywki jednak mi to nie przeszkadza
+ Jest dość drogi ale jak na taki produkt nie żałuję wydania pieniędzy

Troszkę rozczarowanie...

Skuszona pozytywnymi opiniami,w koncu dopadłam szampon na przecenie w Rossmanie,choc wcześniej trudno było mi go gdziekolwiek złapać. Dzis jestem półtora miesiąca po kuracji z nim i...wiem na pewno,ze ten szampon nie sprawdza sie u mnie. Spodziewałam sie czegos innego. A moze inaczej-spodziewałam sie efektów,chociaz minimalnych,a niestety żadnych nie widzę.

Plusy:
+dobrze myje włosy
+ładny zapach (jesli ktoś lubi takie "męskie" zapachy)
+wydajny
Minusy:
-na pewno sie rozczarowałam,ponieważ producent gwarantuje gwałtowny przyrost wlosow i wysyp baby hair,a u mnie zadna z tych obietnic sie nie sprawdziła...
Używam tego produktu od: Ponad miesiac
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Bardzo dobry szampon ;)

Szampon doskonale myje wlosy a skóra głowy po umyciu dosłownie oddycha!! Jak dla mnie sprawdza się bardzo dobrze.Wbrew opinii innych renzji nie plącze moich włosów gdyż wcieram go w samą skórę a nie w końce i na sam koniec odżywka.

- odżywia
- Wydajny

Używam tego produktu od: 1miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka p

Bardzo dobry szampon

Oczywiscie ze go kupie ponownie!
Nie widze zadnych wad! Dzialaniem mozna go porownac do Plantur39 z tym ze ten jest nieco silniejszy i tanszy!
Plusy:
-wydajnosc
-poprawiajacy sie stan skory glowy i wlosow
-wlosy przestaja wypadac
-tanszy od Planturá
-wlosy sa sztywniejsze i lepiej sie ukladaja
Minusy:
-zapach taki meski, no ale coz nie sa to perfumy-tylko szampon :)
Polecam jak najbardziej

Używam tego produktu od: 2 m-ce

50% na tak, 50% na nie

Kupiłam ten szampon bo koleżanka go wręcz zachwalała!!!!

Moim zdaniem szalu nie ma.

+włosy się dobrze pienią
+efekt mrowienia
+są zdrowsze
+nie przetłuszczają się tak szybko

-włosy rosną 1cm na msc (czyli tak jak wcześniej)
-wypadają tak samo - czyli bez zmian
-przez 1 tydzień miałam łupież
-po każdym umyciu głowy trzeba dodatkowo zastosować maske do włosów bądź odrzywkę

wspaniały do chelatowania!

Kupuję ten szampon co jakiś czas, ale tylko z serii produkowanej w Niemczech. W końcu nie od dziś wiadomo, że kosmetyk osmetykowi nierówny, jeśli dana firma ma fabrykę w Polsce i np. w Niemczech.

Dla niektórych skład moze być odstraszający, ale na moje włosy działa świetnie;

+idealny do chelatowania włosów (ma w składzie EDTA)
+daje uczucie mrowienia, pobudza cebulki włosowe, ożywia je
+włosy u nasady są podniesione
+po nałożeniu odżywki nadal czuć szczególnie u nasady efekt czystości włosów
+przy dłuższym stosowaniu faktycznie jakość i ilość rosnących włosów jest zauważalna (szczególnie baby hair)
+ konsystencja jest ok; jest wydajny

- nie można go za długo stosować jeśli nie używamy metody OMO lub nieodpowiednio nawilżamy włosy
-SLS jest oczywiście na drugim miejscu, i kilka PEG...

Zawsze wracam do tego szamponu i stosuje go zgodnie z zaleceniem, czyli trzymam conajmniej 2 minuty na głowie (bez pokrywania końcówek). Nie stosuję go codziennie.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 6-7