Himalaya Herbals, Moisturizing Aloe Vera Face Wash (Żel do twarzy dla suchej skóry)

Żel dla suchej skory. Formuła wolna od mydła pozwala zachować optymalne nawilżenie oraz brak napiętej cery. Ekstrakt z ogórka wygładza i uspokaja skore. Aloes tonuje i nawilza. Naturalny skład dokładnie oczyszcza i nawilza.

Pianka!

Produkt kupiłam ze względu na promocję, zapłaciłam 8zł. Faktycznie producent pisze że bez mydła, a produkt zawiera ALS, który może wysuszać tak jak mydło. Ponadto ten składnik może działać drażniąco na skórę i błony śluzowe. Faktycznie przy tym żelu mam problem z pieczeniem, jeśli przypadkiem dostanie się do oka. Producent na pewno powinien zmienić skład.
Co do produktu, jest bardzo delikatny. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to konsystencja, która nie jest żelowa, ale jakby piankowa. Przy stosowaniu czułam odświeżenie i aromat ogórka. W składzie jest także mentol, który potęguje to odczucie. Nie myje mocno, nie powoduje ściągnięcia, ale też nie daje efektu super oczyszczenia. Mi to akurat odpowiada. Myślę, że dobrze jest stosować go na zmianę z mocniejszym żelem, oczywiście jeśli ktoś tego potrzebuje. Dla bardzo wrażliwej cery wspomniany ALS może być jednak problemem.
Konsystencja sprawia, że produkt raczej się nie pieni, tylko rozsmarowuje. Z tego powodu jest mało wydajny w moim wypadku porównując do innych żeli, bo automatycznie wyciskam go więcej. No więc ogólnie polecam spróbować, jeśli komuś nie przeszkadza taki skład. Mimo wad dla mnie bardzo przyjemny produkt do stosowania na co dzień, choć nie wiem czy wrócę do niego, raczej przetestuję inne żele tej firmy.

Gniot

Razem z kremem z tej samej serii grzeją ławę rezerwowych. Ciezko wykorzystac go nawet do mycia ciała. Pisze jak byk, ze produkt bez mydła. To dlaczego ja tak bardzo i wyraźnie czuje zapach mydła? Ten zabieg był totalnie himalayji niepotrzebny. Zapychał mi twarz i zwyczajnie jej nie domywal. Podziękuje.