Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Blend it!, Marble Sponge (Gąbka do makijażu)

Blend it!, Marble Sponge (Gąbka do makijażu)

Pojemność 1 szt

Blend it! Sponge to uniwersalna gąbka do makijażu. Dzięki unikalnemu kształtowi pozwala na perfekcyjną i łatwą aplikację podkładu. Punktowo zakończona część służy do nakładania korektora, płaska do pokrywania okolic oczu i nosa. Gąbka nie zawiera lateksu.
Dostepne 2 wersje Marble White i Marble Black.

aplikatory, gąbki
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Doskonała i nietrwała

+dużo lepsza od Beauty Blendera, uważanego za "oryginał" gąbeczek do podkładu, więc automatycznie wszystkie gąbki do niego porównuje,
+dopóki nie poznałam gąbki Donegala Jungle Soft, używałam tylko tych gąbek,
+przede wszystkim odpowiada mi w nich wielkość, Beauty Blender jest mały, a Blend It jest ogromna, bardzo mi to odpowiada, nałożenie podkładu na twarz zajmuje mi jakąś minutę i jest bardzo przyjemne,
+mięciutka, dużo miększa od BB,
+bardzo ładny design, miałam już kilka kolorów, nie wiem czy wszystkie, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak,
+nie zauważyłam, żeby chłonęła dużo produktu,
+łatwo ją domyć,
+produkt polski,
+niedroga,
+doskonale nakłada podkład i puder,

-minus jest ogromny: trwałość, zdarza mi się uszkodzić gąbkę przed pierwszym użyciem podczas moczenia, zadarcie paznokciem jest nietrudne do zrobienia, a gąbka niestety nieodporna na takie przypadki,
-trwałość gąbki też pozostawia wiele do życzenia, a najlepsze jest to, że ja nie mam pojęcia od czego to zależy, raczej nie od koloru, bo czasem ten sam wytrzyma 3 miesiące, a czasem 2 tygodnie, nie da się używać, bo po prostu kruszy się na twarzy, zostawia takie "kłaczki", więc nic nie wymyślimy,
-dostępna tylko online, a więc dochodzi koszt przesyłki lub zakup hurtowy, co zawsze wybieram ja, kupuję gąbek za 150 zł, żeby mieć darmową przesyłkę,
-na opakowaniu jest napisane, żeby nie myć jej mydłem w płynie, ciekawe czemu? wcześniej myłam inne gąbki w ten sposób i nic im nie było

W porównaniu z innymi jest to super gąbka, która działa rewelacyjnie, jest tania, ale do tego nietrwała i dostępna tylko online.

Najlepsza!

Przez bardzo długi czas szukałam idealne gąbeczki, a jakoś nigdy nie mogłam zdobyć się na wydanie 70 zł na beauty blender. I o to właśnie Blend it stała się moim niezastąpionym ideałem.

Gąbeczka przyszła do mnie z Minti Shop'u , razem ze swoją mini koleżanką. Już prze opakowanie wyczułam, że są mega delikatne. Po zwilżeniu wodą są genialne - delikatne i mięciutkie. Aplikacja podkładu to marzenie - na twarzy czuć tylko delikatny puszek, idealnie stapia podkład i korektor ze skórą. Dobrze sprawdza się również przy bakingu. Dodatkowym plusem jest to, że gąbeczka nie zawiera silikonu.

Dla mnie bardzo istotną kwestią jest mycie - i tu również świetnie się spisuje, Niewiele trzeba, żeby ją domyć. Po umyciu i wysuszeniu wraca do swojego pierwotnego stanu bez żadnego uszczerbku.

Polecam każdemu;)

Najlepsze gąbeczki!

• Gąbeczki Blend it! Są to pierwsze gąbeczki jakie używałam i dzięki nimi pokochałam ten rodzaj aplikacji podkładu, choć przyznam, że byłam do niego dosyć sceptycznie nastawiona. Gąbeczki są mięciutkie i w ślicznych kolorkach, a w bardzo przystępnych cenach i często na promocji!

Remington

Ulubieniec

Przestestowałam już wiele gąbeczek dostępnych na rynku, ale ta jest z nich zdecydowanie najlepsza. Jest mięciutka, dość duża co pozwala szybko rozprowadzić makijaż, łatwo się ją czyści i jest bardzo odporna - używam jej kilka miesięcy, czyszczę codziennie a wygląda tak jak wtedy, kiedy ją kupiłam. Dodatkowo cena jest bardzo korzystna - ja kupiłam ją w promocyjnej cenie z mini gąbeczką, której używam do aplikacji korektora pod oczy (super się sprawdza).

Najlepsza

Odkąd kupiłam gąbeczke blend it całkowicie zrezygnowałam z używania pędzli do nakładania podkładu. Ma super wygląd, fajny kształt, po zamoczeniu w wodzie pęcznieje. Jest miękka więc przyjemnie się nakłada nią podkład. Wszystko jak najbardziej na plus.

Uwielbiam!

Zanim odkryłam tę gąbeczkę, używałam płaskiego pędzla do podkładu. Był naprawdę dobry, jednak w niektórych miejscach nie spełniał swojej roli tak, jakbym tego chciała. Zaczęłam się wtedy interesować Beauty Blender’em, bo myślałam, że może to będzie rozwiązanie moich problemów. Jedyną rzeczą, która mnie odstraszała była cena. Nie oszukujmy się. Wydanie 80 zł na gąbeczkę do makijażu to dla niezarabiającej osoby bardzo duży wydatek. Odpuściłam, dalej używając pędzla. Aż tu nagle pojawiła się na horyzoncie gąbeczka blend it! Przed zakupem poczytałam kilka recenzji, które mnie do niego przekonały. Na jej korzyść działa również cena. Za komplet dwóch gąbeczek (dużej i malutkiej) zapłaciłam 30 zł.
Dzięki tej gąbeczce nakładanie podkładu stało się zdecydowanie sprawniejsze i (o dziwo!) przyjemne.

Świetna !

Świetna alternatywa dla kultowego Beauty Blendera. Bardziej twarda, tańsza wersja. Pod wpływem wody rośnie i staje się miękka. Łatwa w użyciu i do utrzymania w czystości.

Tania i dobra

Gdy kupiłam pierwszą gąbeczkę tej marki byłam zadowolona, aż do momentu gdy zaczęłam ją myć ;/ pękła mi w pół, a myłam ją jak każdą inną.
Zraziłam się trochę, ale dałam jej jeszcze jedną szansę i kupiłam następną i tu już było ok. Uznałam, że chyba trafiłam na jakąś wadliwą.
Ogólnie podoba mi się, że podczas zamaczania przybiera na wielkości, jest bardzo mięciutka. Kształt pozwala na dokładne i szybkie rozprowadzenie podkładu.
Myje ją delikatnie olejkiem z Issany, dzięki temu jest cały czas czysta, bez przebarwień.
Zużyłam już kilka gąbeczek i póki co jest moją ulubioną. Średnio przy codziennym użytkowaniu i myciu wystarcza mi na około 4 miesiące.

Genialna

Tania, mięciusia, po zmoczeniu tak fajnie rośnie :D Troszkę wypija podkładu, ale to chyba każda gąbka będzie tak robić. Równo nakłada się nią podkład, da się również używać do pudru ryżowego. Nie bije po twarzy, jest elastyczna i da się nią dotrzeć nawet przy skrzydełkach nosa.

nie jestem dobra w gąbkę :(

Kupiłam pełna nadziei i gdy ją dostałam, akurat sporo podróżowałam. Używam podkładu mineralnego w tej chwili i ona do tego (mimo miliona filmików instruktażowych, zapewnień itd.) według mnie średnio się nadaje. Największym problemem dla mnie było to, że ładne "wprowadzenie" podkładu mineralnego trwało dobre 20 minut!!! 20 minut klepałam sam podkład, a potem reszta! Wytrzymałam 3 dni i kupiłam w podróży flat top, bo no nie zamierzałam tyle spędzać czasu nad samym podkładem. Prawdą jednak było, że otrzymywałam dzięki jej użyciu taką trwałość, jakiej żadnym innym sposobem nie udało mi się uzyskać. Myślę, że na większe wyjście z przyjemnością jej będę używać.
Co jednak najgorsze, po powrocie domu okazało się, że na gąbeczce rozwinęła mi się piękna, zielona pleśń. Mimo wyczyszczenia jej, najwyraźniej wilgoć i kosmetyczka nie były dla niej dobrym połączeniem ( co było moim błędem oczywiście w użytkowaniu, jednak pędzel nie zapleśnieje...). Uczulam jednak, że ja bym się więcej nie zdecydowała na wzięcie jej w podróż.
Tak więc poszalałam 30 dychy wyrzucone w ciągu tygodnia do śmieci (y)
Ogólnie niezły gadżet, ale albo dla bardzo sprawnych dziewczyn, które naprawdę siedzą w makijażu, albo dla tych naprawdę zdeterminowanych na super trwałość, nie ważne jakimi kosztami czasowymi ;) Może za jakiś czas zrobię drugie podejście, na razie podziękuję.

Lubię bardzo, ale jest nietrwała

Gąbeczki Blend it uwielbiam. Tą konkretnie kupiłam jako drugą, w pakiecie z mniejszą pod oczy. Jeśli chodzi o aplikacje to nie różniła się zupełnie od pierwszej (poza kolorem, pierwsza była różowa). Tak samo dobrze aplikowała produkt, tak samo dobrze się czyściła. Do czasu, a konkretnie to 2 miesiące. Zwyczajnie się rozpadła i podczas jednego prania. Po wypłukaniu jej z mydła zauważyłam że mam na rękach kawałki gąbki. Do dokładnych oględzinach zauważyłam pęknięcia i dziury. Gdyby to nie była druga gąbka stwierdziłabym pewnie że taka jest jej żywotność, ale ta pierwsza służyła grubo ponad pół roku (8 miesięcy).
Gąbkę kupiłam na Minti Shop i sklep uznał reklamację, dostałam już nową, taką samą i zobaczymy czy sytuacja się powtórzy. Dodam jeszcze, że mini gąbeczka jest ok, nic jej się nie dzieje, a jest używana tak samo często jak duża. Gąbki używam regularnie, ale tylko dla siebie, a piorę je w mydle szarym biały jeleń.

moja najukochańsza! <3

Po zmaganiach z różnymi gąbkami ostatecznie już jakiś czas temu udało mi się trafić na tą właśnie, czyli gąbkę idealną: odpowiednio miękką, nie stukającą twardo po twarzy, a przede wszystkim - pięknie i naturalnie rozprowadzającą podkład.
Od czasu, gdy do nakładania podkładu zaczęłam używać wyłącznie gąbek, przez moje ręce przewinęło się ich sporo, całkiem dobrych i zupełnie beznadziejnych. Ta ze wszystkich wypróbowanych jest bezkonkurencyjna!

Po pierwsze - miękkość. Gąbka jest bardzo "gąbczasta" (nie sposób inaczej tego określić), ma idealną porowatość (tak, by nie chłonąć za dużo produktu, jednocześnie odpowiednio nasiąknąć wodą i nie zostawiać widocznych śladów, dziurek na twarzy). W każdej wersji kolorystycznej (stosowałam wersje jednokolorowe i Marble White, Black, Nude) - właściwości są tak samo dobre.

Odpowiednio chłonna (łatwo przed rozpoczęciem nakładania podkładu nasączyć ją i odcisnąć), wyraźnie pęcznieje pod wpływem wody i robi się super mięciutka. Sprężysta - można ją całkowicie zgnieść w dłoni i od razu wraca do pierwotnego kształtu. Dlatego właśnie nie stuka i nie odbija się od twarzy, ale miękko dopasowuje do naszej skóry.
Uwaga - nowa chłonie więcej wody i trzeba ją mocno odciskać przed użyciem. Inaczej może nam zbierać nakładany podkład robiąc dziury.
Bezlateksowa.

Podkład rozprowadza idealnie - można wstemplować go w cerę tak, że przy większości z nich wygląda nieskazitelnie. Oczywiście to też kwestia podkładu, ale naprawdę widać różnicę, gdy ten sam fluid nakładamy palcami / pędzlem czy tą gąbką. Aplikacja Blend it daje super naturalne, równe wykończenie.
Przydaje się też do nakładania innych produktów: korektora, rozświetlacza (nałożony mokrą gąbką jest dużo bardziej intensywny), różnego rodzaju kremowych produktów, jak róż w płynie czy kremie, konturowania na mokro.
Także do bakingu - po nałożeniu podkładu i korektora gąbką z resztkami podkładu nakładam puder sypki w dużej ilości, potem pędzlem omiatam nadmiar (dzięki temu gąbka świetnie scala nam wszystkie warstwy i nie ma żadnych różnic w odcieniach na styku korektora i podkładu).

W myciu bezproblemowa, zazwyczaj myję ją od razu po skończeniu makijażu mydłem antybakteryjnym w kostce (z tego co słyszałam, nie są zalecane mydła w płynie). Warto myć ją od razu po użyciu, nie dawać jej wyschnąć z resztkami fluidu, bo niektóre z nich (szczególnie te zastygające i długotrwałe, jak Revlon CS) mogą ją niestety trwale zniszczyć lub przynajmniej pozbawić ją trwałości i zabarwić.

Trwałość. Tu trochę mogłabym się przyczepić, bo przy codziennym używaniu i dbaniu o czystość egzemplarz wystarcza mi na około 3 miesiące. Porównując z wcześniejszymi gąbkami, nie jest to zbyt dużo. Jednak coś za coś - gąbka jest idealnie miękka, dlatego też pewnie szybciej się zużywa.
Łatwo zauważyć, gdy jej dni dobiegają końca - z czasem staje się mniej elastyczna, po wysuszeniu zostaje mniejsza niż na początku (bardziej zbita), a jej powierzchnia staje się jakby bardziej frotowa. Nie kruszy się jednak przez ponad 3 miesiące, potem nie wiem - gdy zaczyna się robić frotką, wymieniam na nową ;P
Dość łatwo ją uszkodzić - trzeba uważać, żeby np. przy myciu jej nie zadrapać paznokciem, bo drobne pęknięcie może się powiększać i przyspieszać jej zużycie.

Wygląda też super :) Niby gąbkowy gadżet, powinien leżeć w szufladzie, ale jak na gąbkę jest dość ładna i zupełnie mi nie przeszkadza, gdy przed schowaniem schnie na półce w łazience :)

Dostępność: stacjonarnie słabo (wcale?), internetowo bez problemu. Zawsze kupuję je w Minti Shop ze zniżką - w opakowaniu po 2 sztuki. Cena około 40 złotych + kilka złotych przesyłka za około pół roku używania (czyli 2 gąbki) całkiem ok . Można sobie powybierać wersje kolorystyczne :)

Od czasu gdy zaczęłam jej używać, nie ma mowy, żebym wróciła do wcześniejszych, nawet lubianych gąbek (choć mam kilka z tych starszych w zapasie w szufladzie).
Polecam z pełnym przekonaniem. Rewelacyjna gąbka, must have miłośniczki makijażu. Z dobrym podkładem daje photoshopową gładkość lica :)