SNP, Snail Soothing Gel 99% (Żel ze śluzu ślimaka)

SNP, Snail Soothing Gel 99% (Żel ze śluzu ślimaka)

Właściwości śluzu ślimaka zostały docenione w latach 80 gdy zauważono, że ich hodowcom, mającym stały kontakt ze ślimakami, szybciej goją się urazy na rękach, niewielkie blizny stopniowo stopniowo zanikają, a skóra staje się gładsza . W latach 90 rozpoczęto światową produkcję kosmetyków wykorzystujących śluz ślimaka i jego właściwości:
- ochronne, przeciwzapalne, regenerujące i łagodzące
- przeciwutleniające, przeciwzmarszczkowe, zwiększające elastyczność skóry, sprzyjająca syntezie kolagenu i elastyny, nawilżające
- złuszczające

uniwersalne
lekkie
tłusta, młoda, mieszana, dojrzała, sucha
żel
Filtry
SPF <15
> 100ml
nawilżające, na zaczerwienienia, przeciwzapalne, regenerujące, łagodzące
bez alkoholu
w słoiczku
Wiek
20+, 30+, 40+

Uwielbiam!

Jeden z fajniejszych, tańszych żeli ze śluzu ślimaka na rynku! Skład pozostawia dużo do życzenia, ale nie mogę zarzucić żelowi, że nie działa. Fajnie nawilża, szybko się wchłania, nie pozostawia klejącej się strefy, odnawia i regeneruje zniszczoną skórę! Używałam go zarówno na twarz jak i całe ciało czy nawet włosy (polecam spróbować sobie na noc, przed myciem głowy na końcówki!). Super sprawdza się po goleniu nóg, doskonale goi. Na twarz można nałożyć cienką warstę i poczekać do wchłonięcia, albo grubszą na kilka minut jak maseczkę, po czym należy zmyć resztę.
BARDZO WYDAJNY

Niepewność składu

Obawiam sie ze do śmierci nie wykorzystam tego żelu :D wydajność jego jest ogromna bo używa sie go odrobine a opakowanie jest wielkie. Nie do końca miałam na niego pomysł wiec zaczęłam go używać jako zamiennika kremu na dzien. Sprawdza sie swietnie szybko sie wchłania i nie pozostawia tłustej skory. Jest idealny przed kremem z filtrem bo jest lekki. Nie zauważyłam jednak działania ślimakowego czyli bardziej gładkiej czy tez szybciej gojacej sie skory. I tu pojawiają sie moje watpliwości co do składu. Czy oby na pewno tyle tego śluzu ślimaka? Czy moze aby jednak troszkę mniej? Niestety po koreańsku nie czytam