Nepentes, Emolium, Kremowy żel do mycia

Nepentes, Emolium, Kremowy żel do mycia

Dzięki specjalnie dobranej formule żel myje nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka. Nie podrażnia i nie wysusza skóry. Nie zawiera mydła. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające.

Wzkazania:

- odżywianie i higiena skóry:

- w przebiegu atopowego zapalnia skóry;

- w innych chorobach przebiegających z suchością skóry (m.in. świąd, rybia łuska, łuszczya, wyprysk, liszaj płaski).

Substancje aktywne: Arlasilk® Phospholipid GLA 2,5% (poprawia odporność skóry), hialuronian sodu 0,3%(nawilża), trójglicerydy oleju z kukurydzy 0,5% (łagodzą świąd), olej macadamia 3% i masło shea 3% (natłuszczają), Soothex® 0,4%, pantenol 1% i alantoina 0,5% (łagodzą podrażnienia), gliceryna 5%

Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia. Pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka. Dostępny wyłącznie w aptekach.

Uwielbiam go

Dla mnie najlepszy żel myjący dla całej rodziny.

Zalety:
- delikatny zapach
- pięknie nawilża skórę
- przestały mnie swędzieć nogi
- dobrze myje
- bardo wydajny (400 ml starcza spokojnie na dwa miesiące)

Wady:
- cena (ale ja kupuje w superpharmie w promocji za 33 ł)

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

wyróżnia się tylko wysoką ceną

Z powodu choroby (rumień wielopostaciowy) miałam okazję wypróbować ten produkt.

-produkt jest delikatny dla skóry, myje, odświeża bez podrażnienia i wysuszenia,

-niestety ani trochę nie natłuszcza i nie nawilża,

-konsystencja rzadka,lejąca

-opakowanie ok, pompka działa sprawnie

-wydajność – spodziewałam się lepszej, wystarczył mi na 1,5 miesiąca (400 ml)

-produkt nie pieni się

-bezzapachowy, bezbarwny

-cena to 30-60 zł w aptece, moim zdaniem tak wysoka cena nie jest niczym usprawiedliwiona, olejek myjący Ziaja dla osób z AZS kosztuje mniej niż 20 zł a jest przyjemniejszy w używaniu

-skład mnie rozczarował, żel zawiera SLS, cocamidopropyl betaine, glikol propylenowy, parabeny ale faktem jest, że krzywdy mi nie zrobił

- poza tym żel zawiera (wg opisów producenta)
Artasilk Phospholipid GLA- dostarcza skórze nienasyconych kwasów tłuszczowych;wzmacnia barierę lipidową
hialuronian sodu – tworzy film ochronny, zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
masło shea i olej macadamia – uzupełniają niedobory lipidów, zapobiegają utracie wody
trójglicerydy oleju z kukurydzy- działają przeciświądowo
pantenol;
alantoina;
gliceryna

Podsumowując stwierdzam, że żel nie jest warty swojej ceny, niczym mnie nie zachwycił, jest obojętny dla mojej skóry, można go zastąpić tańszymi i lepszymi produktami.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno- 400 ml

A ja polecam :)

Żel mile mnie zaskoczył :) Ostatnio będą w aptece otrzymałam 2 próbki tego produktu. Żel ma lekko olejkowata konystencje. Pieni sie srednio dobrze, ale za to nie trzeba nakladac go duzo. Wystarczy odrobina na skore, delikatny masaz reka lub gabka, aby skora bylka miekka i odzywiona. Osobiscie uwazam, ze po uzyciu tego zelu nie potrzeba nawet stosowania balsamu :) Mysle, ze skusze sie na cale opakowanie :) Zel ma mily zapach, ktory przypomina mi zapach orzecha lub kokosa. Plus za obecnosc masla shea i oleju macadamia, ktore dobrze nawilzaja skore.

Używam tego produktu od: 4 dni
Ilość zużytych opakowań: 2 próbki po 7 ml

WŁOSY lokówka objętość

Zależy kto ma jakie oczekiwania

Poleciła mi go moja pani dermatolog. Kupiłam i dopiero przeczytałam skład. Przestraszyłam się SLS, uznałam że to wyrzucone pieniądze w błoto a dermatolog "przepisała" mi swędzonke na swędzonke, oraz balsam żeby ukoił podwójną swędzonke (jedną mocniejszą od drógiej (taka transakcja wiązana;-). Na początku moje nogi i plecy płonęły, szybko się balsamowałam i to koiło to na co wstępnie miał być żel. Ale na pewno żel ma jeden plus : NIE WYSUSZA SKÓRY. Uznałam że wykorzystam go do końca bo kosztował mnie 50 zł (400 ml), ale o dziwo moja skóra się do niego przyzwyczaiła. I już po prysznicu dopełniam codzienną pielęgnację balsamem, a nie stosuje go jako pogotowie ratunkowe.
To że się nie pieni wcale mi nie przeszkadza, a nawet uważam za atut. W odpowiedzi na poprzednie opinie ja czuję się przez niego domyta ;-)

+ nie wysusza skóry

Wydajność taka sobie, normalna. Myślę że jakby pienił się jak głupi, nie byłby do skóry atopowej. Musiał by mieć więcej środków które mogą podrażnić wrażliwą skórę.
Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 i 1/4

Nie dla mnie

Posiadam opakowanie o pojemności 400ml. Już nie mogę się doczekać kiedy się skończy!
Produkt całkowicie neutralny, taie tam zwykłe "mleczko", aby nasmarować się nim pod prysznicem. Ani nie nawilża, ani nie wysusza, takie sobie nijakie COŚ.

+Bradzo wydajny, nie mogę go skończyć
+wygodne opakowanie z pompką
+nie wysusza
+nie podrażnia

-nie nawilża
-cena (w stosunku do jakości)
-zapach (wolę go stosować gdy mam katar i nie czuję tego mdłego zapaszku)
-gdy miałam poważniej zaostrzoną skórę w AZS ten produkt strasznie podrażniał moją skórę (uffff co to była za katorga)

Używam tego produktu od: październik 2013
Ilość zużytych opakowań: ok. 1/2 (400ml)

delikatny

Delikatny żel do mycia ciała. Używam go sama oraz stosuję u dziecka z tendencją do skóry atopowej. Jak dotąd spisuje się bardzo dobrze: nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza skóry. To podstawowy kosmetyk w mojej łazience.
Dla niezadowolonych z wcześniejszych recenzji - ten żel jest do mycia, nikt nie twierdzi, że on zastępuje balsam do ciała. Po prostu działa łagodniej, niż preparaty zawierające mydło.
Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 3x 400ml

Szału ni ma

Tak jak piszą poprzedniczki, żel w ogóle się nie pieni i po umyciu ma się wrażenie, że skóra jest dalej brudna. Nie wysusza skóry, ale też nie nawilża. Za tą cenę i po tej firmie spodziewałam się czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: dawno temu
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

dobry zel myjacy do skory wymagajacej w super cenie

kupuje go ciagle
jest swietny za swoja niska cene i duza pojemnosc
nie pachnie
ma lekki lejacy sie mleczno polorzezroczysty krem
srednio sie pieni ale wystarczajaco
swietnie myje swietnie odywia i nawilza
lagodzi AZS ŁZS to pierwsze ma syn drugie mam ja
oboje uzywamy kosmetykow emolium
na zaostrzenie choroby trzeba czegos mocnejszego i drozszego
kosmetyki te sa naturalne :) wiec swietne
dzialajace wiec doskonale
w miare tanie do innych produktow o takim dzialaniu
mydelko chroni skore przed nawrotami choroby
odbudowywuje
sklad fenomenalny

skora est gladka nie tlusta mila pachnaca swiezoscia ( bez zapachu perfumy) i ZDROWA :) a to najwazniejsze
polecam ze wzgldu na sklad i cene WARTO

Używam tego produktu od: 3lat
Ilość zużytych opakowań: 8 sztuk

Tak!

Mam suchą skórę ciała, muszę ją codziennie pielęgnować żeby nie mściła się i nie ciągneła, nie szczypała. A już na pewno muszę uważać na to czym się myję, większość drogeryjnych żeli wyususza jak diabli. Woda w kranie też jest jaka jest, więc zdecydowałam się spróbować tego żelu bo marzyłam o czymś co zminimalizuje przykre odczucia po kąpieli.
No i bardzo jestem zadowolona! Właściwie to za niego przepłaciłam, bo za 400 ml dałam ponad 50 zł ale mogę to przeboleć bo żel mi wystarczył na 6 tygodni mycia ciała, twarzy, czasami awaryjnie służył jako płyn do higieny intymnej i mydło do rąk.
Opakowanie jest z twardego tworzywa, nie odkształca się, butelka jest stabilna nawet jeśli prawie pusta, pompka dobrze wyciąga żel do ostatka.
Świetne uczucie natłuszczenia skóry, dobrze myje, nie robi za wiele piany, to bardzo dobrze jak dla mnie bo mi ta piana się kojarzy z agresywnym wysuszaniem. Oczywiście balsam do ciała to i tak obowiązek ale używającv emolium mogę sobie czasami zrobić wolne od konserwacji balsamem bez przykrych konsekwencji :)
Można te 400 ml upolować nawet za trzydzieści parę, ale to i tak sporo więc używam naprzemiennie z duuużo tańszą Ziają Med która ma swoje wady ale daje radę

Używam tego produktu od: około dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe 400 ml plus kilka próbek

Szczerze odradzam

Oczywiście przed zakupem tego żelu, zapomniałam zajrzeć na KWC i kupiłam go po prostu \'\' w ciemno \'\'. Szybko pożałowałam swojej decyzji. Skład tego produktu jest całkiem przyjemny : olej z kukurydzy, olej macadamia, masło shea, pantenol, alantoina, gliceryna. Patrząc na skład można by pomyśleć , że ten produkt jest na prawdę tłusty . Akurat ten taki nie jest, co prawda ma bogatą strukturę. Jest on polecany przy atopowym zapaleniu skóry, rybiej łusce , łuszczycy czy wyprysku. Co jest główną wadą tegoż żelu ? A mianowicie to iż on zupełnie , ale to zupełnie się nie pieni. Nie ma mowy o nałożeniu go na gąbkę czy myjkę bo po prostu w nią wniknie. Ja aplikuję preparat na początek na dłonie , dopiero potem myję nim ciało. Sądzę, że ten kremowy żel nie robi krótko mówiąc NIC . Ani zbytnio nie nawilża , ani porządnie nie oczyszcza . Do tego trzeba aplikować go naprawdę w solidnej dawce , wówczas da się nim jakkolwiek umyć , w przeciwnym razie , zupełnie się nie sprawdzi. Plusem jest to iż jest bardzo delikatny. Polecany także dla niemowląt i dzieci. Jest produktem hypoalergicznym. Już dawno nie miałam tak kiepskiego kosmetyku na półce łazienkowej . Przyznam się , że czasami wlewam go do wanny , żeby szybciej zużyć . Nie polecam , a wręcz odradzam jego kupno. Cena też nie jest za niska - bodajże 25 zł.

Ilość zużytych opakowań: 1 żel

Świetny ;-)

Używam całej serii kosmetyków Emolium do mojej suchej, alergicznej i skłonnej do podrażnień skóry. Lubię ten żel ze względu na to, że przy jako jednym z niewielu moja skóra po kąpieli nie swędzi, nie piecze i nie jest wysuszona. Jest bardzo wydajny, dobrze dostępny i wygodny w użyciu dzięki pompce.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: czwarte w trakcie

absolutnie nie wart niczego

Kupiłam ze względu na swoją mocno suchą skórę szczególnie w załamaniach rąk i nóg oraz na karku. Niestety zawiodłam się na całej linii. Kosmetyk rekomendowany jest dla skory atopowej, jednak uważam to za nadużycie. Jest mnóstwo kosmetyków bez tej rekomendacji dające lepsze rezultaty niż ten. Ten, nie dawał absolutnie niczego mojej skórze!

tylko minusy
- dodatkowo jeszcze bardziej wysuszył mi skórę
- zupełnie się nie pieni
- ma niezbyt ładny zapach
- pozostawił uczucie ściągnięcia i napięcia
- słaba wydajność
- cena absolutnie nieadekwatna do efektów
- skład
- mam wrażenie jakbym w ogóle się nie umyła

Używam tego produktu od: kilka miesięcy