Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pojemność 1 000 ml

Dzięki proteinom pozyskanym z mleka krem wspaniale nadaje się do każdego rodzaju włosów, pozostawiając je delikatne i odżywione. Doskonały do zregenerowania włosów osłabionych przez rozjaśnianie, farbowanie oraz trwałą ondulację.

Słaba

Maska słabo działała na moje włosy. Kiedy stosowałam ją dluzej, włosy okropnie się puszyły i cala przygoda z maską skończyła się przeproteinowanymi włosami. Maskę ciężko zużyć przed upływem terminu ważności.

Mniam!

Bardzo długo używam tej odżywki, moje włosy i skóra głowy bardzo ją lubią. Może nie jest to cud nad cudami, ale przede wszystkim nie szkodzi o co trudno obecnie na rynku odzywek. Bardzo dobrze się rozprowadza, i spłukuje. Jako jedna z niewielu odzywek nadaje się do nałożenia na całą długość włosów.

Mlecznie!

Tę maskę często używaliśmy jak pracowałam w salonie fryzjerskim.
Maska jest świetna, bo nie obciąża i nie natłuszcza aż tak jak inne, do tego fajnie wpływa na rozczesywanie, włosy są mięciusie i słodko pachną.
Zapach dla niektórych może wydawać się kontrowersyjny, bo nie każdy lubi takie mleczne nuty. Jest słodki, lekko mdławy, dla mnie osobiście przyjemny o ile nie pracujesz z nim 8 godzin dziennie, bo się niedobrze robi :)

Jak dbać o włosy zimą?

Warty wypróbowania

Bardzo lubię pielęgnację włosów, co chwilę kupuję dla nich coś nowego. Takim też sposobem lata temu po raz pierwszy znalazła się w moich rękach ta ogromna ''Mleczna maska''.
Oczywiście nim postanowiłam ją kupić, przeczytałam o niej wiele opinii, zdania na jej temat były podzielone, dlatego postanowiłam sama ją sprawdzić.

Najtaniej można ja zdobyć w drogerii Hebe (około 12zł)
Cena w stosunku do tego jak duże jest opakowanie produktu i jego wydajność, jest niewyobrażalnie niska.

Konsystencja maski jest kremowa i bardzo lekka, bez problemów rozprowadza się na włosach, ma przyjemny mleczno - waniliowy zapach, który roznosi się po całej łazience w czasie kąpieli.

Dodatkowo doskonale ożywia nasze włosy. Stają się dużo gładsze i lśniące. Łatwiej się rozczesują. Przy dłuższym stosowaniu wyglądają na naprawdę zdrowsze, prawie jak po wyjściu od fryzjera.

Nie lubię protein

Właściwie to nie wiem czy powinnam pisać opinię pod tą maską, bo od dawna już mi wiadomo, że moja włosy nie tolerują protein, żadne mleczne odżywki i maski kompletnie się nie sprawdzają... Może napiszę jednak ku przestrodze dla wszystkich dziewczyn, które jednak są zachęcane przez rzesze koleżanek i blogerek do tej maski, u których robi szał. Kwestia mocno indywidualna czy da radę! Jeżeli próbowałyście odżywek typu Nivea hairmilk i się nie sprawdzały, to ta także nie zrobi rewolucji.

Nigdy wiecej

Mam wysuszone, zniszczone wlosy po rozjasnianiu. Niestety ta odżywka nie spełniła swojego zadania. Nie miał dla moich włosów znaczenia czy użyłam tej maseczki czy nie. Po prostu nie dawał a żadnego efektu. Tzn włosy nie były nawilżanie, nie ułatwiają rozczesywania po umyciu.

Poprawna

Używam jej raz, dwa razy w tygodniu podczas olejowania włosów (zbyt częste proteinowanie nie służy moim włosom), czasami samą bez oleju. Dobrze sie sprawdza w obu przypadkach, zmiękcza i nabłyszcza, ale jako posiadaczka rozjaśnianych wlosów nie nazwałabym jej rewelacją, takie włosy potrzebują większego wspomagania. Plus za wydajność i cenę.

Bardzo dobry nawilżacz

Maska która bardzo dobrze nawilża włosy oraz przecudownie pachnie. Cena za litr maski jest śmiesznie niska co jest również jej ogromnym plusem. Używam jej od dawna i mam wrażenie że ona nigdy się nie skończy :D Oby więcej takich produktów

Nie wpływa na włosy

Kolejna maska o pojemności 1 litra, która wpadła mi w ręce. Kosztuje niedużo i starcza na bardzo długo (zużyła ja w ok 4 miesiące) Niestety trochę trzeba się jej naszukać. Ja kupuję ją w Hebe, jednak nie zawsze znajduję ją na półkach sklepowych.

Ma lekką, kremową konsystencję, trochę leistą. Ładnie rozprowadza się na włosach i wcale nie potrzeba aż tak dużej ilości (mam włosy sięgające do połowy pleców). Nie ma problemów ze spłukiwaniem, produkt pod wpływem wody z łatwością usuwa się z naszych włosów. Ma bardzo mleczno-kokosowy zapach, trochę mdły. Utrzymuje się przez jakiś czas, jednak nie jest az tak intensywny.

Efekty w stosowaniu są znikome. Przede wszystkim wygładza moje włosy ułatwia ich rozczesywanie. Oprócz tego nie wpływa na ich kondycję. Nie widzę, żeby były bardziej odżywione czy tez lśniące. Może jeszcze się mniej elektryzują w zimę.

Czasami sięgam jeszcze po tą maskę, jednak nie jestem nią zachwycano. Opakowanie w porównaniu z innymi jest dość nie poręczne-przede wszystkim nakrętka nie trzyma się tak ja powinna.No cóż... Maska jak maska. Producent naobiecywał dużo a w efekcie nie robi nic.

Dobra maska proteinowa

Stosunek ceny do jakości jest naprawdę świetny. Zapach jest obłędny, słodki, niemalże ciasteczkowy. Maska bardzo dobrze się rozprowadza, zostawia mięciutkie i pachnące włosy. Godna polecenia.

Daje efekty i pachnie!

Maskę kupiłam szukając maski proteinowej w dobrej cenie i z dobrymi opiniami. Znalazłam ją w sklepie fryzjerskim, dlatego jest raczej ciężko dostępna, bo nie ma jej w pospolitych drogeriach. Maska ma bardzo ładny zapach i kremową konsystencję. Plusem jest jej pojemność - 1l przy dosyć niskiej cenie, bo zapłaciłam za nią ok. 15 zł. Opakowanie jest w porządku, choć wieczko nie do końca chce się zakręcać po kilku użyciach. Po użyciu maski moje wysokoporowate i puszące się włosy są wygładzone i faktycznie zregenerowane. Dodatkowo lubię dodawać do niej inne składniki, np. oleje i w taki sposób maska też dobrze się sprawdza. Polecam ten produkt, myślę że przy regularnym stosowaniu z zachowaniem równowagi w stosowaniu humektantów i emolientów maska ta może przynieść duże efekty. Warto ją kupić nawet dla tego zapachu :)

Polubiliśmy się :-)

Długo szukałam tak dobrej odżywki. To co robi z moimi włosami to cud! Nadaje im blask i miękkość jak po wizycie u fryzjera. Nie puszą się i dobrze się rozczesują. Najlepszy efekt dostaję po wyprostowaniu włosów. Wyglądają wtedy znacznie zdrowiej i na cały dzień pozostają proste jak druty :-) Jedyne co mi przeszkadza to zapach- nie trafil w moje gusta. Jest on bardzo słodki, mleczny i bardzo długo utrzymuje się na włosach. Warto wspomnieć też, że po aplikacji trzeba ją bardzo dokładnie spłukać. Kilka razy popełniłam ten błąd i włosy wyglądały na tłuste. Podsumowując- jakość super, a cena bardzo niska jak na litrowe opakowanie.