Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pojemność 1 000 ml

Dzięki proteinom pozyskanym z mleka krem wspaniale nadaje się do każdego rodzaju włosów, pozostawiając je delikatne i odżywione. Doskonały do zregenerowania włosów osłabionych przez rozjaśnianie, farbowanie oraz trwałą ondulację.

Świetna!

Maska jest super. Włosy po niej są gładkie i błyszczące. Jest bardzo wydajna, wystarcza na bardzo, bardzo długo. Cena również jest super tymbardziej, że opakowanie jest litrowe. Wszystkim bardzo polecam.

okej

Maskę otrzymujemy w plastikowym litrowym słoju podobnie jak słynne Kallosy. Prezentuje się całkiem dobrze. Jedynie uważałabym z łapaniem maski za nakrętkę. Możliwe, że tylko ona zostanie nam w dłoni.
Maska ma dość gęstą konsystencję, dzięki czemu nie ucieka z rąk i dobrze rozprowadza się na włosach. Do tego pięknie pachnie – słodko, waniliowo, trochę jak budyń. Zapach ten nie utrzymuje się na włosach po spłukaniu.
Ja maskę stosowałam raz na jakiś czas – nie częściej niż raz w tygodniu. Jeśli Wasze włosy lubią proteiny lub są bardzo zniszczone bez obaw możecie używać jej częściej. Warto wtedy używać jej na zmianę z inną maską lub odżywką, najlepiej emolientową, by nie przeproteinować włosów (włosy stają się wtedy suche, matowe i sztywne). Wracając jednak do tematu, ja nakładam maskę zarówno przed myciem razem z olejem, jak i po myciu na 5-20 minut. Za każdym razem działa podobnie. Włosy są wygładzone, dobrze dociążone, ale nie przeciążone. Moje fale zdecydowanie lepiej się po niej układają, są nawilżone i błyszczące.
Maska ma dość prosty skład, więc świetnie się nadaje jako baza do półproduktów. Można śmiało dodać do niej kilka kropel ulubionego oleju dla lepszego dociążenia i wygładzenia pukli lub miodu, by lepiej nawilżyła włosy. Ja czasami tak robiłam i byłam bardzo zadowolona z rezultatów.

Dobry dla zniszczonych włosów

Dla włosów zniszczonych i suchych ta maska jest w sam raz
Nawilża,włosy stają się gładsze,nie puszą się
Opakowanie jest pojemne,maska jest wydajna
Cudownie pachnie ,ma dobrą konsystencję

Gala KWC 2017

mam do niej sentyment

Była to jedna z pierwszych masek jakie nabyłam i początki mojego włosomaniactwa, stąd mam do niej szczególny sentyment. Słodko pachnie, co na początku bardzo mi się podobało, jednak po czasie miałam dość. Włosy po niej ją mięciutkie i przyjemne w dotyku. Niestety nie powodowała dociążenia, przez co moje wysokopory na końcach nadal fruwały jak puch. Mimo wszystko dobra na początek

Piękny zapach

Te maski stosowalam lata temu.Bralam wtedy pod uwage cene i duza pojemnosc. Sprawdzala sie rewelacyjnie.Stosowalam ja jako odzywke,czyli codziennie.Wlosy sypkie,lsniace bez problemu sie rozczesywaly.I ten zapach przepiekny.

Słaba

Maska słabo działała na moje włosy. Kiedy stosowałam ją dluzej, włosy okropnie się puszyły i cala przygoda z maską skończyła się przeproteinowanymi włosami. Maskę ciężko zużyć przed upływem terminu ważności.

Mniam!

Bardzo długo używam tej odżywki, moje włosy i skóra głowy bardzo ją lubią. Może nie jest to cud nad cudami, ale przede wszystkim nie szkodzi o co trudno obecnie na rynku odzywek. Bardzo dobrze się rozprowadza, i spłukuje. Jako jedna z niewielu odzywek nadaje się do nałożenia na całą długość włosów.

Mlecznie!

Tę maskę często używaliśmy jak pracowałam w salonie fryzjerskim.
Maska jest świetna, bo nie obciąża i nie natłuszcza aż tak jak inne, do tego fajnie wpływa na rozczesywanie, włosy są mięciusie i słodko pachną.
Zapach dla niektórych może wydawać się kontrowersyjny, bo nie każdy lubi takie mleczne nuty. Jest słodki, lekko mdławy, dla mnie osobiście przyjemny o ile nie pracujesz z nim 8 godzin dziennie, bo się niedobrze robi :)

Warty wypróbowania

Bardzo lubię pielęgnację włosów, co chwilę kupuję dla nich coś nowego. Takim też sposobem lata temu po raz pierwszy znalazła się w moich rękach ta ogromna ''Mleczna maska''.
Oczywiście nim postanowiłam ją kupić, przeczytałam o niej wiele opinii, zdania na jej temat były podzielone, dlatego postanowiłam sama ją sprawdzić.

Najtaniej można ja zdobyć w drogerii Hebe (około 12zł)
Cena w stosunku do tego jak duże jest opakowanie produktu i jego wydajność, jest niewyobrażalnie niska.

Konsystencja maski jest kremowa i bardzo lekka, bez problemów rozprowadza się na włosach, ma przyjemny mleczno - waniliowy zapach, który roznosi się po całej łazience w czasie kąpieli.

Dodatkowo doskonale ożywia nasze włosy. Stają się dużo gładsze i lśniące. Łatwiej się rozczesują. Przy dłuższym stosowaniu wyglądają na naprawdę zdrowsze, prawie jak po wyjściu od fryzjera.

Nie lubię protein

Właściwie to nie wiem czy powinnam pisać opinię pod tą maską, bo od dawna już mi wiadomo, że moja włosy nie tolerują protein, żadne mleczne odżywki i maski kompletnie się nie sprawdzają... Może napiszę jednak ku przestrodze dla wszystkich dziewczyn, które jednak są zachęcane przez rzesze koleżanek i blogerek do tej maski, u których robi szał. Kwestia mocno indywidualna czy da radę! Jeżeli próbowałyście odżywek typu Nivea hairmilk i się nie sprawdzały, to ta także nie zrobi rewolucji.

Nigdy wiecej

Mam wysuszone, zniszczone wlosy po rozjasnianiu. Niestety ta odżywka nie spełniła swojego zadania. Nie miał dla moich włosów znaczenia czy użyłam tej maseczki czy nie. Po prostu nie dawał a żadnego efektu. Tzn włosy nie były nawilżanie, nie ułatwiają rozczesywania po umyciu.

Poprawna

Używam jej raz, dwa razy w tygodniu podczas olejowania włosów (zbyt częste proteinowanie nie służy moim włosom), czasami samą bez oleju. Dobrze sie sprawdza w obu przypadkach, zmiękcza i nabłyszcza, ale jako posiadaczka rozjaśnianych wlosów nie nazwałabym jej rewelacją, takie włosy potrzebują większego wspomagania. Plus za wydajność i cenę.