Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna maska do włosów)

Pojemność 1 000 ml

Dzięki proteinom pozyskanym z mleka krem wspaniale nadaje się do każdego rodzaju włosów, pozostawiając je delikatne i odżywione. Doskonały do zregenerowania włosów osłabionych przez rozjaśnianie, farbowanie oraz trwałą ondulację.

Nie wpływa na włosy

Kolejna maska o pojemności 1 litra, która wpadła mi w ręce. Kosztuje niedużo i starcza na bardzo długo (zużyła ja w ok 4 miesiące) Niestety trochę trzeba się jej naszukać. Ja kupuję ją w Hebe, jednak nie zawsze znajduję ją na półkach sklepowych.

Ma lekką, kremową konsystencję, trochę leistą. Ładnie rozprowadza się na włosach i wcale nie potrzeba aż tak dużej ilości (mam włosy sięgające do połowy pleców). Nie ma problemów ze spłukiwaniem, produkt pod wpływem wody z łatwością usuwa się z naszych włosów. Ma bardzo mleczno-kokosowy zapach, trochę mdły. Utrzymuje się przez jakiś czas, jednak nie jest az tak intensywny.

Efekty w stosowaniu są znikome. Przede wszystkim wygładza moje włosy ułatwia ich rozczesywanie. Oprócz tego nie wpływa na ich kondycję. Nie widzę, żeby były bardziej odżywione czy tez lśniące. Może jeszcze się mniej elektryzują w zimę.

Czasami sięgam jeszcze po tą maskę, jednak nie jestem nią zachwycano. Opakowanie w porównaniu z innymi jest dość nie poręczne-przede wszystkim nakrętka nie trzyma się tak ja powinna.No cóż... Maska jak maska. Producent naobiecywał dużo a w efekcie nie robi nic.

Dobra maska proteinowa

Stosunek ceny do jakości jest naprawdę świetny. Zapach jest obłędny, słodki, niemalże ciasteczkowy. Maska bardzo dobrze się rozprowadza, zostawia mięciutkie i pachnące włosy. Godna polecenia.

Daje efekty i pachnie!

Maskę kupiłam szukając maski proteinowej w dobrej cenie i z dobrymi opiniami. Znalazłam ją w sklepie fryzjerskim, dlatego jest raczej ciężko dostępna, bo nie ma jej w pospolitych drogeriach. Maska ma bardzo ładny zapach i kremową konsystencję. Plusem jest jej pojemność - 1l przy dosyć niskiej cenie, bo zapłaciłam za nią ok. 15 zł. Opakowanie jest w porządku, choć wieczko nie do końca chce się zakręcać po kilku użyciach. Po użyciu maski moje wysokoporowate i puszące się włosy są wygładzone i faktycznie zregenerowane. Dodatkowo lubię dodawać do niej inne składniki, np. oleje i w taki sposób maska też dobrze się sprawdza. Polecam ten produkt, myślę że przy regularnym stosowaniu z zachowaniem równowagi w stosowaniu humektantów i emolientów maska ta może przynieść duże efekty. Warto ją kupić nawet dla tego zapachu :)

Well 01

Polubiliśmy się :-)

Długo szukałam tak dobrej odżywki. To co robi z moimi włosami to cud! Nadaje im blask i miękkość jak po wizycie u fryzjera. Nie puszą się i dobrze się rozczesują. Najlepszy efekt dostaję po wyprostowaniu włosów. Wyglądają wtedy znacznie zdrowiej i na cały dzień pozostają proste jak druty :-) Jedyne co mi przeszkadza to zapach- nie trafil w moje gusta. Jest on bardzo słodki, mleczny i bardzo długo utrzymuje się na włosach. Warto wspomnieć też, że po aplikacji trzeba ją bardzo dokładnie spłukać. Kilka razy popełniłam ten błąd i włosy wyglądały na tłuste. Podsumowując- jakość super, a cena bardzo niska jak na litrowe opakowanie.

Brawa!

Masce należą się ukłony za:
- łatwość w rozprowadzeniu i wchłanianiu we włosy
- stosunek ceny do objętości produktu
- łatwość rozczesywania po umyciu
- włosy gładkie i nawilżone
Po wyprostowaniu moje włosy wyglądają jak po wizycie u fryzjera. Nie puszą sie (mają na codzień do tego tendencję) oraz wyglądają na zdrowe, przelewają się przez palce.
Używam maski 2 razy w tygodniu po uprzednim olejowaniu włosów i pozostawiam ją na ok. 20min.
Super się spłukuje i przepieknie pachnie!

nieszkodliwa, pomocna w rozczesywaniu

Maska dobrze zmiękcza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Nie za wiele się spodziewam po tego typu produkcie - duża pojemność za śmieszną cenę, dlatego z efektu jestem zadowolona. Jeśli ktoś nie ma problemów z włosami to ta maska jest wystarczająca.

Zwykła i niezwykła maska do włosów

Zaletą opakowania jest jego wielkość, jednak nie przepadam za sposobem jego otwierania, które sprawia mi kłopot. Maska posiada intensywny zapach mleczny, który sprawia przyjemność przy nakładaniu oraz utrzymuje się na włosach po umyciu. Po użyciu włosy są wyraźnie odżywione oraz łatwe w rozczesywaniu. Polecam tę maskę głównie osobom z gęstymi i ciężkimi włosami, gdyż jest ona bardzo lekka i nie przetłuszcza.

do wysokoporowatych włosów -NIE

Kupiłam ją ze względu na świetne recenzje. Maska jst ogromna bo jej jest aż 1 litr i nie kosztuje zbyt wiele. Pachnie mlecznie (?). a konsystencja jest bardzo rzadka i spływa z włosów, przez co musimy jej dużo nałożyć na włosy. Maska w ogóle nie sprawdziła się u mnie na moich zniszczonych wlosach. Zrobiła z nich niezłe siano, nie mogłam je rozczesać po prostu DRAMAT
zuzyłam pół i oddałam koleżance.. nie wróce do niej

Moja ulubiona :)

Moja ulubiona maska, której używam od kilku dobrych lat. Pięknie pachnie, jest tania, wydajna. Opakowanie duże, poręczne i solidne. Włosy po odżywce pachnące, miękkie, łatwo się rozczesują, są nawilżone, lśniące i gładkie.

Bardzo dobry produkt

Bosko pachnie !! :)

Kiedyś używałam go często i sprawdzał się najlepiej do nawilżenia i odżywienia dla kręconych moich włosów, lecz długo go już nie używałam bo zajęłam się innymi odżywkami które są drogie a efektu wow nie dawały :)
Od niedawna sprawdza się jako szampon ;) niestety mam zniszczone mocno włosy wiec kuracja trochę potrwa ale jak dla mnie bomba

bardzo lubię!

maska ma cudowny zapach! ogromną pojemność i niską cenę! dodatkowo pieknie nawilża włosy i ułatwia ich rozczesywanie! jestem z niej bardzo zadowolona i od kilku lat jest moim must have w codziennej pielegnacji wlosow.

Fryzjer pozazdrościł!

Jestem w szoku, tak samo jak mój fryzjer, który nie potrafił oderwać rąk od moich włosów i pytał jak uzyskałam taki efekt. Kiedy fryzjer nie potrafi oderwać od Twoich włosów rąk i pyta, co to za magia się stała, to wiedz, że jest dobrze.
Skusiłam się do jej kupna po przeczytaniu miliona artykułów o pielęgnacji danych włosów, dostarczaniu im odpowiednich substancji i ostatecznie po wywnioskowaniu, czego w końcu im brakuje - protein.

- maska pachnie jak świąteczne ciasteczka. Zapach utrzymuje się zaskakująco długo na włosach, towarzyszy im cały dzień i... przyciąga uwagę innych osób ;)
- konsystencja kremowa, wydajna, bardzo łatwa w aplikacji;
- spłukuje się opornie, zawsze mam wrażenie niedomytych włosów;
- ale efekt po wysuszeniu - szok (aż żałuję, że nie mam możliwości dołączenia zdjęcia). Niesamowita miękkość, połysk i uniesienie. Nic, tylko wyjść na ulicę i machać głową jak w reklamie Loreal;
- opakowanie jest gigantyczne, końca kremu nie widać. Jest toporne, a nakrętka momentami nieszczelna;
- cena produktu jest wręcz śmieszna w stosunku do jego ilości i wydajności (10zł za 1 litr!)
- UWAGA, bo łatwo przeholować. Jeśli nałoży się za dużo, włosy szybko utracą świeżość. Z kolei jeśli używamy zbyt często, łatwo je przeproteinować, w skutek czego staną się suche i kruche.

Podsumowując:
Sięgnęłam po nią, ponieważ potrzebowałam ratować przyklapnięte włosy. Byłam przekonana, że spowodowane jest to nadmiernym przetłuszczaniem, co okazało się totalną bzdurą. Wyszło na jaw, że idealnie sprawdzają się w takiej sytuacji proteiny, które moje włosy chłonęły z zawrotną prędkością.
Maskę stosuję raz na 2 tygodnie i nakładam niewielką ilość, ponieważ raz już przesadziłam i wyglądały świeżo.
Włosy mam cienkie, niskoporowate - każdy jest inny i maska nie zawsze może zadziałać tak, jak u mnie.

Wniosek: obserwujcie swoje włosy! Ponieważ większość błędów w pielęgnacji, to brak znajomości struktury swoich włosów oraz ich potrzeb.