Velour Matt (podkład)

Velour Matt (podkład)

Doskonały podkład, tuszuje nierówności cery, a jednocześnie nie widać go na twarzy. Świetnie matuje, po raz pierwszy trafiłam na naprawdę matujący podkład. Bardzo dobrze się rozprowadza. Zużyłam już pierwsze opakowanie, kupiłam następne i na pewno będę go stale używać.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ceterayl Octanoate, Dimethicone, Magnesium, Aluminium Silicate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Polysorbate 80, Mica, Talc, Xanthan Gum, Lauroyl Lysine, Hydrolyzed Soy Protein, CI 77891 ITitanium Dioxide), CI 77499, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum

Do tego jest tani! Kosztuje ok. 40 zł

velour tak ale nie mat ;)

Zostawiam na ciezsze czasy (chyba ze sie przeterminuje).
Podklad ten jest przede wszystkim za gęsty. Jakos tak szybko zastyga na twarzy, nie da sie go rownomiernie nalozyc, tragicznie to wyglada (szczegolnie na takiej cerze jak moja :/).
Jedny plus jaki zauwazylam to to, ze fluid ten rzeczywiscie jest troche aksamitny... Ale na pewno nie matuje.
Coz, dosc dlugo sie z nim pomeczylam ale stwierdzam ze jednak nie ma to sensu.

fatalny

Pluję sobie w brodę, ze kupiłam go (na szczescie skuszona promocją) zamiast wziac City matt. Ten podkład jest okropny, na żadnym kremie nie da się go rozprowadzić bez smug. Tworzy widoczną tapetę. Nie matuje. Fatalny. Szkoda, bo odcień wybrałam całkiem fajny. Odradzam.

ilość zużytych opakowań: dwa razy spróbowałam i nie zamierzam więcej się męczyć

Skusiłam si, ponieważ znajome zachwycały się PRIVI rozświetlającym. Matujący niestety nie sparwdził się tak dobrze. Kryje dość dobrze, przez około 3-4 godziny matuje, ale bardzo łatwo się ściera (szczególnie na ubranie), wysusza skórę i trudno się rozprowdza. Był na szczęście w promocji, więc nie mzrnowałam pieniędzy.

depilacja rąk

nie

Nie !! Podkład wogole nie nadaje się do użytku. Po pierwsze ciężko się rozprowadza. Praktycznie nie udało mi się jeszcze go zaaplikować równomiernie. Błyskawicznie zastyga na twarzy :( Waży się :( i to nie jest wina kremu - sprawdzałam. Kosmetyk nie stapia się z cerą, o macie wogóle nie ma mowy :( Jednym słowem koszmar :(

nawet dobry

Podklad rzeczywiscie jest matujacy, ale nie mozna przesadzic z jego iloscia, wtedy powoduje tzw." maske". Nie zatyka porow. Jest niezly, ale moglby byc lepszy i lepiej sie rozprowadzac.

sredni

Od zaprzyjazionej pani z perfumerii, z ktora co jakies dwa tygodnie lubie prowadzic ozywione rozmowy na tematy kosmetyczne i nietylko ;] dostalam testerek 15ml. Uwielbiam kremy koloryzujace i tonujace, niecierpie za to ciezkich, kryjacych podkladow, tzn wszytskich, bo zawsze na sam dzwiek slowa 'podklad' uciekam dalej, bo kojarzy mi sie z maska na twarzy widoczna z odleglosci 3 metrow...
Dlatego kiedy juz cos takiego mam okazje probowac mieszam to z kremem. W tym przypadku efekt byl sredni :/ Po jakims czasie wszystko sie walkowalo... Efekt matujacy byl beznadziejny. Raczej wogole go nei bylo. Nie polecam.

Trudny do nałożenia

Zalety:
-Doskonale matuje, nie trzeba już używać pudru sypkiego (w zasadzie nawet "nie wolno", żeby nie wytworzyć maski na twarzy!);
-Jest bardzo trwały;
-Nie wymaga już korektora, ładnie kryje i tuszuje drobne niedoskonałości, nie przesusza.
-Duży wybór odcieni - choć dla mnie najjaśniejszy 01 i tak jest odrobinę za ciemny (mam wyjątkowo jasną karnację)...:(
Wady:
-Na wielu kremach nie sposób go rozprowadzić, bo się natychmiast roluje! W ogóle nakładając trzeba działać szybko - wysycha i poprawki kończą się tym, że trzeba wszystko zmyć i zacząć od nowa...:( Odkryłam, że lepiej go wklepywać niż rozsmarowywać, dwoma opuszkami, miejsce przy miejscu, strasznie długo to trwa!
Używałam, bo nie jest tragiczny, ale cały czas szukałam czegoś lepszego...

Straszna pomyłka!

Kupiłam go za 34,99 w Rosmannie, ale nie jest wart nawet końcówki tej ceny!! Miał matować, byc aksamitny, niestety, ten podkład jest jak krem - po jednm nalożeniu całkowicie się wchłania w moją skórę, użycie jego w kilku warstwach jest bezcelowe - bo z kolei się marze. Nie kryje, więc na pewno nie chroni przec czynnikami zewnętrznymi. zdecydowanie nie polecam. Aha! Na opakowaniu podana jest nazwa producenta Eris GmBH, czyżby to miało coś wspólnego z naszym rodzimym Erisem? Jeśli to jest produkowane w Niemczech czy też na niemiecki rynek, to współczuję porażki!!

NIE WIEM DLACZEGO TAM SIĘ POKAZAŁY 3 GWIAZDKI???!! ZDECYDOWANIE JEŻELI JUŻ - TO MINUS TRZY!!! (NIE MOGĘ TEGO ZMIENIĆ W EDYCJI)

Makabra

Zdecydowanie jeden z najgorszych fluidów, jakie w życiu miałam. Nie byłam w stanie rozprowadzić go na żadnym kremie (konsystencja obojętna). Wałkował się, nakładał kupami a w dodatku przeraźliwie wysuszał cerę i dawał efekt maski, w dodatku krzywo nałożonej. Dałam sobie z nim spokój po ok. tygodniu. Nigdy, nigdy więcej.

niezbyt

podkład sie kula...:(( i zanim go nałoże już połowe mam na bluzce. Nie polecam... Może i matuje ale cera wygląda ziemisto i niezdrowo i jakby zaraz miała sie złuszczyć...Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe, resztę wydałam

Nic szczegolnego

Uzywam go bardzo czesto - zuzylam 3 opakowania i prawdopodobnie na tym sie skonczy.
Rozcienczam podklad albo z kremem nawilzajacym (matujacycm), albo z kremem z filtrem. Wtedy skora sie bardziej swieci.
Nie matuje na dlugo, ma sklonnosc to tworzenia tapety na buzi, intensywnie koloryzuje - nawet jasny kolor, na jasny wlasnie. Jest zdecydowanie za gesty i nie rozprowadza sie latwo.
Jest bardzo wydajny.
jest stosunkowo niedrogi i uzywam, jak musze, ale jedynie z przyzwyczajenia. Nie nadaje sie pod oczy.

Nie lubie podkladow, wg. mnie wszystkie sa takie same - w jak sie nie ma ladnej skory, zaden nie zrobi cudow.

średni

Mam cerę mieszaną. Po nałożeniu tego podkładu moja twarz wygląda jakby była zbyt sucha, jakby się łuszczyła. Widać go na mojej skórze. Ale rzeczywiście ładnie matowi. Jest słabo kryjący.