Esprit d`Amouage

Esprit d`Amouage

Esprit d'Amouage przywołuje obrazy orientu. Powoduje inne postrzeganie czasu zapewniając ciepłe odprężenie. Cytrusy usuwają zmęczenie, rozmaryn łagodzi ciało i umysł, kadzidło oddala niepokoje i pobudza aktywność umysłu.
Esprit d'Amouage to pełen radości zapach. Wibrujący życiem, bardzo wyrazisty i silnie kobiecy jest idealnym połączeniem codzienności z nieskrępowaną radością i wolnością. Nasycony jasnymi nutami liści laurowych i kardamonu zmieszanymi z owocowymi esencjami czerwonej borówki i moreli. Dodatkowo szczodrze obdarzony bukietem kwiatowym róży oraz jaśminu połączonych z magnolią i frezją. Całości dopełnia intrygująca esencja rodzynek, piżmo oraz nuty drzewne. Flakon jest pełen dyskretnej elegancji. Podkreśla świeżość i delikatność zapachu nawiązując kształtem to kropli porannej rosy spływającej z soczyście zielonego, młodego liścia. Sama barwa perfum również świadczy o ich charakterze. Czerwony to bardzo silny kolor pewności siebie i wolności. Jest to także kolor ludzi pełnych pasji i niezależności.
Esprit d'Amouage powstał z myślą o młodych, niezależnych kobietach. Może jednak z powodzeniem aspirować do miana "ultra-luksusu", który cały świat kojarzy z niezwykłą marką Amouage. Zapach wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet ceniących radość i szczęście.

Nuta głowy: mango, brzoskwinia, papaja, liść bejowy.
Nuta serca: czerwona róża, jaśmin, magnolia, frezja.
Nuta bazowa: ambra, drzewo sandałowe, wanilia, labdanum.

Cena: 115 euro / 75 ml EDT

Ziołowy

Otwarcie wręcz uniseksowe - uderza w nozdrza ogromną ilością świdrujących ziół, zapach jednak szybko łagodnieje, przyczaja sie przy skórze lekko mydełkową, słabiutką smużką. Po kilku godzinach znowu pojawiły się zioła, ale już nie tak ekspansywne jak na początku, bliskoskórne, suche i gorzkawe. Nic rewelacyjnego, kojarzy się troche z Eau dHadrien, ale brak mu tego włoskiego, słonecznego uroku. Nie tak wyobrażam sobie orientalne perfumy. Ani perfumy, za które skłonna byłabym dać aż tyle pieniędzy ;)
Buteleczka tandetna

Używam tego produktu od:?
Ilość zużytych opakowań:próbka

ŁAGODNY...

Jak to jest w końcu z tym pieprzem ? - Ano tak, że na przykład na mojej skórze trwa zaledwie w pierwszej fazie po czym znika i już nie wraca.
Kompozycja kojarzy mi się z sałatką owocową - brzoskwinia, mango, do tego gruszki (co prawda nie ma ich w składzie, ale zapach zawiera jakąś nutę ukształtowaną właśnie na podobieństwo gruszki), może jeszcze banan i waniliowa pianka na dobry koniec.
Jest miło, grzecznie, ale niestety trochę wieje nudą...
Elementów wybijających się na pierwszy plan, tudzież akcentów przyprawijących o szybsze bicie serca - nie ma.
Zapach nie jest żadną rewelacją, a już na pewno nie określiłabym go mianem "orientalny", inaczej postrzegam pojęcie "orient".
Nic mnie tutaj nie zachwyciło, odbyło się bez owacji na stojąco...

Ciekawy, ale niedopracowany

Bardzo delikatny, subtelny zapach - posiada duzo uroku, ale pazura to niespecjalnie. Wedlug mnie nadaje sie raczej na lato, na zimniejsze pory roku jest zbyt lekki, znikajacy. Z orientem raczej mi sie nie kojarzy, za duzo tu kwiatkow, cytrusow, owocow - moze wlasnie za duzo tu tego wszystkiego, bo zapach jest jednoczesnie zbyt bogaty i zbyt (w tym calym bogactwie) malo wyrazisty.
Wedlug mnie jest w nim cos ciekawego, ma potencjal - ale w tej formie wydaje mi sie jakis taki niedopracowany, pelen zmarnowanych moziwosci.
Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedna probka

TOP 10 męskich perfum

Piękne

A ja właśnie oszalałam na jego punkcie! Ma w sobie wszystko to , co lubię: delikatny ale wyrazisty zarazem, trochę podobny do Feminite du Bois, wibrujący, zmiejający sie z upływem czasu, umiarkowanie słodki, delikatnie pieprzny. Czysty luksus. Moim marzeniem jest wejść w jego posiadanie.

******

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy:):):):) hmmmm:)

Za bogaty

Perfumy te, choć naprawdę ciekawe, wydają mi się jednak troszkę za bogate w składniki i zbyt trwałe (czuję je jeszcze po kąpieli). To może być męczące na dłuższą metę. Zapach ma pazura, polecam tego właśnie pazura tylko na specjalne okazje. Z pewnościa nie są to perfumy na co dzień. Raczej na jesień i zimę niż na lato.To, co mi sie w nim najbardziej podoba, to mocno wyczuwalna nutka jaśminu, który lubię. Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:próbka 2 ml

pikantna kobiecość

Zapach ten jest kwiatowo-pikantno-owocowy.Przynajmniej ja wyczuwam w nim wyraźną nutę pieprzu:)Jest bardzo ciekawy choć może jak na tą cenę zbyt jednowymiarowy.Podoba mi sie ale nie na tyle żeby na jego punkcie oszaleć i zakupić