Avon, Pur Blanca EDT

Avon, Pur Blanca EDT

Cena już od 19,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Zapach dla kobiety delikatnej. Zapach pełen bieli, lekki, świeży i zwiewny. Zapach przynosi poczucie pełnej harmonii i spokój ducha.

Kategoria: kwiatowo-ozonowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ylang-ylang, frezja, mieta
nuta serca: biała róża, lilia wodna, biała peonia
nuta bazy: białe drzewo sandałowe, mleczne piżmo, heliotrop.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Z sentymentu

Zapach, który królował u mnie w gimnazjum i do którego mam spory sentyment, bo były to moje pierwsze perfumy. Czasy gimnazjum już dawno za mną, zapach nadal mi się podoba, chociaż ma kilka minusów jak większość tańszych perfum i na chwilę obecną wolę zainwestować w droższe, bardziej trwałe perfumy.

+ zapach świeży, kwiatowy
+ cena

- mało trwały, utrzymuje się krótko
- jest bardzo uniwersalny, dlatego też używa go wiele osób
- opakowanie jest bez pomysłu, niczym się nie wyróżnia

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1273936].usefull || 0 }}% pomocna.

Prywatny klasyk

Pamiętam ten zapach - zawsze mi towarzyszył gdzieś w pobliżu od małego. To były moje pierwsze perfumy i dostałam je od mojej mamy. Były one jeszcze wtedy w innym flakonie, a nie w tak udoskonalonym jak teraz.

Nie jest to jakaś specjalna kompozycja o którą ludzie będą walczyć jakby to był unikat - nie należy spodziewać się fajerwerków. Po prostu to jest coś co każdy może używać niezależnie od okazji lub dnia - bardzo zwyczajne i uniwersalne. Dla mnie to jest przepiękny zapach, który jest bardzo świeży, idealny na lato oraz całkiem przyzwoicie trzyma się na skórze, bo spokojnie na większość dnia możemy zapomnieć o spryskaniu się tymi perfumami. Nie przyprawia o zawrót głowy albo mdłości. Sama po zaaplikowaniu na skórę najbardziej wyczuwam lilię i peonię, a potem zapach ładnie rozwija się na skórze bez nieprzyjemnych zapachowych niespodzianek. Czasem fajnie jest sięgnąć po takie uniwersalne zapachy, ponieważ nie zobowiązują one w żaden sposób do pory dnia lub okoliczności w jakich tego zapachu powinniśmy używać. Niestety ich wadą jest to, że ich uniwersalność przenosi się na ilość osób, która pachnie tak samo i niektórym ludziom może nie przypaść to do gustu jak poszukują czegoś, by wyróżniać się z tego zapachowego tłumu.

O ile ta bardzo stara wersja flakonu nie przypadła mi do gustu, bo polegała bardziej na otwórz i jakoś to zaaplikuj bez żadnego atomizera to ta nowa wersja jest świetna - prosta, bo piękno tkwi w prostocie oraz dobry atomizer, który nie psuje się. Co więcej jeśli ktoś nie jest przekonany do tego zapachu przez cenę regularną to często zdarza się, że ten zapach jest na promocji i wtedy można śmiało skusić się.

Dla mnie ten zapach to taki prywatny klasyk do którego zawsze będę wracać, bo przypomina mi dzieciństwo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1272541].usefull || 0 }}% pomocna.

Kiedyś bardziej trwały

No cóż. Parę lat temu był hitem. Delikatny, dziewczęcy, świeży. Dziś ta sama gama zapachowa szybko przechodzi w zapach mydła i znika - jak czar, który prysł! :)
I co? 22 zł w promocji - parę psiknięć by zapach był wyczuwalny i do godziny znika. Pytam ludzi czym pachnę po godzinie aplikacji. Bardziej czuć mój antyperspirant. Szkoda. Avon mnie zawiódł. Współpraca przez rok jako konsultantka otworzyła mi oczy na tandetę, którą oferuje ta marka, gdzie produkty produkowane są w Chinach. Zapowiadało się tak pięknie. Szkoda

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1266568].usefull || 0 }}% pomocna.

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Jak to Avon

Moim zdaniem Pur Blanca jest taka jak większość perfum z Avonu czy innych w podobnych cenach: miły i obiecujący początek, ale potem już robi się mniej przyjemnie.

Zaraz po spryskaniu się perfumami bardzo przyjemnie pachną frezją, liliami i peonią. I ten stan utrzymuje się na kilka godzin, zapach jest naprawdę świeży, fajny i ładnie skomponowany, idealny na dzień. Ale po jakichś 6 godzinach te przyjemne nuty ulatniają się i wąchamy jakąś nieprzyjemną i tandetną mieszankę piżma i drzewa sandałowego, która bardziej śmierdzi niż pachnie niestety.

Perfumy nie są super trwałe, więc po jakichś 10 godzinach te nieprzyjemne wonie też mijają, ale trochę trzeba się przemęczyć.

Plus za ładne opakowanie. Ogólnie uważam, że w takiej cenie ciężko się spodziewać cudów, jednak dobre perfumy kosztują. Ja zdecydowanie uważam, że lepiej rzadziej kupować perfumy lepszej jakości.

Oceniam Pur Blankę na 3+. Ja nie kupię więcej tego zapachu, ale np. dla nastolatek stawiających pierwsze kroki w świecie perfum to na pewno fajna opcja.

Używam od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: najpierw kilka próbek, a potem 1 cały flakon 50ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1258386].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudna!

Była to przez lata moja ulubiona perfuma, delikatna a zarazem charakterystyczna, super buteleczka zawsze miała swoje miejsce w torebce. Wiadomo z czasem się gusta zmieniają, ale zawsze wracam do tej perfumy z uśmiechem na twarzy, przypomina Mi same piękne chwilę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1155886].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak nie wiesz, jaki prezent kupić babci, to kup jej Pur Blancę.

Ten zapach jest najbardziej uniwersalnym zapachem z najbardziej uniwersalnych zapachów. Prosty, nierozwijający się, pasuje do każdej osoby i każdej okazji, nie ma w nim nic ciekawego, a jednocześnie nic, co mogłoby się komuś nie podobać. Świetnie sprawdzi się na rozpoczęciu roku szkolnego w liceum, na wieczorku poetyckim w Klubie Seniora i jako odświeżacz do firanek.

Gdybym mogła nadać mu inną nazwę, to byłoby ABSOLUTNIE NIC OSOBISTEGO EDT

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1150261].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy

Używam regularnie od lat, ulubiony, ukochany zapach, ale to oczywiście kwestia gustu. Jedynym jego minusem jest chyba dość krótka trwałość, ale równoważy to niska cena i duża dostępność, w każdym katalogu. Często zdarzają się na niego bardzo korzystne promocje :)

Używam tego produktu od: od lat
Ilość zużytych opakowań: sporo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1122901].usefull || 0 }}% pomocna.

Cudowny, ale ulotny zapach.. :)

Avon Pur Blanca to przepiękny zapach! :) Każdemu się podoba, ale niestety jest krótkotrwały - co wiąże się z wydajnością. Często jest w promocji, więc można go kupić za ok. 30 zł. :) GDYBY miał lepszą trwałość byłby moim KWC. :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1078426].usefull || 0 }}% pomocna.

KWC

Perfumy te mają tylko dwie wady: są krótkotrwałe i bardzo spopularyzowane, co w zasadzie ciężko uznać za wadę, ale wiele kobiet nie chce pachnieć tak, jak połowa swoich koleżanek. Poza tym już same zalety, zapach ten podoba mi się już od kilkunastu lat i uważam, że nie ma prawa się znudzić, jest wybitnie delikatny i nieinwazyjny. Kwintesencja kobiecości zamknięta w butelce - może i trywialnie, ale prawdziwie. Wyraźnie czuć frezję, peonię, heliotropa, a przede wszystkim: lilię. Doprawdy zniewalający.

Minusy:
-dosyć krótkotrwałe.

Cechy neutralne:
-pachnie nim połowa moich znajomych, ale ostatecznie zdecydowałam się nie wliczać tego faktu do grona minusów, popularność zapachu świadczy o tym, że wielu nosom się podoba,
-całkiem ładne opakowanie, chociaż to nic specjalnego.

Plusy:
-przepiękny zapach, bardzo delikatny i kobiecy,
-bardzo dobra cena promocyjna.

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilka flakonów

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025270].usefull || 0 }}% pomocna.

ZMIENIONY ZAPACH

Ten zapach miałam kilka lat temu. Najpierw posiadałam roletkę, a gdy mi się skończyła kupiłam normalny flakon. PB była moim ulubionym zapachem na tamten czas. Zapach był kwiatowy, czysty, świeży, delikatny i pudrowy. Takie jak lubię.Pasował do wszystkiego. Na dzień i na wieczór. Gdy skończyłam flakonik zapomniałam na kilka lat o Pur Blance. Często widziałam, że jest w katalogach Avon i miała promocje, to jednak nie zamawiałam tego kosmetyku. Ale po kilku latach, czyli rok temu skusiłam się na mgiełkę by przypomnieć sobie ten zapach jeszcze raz i poczuć go na nowo. Zamuwiłam mgiełkę tak z sentymentu i się rozczarowałam. Teraz moim zdaniem już tak nie pachnie jak kiedyś.Zapach jest jakiś chemiczny, mdły, czuć mocno alkohol, nie to co kiedyś, że prawie w ogóle nie czułam alkoholu przy pryskaniu. Może mój gust się zmienił, a może coś zrobili z tym zapachem, a może to wina mgiełki? Nie wiem ale teraz mi się nie podoba i więcej już nie wrócę do Pur Blanci. Zdecydowanie PUR BLANCA BLUSH jest o wiele ładniejsza. Taka w moim typie kwiatowa i romantyczna.

Używam tego produktu od: kilka lat temu z przerwą i teraz od roku
Ilość zużytych opakowań: 1 roletka,1 flakonik 50 ml i mgiełka 150 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1005871].usefull || 0 }}% pomocna.