Avon, Pur Blanca EDT

Avon, Pur Blanca EDT

Cena już od 19,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Zapach dla kobiety delikatnej. Zapach pełen bieli, lekki, świeży i zwiewny. Zapach przynosi poczucie pełnej harmonii i spokój ducha.

Kategoria: kwiatowo-ozonowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ylang-ylang, frezja, mieta
nuta serca: biała róża, lilia wodna, biała peonia
nuta bazy: białe drzewo sandałowe, mleczne piżmo, heliotrop.

13% jesień/zima 88% wiosna/lato

Pur Blanca

Zapach lekki, delikatny,świeży. Nadaje się zarówno do pracy jak i na randkę z ukochanym. Mi osobiście odpowiada aczkolwiek dla niektórych "za słodki" Zapach utrzymuje się do kilku godzin przez co jest dość wydajny. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę. jedynie opakowanie nie zachęca do zakupu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1442151].usefull || 0 }}% pomocna.

O jeden łyk za daleko.

Pur Blanka to zapach czysty i uspokajający.
Pomimo, że trafił do kategorii ozonowej, osobiście nie czuję w nim świeżości i energii powietrza, tudzież wody. Dla mnie jest to zapach biały, czysty, kąpielowy.
Mocno wyczuwam w nim frezję i lilię osadzoną na mlecznym piżmie. Dokładnie tak, to mleko jest tu bardzo wyczuwalne, jak mleczny wąs pod nosem.
Zapach momentami wydaje się lekko mdły, męczący. Wszystko za sprawą wszechogarniającej duchoty białych kwiatów i laktozy zawartej w mleku. Nie każdemu służy.
Lubię ten zapach, choć muszę z nim uważać. Wcale nie jest tak lekki i nieiwazyjny jak wieści głoszą.
Przyjemny zarówno latem jak i zimą.
Raczej dla młodszych dziewcząt, niż starszych nobliwych dam.
Flakonik prosty, nieskomplikowany, przypominający nieco sztywny kwiat lilii.
Trwałość przeciętna.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1355056].usefull || 0 }}% pomocna.

mydlany zapach

dla mnie ma mydlany zapach, robiłam podejścia w rożnych sytuacjach i w różnych porach roku... efekt ten sam, mydlany zapach, fajny flakon, trwałość dobra, ale co mi po tym jak mi zapach nie odpowiada.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1340821].usefull || 0 }}% pomocna.

małgorzata kożuchowska o nowym zapachu avon

Jedna z moich ulubionych wód toaletowych

Zalety:
- bardzo świeży zapach
- wysoka trwałość nawet to 6 godzin
- niska cena (dostępna często nawet za 20-25 zł)
- ładne opakowanie, klasyczny wygląd
- dostępność w każdym katalogu
- lekka świeżośc idealna na dzień i właściwie na każdą porę roku

Wady:
- niestety pompka czasem się zacina i łatwo o wylanie produktu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1327071].usefull || 0 }}% pomocna.

Sentyment

Zapach ten był moim zapachem przez lata. Nie rozstawałam się z nim nigdzie, używałam wody perfumowanej, perfum oraz roletki. Mam do niego ogromny sentyment. Troszkę mi się już znudził, ale wciąż uważam że jest niepowtarzalny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1314391].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

nie podoba mi się

Wiem, że dawno temu to był hit. Ale nie dla mnie. Dla mnie Pur Blanca nigdy hitem nie była, nie jest i nie będzie. Nuty zapachowe powinny mi pasować, więc czemu ten zapach jest dla mnie koszmarny? Za ciężki, zbyt męczący.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1288671].usefull || 0 }}% pomocna.

Z sentymentu

Zapach, który królował u mnie w gimnazjum i do którego mam spory sentyment, bo były to moje pierwsze perfumy. Czasy gimnazjum już dawno za mną, zapach nadal mi się podoba, chociaż ma kilka minusów jak większość tańszych perfum i na chwilę obecną wolę zainwestować w droższe, bardziej trwałe perfumy.

+ zapach świeży, kwiatowy
+ cena

- mało trwały, utrzymuje się krótko
- jest bardzo uniwersalny, dlatego też używa go wiele osób
- opakowanie jest bez pomysłu, niczym się nie wyróżnia

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1273936].usefull || 0 }}% pomocna.

Prywatny klasyk

Pamiętam ten zapach - zawsze mi towarzyszył gdzieś w pobliżu od małego. To były moje pierwsze perfumy i dostałam je od mojej mamy. Były one jeszcze wtedy w innym flakonie, a nie w tak udoskonalonym jak teraz.

Nie jest to jakaś specjalna kompozycja o którą ludzie będą walczyć jakby to był unikat - nie należy spodziewać się fajerwerków. Po prostu to jest coś co każdy może używać niezależnie od okazji lub dnia - bardzo zwyczajne i uniwersalne. Dla mnie to jest przepiękny zapach, który jest bardzo świeży, idealny na lato oraz całkiem przyzwoicie trzyma się na skórze, bo spokojnie na większość dnia możemy zapomnieć o spryskaniu się tymi perfumami. Nie przyprawia o zawrót głowy albo mdłości. Sama po zaaplikowaniu na skórę najbardziej wyczuwam lilię i peonię, a potem zapach ładnie rozwija się na skórze bez nieprzyjemnych zapachowych niespodzianek. Czasem fajnie jest sięgnąć po takie uniwersalne zapachy, ponieważ nie zobowiązują one w żaden sposób do pory dnia lub okoliczności w jakich tego zapachu powinniśmy używać. Niestety ich wadą jest to, że ich uniwersalność przenosi się na ilość osób, która pachnie tak samo i niektórym ludziom może nie przypaść to do gustu jak poszukują czegoś, by wyróżniać się z tego zapachowego tłumu.

O ile ta bardzo stara wersja flakonu nie przypadła mi do gustu, bo polegała bardziej na otwórz i jakoś to zaaplikuj bez żadnego atomizera to ta nowa wersja jest świetna - prosta, bo piękno tkwi w prostocie oraz dobry atomizer, który nie psuje się. Co więcej jeśli ktoś nie jest przekonany do tego zapachu przez cenę regularną to często zdarza się, że ten zapach jest na promocji i wtedy można śmiało skusić się.

Dla mnie ten zapach to taki prywatny klasyk do którego zawsze będę wracać, bo przypomina mi dzieciństwo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1272541].usefull || 0 }}% pomocna.

Kiedyś bardziej trwały

No cóż. Parę lat temu był hitem. Delikatny, dziewczęcy, świeży. Dziś ta sama gama zapachowa szybko przechodzi w zapach mydła i znika - jak czar, który prysł! :)
I co? 22 zł w promocji - parę psiknięć by zapach był wyczuwalny i do godziny znika. Pytam ludzi czym pachnę po godzinie aplikacji. Bardziej czuć mój antyperspirant. Szkoda. Avon mnie zawiódł. Współpraca przez rok jako konsultantka otworzyła mi oczy na tandetę, którą oferuje ta marka, gdzie produkty produkowane są w Chinach. Zapowiadało się tak pięknie. Szkoda

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1266568].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak to Avon

Moim zdaniem Pur Blanca jest taka jak większość perfum z Avonu czy innych w podobnych cenach: miły i obiecujący początek, ale potem już robi się mniej przyjemnie.

Zaraz po spryskaniu się perfumami bardzo przyjemnie pachną frezją, liliami i peonią. I ten stan utrzymuje się na kilka godzin, zapach jest naprawdę świeży, fajny i ładnie skomponowany, idealny na dzień. Ale po jakichś 6 godzinach te przyjemne nuty ulatniają się i wąchamy jakąś nieprzyjemną i tandetną mieszankę piżma i drzewa sandałowego, która bardziej śmierdzi niż pachnie niestety.

Perfumy nie są super trwałe, więc po jakichś 10 godzinach te nieprzyjemne wonie też mijają, ale trochę trzeba się przemęczyć.

Plus za ładne opakowanie. Ogólnie uważam, że w takiej cenie ciężko się spodziewać cudów, jednak dobre perfumy kosztują. Ja zdecydowanie uważam, że lepiej rzadziej kupować perfumy lepszej jakości.

Oceniam Pur Blankę na 3+. Ja nie kupię więcej tego zapachu, ale np. dla nastolatek stawiających pierwsze kroki w świecie perfum to na pewno fajna opcja.

Używam od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: najpierw kilka próbek, a potem 1 cały flakon 50ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1258386].usefull || 0 }}% pomocna.