Delices de Cartier EDT

Delices de Cartier EDT

Nowy obiekt pożądania, wyjątkowy kaprys, któremu każda kobieta poddaje się z oczywistą przyjemnością. Smakowity, odświeżający zapach, dla klientki Cartier - czarującej i uwodzicielskiej.

Nuty zapachowe: czarna wiśnia, bergamotka, biały jaśmin, różowy jaśmin, żółty jaśmin, drzewo sandałowe, ambra.

taki tam...

pamiętam jak nie mając zbyt dużego finansowego pola manewru kupiłam sobie ten zapach. Na początku-nawet fajny prawie moj gust-
Psiknełam pare razy-nawet nawet-
Niestety na dłuzsza mete wyczuwam jednak nude w tym zapachu ie zachwycil mnie zbyt dlugo.Znudziłam sie napewno nie jest to moj zapachowy must have..od taki tam zapaszek, zakup nie potrzebny.

Używam tego produktu od: kiedys
Ilość zużytych opakowań: 1 jedno

Delices

W pełni zgadzam się z nazwą produktu. Istne delicje. Niesamowicie intensywna słodycz z jakąś nieznaną, ale intrygującą zimną nutką. Właśnie ta nutka jednych przekonuje, a drugich odrzuca. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na jeszcze jeden zakup, gdyż perfumowanie się nim na codzień jest ..hardcorowe. No chyba, że ktoś uwielbia tego typu zapachy. Dla mnie jednak za mocny. Choć nietrwałości nie można mu zarzucić. Mniej świeży, bardziej słodki. I właśnie to jest to, za czym nie przepadam. Ale ogólnie to wspominać będę go pozytywnie.

Używam tego produktu od: Rok
Ilość zużytych opakowań: Jedno, 100ml

blisko mnie..

Lubię je..chodz opinie są skrajne,a ja nie potrafię rozkładac zapachu na czynniki pierwsze..stosuję zasadę-ładne lub nie:)leża i współgraja z moim ph,lub nie:)Te leżą,współgrają i jak dla mnie Cartier Delices de Cartier to niezwykle zmysłowa, urzekająca, unikalna i bardzo kobieca kompozycja, skomponowana wokół akcentów wiśni i jaśminu. Posiada nieograniczone pokłady optymizmu i zmysłowości. Jest jak nowy obiekt pożądania, wyjątkowy kaprys, któremu każda kobieta poddaje się z oczywistą przyjemnością. Tej przyjemności się oddaję i lubię ja,lubię:)Z wiekiem wolę zapachy bardziej bliskie i delikatniejsze..nie migrenowe i duszące ,bo ogon,bo pół sklepu ma paść-gdy ja wchodzę..Doceni niech ten,kto blisko mnie stanie,zanurzy we mnie swoje chrapy..tu myślę o mężu:)i ten te chrapy rozwiera:)z ochotą na mój zapach

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: edt i edp kazdy po kilka razy

TOP 10 męskich perfum

Faktycznie wiśnie w alkoholu...

PLUSY:
- Bardzo ładny flakon

MINUSY:
- w zasadzie chyba cała reszta
- kompletnie nie podoba mi się ten zapach - moim zdaniem mocno czuć wiśnie w alkoholu z podkreśleniem tegoż właśnie alkoholu. Blee :(
- nietrwałe (ale może to akurat szczęście)

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

bardzo wytrawna słodycz

Był mroźny wieczór, gdy spotkaliśmy się pierwszy raz. Przyciągnął uwagę czerwienią i biżuteryjnym, ciekawym, choć trochę przekombinowanym, flakonem. Miał rozgrzewać i budzić pożądanie i podziw. Czy mu się udało? Ha, początkowo ciężka, zamszowo - owocowo - likierowa miksura wywołała mieszane uczucia, a prawdę mówiąc - rozczarowanie. Mając drugą szansę, zmienił się w zapach dość wytrawny, dodający lat, ale i szyku. Wydaje się pasować kobietom delikatnym, nieco wynioslym, eleganckim. Zdecydowanie na chłodną porę roku. P.S. Krótki termin przydatności użycia - zaledwie 18 miesięcy - też nie sprzyja delektowaniu się tym zapachem.

A ja je lubie!

Jedne z tych perfum do których pewnie nie wróce, po prostu nie zawróciły mi w głowie ale lubie je.

Zapach dla kobiet a nie dla dziewczynek, trzeba umieć go docenić a do tego potrzebny jest też wiek :)
Są intensywne, nachalne i bardzo kobiece.
Nosząc je pokazujemy, że mocna z nas babka ;)
Zgadzam się, że przypominają wiśnie w likierze.
Lub jak sama nazwa wskazuje \'delicje\' i mi najbardziej kojarzą się właśnie z delicjami (może dlatego, że wystrzegam się wszelkich słodyczy? ;) )
Nie wiem ale lubie je chociaż doskonałe nie są.
Stworzone na jesień, zimę. Chociaż niepogardze nimi w letni wieczór do ładnej eleganckiej sukienki pasują jak nic. Jak już pisałam są mega eleganckie i pasują do takich kobiet. Nie potrafię używac ich codziennie, (mam 30ml od ponad roku i została mi jeszcze ponad połowa! )najzwyczajniej w świecie szybko mnie wkurzają :) Może nie do końca pasują do mojego temperamentu?

Na pewno nie czuje się w nich na 20lat czyli tyle ile mam, raczej co najmniej jak 25-cio latka;)
Na codzień staram się ich nie używać, jeśli już to robie to raczej na wieczór. Są za mocne i zbytnio narzucją się mojemu otoczeniu :) Nigdy tego nie usłyszałam ale zawsze tak mnie się wydaje...

Podsumowałabym je tak: dojrzałe, na wielkie wyjścia, dla pewnych siebie, seksownych i zagorzałych fanek słodyczy. Te perfumy są baaardzo słodkie. Mam w swoej kolekcji jeszcze słodsze ale te są słodyczą szlachetną. Doceniam to :) Daje 4gwiazdki bo jak już mam na nie ochote to czuje się w nich świetnie! Utrzymują się na skórze bardzo długo.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: pierwsze 30ml

Skąd ja to znam?

Na jednej ręce mam Delices a na drugiej JdP in Black i co? Gdzie są ładniejsze wiśnie w likierze ? Niestety w Black, przy czym są zdecydowanie mocniejsze, bardziej zadziorne i zaczepne, a poza tym znacznie trwalsze niż w Delices.
Co nie znaczy, że Delices są złe - absolutnie nie, to elegancki zapach dla kobiety z klasą, ale jak dla mnie zbyt ugładzony i stonowany (może na koniec zbyt dużo wanilii?)
PS.
Fragrantica podaje , że oba zapachy stworzyła Christine Nagel w 2006 - jeśli tak jest to za bardzo się ta pani wtedy nie wykazała kreatywnością ;-))
Ja zdecydowanie wybieram del Pozo in Black

słodka elegancja

Ciekawy. Noty szczerze mówiąc mnie zdziwiły.
Słodki, wiśniowy - ale nie do przesady. Elegancki, trochę w stylu czegoś co już czułam... hmm... jakby w klimatach flowerbomb, co osobiście jest dla mnie dużym plusem. Kobiecy. Podejrzewam, że szybko by mi się znudził. Co jeszcze? Na pewno dla kobiet ciepłych, choć trochę niedostępnych i wyniosłych. Ładnie się rozwija przechodzi stopniowo przez wiśnię do ciepłego środka - chyba róży. Wykwintny. Robi wrażenie, ale nie uzależnia. Na jeden raz. Flakon strasznie brzydki wg. mnie i zniechęcający do zapachu.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

Mrożona wiśnia

Trudno jest oceniać zapachy nie -swoje, takie, które nie pasują ani do naszych gustów ani do osobowości.
Nie zabiegałam zbytnio o okazję przetestowania Delicies wiedząc, że zapach ten jest owocowo- kwiatowym miksem, czyli zdecydowanie nie tym, czego szukam w perfumach. Skoro jednak otrzymałam go w postaci próbek jako gratis dołączony do perfumeryjnych zakupów, spróbowałam.

Delicies otwiera się mrożoną, kandyzowaną wiśnią. Taką użytą do dekorowania drinków serwowanych upalnymi popołudniami, gdzieś w tle wyczuwam zapach jakiegoś dobrego alkoholu, przypomina mi słodki owocowy likier przywieziony wiele lat temu z Monaco i ulotny powiew bergamotki.
Z tej owocowej fali nieśmiało wyłaniają się kwiaty, czuję jakby przydymiony jaśmin i obsypanego pieprzem fiołka. I jeszcze coś znajomego i miłego mojemu nosowi- czyżby bób tonka?
Delicies jest bardzo spożywcze, bardzo słodkie, na mojej skórze z czasem zapach staje się odrobinę kwaskowy ale nie traci przez to uroku. Ciekawy, oryginalny i zdecydowanie nie mój.

Trwałość zadowalająca, kilkugodzinna.
Flakon zdecydowanie nie w moim guście choć doceniam koncept.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: dwie próbki

ma coś w sobie

Zapach jest jakiś, nie jest nudny, nijaki, pospolity, zwyczajny. Jest wiśnia, słodka, dojrzała, jakby w syropie – trochę podobna jak ta w In Black Pozo, w żadnym razie nie jest świeża. Jest pieprz, frezja i fiołek. Całość utrzymana w klimacie wieczorowym, bardzo cielesnym, kobiecym, dojrzałym.
Nie jest to mimo wszystko zapach który wzbudzałby bardzo skrajne emocje, jednak trzeba do niego dorosnąć, nosić go na właściwe, ważne okazje, zapach który wymaga odpowiedniej oprawy, wtedy oddaje w pełni swój charakter.
Trwałość niestety nie jest zbyt zadowalająca, zaledwie 2 godziny, flakon cudny.

Szczegółowa ocena zapachu:
Zapach 3*
Flakon 5*
Trwałość 2*

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: próbki

Fermentujące wiśnie+koniak

Dziwny, niby coś w sobie ma, ale do mnie nie przemawia niestety. Fakt są lekkie wiśnie, ale głównie czuję jakiś mocny koniak? Takie wiśnie w koniaku, nawet mogę śmiało stwierdzić, że lekko fermentujące wiśnie. Dziwny zapach. Jedynie buteleczka przepiękna!

Używam tego produktu od: -
Ilość zużytych opakowań: próbka

powtórka

Jak to zauważyła Qqłka... kopia Jesus del Pozo IN BLACK. Zapachy prawie identyczne jak dla mnie. Delices są jednak ciut delikatniejsze, mniej intensywne. Lekko pudrowy. Trwałe - ok 5 godzin. Buteleczka śliczna ;) nie radzę kupować w ciemno ze względu na butelkę ;)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy