Home Institut, Karita 100% - maść

Home Institut, Karita 100% - maść

Do codziennego użytku przez całą rodzinę: na zaczerwienioną skórę, spierzchnięte usta, na zrogowaciały naskórek dłoni, łokci, kolan, stóp, do masażu, po depilacji, po goleniu, łagodzi zaczerwienienia po poparzeniu słonecznym, wygładza i nawilża naskórek. Jako półprodukt do produkcji domowych kosmetyków.

Nie jest to typowy balsam czy krem - produkt zawiera czysty olejek z masłosza (inne nazwy - masło shea, masło karite).

Cena: ok 30 zł / 150 ml

Niezbędny ....

Odkad kupilam pierwsze pudelko tego specyfiku nie mogę sie bez tego obejść.Ma u mnie dosc wszechstronne zastosowanie.Wspaniale lagodzi podraznienia po depilacji lub po goleniu,zmiekcza skore w miejscach gdzie tego potrzebuje,stopy,wysuszone dlonie itp.dodany do kapieli natluszcza delikatnie skore i niepotrzeba wtedy balsamu do ciala.Wsmarowany we wlosy dziala jak super odzywka,oczywiscie po jakims czasie trzeba go zmyc,jest super tlusta.Na zime doskonala ochrona dla skory i ust.Moze nie pachnie rewelcyjnie,ba prawie nie pachnie wcale,ale to maly szczegol przy tym jak dziala na skore.

Używam tego produktu od:roku

panaceum :)

Wielu osobom nie trzeba chyba wyjaśniać co to"masło shea"- to modny ostatnio produkt naturalny.
Dobrą sławę zawdzięcza wrzechstronności, nie będę o tym pisać, kto ciekawy niech poszuka w necie ;)
Opiszę wrażenia " z życia wzięte"- po otwarciu żółtego, okrągłego pudełka mamy przed sobą grudkowatą maź o zapachu ,hmmmmmmmmmm, mi to najbardziej przypomina zapach przełamanej łodygi jakiejś rośliny (ale nie trawy, ani zioła, taki roślinny zapaszek).
czyli wygląda i pachnie dość nieciekawie :)- producent lojalnie uprzedza o strukturze produktu, jest naklejka z wyjaśnieniem.
Nabieramy niewielką ilość tej substancji na dłoń- topi się szybko pod wpływem ciepła dłoni, robi się przyjemne i gładkie.
Używam karite na twarz i dłonie- mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków, dłonie bardzo przesuszone pracami domowymi, po kilku dniach- zdecydowana poprawa :) ręce mięciuteńkie, cera twarzy uspokojona!! a była ostatnio mocno podrażniona specyfikami matującymi.
Jest kropla goryczy w tej bajce- karite się nie wchłania i pozostawia tłustą warstewkę (kiepsko z makijażem).
Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, mimo tłustości- nie zapycha porów!!!!!!!!!!! Cera jest dosłownie brzoskwiniowa, mięciuteńka jak nigdy, dłonie jak "sprzed lat".
Produkt gorąco polecam, a sama biorę się za eksperymenty z mieszaniem karite z olejkami.

PS. jak ktoś dociekliwy może posprawdzać składy kosmetyków które posiada :) jestem zaskoczona w ilu występuje masło shea, ja tam wolę czyste jest jeszcze wspanialsze!! W kosmetykach najczęściej występuje pod nazwą "Butyrospermum parkii/shea butter"