Matmate Fluide Foundation

Matmate Fluide Foundation

Podkład płynny. Formuła kosmetyku została wzbogacona o kompleks składników regulujących produkcję sebum - Sebiomine i MatColour - kompleks zapewniający matowy efekt i wierny kolor przez cały dzień. Nawet w gorącym i wilgotnym klimacie podkład pozostaje matowy, świetlisty i lekki.
Zapewnia skórze ochronę SPF 8.
Nadaje niezwykle naturalny, piękny efekt. Do każdego rodzaju skóry.

Cena: 145 zł / 25 ml

Jaki tam MAT?

Ojej, uwaga, ratunku, pomocy! Gdzie ten obiecany mat? Totalne nieporozumienie. Pomyłka.

Zacznę od tego, ze podkład to zawieszone w wodzie pigmenty, rozwarstwia się (na wodę i część oleistą), trzeba go naprawdę dobrze wstrząsnąć (a ja nie mam na to siły i czasu). Tworzy smugi, ciężko go rozprowadzić, muszę go naprawdę dobrze i długo wsmarowywać. Nie powiem o trwałości - poniżej normy. Krycie - żadne. Mat - brak. Konsystencja - porażka. Zapach - obrzydliwie nieprzyjemny. Pojemność - poniżej standardów.

Nie, wcale nie mam złego dnia i potrzeby wyładowania frustracji :)

Podklad wrzuciłam do lodówki i niech tam spoczywa, może w przyszlosci do czegoś się przyda albo jakiejs kolezance się spodoba.

Ostatnio strasznie zraziłam się do produktów marki Givenchy po przetestowaniu owego podkładu, matującego pudru i rozswietlacza w kamieniu.

Ilość zużytych opakowań: 1(w trakcie)

Świetny!!

Uwielbiałam ten podkład. Uwielbiałam, ponieważ mój kolor 601 Matt Sugar został wycofany z dystrybucji.
Podkład wsiąkał w skórę, krył co trzeba, nie zachowywał się na twarzy jak matowa maska, raczej jak puder. Jak żałuję, że już go nie mogę kupić. Ciężko o niego nawet na allegro.
minusem jest cena (w 2006 roku kosztował 156 za 25ml)

Używam tego produktu od: 3 lata temu go używałam

jestem na tak!!!

piękny efekt matowej cery bez efektu maski.łatwo dobrać kolor ponieważ dopasowuje się sprytnie do koloru buzi tak że ciężko sobie zrobić pomarańczową maskę a raczej to niemożliwe!!na początku zdziwiona byłam konsystencją-bardzo płynny,ale szybko się przyzwyczaiłam.
naprawdę dobry podkład!!!
gdybym tylko miała okazję od razu kupuje:)

Używam tego produktu od:rok temu

Dieta na trądzik

świetny

Podkład cudownie się rozprowadza, konsystencja wodnisto-oleista pozwala na doskonałe "rozłożenie" podkładu na twarzy :) Bardzo łatwo dobrać odpowiedni kolor do cery, gdyż podkład kolorystycznie nie zmienia swoich właściwości,ma elegancki zapach i jest bardzo wydajny... dla mnie ideał w dodatku w pięknym opakowaniu...
odradzam jedynie tym,którzy oczekują "efektu maski" z tym podkładem się ta czynność nie uda :D

Używam tego produktu od:czasu do czasu ;)

nie dla mnie

Miałam najjaśniejszy odcień, bardzo zresztą ładny. Podkład wodnisty, lekki. Po nałożeniu wyglądał całkiem ładnie, szlachetnie, leciutki, ale myślę że naprawdę łądnie wygląda na nieskazitelnej cerze. Niestety trwałość poniżej krytyki, tak samo z właściwościami matującymi. Po półgodzinie cera się błyszczy, po 2 godzinach nie ma śladu na twarzy. Fakt, że nie utrwalałam go sypkim pudrem, ale innych podkładów też nie i nidy się tak nie świeciłam. Cóż ładnie wygląda tylko tuż po nałożeniu, nie mogę sobie pozwolić na poprawki co godzinę. Wyrzuciłam.

Używam tego produktu od:rok temu sporo prób
Ilość zużytych opakowań:ok1/3-1/4 opakowania

NAJLEPSZY!!!

Testowałam wszystkie dostepne podkłady matujące i nie tylko. Bralam próbki z sephory(prócz sisley) I z innych sklepów kosmetycznych. Ten okazał się najlepszy, tzn. nie robi tapety, matuje, i jest dość trwały. Ja mam bardzo wymagającą cerę, rozszerzone pory i nie wiem dlaczego, ale większość podkładów po południu znika w paskudny sposób, zostawiając po sobie zmęczoną twarz. nakładam go na bazę albo estee lauder, albo lancome, przypudrowuję pryzmami i na pawde mam aksamitną ,gładką twarz. Jestem bardzo zadowolona i w piątek zdecydowałam się na zakup pełnowymiarowego opakowania po dwutygodniowym testowaniu.Jest mega wydajny, nie pokryje na pewno zmain trądzikowych czy większych plam posłonecznych, ale ja w sumie tego nie potrzebuję i chyba dlatego mi tak przypadł do gustu. Kilka osób powiedziało mi nawet,że nie mam podkładu na twarzy bo jest niewidoczy a jedynie wyrównuje koloryt i ujednolica twarz.
Polecam dla bezproblemowych cer, które oczekuja matowienia.
Używam tego produktu od:2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

Nie rozumiem

Jak w tytule: nie rozumiem, skąd tyle złych ocen...
Może to z powodu wymagań mocno "tapetowych":)? )
Sprawdziłam naprawdę wiele podkładów, a to, (obok Subli`mine) jest mój faworyt. Pięknie stapia się z cerą, trzyma się baaardzo długo, nie podkreśla porów czy suchawych skórek... Rewelacja. Nie jestem już młoda, a co za tym idzie co-nieco się marszczy a przy tym podkładzie nic nie jest podkreślone. Nie znoszę "tynku" na buzi i matmat zapewnia mi naturalny wygląd, drobnostki kryje, matuje na długo.
I ten zapach... Co prawda krótkotrwały, lecz pachnący połączeniem frezji i fiołka...
Natychmiast kupiłabym takie perfumy.
Dla mnie - superUżywam tego produktu od:4 m-cy
Ilość zużytych opakowań:koniec 1

brak słów

Nie wiem co mnie podkusilo że kupiłam ten podkład...Chciałam spróbować coś z "wyższej półki" i się rozczarowałam. Dałam 3* bo nie jest tragicznie, ale zapłaciłam 150 zł za coś, co mogłabym mieć w tej samej jakości a cenie do 40zł. Na plus mogę powiedzieć, że fluid jest ładnie opakowany, ma bardzo rzadką konsystencję, ale łatwo się go nakłada. Kolor żółtawy, ale mnie takie nie przeszkadzają. Stapia sie ze skórą. Minusy to cena, matowienie na góra 1 godzinę, słabe krycie (na tzw. lepsze dni mi wystarcza, ale zimą nie wyobrażam go sobie używać) no i trwałość...spływa po kilku godzinach prawie całkowicie, pudrowanie twarzy pomaga na chwilę. Więcej go nie kupię, nie za taką cenę!

Używam tego produktu od:2 tyg
Ilość zużytych opakowań:ciągle 1

Tragiczny

Kupilam ten podklad tydzien temu. Nalozylam rano na krem nawilzajacy i mialam uczucie ,ze mam na twazy smalec! Mam cere mieszana z tendencja do przetluszczania w strefie T .Podklad ten ma plynna konsystencje. Naklada sie dosc dobrze i dobrze stapia sie ze skora. Ale to jedyne plusy jakie ma . Okropnie podkresla rozszerzone pory , wszelkie wypryski i niedoskonalosci skory. Nie kryje i po okolo 15 moja skora swiecila sie jak lustro. Fluid splywa z twarzy. Nie pomaga nawet kilkakrotne przypudrowywanie twarzy sypkim pudrem w celu zmatowienia i utrzymania makijazu po prostu splywa...Jestem okropnie zawiedziona tym produktem nie spelnia absolutnie moich oczekiwan i tak na serio to nie wiem na jakiej skorze by sie on sprawdzil.
Cale szczescie, ze mam mlodsza siostre , ktora chetnie bierze wszystkie kosmetyki ,ktorych nie stosuje inaczej musialabym wyrzucic go do kosza co przy jego cenie bylo by wyrzuceniem pieniedzy w bloto.

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:napoczete 1

średni,,jak nie wiem co :(

po przeczytaniutylu zachwytow postanowiłam kupic ten podkład,mam cere własnie taką do jakiej ten podkład powinien byc przeznaczony+pękające naczynka...
jakiez było moje rozczarowanie gdy po raz pierwszy nakładałam go na twarz...tłustawa,wodnista maz,przeciekająca przez palce,gąbeczka tez nie dała mu rady,a wierzcie,ze to nie brak doswiadczenia w nakładaniu podkładow...nie matowi! nie wyrównuje,rozwarstwia sie i nie kryje prawie w ogole,zmienia odcien na skorze...szkoda mi kasy i szkoda mi wyrzucic go,zaczełam go mieszac wiec z Teint Idole Ultra i w takim tandemie jakos sobie radzi :)

Używam tego produktu od:2 tyg.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1go

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Za taką cenę spodziewałam się naprawdę dobrego kosmetyku. Cóż za rozczarowanie. Podkład zdecydowanie wychodzi na minus i naprawdę nie polecam go, głównie ze względu na wysoką cenę, a słabą jakość.
Minusy:
- jest nietrwały. Chwilę po nałożeniu rozmazuje się na twarzy, wchodząc we wszelkie załamania skóry, pozostawiając na skórze "przetarte" miejsca bez podkładu
- nie matuje, choc przecież powinien. Twarz świeci się jak lustro, w strefie T szczególnie. Trzeba dokonywać ciągłych poprawek, pudrować etc, ale efekt jest tylko chwilowy
- podkreśla rozszerzone pory, suche skórki, zmarszczki mimiczne
- w ogole nie kryje, więc wystarczy mała niedoskonałość na twarzy, a niestety korektor będzie niezbędnym dodatkiem
- 145zł - za taką cene można kupić dwa tańsze podkłady z Revlonu i być zadowolonym. Tutaj płaci się wyłącznie za markę, nic poza tym, strata pieniędzy

Plusy:
- ładny kolor, mam nr 601 mat sugar, najjjaśniejszy z dostepnych. Jest idealny do mojej bladej cery, tymbardziej jestem zła, że w zasadzie nie mogę go używać, czasem mieszam go z innymi podkładami
- przystępne opakowanie z pompką, podklad (w tym wypadku niestety) jest wydajny, mam go pół roku, a on się w ogóle nie kończy

Podsumowując - wolę kupić o połowe tańszy podkład z Revlonu lub Max Factora. Może kolory nie są idealne i jak dla mnie za ciemne lub zbyt różowe, ale przynamniej efekt matowienia jest długotrwały, a cena przystępna.

Używam tego produktu od: 12.2005

Nie dla mnie

Zachecona Waszymi pozytywnymi komentarzami postanowilam wyprobowac to cudenko. I oto co sie okazalo.
Plusy:
-lekka konsystancja
-poreczne opakowanie
-idealne kolory dla mojej zoltawej cery
-bardzo wydajny
-buzia po zaraz po nalozeniu jest jak brzoskwinka i z wygladu i w dotyku

Minusy:
-podkresla rozszerzone pory
-bardzo krotko trzym sie na twarzy
-na krotko matowi
-slabo kryje
-cena!!

Podsumowujac nie spelnia podstawowych wymagan. Używam tego produktu od:przez tydzien
Ilość zużytych opakowań:uzylam tylko kilka razy