Castelbajac Le Compagnon, EDP

Castelbajac Le Compagnon, EDP

Perfumy-talizman...uwodzicielskie i urocze, nastrajają po prostu magicznie i pobudzają wszystkie zmysły. Nie da się kolo Castelbajaca przejść obojętnie! Ten zapach łączy w sobie jednocześnie wspomnienia z dzieciństwa (ach te Migdały...) z dojrzałą kobiecością w nowoczesnym wydaniu...

Nuta głowy: migdał, kwiat pomarańczy
Nuta serca: konwalia, cyklamen
Nuta bazowa: wanilia, drzewo cedrowe, paczula

Cena: ok. 65 euro / 80 ml; ok. 50 euro / 50 ml; ok. 35 euro / 30 ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml
Nuty
drzewne

Mmmmm...

Mmmm... Ten zapach jest taki miły i oczywisty, w pewien sposób naturalny. On musiał zaistnieć :D To słodziutkie amaretto, migdały, wanilia... Bez niepotrzebnych drewienek (teoretycznie cedr jest w składzie, ale na mnie się nie ujawnia), korzonków, kandyzowanych owoców czy jakichś orientalnych przypraw :D Całokształt jest miękki, łagodny, przymilny...

Och i ach - mogłabym się pławić w tym zapachu, pluskać się w wannie wypełnionej tak pachnącym płynem, być masowaną tak pachnącym olejkiem... ale i bez wahania przywdziałabym Castelbajaca do wydekoltowanej czarnej sukienki i z przyjemnością wyruszyłabym w miasto lub na romantyczne spotkanie ;)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: ...

ta tak;)

Najpierw tłumacze czemu nie kuie choc mi sie podoba;) nie kupie, bo musze zrobić jakąs przerwe-perfumy nie mieszczą mi sie juz w szafce, ubytkow w nich nie widać... Na nowe nie ma na razie miejsca:(
Teraz przejdzmy do zapachu:) Najpierw jest słodki i malo ciekawy;) ae po chwili pojawiają się piekne slodziutkie migdały:) nie są jakieś szczególnie orginalne ale naprawde przyjemne:) az ma sie ochote na raffaello;) niestety na mnie zapach niezbyt trwały.... a szkoda... flakonik ładny ale jak juz napisalam do mojej kolekcji raczej nie dołaczy;) poza tym mam 150 ml migdała aquoliny;|

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

MIGDAŁOWY...

Pierwsze nuty - boski zapach olejku migdałowego, tak strasznie podobny, tak prawdziwy i wyrazisty, że można nabrać wątpliwości czy to aby na pewno perfumy ?
Gdy ten apetyczny aromat zgaśnie, pojawia się coś na kształt gumy (?) i generalnie, bez jakichś specjalnych przeobrażeń, tak już zostaje do końca.

Zapach trzyma się blisko skóry, ale czasem przypomina o sobie.
Myślę, że jest ciepły, uwodzicielski i faktycznie po części jak trucizna - to chyba ze względu na tę nazwę (nasuwającą skojarzenia ze średniowiecznym zamkiem), niespotykaną buteleczkę i gorzkawy charakter...

Ma w sobie coś pociągającego, aczkolwiek szkoda, że ta początkowa, silnie migdałowa faza jednak nie trwa dłużej...

TOP 10 męskich perfum

bajkowy

dziwny zapach, wg mnie bardzo oryginalny. Dużo czasu minęlo zanim się do niego przekonałam. dostalam pokaźną próbkę przy okazji zakupów we francuskiej marinnaud. w pierwszej chwili myslałam ze to męskie perfumy i nie uzywałam ich. zupełnie mnie odrzuciły.
a teraz nie moge` się nadziwić jak mogły mi się nie podobać. Są cudne, niepowtarzalne. trzymam resztkę na specjalne okazje:-)
nie wiem czy są dostepne w Polsce - wydaje mi się ze widziałam je kiedys na allegro.
chyba bedą moim następnym celem:-)
Piękne i bajkowe!

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

Migdal magiczny

Migdaly, ktore mnie zaczarowaly - nie znam innego zapachu tak pieknie i po prostu MIGDALOWEGO. Nie znaczy to, ze Castelbajac nie jest zlozonym zapachem - jest, ale migdaly zdecydowanie odgrywaja tu pierwsza role - i to odgrywaja ja pieknie.
Tak naprawde to trudno opisac ten zapach, choc nie jest jakos niesamowicie zlozony - trudno oddac te wszystkie migdalowe fazy, ktore Castelbajac przechodzi na mojej skorze. Od pierwszej minuty, kiedy migdal jest niesamowicie wyrazny, upajajacy i uderzajacy do glowy, do kolejnych, kiedy lagodnieje, ociepla sie sie, otacza nosiciela slicznym, migdalowym obloczkiem.
Przeczytalam opis - i rzeczywiscie, zapach ma w sobie cos magicznego (ja czuje sie w nich jak tajemnicza, XVII-wieczna trucicielka, za ktora snuje sie niesamowity, migdalowy zapach ;-)))) ).
Buteleczka genialna i idealnie pasujaca do zapachu.
Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: kilka probek