L'Oreal Paris, Botanicals Fresh Care, Siła blasku, Balsam pielęgnacyjny do koloryzowanych i matowych włosów

Kompozycja botanicznych esencji z geranium, soi i olejku kokosowego, połączona w unikalnej formule, ułatwia rozczesywanie, nawilża* włosy i nadaje im zdrowy blask. Pełna kwiatowego i świeżego aromatu. Produkt bez silikonów, parabenów i barwników. *Test instrumentalny po zastosowaniu szamponu + maski z gamy.

w tubie
100 – 250ml
Skóra głowy
problemowa

Spełnił moje niewygorowane oczekiwania

Gdy zobaczyłam, że Loreal wypuścił nową serię kosmetyków do pielęgnacji włosów oczy mi się zaświeciły.
Szczególnie zależało mi na poznaniu balsamu do włosów, ponieważ potrzebuję pomocy przy każdym rozczesnywaniu włosów po myciu.
Moje włosy nie puszą się, są gładkie i proste z natury, ale niemiłosiernie plączą się po myciu (bez wzgledu na to jakiego szamponu użyję).
Ten balsam świetnie poradził sobie z moim problemem.
Dzięki niemu włosy rozczesują się bez żadnego problemu i tak się nie łamią, jak wcześniej.
Przyjemnie się go używa, ze względu na konsystencję (bardzo gęsty) oraz zapach (piękne geranium, lllllubię).
Opakowanie stanowi ozdobę łazienki, nie powstydziłaby się go nawet marka z górnej półki.
Polecam wypróbować.

dlaa mnie!

Świetny balsam, nie dość że ładnie pachnie to jeszcze działa! Mam matowe włosy, stosowałam go miesiąc czasu, po tym włosy stały się mocniejsze, lepiej się rozczesują, co dla mnie ważne bo mam długie. Polecam.

super

Swietny balsam do włosów. Włosy są po nim miękkie, Mają wygląd zdrowych i zadbanych włosów. Bardzo ładnie się rozczesują włosy po tym. Nie obciąża włosów . Ładnie zmiękczajaca włosy . Bardzo łądne opakowanie i bardzo wydajne.

+ nawilża
+zapach
+wydajność
+spełnia obietnice producenta

- cena

Botox na włosy Lucyny

Dobra;)

Piękne opakowanie, nadaje połysk, dla moich włosów nie jest obciążająca;)
jednak moim zdaniem nie wyróżnia się niczym szczególnym....
Duży plus za w miarę naturalny skład;)

Bardzo fajny!

Balsam do włosów z naturalnym roślinnym ekstraktem idealnie nadaje się jako uzupełnienie pielęgnacji włosów farbowanych. Mnie uwiódł szczególnie zapach tej serii produktów Botanicals, ale efekty widzę także po włosach - prezentują się dużo ładniej, są rzeczywiście bardziej błyszczące i takie gładkie. Balsam nawilża włosy, ale ich nie przetłuszcza. Jak najbardziej godny polecenia :)

Dobra odżywka zmiękczająca włosy

Używam razem z szamponem i tonikiem z tej samej serii, które otrzymałam w ramach akcji testowania. Balsam ma specyficzny, lekko kwaśny zapach.
Dobrze rozprowadza się na włosach, przez co jest bardzo wydajny.
Nakładam go tylko na końcówki włosów ( włosy do ramion, nakładam od wysokości ucha )
Balsam zmiękcza włosy, pozytywnie wpływa na ich układanie się.
Niespecjalnie wpływa na blask włosów, nawet mam wrażenie, że czasami są ładniej błyszczące po samym szamponie.
Ma za to bardzo ważną zaletę - zauważyłam, że kolor farby wolniej się wypłukuje przy użyciu kosmetyków z tej linii.

Bez szału

Używałam już mnóstwa odżywek do włosów, ale tak bardzo niezadowolona z odżywki dawno nie byłam. Zdecydowanie najgorszy produkt z tej serii. Jedyną zaletą tego produktu to piękny słodko-orzeźwiający zapach, jak inne produkty z tej serii. Ale niestety poza zapachem odżywka nie daje kompletnie nic włosom. Włosy po niej absolutnie nie są nawilżone, włosy matowe nie zmieniają się w lśniące jak obiecuje producent, a wręcz przeciwnie moje długie włosy były po odżywce jeszcze bardziej matowe, suche i przede wszystkim produkt nie pomagał w rozczesaniu włosów. Odżywka w ładnym opakowaniu i o ładnym zapachu, ale niestety więcej zalet nie potrafię wymienić. Zawiodłam się.

Skuteczny

Balsam oceniam bardzo pozytywnie. Robi to co obiecano. W moim przypadku wygładza i rozplątuje włosy czyli naprawia to co szampon nabroi. Włosy są po nim gładkie, pachnące i lśniące. Niezbędny po myciu w przypadku moich długich plączących się włosów.

Liczyłam na więcej

Balsam z serii Loreal Botanical testowałam w zestawie wraz szamponem oraz tonikiem rozświetlającym. I tak jak w przypadku toniku i szamponu jestem bardzo zadowolona, tak balsam oceniłabym jako największy... "zwyklaczek". Traktuję ten produkt jako uzupełnienie szamponu, który według mnie jest odczuwalnie produktem z lepszej, wyższej półki i zachwyca mnie konsystencją i składem, jednak mocno wpływa na ciężkość włosa i jego szorstkość. Po zastosowaniu balsamu włosy odzyskują to, co odebrał im szampon - jednak pod względem samego działania, mam wrażenie, że osiągnęłabym dokładnie ten sam efekt stosując jakąkolwiek inną odżywkę - podjęłam się również takiej próby i zgodnie z oczekiwaniami, nie odczułam żadnej różnicy.

Przyjemny, choć nie jest to hit

Balsam miałam okazję testować razem z szamponem i sprayem z tej samej serii. Podoba mi się bardzo jego konsystencja - jest gęsta, nie spływa z włosów. Tuba jest dość poręczna w użyciu, zapach przyjemny.

Największy problem mam jednak z tym, że ten balsam nie wpływa na blask moich włosów, mam wręcz wrażenie, że wyglądają po nim trochę słabiej niż po moich ulubionych Matrix Sleek Look czy Fructis Oil Repair 3. Na dodatek nieco obciąża.

Przyjemny balsam

Z zestawu z tej serii: szampon, spray i balsam właściwie tylko ten ostatni rzeczywiście przypadł mi do gustu (szampon jest takim zwyklakiem, a spray - totalnym niewypałem).

Jest to całkiem fajna odżywka do włosów: zmiękcza, wygładza, sprawia że włosy są nieco bardziej błyszczące (czyli spełnia obietnice producenta). Być może ten efekt byłoby bardziej widać na matowych włosach, na moich nie jest zbyt spektakularny, ale zauważalny. Dobrze pielęgnuje suche włosy, nadaje im gładkość, nawilża, dodaje im elastyczności. Ciężko jest mi ocenić działanie długofalowe (używam różnych produktów do włosów zamiennie), ale myślę, że działa bardziej właśnie jak balsam niż odżywka: wizualnie poprawia wygląd włosów i do następnego mycia polepsza ich kondycję.
Włosy po zastosowaniu balsamu lepiej się rozczesują, są miękkie - wyglądają zdrowo i ładnie. Dla mnie to wystarczający efekt, choć przyznam, że nie jest to super wyjątkowa odżywka, która stałaby się takim moim 'must have', raczej balsam na co dzień. Dlatego nie daję pełnych 5 gwiazdek, bo za tą cenę spodziewam się rzeczywiście nieprzeciętnego działania. Znam tańsze balsamy o dużo lepszej skuteczności.
Zaletą jest, że formuła nie jest ciężka, nie powoduje obciążenia i oklapnięcia włosów (co dla mnie ważne, bo mam naturalnie cienkie włosy, które łatwo tracą objętość pod zbyt mocnymi produktami). Brak silikonów jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają włosy podatne na obciążenie pod ich wpływem (moje włosy akurat lubią się z silikonami, więc nie jestem w stanie tego ocenić). Nie tłuści włosów.

Opakowanie na plus, ładne, estetyczne, elegancka szata graficzna. Wygodna tuba do stawiania do góry dnem, dzięki czemu łatwo wycisnąć zawartość.
Wydajny.
Pachnie nieco ziołowo, roślinnie, ale nie nachalnie, przyjemnie. Zapach raczej nie utrzymuje się na włosach.
Przyjemna konsystencja, odpowiednio gęsta, nie spływająca z włosów. Łatwo się wciera we włosy na całej długości.

Podsumowując moje wrażenia: przyjemny, całkiem skuteczny balsam do codziennej pielęgnacji. Nie jest turbo kosmetykiem, raczej do stosowania jako uzupełnienie pielęgnacji, wspomagająco niż jako wyłączny kosmetyk. Ale nadaje blask włosom. Czy za tą cenę (40 zł) warto, oceńcie sami.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

pielęgnuje

Balsam sprawia, że włosy są miękkie, odżywione, nawilżone oraz błyszczące. Wyglądają zdrowo i są zdyscyplinowane. Balsam ich nie obciąża i ułatwia rozczesywanie.