Vanilla Musk EDC

Vanilla Musk EDC

Vanilla Musk marki Coty to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Perfumy Vanilla Musk został wydane w 1994 roku.

Nuty zapachowe: wanilia, piżmo, drzewo sandałowe i cedr.

50 - 100ml
Nuty
orientalne

Zapach dzieinstwa i Mamy :)

Te perfumy, obok kultowego juz Masumi, kojarza mi sie z latami 90-tymi, podstawowka i beztroska dziecinstwa... Mama pachniala wanilia - taka slodka i prawdziwa a ja cichaczem zakradalam sie do lazienki i psikalam nadgarstek "doroslym" zapachem... Ah, jaki to byl dreszcz i emocje! Perfumy te sa naprawde bardzo ladne i delikatne. Mysle, ze jak na lata 90-te mialy wtedy jedna wade - pachniala nimi polowa kobiet na ulicy. Teraz, gdy polki w perfumeriach i drogeriach uginaja sie od flakonikow a czlowiek dostaje oczoplasu od ferii barw - Vanilia Musk ma ogromna szanse spodobac sie panim lubiacym klasyke ale i oryginalnosc :)

Jest to zapach mojego dziecinstwa i Mamy - dlatego 5 gwiazdek :)

Używam tego produktu od: dziecinstwa
Ilość zużytych opakowań: Mama miala pare

Najlepsza

Jest po prostu najlepsza! Zapach sam w sobie boski, waniliowe szaleństwo, które trwa, trwa i trwa... Wiem, że odpowiada nawet osobom, które nie sa przekonane do słodkich zapachów. Złamanie ciężkim piżmowym zapachem to był strzał w dziesiątkę.
Kocham, kocham, kocham!!!

Ilość zużytych opakowań: 3x50 ml

ach...

Kojarzy mi się z dzieciństwem. Piękna, intensywna, słodka, ciepła, zmysłowa wanilia. Mam do nich sentyment. W podstawówce podkradałyśmy je starszej siostrze koleżanki. Choć dla mnie nie jest to zapach na co dzień, poprawia mi nastrój.
Ładne opakowanie i przystępna cena, choć trudno dostępne. Będę do nich wracać.

Używam tego produktu od: w latach 90, a ostatnio do nich wróciłam
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

TOP 10 męskich perfum

śliczna , naturalna wanilia

Kupiłam w ciemno i się ciesze , bo jest śliczna , delikatna i świeża .
Bardziej piżmowa niż waniliowa , przełamana przez nuty drzewne .
Nie jest ciężka , dusząca , ani jadalna . Zapachy jadalne powinny dobiegać z kuchni , a kobieta powinna pachnieć perfumami , subtelnie i kobieco i taka właśnie jest Vanilla Musk .
Zakup w zimie , ale czuje że na lato też się sprawdzi .
Buteleczka wygodna i bardzo prosta .

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: pierwsza buteleczka

super

Przyznaję się, że zapach kupiłam w ciemno, zachęcona pozytywnymi recenzjami, ale nie żałuję :). Najtrudniejsze jest pierwsze uderzenie, pierwsza nuta - ostra, jakby ... piżmowo - buduarowa (?), ale jednocześnie słodka i ciepła (wanilia). Warto przeczekać tę nutę, bo potem zapach cudownie łagodnieje, otula czystą, szlachetną, jasną słodyczą. Nie rozwija się specjalnie, ale nie musi - i tak ma wszystko, czego chcę od perfum - mam tu na myśli nuty zapachowe. Szalenie trwały - wytrzymuje calutki dzień, na włosach mogę wyczuć go nawet po dwóch dniach. Idealny na tą porę roku, wszelkie mrozy i śniegi ;).
Jako ciekawostkę podam, że Vanilla Musk w czasie temperatur ok. - 13 stopni Celcjusza pachnie identycznie jak Vanilla Fields, przypadkowo odkryłam to w czasie mojej ostatniej zimowej podróży do rodziny za miasto :).

Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka 50 ml

Powrót do przeszłości

Postanowiłam przetestować ten zapach zachęcona opiniami, iż jest to jedna z lepszych wanilii niskopółkowych.
Odkryłam czym pachniały szkolne damskie szatnie w latach 90 ;)
Nie podzielam zachwytów nad tym zapachem. Jest do dla mnie jednak przeciętniak.
Otwiera się dla mnie gorzkawą nutą a la cytrusową, która na szczęście szybko znika i zapach stabilizuje się i zamienia w dość mało wyrafinowaną lekko maślaną wanilię, łatwą do polubienia. Zapach ten pozostaje w tej formie aż do kompletnego zniknięcia.
Muszę przyznać, że trzyma się dość długo, po wieczornym spryskaniu się, zapach czułam na sobię jeszcze następnego dnia rano.
Opakowanie, umówmy się, że słabe, ale mogło być gorzej ;)
Raczej nie sięgnę już po taką wanilię. Jak chodzi o waniliowego pocieszacza na dni perfumowego "nie wiem co na siebie psiknąć", moim typem pozostaje Sensi Armaniego. Mimo wszystko bezboleśnie flaszkę zużyję :-)

Opakowanie: **
Zapach: ***

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: napoczęte 50ml

Specyficzna wanilia

Kupiłam zachęcona opiniani z Wizażu, 50ml, wyłuskałam na Allegro :)
Uwielbiam wanilię ale taką słodką, ciężkawą, "do zjedzenia" :) Wanilia w Vanilla Musk nie jest taka. Dla mnie jest specyficzna. Po odebraniu paczki z poczty, po pierwszym psiknięciu rozczarowałam się mocno. Natomiast po pewnym czasie zaczęłam często psikać się nimi po domu bo jakoś mnie fascynowały tą swoją oryginalnością.
Ale nie jest to dla mnie zapach na codzień, nie mój po prostu.

Dodam, że np mojej mamie od razu przypadł do gustu i jednak nie okazał się kompletnie nietrafionym zakupem- sprezentowałam go jej i chętnie używa :)

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 50ml oddane

Wanilia idealna

Pamiętam szczyt jego popularności około połowy lat 90. Ulice pachniały wanilią - nie tylko tą, ale to była moja absolutna faworytka. I mój odbiór tego zapachu nie zmienił się ani trochę przez lata - słodka, cudowna wanilia, nie przypominająca olejku do ciasta i te nadające zmysłowego pazurka nuty drzewne... :love: Nic więcej nie trzeba. Wprawdzie są inne zapachy skonstruowane na tej zasadzie (Un Bois Vanille Lutensa czy Vanille Exquise Goutal) ale IMO - żaden mu nie dorównuje :D
Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:daaawna
Ilość zużytych opakowań:testy, próbka, planuję zakup

Świetna apetyczna wanilia

Wanilia jaką lubie i pamiętam jeszcze ze szczenięcych lat, bo wtedy to ta woda miała swoje apogeum popularności. Bardzo slodziutka, ale nie ulepkowata wanilia. W porównaniu do Vanilii Fields jest znacznie delikatniesza i ładniejsza. Szkoda , że już nie produkują. Na szczęscie można kupić na allegro za śmieszne pieniądze.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 50ml

nie mój

Kupilam wode toaletowa 50ml ale niestety mino iz to zapach slodki ,waniliowy nie podoba mi sie.Myslalam ze bedzie podobny do mojej ulubionej vanilli fields ale troche mu brakuje.Oddam go kolezance ktora sie w nim lubuje a ja zamowie vanille fields.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Piękny zapach

Moja mama kupiła ten zapach jako body lotion z delikatnymi drobinkami jak tylko pojawił się pierwszy raz w sklepach. Wyjątkowo naturalnie pachniał wanilią,[takim ciasteczkiem].

Używam tego produktu od:Użyłam troszkę od Mamy

zapach mlodosci

przepiekny byl, jak na owe czasy... slodki, ale nie przeslodzony, waniliowio sensualny. nie ma nic z banalnych waniliowo-slodkich mieszanek. cieply, uroczy, a jednoczesnie lekki. bardzo trwaly. polecam

Używam tego produktu od: okolo 10 lat temu
Ilość zużytych opakowań:5?