Moschino, Cheap and Chic EDP

Moschino, Cheap and Chic EDP

Moschino Cheap & Chic to zapach dla kobiet, które lubią delikatność i chcą być piękne. Nie wahaj się i poznaj subtelne tony fiołka i cyklamenu wzmocnione gorzką pomarańczą i drzewem różanym, które pozwalają rozwinąć się w pełni wyjątkowej naturze tych perfum. Na końcu rozwinie się czysty i kremowy zapach wanilii, który ukoi Twoje zmysły po ciężkim dniu, oraz uwolni ciało i myśli na bardzo długi czas. Zapach Cheap & Chic zaspokoi potrzeby nawet bardzo eleganckich kobiet, które cenią estetykę i harmonię. Odrobinę świeże, kwiatowe perfumy Moschino Cheap & Chic odznaczające się elegancją, powodują harmonię ciała i duszy.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: yuzu, pomarańcza, bergamotka, drzewo
nuty serca: kwiat wodny, cyklamen, kwiat dzikiej róży, jaśmin, grzybień północny, piwonia, fiołek
nuty bazowe: wanilia, irys, piżmo, drzewo sandałowe, ambra, fasola Tonka, wetiweria, orchidea

szykowny

Jest to naprawdę nietuzinkowy zapach. Nie spotkałam się z niczym podobnym. Są bardzo trwałe, a flakonik ciekawy. Do tego przystępne cenowo.
Przy pierwszym psiknięciu bardzo czuć bergamotkę i jakby drewno, potem zapach się łagodzi i czuć piwonie w połączeniu z jakby dymem. Unikatowe połącznie.

Ciekawy

Na pierwszy ,,niuch" nic ciekawego, jednak po chwili do głosu dochodzi nuta przełamująca tę zwyczajność i sprawia, że zapach staje się interesujący. Mamy tutaj lekki babciny, mydlany, kobiecy zapaszek idący w stronę unisexu. Po chwili można wyczuć mocną woń cytrusów mocno podkreśloną męską nutą. Moim zdaniem są bardzo charakterystyczne i inne. Takie zapachy po prostu trzeba lubić. Nie jest typowo damskim, wesołym pachnidełkiem. Pasują mi do seksownej, pewnej siebie kobiety.

Gwiazdkę odejmuję, ponieważ pomimo wszelkich zalet nie jest to powalający na kolana zapach. Jest bardzo dobry, ale na rynku można znaleźć lepsze.

Używam tego produktu od: 3 lata z przerwą
Ilość zużytych opakowań: 1,5

niebanalny

Zapach nie jest ani kwiatowy ani świeży. To żaden lalusiowaty przyjemniaczek stworzony "dla każdego". Jest elegancki, wytrawny, nieco duszący, gorzko - mydlany. Czuję zapach mydła, migdałów, orzechów włoskich, bergamotkę, skórę, sól. Może sie podobać albo nie ale na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Trwałość przeciętna.Lubię takie smaczki :)

Używam tego produktu od: kilka dni

Pokaz Moschino jesień-zima 2017/2018

ładne

kupiłam próbkę Cheap&Chic pomimo negatywnych opinii i nie żałuję.

otwarcie przyjemne, bardzo kwiatowe, intensywne. potem do głosu dochodzi wanilia i coś na kształt miodu, którego nawet nie ma składzie. po rozwinięciu robi się zmysłowo i bliskoskórnie. nie wiem, gdzie tam jest jakaś świeżość.

trwałość mnie nie powaliła, a co za tym idzie wydajność też pozostawia trochę do życzenia. po 5 godzinach wyczuwalny tylko w bliższym kontakcie. ja sama nie czuję ich po jakichś 30min. może to i dobrze, ale ja lubię też poczuć jaki zapach noszę, a tu nawet przy wwąchiwaniu się w nadgarstek nic nie czuję.

sama kampozycja zapachowa bardzo mi przypasowała i z pewnością kupię pełnowymiarowy flakonik. moim zdaniem idelana na wiosnę i jesień oraz temperatury ok.20st. przy upałach może męczyć.

Używam tego produktu od: kupiłam jakieś 3tyg temu
Ilość zużytych opakowań: 1 x 1,5ml

Nie są to perfumy, które chciałabym w mojej kolekcji

Na początku zapach wydawał mi się całkiem sympatyczny, choć nie aż tak bardzo żeby doprowadzić mnie do desperacji w stylu "muszę je mieć!!".

Jest to dość lekki, świeży zapach, które w miarę upływu osadzania się na skórze staje się sztuczny. Po około godzinie zmienia się w nic ciekawego... ota takie pachnidło, którego nie można odróżnić od setki innych podobnych.

Butelka jest w moim mniemaniu brzydka i tandetna.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

wysmienite

Wbrew radom ponizej kupilam w ciemno, choc z dusza na ramieniu. Zwykle jak czytam ze cos pachnie jak bukiet kwiatow, babciny zapach, mydlo i czystosc to mysle o czyms potwornym dla mnie - jak np skrzyzowanie Anais Anais (mdle biale kwiaty, cale narecza) z White Linen (czysto, pudrowo i chlodno). A tu prosze - Cheap and Chic sa kompletnym zapachem, wywazonym i eleganckim. Na mnie nie pachna ani nachalnie kwiatowo, ani mydlanie duszaco. Calosc idzie odrobine w kierunku meskiego zapachu, jest troche goryczy albo przypraw ktore bardzo lubie, kwiaty (ale nie wielka wyrazna roza) i cytrusy. Nie umiem nawet nazwac do czego ta woda jest podobna - bardzo oryginalny zapach, nietuzinek, ale pachnie na mnie w zaden sposob kontrowersyjnie. Uzywam i do pracy, i na wieczor.
P.S. W tym roku stuknęła mi 30, więc może już jestem po prostu stara? ;)

Luksusowe mydełko

Niewątpliwie - poprzednie recenzje są według mnie bardzo trafne, zapach kojarzy mi się z luksusowym mydełkiem leżącym na białej, ceramicznej mydelnicy w drogim, komfortowym, 5 -gwiazdkowym hotelu.
Przy toaletce z wielkim lustrem siedzi kobieta - ubrana w biały szlafroczek i turban na głowie - prosto po relaksującej kąpieli.

Podoba mi się ta mieszanka luksusu z powiewem świeżości (zwłaszcza w późniejszych fazach). Wraz z upływem czasu, zapach jest coraz ładniejszy. Nie jestem pewna czy będzie naprawdę mój ale z ogromną przyjemnością dam mu szanse zaistnieć na mojej skórze
* Dokładam 1 gwiazdeczkę - coraz bardziej go lubię, coraz więcej zbieram za niego komplementów

przestarzaly

nie, zdecydowanie kojarzy sie nieprzyjemnie i monotonnie, babciny. Probowalam podejsc do niego parokrotnie i skapitulowalam, chcialam oddac miniaturke komus w otoczeniu,ale rowniez nie bylo chetnych.

Masakryczny potworek

Zapach potwornie obrzydliwy, drażniący, nie ma w sobie nic co można by określić mianem ładne lub miłe.

I jak to z "potworkami zapachowymi" bywa są uporczywie trwałe. Nie mogłam się go pozbyć z nadgarstka, szorowałam mydłem, płynem do naczyń i wciąż czułam to coś.

Jest tak odrażający, że bałabym się żeby tylko nikt ode mnie tego nie poczuł.

Używam tego produktu od: nie
Ilość zużytych opakowań: jedno psiknięcie

A mnie się podoba

Z początku myślę sobie: nie mogę :( Ale pierwsze nuty, gdy już miną, odkrywają bardzo fajny i ogoniasty zapaszek, który owszem, może jest nieco mydlany, ale nie za bardzo i naprawdę, chciałabym mieć takie mydło :) Nie duszący, nie przesłodzony, lekko kwaskowy, słodkawy. Wart wypróbowania.
Pierwsze nuty są ziołowe, dziwne nieco, przywodzą mi nawet na myśl - ku zdziwieniu - L\\\'Or de Torrente, najfajniej pachną mi po ok. 1, 5 - 2 godz. od "uleżenia się" aż do końca.
Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: testuję miniaturkę

bardzo noszalny

biurowo romantyczny, zapach codzienności ze sporą dozą kobiecej kokieterii - bo jest kwiatowy, ale nie jaśminowo obezwladniający czy dusząco peoniowy, raczej kulisty bukiet jakichś drobniejszych kwiatuszków, odrobina puderku i mydełka z dobrego hotelu... Optymistyczny, nie przytłacza, trwały, po całym dniu usłyszałam, że bardzo ładnie pachnę za uszkiem...
Flaszeczka przesympatyczna, nawet dziwi mnie, że tak mi się spodobała pomimo trywialnego zestawienia czerwieni z czernią. Niekoniecznie dla ostrej brunetki...
Zapach elegancji codziennej, niewymuszonej...

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań:pierwsze 100...

młodzieńczy i uwodzicielski

Perfumy te otrzymałam drogą wymiany (dzięki Kamo). Przyznam, że trochę się obawiałam, bo recenzje były bardzo różnorodne. Odkręciłam koreczek i poczułam..........eksplozję słodkich, upajających, ale nie duszących kwiatów.
W bukiecie dominuje czarowny zapach kwiatów zielonego groszku. Perfumy Cheap&Chic są takie młodzieńcze i energetyzujące. Tak przyjemnie je nosić. Są optymistyczne. Żadna nuta nie "wystaje" poza kompozycję. Jest to zapach kwiatowy, przez niektórych szufladkowany jako mydlany. Owszem, ale chciałabym znaleźć w sklepach mydło, które tak pięknie pachnie.
Nuty bazy są niezwykle subtelnie zaakcentowane i nie dominujące nad pozostałymi nutami.
Zapach jest bardzo trwały.
Buteleczka średnio ładna.

Używam tego produktu od: ok. 2 tygodni