Maseczka z glinki (miałka i w tubce)

Maseczka z glinki (miałka i w tubce)

Cena już od 2,49 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Maseczka z glinki to rewelacyjny kosmetyk dla każdego rodzaju cery. Firma Argiletz (Ar-Pol) proponuje maseczki z glinki zielonej, żółtej, różowej, białej, czerwonej. Te maseczki są naturalne, bez środków zapachowych i konserwantów.
GLINKA ZIELONA (ARGILE VERTE)
Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski,wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.
GLINKA BIAŁA (ARGILE BLANCHE)
Glinka biała jest produktem w 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. To glinka z dużą zawartością aluminium, które decyduje o właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Jest łagodną glinką do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.
GLINKA CZERWONA (ARGILE ROUGE)
Szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Leczy i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Zwiera dużą ilość krzemu, żelaza, aluminium oraz wapń ,magnez, sód, potas, tytan i mangan. Podobnie jak poprzednie glinki łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka i aksamitna o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.
GLINKA RÓŻOWA (ARGILE ROSE)
Jest połączeniem glinki białej i czerwonej. Będąc glinką bardzo delikatną posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne. Glinka różowa ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.
GLINKA ŻÓŁTA (ARGILE JAUNE)
Jej struktura, skład i działanie przypomina glinkę czerwoną. Charakteryzuje się jednak większą niż inne glinki zawartością żelaza. Z dużym powodzeniem stosowana jest do cery tłustej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej. Łagodnie oczyszcza twarz, remineralizując.

Dostępna w postaci sypkiej (wewnętrznie, zewnętrznie) w pojemościach 300g, 10g (jednorazówka) i granulatu 1 kg wiaderko oraz w postaci pasty (tubka) w pojemnościach 75 g, 100 g, 400 g - zależnie od rodzaju glinki.

Cena: glinki sypkie: ok. 4-5 zł / 10 g, ok. 40 zł / 300 g
glinki w tubie: ok. 20 zł / 75 ml

regenerujące
w tubie
krem, żel
50 – 100ml

Znasz skład tego produktu?

Ok

Ja używałam maseczki z glinki czerwonej , jest bardzo wydajna , na długo starcza. Skóra po niej ma ładny odcień i jest miła w dotyku. Jednak wydaje mi się , że po dłuższym stosowaniu przesusza cerę. Jest delikatna. Działanie na trądzik oceniam 7-8 puntków na 10.

Ilość zużytych opakowań: całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1027069].usefull || 0 }}% pomocna.

świetna

oceniam czerwoną glinkę w tubie
świetna, koi naczynkową wrażliwą cerę mieszaną
dobrze oczyszcza
próbowałam też glinek sypkich, ale wolę w tubie
sypkie brudzą jeszcze bardziej i wymagają doświadczenia w mieszaniu z wodą - trudno uzyskać idealna konsystencję

glinka czerwona brudzi straszliwie wszystko, na co kapnie, trzeba bardzo uważać na ubranie
po nałożeniu pryskam wodą termalną lub oczarową fitomed nie pozwalając glince zaschnąć

warto kupić, chociaż po kazdym uzyciu sprzątanie

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[949935].usefull || 0 }}% pomocna.

Moja ulubiona glinka

Glinka różowa w proszku

To moje pierwsze opakowanie, ale już wiem, że nie będzie ostatnie;)

Używam jej przede wszystkim jako maseczki na twarz. Jest bardzo łagodna, a do tego bardzo skuteczna. Ładnie wygładza skórę, zmniejsza pory, relaksuje, matuje i poprawia koloryt (skóra jest taka bardziej promienna, ożywiona), a przy tym nie ściąga skóry, nawet jeśli się zapomnę i pozwolę glince wyschnąć na wiór.

Dodaję jej również do pudru, przez co twarz jest bardziej promienna. Trzeba tu jednak uważać z ilością, a do tego dobrze rozetrzeć, najlepiej moździerzem, ponieważ dość sporej wielkości cząsteczki glinki czerwonej pozostawiają po sobie ślad na skórze, jeśli nie są dobrze roztarte.

Dodana do maski do włosów, łagodnie oczyszcza włosy i mam wrażenie, że daje też efekt większej objętości, bo zawsze mam po tej mieszance nieco uniesione włosy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[935070].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż twarzy

fajny wydajny prosukt

używam tej maseczki do twarzy co najmniej raz w tygodniu,i jak narazie spełnia absolutnie moje wymagania,jest lekka po użyciu zostawia skórę przyjemna i miłą w dotyku i odświerzona,po kilku urzyciach zauważyłam też że pomału moje problemy ze skórą zaczynają znika

Używam tego produktu od: jakiś 2miesięcy
Ilość zużytych opakowań: było ich może z 8szt ale tych małych saszetek jednokrotnego użytku

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[926251].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsza!

Recenzja dotyczy glinki zielonej (w tubce).

Glinki zielonej używam z przerwami już od dobrych kilku lat, najbardziej lubię te w tubkach (tak, jestem leniem :P). Nie mam porównania do glinek z innych firm, bo Argiletz ufam w 100 i nie zamienię ją na żadną inną :)

Plusy:

+ skład! tylko glinka i woda!
+ cena,
+ wydajna,
+ zbawienna przy cerze tłustej, doskonale oczyszcza, odblokowuje pory, matuje,
+ po jej zastosowani drobne krostki znikają w mgnieniu oka,
+ stosowana regularnie pomaga utrzymać moją tłustą cerę w dobrym stanie.

Minusy:

- brak!

POLECAM! :)

Używam tego produktu od: 3-4 lat
Ilość zużytych opakowań: trudno powiedzieć

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[913504].usefull || 0 }}% pomocna.

Idealna

Używam glinki zielonej.

- delikatnie rozjaśnia cerę
- dobrze radzi sobie z drobnymi niedoskonałościami
- nie podrażnia
- po jej użyciu moja cera wygląda prawie idealnie

Pół gwiazdki odejmuję za bałagan po stosowaniu, ale dla efektu po da się to przeżyć.

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam ile, używam małe saszetki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[907768].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajna maska

Naprawdę świetna, naturalna glinka. Pomimo, że mam cerę bardzo suchą, wrażliwą i do tego z wypryskami, jestem zadowolona w 100%.

Zalety:
+ oczyszcza
+ nie podrażnia lecz łagodzi podrażnienia
+ zwęża pory
+wygładza
+ matuje
+ujędrnia (efekt liftingu)
+przystępna cena.

Wady:
- w przypadku cery suchej po zmyciu trzeba zastosować krem nawilżający

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[887817].usefull || 0 }}% pomocna.

Doskonałe

Oceniam glinkę zieloną sypką. Znam ją od wielu już lat, bo już jako nastolatka używałam jej na spółkę z siostrą na problemy z cerą. Maseczka pięknie schnie na skórze, jest przyjemna w stosowaniu. Po zmyciu buzia jest gładka, jędrna, promienna, oczyszczona, miękka, pory się zmniejszają. Moja uwaga:Na początku stosowania może nasilić objawy np trądziku, ale jest to efekt oczyszczania, skóra pozbywa się brudu w ten sposób, by potem być piękną.

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt saszetek

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[869438].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobra

Dobra, porządna, naturalna glinka
Plusy:
- świetnie oczyszcza
- wyrównuje koloryt
- pomaga w gojeniu się niedoskonałości
- przy regularnym stosowaniu poprawia stan cery
- wydajna
- cena jest ok w stosunku do wydajności
Minusy:
- bardzo wysusza, ale dobry krem nawilżający załatwia sprawę ;)

Ilość zużytych opakowań: 5 saszetek

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[853163].usefull || 0 }}% pomocna.

glinka zielona

Jako że mam cerę problematyczną, skłonną do przetłuszczania w strefie T oraz do powstania wyprysków nie mogłam nie użyć zielonej glinki.
Najpierw kupiłam jedną szaszetkę, później tubkę w aptece internetowej dbam o zdrowie. Nie różnią się one działaniem.

Ogromnym plusem maseczki w tubce jest to, że produkt jest gotowy do użycia. Saszetka wystarcza na jedno użycie a tubka 150 g służyła mi przez około rok (używałam 2 razy w tygodniu). Cena jest niska biorąc pod uwagę wydajność i świetny skład, który jest bardzo prosty, ekologiczny. Wersja w tubce zawiera 53 % glinki, 47 % wody.

Maseczka szybko zasycha na twarzy, ja by temu zapobiec używałam wody termalnej. Produkt nie może nam zasychać na twarzy, gdy do tego dopuścimy może spowodować to wysuszenie i podrażnienie cery.

Brakowało mi spektakularnego efektu podczas jej stosowania, nie miała wpływu na leczenie trądziku czy regenerację cery ale i tak będę do niej wracać głównie ze względu na skład. Dobrze matowiła cerę, łagodziła podrażnienia. Cera po użyciu była dobrze oczyszczona, uspokojona, lekko napięta, nic nie szczypało. Spłukanie zajmuje trochę czasu ale nie jest uciążliwe.

Zapach specyficzny, ziemisty ale nie drażniący. Konsystencja gęsta, mimo tego łatwo się rozprowadza, nic nie spływa z twarzy. Opakowanie w porządku, produkt można wydobyć prawie do końca.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: jedna saszetka, jedna tubka 150 g

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[826592].usefull || 0 }}% pomocna.