Scholl, Cracked Heel Active K+ Repair Cream (Krem na pękające pięty)

Scholl, Cracked Heel Active K+ Repair Cream (Krem na pękające pięty)

Szorstka, uszkodzona i popękana skóra pięt może sprzyjać powstawaniu infekcjom i powodować uczucie dyskomfortu a nawet ból. Scholl Krem na pękającą skórę pięt Active Repair K+ został opracowany by odbudować i przywrócić nawilżenie skóry pięt. W rezultacie, nie tylko przynosi ulgę przesuszonej skórze stóp, ale umożliwia jej regenerację poprzez aktywne pobudzenie pracy komórek. Zawartość keratyny, pozyskiwanej z owczej wełny i będącej ważnym składnikiem poprawiającym strukturę komórkową, wspomaga naturalne procesy odbudowy, dodatkowo ją przyspieszając. Stosowanie Scholl Krem na pękające pięty Active Repair K+ łagodzi uczucie dyskomfortu a efekty widoczne są już po 3 dniach. Po tygodniu, pięty stają się gładkie i miękkie.
Scholl Krem na pękające pięty Active Repair K+ łatwo się wchłania, jest odpowiedni również dla osób o wrażliwej skórze i diabetyków.

Kilka dni i po problemie

Borykam się z nadmiernym rogowaceniem skóry, co jest szczególnie uciążliwe, kiedy pięty zaczynają pękać. Zwykle używam maści aptecznej z kwasem salicylowym i mocznikiem, ale kiedy zapomniałam jej wziąć na wakacje, krem godnie się spisał. Powiedziałabym, że działa tak samo (niestety jest znacznie droższy).
Głęboko rozmiękcza i złuszcza grubą warstwę zrogowaciałej skóry, dzięki czemu pumeks może ją łatwiej usunąć. Wspomaga gojenie się pęknięć. Oczywiście, działa doraźnie - skóra zacznie znowu rogowacieć i twardnieć, więc efekt nie jest trwały. Ma nieprzyjemny, ostry zapach, ale nie na tyle, zeby zniechęcić do stosowania. Rozprowadza się go raczej łatwo. Niestety, nie jest zbyt wydajny, co jest sporym minusem, biorąc pod uwagę cenę.

Nie sprawdził się.

Niestety krem okazał się dla mnie niewystarczający. Delikatnie nawilżał stopy i szybko się wchłaniał. Plus także za łądny zapach. Niestety reszta to same wady.

-Wysoka cena.
- Krótkotrwałe nawilżanie (rano nie było już nawet czuć, że coś miałam nałożonego na stopy)
- Kiepska wydajność.

Ja więcej tego produktu nie kupię. Szukam dalej.

polecam

Krem zdecydowanie oceniam na plus. Próbowałam już inne produkty, ale tylko on przyniósł fajne efekty.
Do plusów można zaliczyć:
+naprawdę szybko przynosi efekty
+ nawilża i regeneruje
+ nawet szybko się wchłania
+ dość wydajny

Minusy"
- zdecydowanie cena (mogłaby być niższa )
- powłoka kremu zostaje na dłoniach (szybko trzeba je umyć)

wrastające włoski

oceniam pozytywnie

Krem oceniam pozytywnie. Znalazłam w nim wiele plusów i kilka wad.
Zalety:
+rozmiękcza skórę
+odświeża stopy
+redukuje potliwość stóp
+redukuje popękania na skórze
+działa regenerująco i wzmacniająco
+ma ładny zapach
Wady
-niewydajny
-wysoka cena
-gdy nie smaruje kremem stóp to stopy są dalej suche – nie wykazuje długotrwałego działania

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Rzeczywiście działa :)

Krem dostałam w prezencie w okresie zimowym, kiedy to moje pięty stały się nie tyle popękane, co bardzo twarde i gdzieniegdzie zrogowaciałe.

PLUSY:

+ krem rzeczywiście regeneruje popękaną skórę na piętach, zmiękcza ją, nawilża
+ wygląd stóp naprawdę poprawia się już po kilku dniach
+ Scholl + bawełniane skarpeciochy na noc sprawią, że rano skóra pięt jest gładziutka :)
+ całkiem szybko się wchłania
+ wystarczy jego niewielka ilość do sensownego użycia
+ stosowałam go około 2 razy w tygodniu i było to wystarczające jak na moje potrzeby

MINUSY:

- CENA, bo ponad 20 zł, nawet za tak dobry krem, to moim zdaniem za dużo
- specyficzna konsystencja, ale co kto lubi
- średnio przyjemny zapach, a co za tym idzie zaraz po jego użyciu trzeba umyć dłonie, bo powłoka zostaje na dłoniach i zapach kremu jest zbyt wyczuwalny i drażniący mnie oraz moje nozdrza :D

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 1 cała tubka

SUPER

Kupiłam go w rossmannie za 21 zł. Musiałam coś zrobić z moimi okropnymi piętami. Nie dość, że pękała mi skóra to były szorstkie, aż szkoda gadać. Stosuje go 3 dzień i wiem już, ze jest BOSKI. Po tym 3 dniach moje pięty może nie są jak u niemowlaka bo po protu byłoby to niemożliwe ale są o niebo lepsze i wierze, że po 2 tygodniach bd super. Wszystko mi się w nim podoba, no może oprócz opakowania ale to sprawa już kosmetyczna : ) Polecam go wszystkim, którzy mają zaniedbane pięty :)
Ja ogólnie najpierw mocze stopy potem parę sekund biorę tarką + nakładam grubą warstwe kremu + skarety na cała noc = SUKCES

Używam tego produktu od: 3 dni
Ilość zużytych opakowań: 1 i będzie więcej

Faktycznie pomaga

Moim problemem była lekko pęknięta w kilku miejscach skóra pięt - miałam płytkie bruzdy oraz zrogowaciały naskórek. Może nie był to bardzo zły stan, ale mimo wszystko nie wyglądało to najlepiej.

Dowiedziałam się, że ten krem ma w zawartości 30% mocznika, który w takim stężeniu ma właściwości złuszczające, więc postanowiłam go wypróbować. Zaczęłam w zimie, żeby przygotować się na lato. Wcierałam rano i wieczorem tak jak zalecił producent. I muszę powiedzieć, że krem zadziałał. Tzn. skóra się rozmiękczyła, ale sama nie odpadła i musiałam zetrzeć ją pumeksem. W miejscach gdzie skóra była normalna, na podbiciu stopy, krem okrutnie ją wysuszył, ale nie mam mu za złe, bo to jest krem złuszczający, a nie nawilżający i swoje docelowe zadanie wykonał. Na piętach pozostały jeszcze prawie niewidoczne bruzdy, ale w lecie dam im spokój i spróbuję kuracji jeszcze raz w jesieni.

Ładny zapach, konsystencja też w porządku, dobrze się nakładał na skórę, choć zostawała na stopach tłusta warstwa i zawsze musiałam chodzić w skarpetkach po jego nałożeniu. Ponieważ moja kuracja przebiegała zimą nie przeszkadzało mi to, ale do skórzanych sandałków, krem się nie nadaje, bo stopa ślizga się w butach bez skarpetek. A więc raczej do stosowania w zimie, ewentualnie w lecie do butów z materiału typu trampki, espadryle itp.

Minusem kremu jest także jego bardzo chemiczny skład. Jakoś to przełknęłam, ale jest to dla mnie bardzo zniechęcające i używałam tego kremu tylko dlatego, że to miała być niezbyt długa kuracja, a nie do stosowania na co dzień do końca życia. Dlatego odjęłam pół gwiazki.

Krótko mówiąc, krem spełnił swoje zadanie, tak jak obiecuje producent.

PS. Dopiszę jeszcze, bo zauważyłam, że niektóre recenzentki napisały, że krem nawilża. To jest tak, że jak krem jest na stopach, to faktycznie wyglądają na nawilżone, wręcz rozmiękczone, ale jak się go zmyje i pozostawi stopy bez kremowania na 2-3 godziny, stopy okazują się być mocno wysuszone. Tak jak wspomniałam nie jest to jego wadą, bo krem nie ma za zadanie nawilżać, tylko usunąć pęknięcia oraz zrogowaciały naskórek.

producent.

Pomógł

Przyzwoity krem, który faktycznie pomaga doporowadzić stopy do ładu.
Sucha, zrogowaciała i niestety pękająca skóra stóp to moja zmora. Staram się dbać o nie, ale z roku na rok jest coraz trudniej utrzymać ją w idealnym stanie.
Dzięki Scholl udało mi się w krótkim czasie nawilżyć, wygładzić i zmiejszyć ilość pęknięć, a również wygoić już pęknięte miejsca.
Dość wydajny, cena przystępna, poza tym często spotykam w promocji.

Dobry na suche stopy

Krem kupiłam ponieważ od zawsze mam problem z bardzo wysuszoną skórą stóp.
I tu krem sprawdził się świetnie.
Plusy:
-gęsta konsystencja przez co krem jest bardzo wydajny
-bezzapachowy a to duży plus
-po użyciu stopy natychmiastowo wyglądają na zadbane, są nawilżone i miękkie
-przy regularnym stosowaniu stopy są nawilżone
Jednak myślę ze z pękającymi stopami by sobie nie poradził ponieważ gdy zapomniałam go użyć stopy szybko wracały do poprzedniego stanu czyli ususzone na wior :-)

Ilość zużytych opakowań: 1 krem

dla leni takich jak ja - zbawienny

Jak dla mnie - alleluja! Należę do typow, co to im się na co dzień niespecjalnie chce - twarzy czas poswiecam regularnie i bez bólu, ale smiertelnie mnie nudzi wcieranie balsamów, zabiegi antycellulitowe itp, a potem " jak trwoga to do Boga";)
Ze stopami jest dokładnie ta sama historia - odpada codzienne wykonywanie skomplikowanych czynności i czekanie na efekty miesiącami. W rezultacie moje stopy przed latem nie świecą niestety przykładem na co dzień - dbam o nie od święta, kiedy wiem że muszę, no i w sezonie wakacyjnym, jako że sandałki zobowiązują.
Skóra moich stóp jest przesuszona, lubi rogowacieć a pare lat temu zaczęła również pękać - nie są to bolesne pęknięcia (wtedy bym pewnie dbała na co dzień), racze głębokie bruzdy, które co tu kryć, urody nie dodają.
Udało mi się opracować niezawodny system ekspresowego doprowadzenia stóp do ładu, w wersji dla leniwych;)
1. jak jest bardzo źle, idzie w ruch najpierw ciężka artyleria, czyli Ped Egg
2. potem (a latem regularnie) Emjoi Micro-pedi, absolutne cudeńko, którego nam zazdroszczą anieli w niebiesiech
3. Cracked Heel Repair Scholla

Przyzwyczajona do opisów, które mozna między bajki włożyć, zakupiłam kilka lat temu ten krem, bo był akurat w promocji w sklepie a płacił mąż;) Moje zdziwienie było naprawdę niepomierne, gdyż u mnie efekt był widoczny od pierwszego razu!! Rano pięty były mięciutkie i nawilżone, i choć jeszcze niespecjalnie piękne, to zupełnie jak nie moje. Po kilku dniach wpadłam w stopouwielbienie i krem kocham miłością wielką do dziś. Nawilżenie dają tez inne specyfiki, ale ten u mnie działa jak gładź tynkowa na popękane sciany - nie znajduję lepszego określenia jak "zaszpachlowanie" wszystkich bruzd oraz przywrócenie stopom zdrowego koloru. Nidgy wcześniej się nie spotkałam z takim efektem, a wystarczy kilka dni i stopy mogą grać w reklamie:)
Dodam, iż nie trawię uczucia nakremowanych stóp w ciągu dnia, więc stosuje tylko na noc i to bez skarpetek.

zaskoczenie

Jakie było moje zaskocznie gdy krem faktycznie zaczął przynośić rezultaty....
Mam problem z pękającymi piętami. Kupowałam wiele kremów, balsamów, maści, ale w zasadzie nie specjalnie działały. Markę Scholl omijałam jednak z daleka przede wszystki ze względu na wysoką cenę. Poza tym zawsze miałam wrażenie, że Scholl to jedynie dobra reklama.
A tu proszę.... jednak, działa! Pięty znacznie mniej pękały, stały się delikatniejsze, miękkie. Na początku stosowałam wg zalecen producenta tz. 2 razy dziennie. Tak by na początek dać im porządnego kopa ;)
A teraz po 1,5 miesiąca spokojnie mogę wsmarować go kilka razy w tygodniu (na noc) i w zupełności wystarcza by utrzymać stopy w dobrej formie.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 tuby

Dla mnie SUPER

U mnie problem nie tyle z piętami, co z zewnętrzną stroną stóp, od lini "podeszwy", problem natury nie dermatologicznej a odpornośc organizmu w tym temacie upośledzona, wiem bo obeszłam juz kilku dermatologów , oprócz maści ze sterydami pomógl właśnie krem z scholla. Stopy juz nie pękają, nie ma suchej skóry, ładnie się wygoiły, nawet blizn nie widać. Chociaż po odstawieniu kremu niestety wszystko powraca, dlatego staram się nie robić długich przerw. Ogólnie polecam. Wydajny, wystarcza mi na ok 4 miesiące, stosuje 2 razy dziennie.

Używam tego produktu od: ok 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 całe, w trakcie czwartego