Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33

Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33

Krem tonujący do skóry z problemami naczynkowymi.
Zapewnia optymalną ochronę przed promieniowaniem UVA-UVB, dzięki połączeniu nowego systemu filtrów z komplexem Bioprotection, który pobudza naturalny system obronny skóry oraz chroni przed zmianami w obrębie DNA; Formuła kremu została wzbogacona kompleksem Rosactiv, który chroni i uszczelnia naczynka krwionośne oraz zapobiega powstawaniu trwałego zaczerwienienia skóry.
Chroni skórę wrażliwą i delikatną, często zaczerwienioną i z widocznymi naczynkami przed szkodliwym działaniem słońca. Posiada działanie łagodzące i zmniejszające przekrwienie. Naturalny kolor pozwala zatuszować zaczerwienienie skóry oraz innego rodzaju zmiany skórne. Zalecany w przypadkach umiarkowanego i silnego nasłonecznienia. Lekka, delikatna konsystencja, łatwo się rozprowadza i nie zatyka porów, nie zawiera środków zapachowych. Bardzo dobrze tolerowany, fototrwały, wodoodporny.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

w tubie
krem
<50ml

nie nie nie

Mam cerę normalną w stronę suchej, dojrzałą, naczynkową ale bez dramatu. Stosuję filtry od wielu lat, mam dobre porównanie, nakładam codziennie w ilości 1 ml na samą twarz.
Ten filtr to totalna klapa:
- w przeliczeniu ceny na opakowanie standardowe 50 ml kosztuje 80-90 zł!
-miał być tonujący ale nie ma zupełnie żadnych właściwości kryjących cokolwiek
- mimo tego jakimś cudem potrafi wyglądać "sztucznie " jak makijaż w dni kiedy miałam bardziej suchą skórę
-mam bardzo jasne włosy tuż przy twarzy i musiałam uważać żeby ich nie zabarwiał bo było to widać
- po 10 dniach pojawiły mi się dość duże, bolące wypryski ! !, odstawiłam dziada i po przerwie było to samo, przybyło również zaskórników
- nie zastygał tylko pozostawał cały czas lekko tłusty
- wystarczył tylko na miesiąc

Plusy :
- dawał efekt jakby bazy silikonowej, lekkiego rozmycia niedoskonałości
- nadawał się jako jedyny preparat nakładany po myciu rano, był dosyć nawilżający i przyjemny
-nie czuć alkoholu
- nie bielił

Wpływu na naczynka i rumień nie zauważyłam , ani nie drażnił skóry ani nie koił.

Podsumowując, absolutne rozczarowanie, nie mam ochoty próbować innych filtrów Biodermy skoro ten spowodował wysyp. Wracam do świetnego filtra z Cery Plus za 15 zł! z którego byłam znacznie bardziej zadowolona

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1190348].usefull || 0 }}% pomocna.

nie dla mnie

mam skore mieszana, z widocznymi naczynkami i ze stwierdzonym tradzikiem rozowatym w fazie grudkowej, czyli cere bardzo problemowa. jednak , dzieki odpowiedniej pielegnacji, udaje mi sie utrzymac ja w dosc dobrym stanie i nie musze stosowac mocno kryjacego makijazu .na szczescie ,bo lubie naturalnie wygladajacy make-up i srednie krycie kremow tonujacych razem z zielonym korektorem w zupelnosci mi wystarczy.
\\n na lato zawsze wybieram kremy koloryzujace z wysokim filtrem . w zeszlym roku uzywalam bioderme photoderm spf50 ,ktory mial super kolor w odcieniu golden. w tym roku wybralam wersje ar i bardzo sie zawiodlam :(
\\nna plus:
\\n-dobra ochrona przed promieniowaniem
\\nna minus:
\\n -tlusta skora po zastosowaniu
\\n -kolor kremu -zbyt jasny nawet w zimie (idealny dla mnie bylby fair to medium)
\\n -konsystencja -nie stapia sie ze skora , wyglada bardzo nienaturalnie
\\n -krycie niedoskonalosci -prawie zerowe
\\n -nie zauwazylam dzialania na TR
\\n -zapycha - jesli wieczorem niedokladnie oczyscimy skore
\\n -drogi
\\n -wydajny - w tym przypadku to minus
\\n
\\n troche go uzywalam solo jak szlam na ogrodek ,gdzie nikt mnie nie widzial . pozniej dalam go kolezance jako przestroge , bo chciala go kupic...
\\n wrocilam do mojego idealu Ruboril Expert SPF 50+ IsisPharmy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[949712].usefull || 0 }}% pomocna.

zapychał

Minus za zapychanie. Za paskudne zapychanie cery i troche ciemny kolor, przez co musiałam mieszac z akn matt 30 spf. Daje dwójkę, bo po zmieszaniu był znośny ale tylko i wyłącznie wtedy, ale sama nie wiem czy wtedy te filtry są skuteczne jesli się je miesza, Niestety nie mam sczasu na taką zabawe, więc odstawilam. Jestem na nie jako solo.

Ilość zużytych opakowań: całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[929325].usefull || 0 }}% pomocna.
Zajawka Bądź fit z wizaz.pl

jeden z najlepszych filtrów

Po koszmarnych doświadczeniach z filtrami polskiego Iwostinu oraz osławionego francuskiego LRP, do testów Biodermy podeszłam raczej sceptycznie. Chociaż właściwie testem tego nazwać nie można, bo nie miałam próbki, tylko kupiłam w ciemno całe opakowanie i pełna obaw podążyłam do domu, by testować go w zaciszu.

Filtr dostępny w każdej aptece, cena ok. 60zł, czyli jak na filtr apteczny, to standard.

Co do samego produktu, zamknięty w plastikowej tubie z dziubkiem (ze względu na konsystencję), ja mam tubę w kolorze żółto-pomarańczowym.

Filtr ma dość rzadką konsystencję, jak na spf 50, która jednak szybko i bezproblemowo się wchłania.

Proszę,nie dajcie sobie wmówić, że filtr ma bielić twarz, że taka jego uroda, chcecie się chronić-macie więc cierpieć, nic bardziej mylnego. Filtr Biodermy to produkt nowej generacji, nie ma w jego wypadku mowy o bieleniu, mało tego, jest bardzo lekki, szybko się wchłania i nawilża buzię.

Tuż po aplikacji daje minimalny, tłusty film (mam cerę mieszaną), ale po chwili wchłania się do satyny (jedyny filtr wchłaniający się do matu, to matujący Vichy CS). Efekt super.

Nie podrażnia, nie uczula i nie zapycha.

Wystarczył mi na miesiąc codziennego stosowania.

Na pewno do niego wrócę, bo jest lekki i bezproblemowy w aplikacji, ma świetny skład.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[927297].usefull || 0 }}% pomocna.

Odkrycie na lato.

Krem posiada lekko tłustą konsystencję, jednak jak na kosmetyk z filtrem SPF 50 jest zaskakująco lekki (w porównaniu z innymi tego typu kosmetykami, których używałam). Używam go latem w zastępstwie podkładku i jestem bardzo zadowolona z efektu. W naturalny sposób wyrównuje koloryt skóry, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę przed słońcem. Krem doskonale się rozprowadza i nawilża suchą cerę. Nie zauważyłam żeby zapychał pory, ale nie wykluczam, że może mieć to miejsce u osób z cerą mieszaną.

Do minusów zaliczę wysoką cenę za bardzo małą pojemność.

Krem dla mnie jest idealny na lato ponieważ zapewnia wysoką ochronę na której bardzo mi zależy, a jednocześnie nie pozostawia na twarzy tych koszmarnych białych śladów.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[918919].usefull || 0 }}% pomocna.

u mnie się nie sprawdził

plusy
-dobrze chroni przed słońcem
- wysoki PPD
-dobrze się rozprowadza

minusy
-lekko tłustawa konsystencja
-świeci się na skórze
-nie opalam twarzy więc jestem blada, o ile na słońcu wyglądałam w miarę dobrze to w sztucznym świetle moja cera nabierała mocno pomarańczowy odcień (jakbym najadła się za wiele marchewek)
-cena- 50zł za 30ml to zdecydowanie za dużo
-niestety krem podrażnił mi skórę. O ile w pochmurne dni było wszystko ok, to w upalne poranki krem niemiłosiernie szczypał w kontakcie z potem (zwłaszcza na policzkach). Na pewno nie polecam dla wrażliwców do uprawiania sportu.

+/-
*O wydajności się nie wypowiadam, gdyż filtruję całą twarz, szyję i dekolt, więc wszystkie filtry schodzą dość szybko.
*można nałożyć kolejną warstwę ale trzeba to zrobić bezpośrednio po nałożeniu pierwszej, gdy jest jeszcze lekko lepiąca, w przeciwnym razie gdy odczekamy zbyt długo krem zroluje się
*zapach (wolałabym bezzapachową formułę)

Gdyby mnie nie podrażnił może bym go kupiła ponownie ze względu na wysoki stopień ochrony przed UVA.

Używam tego produktu od: już nie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[916987].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry krem z wysokim filtrem

Zmuszona wizytą u dermatologa kupilam produkt - przede wszystkim ze względu na wysoki filtr, przeznaczenie do cery wrażliwej (od 4 miesięcy borykam się z trądzikiem różowatym). Przyznam szczerze, że wolałabym aby krem z filtrem był zwyczajnym kremem z filtrem (nie znoszę lekko barwionych kremów - ten sam problem miałam z clinique ). drażni mnie jego kolor szczególnie, że na buzi znika. Nie wyrównuje koloru i nie ma co się na to nabierać (chyba, że ktoś ma ładną buzię to wtedy nawet po kremie nivea jest efekt :)). Krem zostawia na buzi błyszczący filtr, po nałożeniu przez chwilę klei się i lepi - jak każdy tego typu krem - ale w moim przypadku po kilku minutach zaczyna się wchłaniać i bez problemu nakładam podkład. Pojemność jest zbyt mała zważywszy na wysoką cenę, dla mnie nie jest wydajny. Plus za wysoki filtr i przeznaczenie do konkretnego typu skóry z problemami. Ze względu, że produkty firmy nigdy mnie nie uczulały raczej nie będę testowała innych kremów (wolę już nie testować i nie pogarszać strasznego stanu skóry) i zapewne będę go używała przez najbliższe lata.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[904013].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem dobry!

Plusy:
-ładnie wyrównuje koloryt
-dobrze chroni przed słońcem
-dobrze się rozprowadza
-nie zapycha
-nie podrażnia
-całkiem dobrze nawilża

Minusy:
-długo sie wchłania
-błyszczenie (mam skórę mieszaną)

Nie miałam jeszcze kremu z tak wysokim filtrem, ale muszę przyznać, że ten doskonale spełnił swoje zadanie. Polecam

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[899383].usefull || 0 }}% pomocna.

ujdzie

nie znoszę kremów z filterm uv,
nigdy nie służą mi najlepiej,
są zbyt ciężkie i tragicznie świeci się po nich skóra, zapycha pory it.
Niestety iż tak wysoki filtr na te lato był dla mnnie jak wyrok, to powiem, że Bioderma photoderm nawet poradziła sobie z tym wyzwaniem,
choć nigdy nie uznam ją z ulubioną...
to i prawdopodobnie w przyszłym sezonie letnim przyjedzie mi jeszcze ją przeprosić.

+ za niekleistą konsystencję
+ i drugi za cielistą barwę, nie zostawia białych śladów, nie maże się
za to długo wchłania

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: pół, drugie pół czeka na lato

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[854142].usefull || 0 }}% pomocna.

Zdecydowanie za ciężki

Dlaczego zdecydowałam się na Biodermę? Ponieważ filtr ma złudnie podobny skład do Uriage Hyseac spf 50+, który sprawdził się na mojej cerze, a tak poza tym dorwałam go na wyprzedaży za 25 złotych (cena regularna ok.55zł) . Już przy pierwszym użyciu coś mnie zaniepokoiło, konsystencja produktu nie była mleczkiem, ale na moje oko - kleikiem. Podczas nakładania filtru i odczekanych 5minutach, filtr zastyga na twarzy i ją zakleja, powodując tym samym maskę i w ostateczności zaskórniki. Jestem na retinoidach, więc rzadko co działa na mnie komedogennie, ale ten filtr i tak spowodował wysyp mikrozaskórników. Nałożenie filtru nie sprawia trudności, ale replikacja już tak - filtr lubi rolować się, robić smugi i białe plamy.

Odnośnie bielenia i tłustości - tak, ten filtr to robi, tak jak każdy, dlatego potrafię to wybaczyć, ponieważ mogę to sprytnie zakamuflować makijażem mineralnym. Jednak ten filtr wyjątkowo nie nadaje się pod makijaż, choć rzadko kiedy go nakładam, to jednak z tym filtrem zrobić makijaż, który będzie wyglądał naturalnie to wielka sztuka. Dlaczego? Filtr jest lepki i tłusty, nakładając minerały, robi efekt nieestetycznego \'ciasta\' na twarzy.

Filtr starczył mi na niecały miesiąc, ale na tyle powinna mi starczyć 40ml tubka, więc nie mam o o pretensji. Moim zdaniem regularna cena (55złotych) nie jest adekwatna do jakości...

Plusem jest na pewno brak kompozycji zapachowej, filtr nie podrażnia, nie uczula i nie wysusza. Nie wchodzi w reakcje z żadnymi innymi produktami (a zdarzało się w przypadku innych filtrów) - spokojnie można nałożyć pod niego np. produkty z kwasem azelainowym.

No i najważniejsze, mimo że Bioderma mi podpadła, to jednak jest to dobry filtr. Nie zgodzę się, że filtr jest polecany cerom tłustym i mieszanym, ale ochrona jest bardzo wysoka, otóż posiada aż 38 PPD. Nie zauważyłam u siebie żadnych nowych przebarwień i chwała mu za to. Choć nie powrócę do tego produktu, to jednak skutecznie chronił moją skórę przed słońcem.

Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[830862].usefull || 0 }}% pomocna.