Loose Mineral Multicolor (Cienie lub róże mineralne, sypkie )

Loose Mineral Multicolor (Cienie lub róże mineralne, sypkie )

Ten kosmetyk możesz zastosować w bardzo różny sposób: jako cień do powiek - na sucho uzyskasz delikatny odcień, na mokro intensywny kolor i połysk. Możesz dosypać odrobinkę do lakieru do paznokci, dodać do balsamu do ciała, do błyszczyka do ust a nawet do żelu do włosów. Ponieważ tych kosmetyków nakłada się malutko, więc nigdy nie obciążają powieki, nie wysuszają, nie podrażniają i nie zbierają się w załamaniach powiek. Bardzo trwałe.
Są to kosmetyki mineralne, składające się z czystych, naturalnych minerałów, dzięki czemu:
- nie zatykają porów, nadają się nawet do cery z silnym, ropnym trądzikiem;
- nadają się do super nadwrażliwych skór - nawet z zapaleniem atopowym;
- zapewniają ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB - do SPF 20;
- nie podrażniają skóry, pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej, po operacjach itp.
- wodoodporne (ale łatwe do zmycia żelem czy mleczkiem)- możesz w nich pływać;
- nie zawierają wypełniaczy tj. talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące- minimalizuje to ryzyko alergii, a jednocześnie sprawia że są bardzo wydajne - bo są to skoncentrowane pigmenty;
- czyste minerały nie są w stanie przenosić bakterii (trądzik), mają nieograniczony termin ważności, bo minerały nie ulegają rozkładowi.
Sprowadzane z USA; w Polsce dostępne w sprzedaży przez internet. Dystrybutor nie podaje informacji o atestach.

Wszechstronny drobiazg i spółka

Kosmetyki mineralne RHEA mieszkają w mojej kosmetyczce od ładnych kilku lat. W swojej kolekcji posiadam róż do policzków Seashell oraz dwa pastelowe cienie do powiek (jasne tonacje fioletu).

Wszystkie produkty cechuje dość wysoka jakość.

Różu używam do policzków do powiek i ust (jako dodatek do transparentnej szminki). Ma on naturalny, różowo-beżowy odcień, lekko połyskuje w świetle. Nigdy nie zauważyłam żadnych uczuleń ani zmian po jego zastosowaniu (a mam cerę problemową).

Sypkie cienie nie są już tak wszechstronne, ale mają fajne, choć delikatne kolory, subtelnie opalizują. Nie wiem, czy mają tendencję do zbierania się w załamaniach powiek, bo jako właścicielka cery mieszanej, profilaktycznie używam dobrej bazy utrwalającej. W związku z tym nawet w upał wszystko jest w najlepszym porządku.

Opakowanie: filigranowe, z funkcjonalnym siteczkiem.

Wydajność: dzięki wspomnianemu rozwiązaniu z sitkiem - bardzo dobra

Zapach: neutralny

Cena: mimo wszystko trochę przyduża, jak na tak małe pudełeczko

Używam tego produktu od: ok. czterech lat
Ilość zużytych opakowań: Trzy zużyte w rożnym stopniu

wspaniałe

Bije trwałością i naturalnością na powiece Diory i Chanele. Nawet moje ulubione chanelowskie czwórki nie wytrzymują porównania z tymi niepozornymi, tanimi cieniami. Nigdy bym ich nie poznała, gdyby nie ostre uczulenie, jakiego doznałam w lipcu. Było strasznie uciążliwe, a moje oko nie nadawało się do pokazania. Do dziś nie wiem co to było, bo używałam i używam teraz tych samych mazideł. Z jednym wyjątkiem, bo te cienie mają u mnie stałe miejsce od momentu, gdy dostrzegłam, że nałożone na oko nie tylko maskują problem i go nie pogłębiają, a wręcz pomagają w gojeniu. Moim pierwszym kolorem było Vanilla, piękny, delikatnie satynowy jaśniutki kolor rozświetlający powiekę. Układa się na skórze gładko, jednolitą, cieniutką warstewką. Nie uwidacznia niedoskonałości powieki, nie włazi w załamania. Kosmetyk ten może się jednak nie spodobać wielbicielkom intensywnych makijaży, bo wygląda zbyt naturalnie. Trwały, nie do zdarcia - po całym dniu, a nawet zwieńczającym go treningu na siłowni jest tam, gdzie ma być. Nie udawało mi się tego soiągnąć bez bazy w przypadku najlepszych, eksluzywnych cieni. Rhea bazy nie potrzebuje, jestem w siódmym niebie. Wykończyłam pierwsze pudełeczko i właśnie czekam na kolejne trzy w różnych odcieniach. Jak tak dalej pójdzie, to nie spojrzę nawet w stronę górnopółkowców. Polecam wrażliwcom i nie tylko!

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełeczko

Magia koloru a trwałość

Cóż, szukając kiedyś recenzji cieni sypkich natrafiłam na sklep internetowy sprzedający cienie Rhea. Ta róznorodność kolorów! Możliwość zakupienia próbek przekonała mnie, że po prostu muszę je wypróbować, zwłaszcza że tyle naczytałam się o dobrodziejstwach kosmetyków mineralnych. Alergikiem jednak nie jestem, więc do zakupu bardziej skłoniły mnie kolory. W sumie posiadam ponad 20 próbek cieni oraz 1 pełne opakowanie.

Plusy:

+ piękne kolory, bardzo dobrze opisane na stronie, wyróżnione czy należą do zimnych odcieni czy ciepłych
+ ilośc kolorów - no każdy znajdzie coś dla siebie
+ można kupić cienie zarówno matowe, jak i połyskujące, opalizujące, z drobinkami - jednym słowem wszystko
+ bardzo poręczne opakowanie z siteczkiem
+ możliwośc aplikacji na sucho, jak i na mokro
+ bardzo dobrze robi się nimi kreskę (zwłaszcza na mokro)
+ cienie drobno zmielone, dośc dobrze trzymają się pędzelka i powieki
+ nie rolują mi się na powiece ani nie zbierają w załamaniach

Minusy:

- problemy z aplikacją: cienie aplikują się nierównomiernie, czasami zostawiając jaśniejsze placki
- trwałość trwałość, trwałość - po 3h zaczynają znikać, na dodatek nierównomiernie i z pięknej kreski zostaje kreseczka przerywana (oczywiście bez bazy) :(
- drobinki z cieni osypują się na policzki
- niektórych cieni praktycznie nie widać na powiece :(
- niektóre kolory wyglądają na powiece identycznie
- mam wrażenie, że trudno się nimi cieniuje
- opakowanie jest malusie, inne firmy mineralne sprzedają próbki cieni w większych opakowaniach niż Rhea sprzedaje swoje cienie pełnowymiarowe

Ogólnie cienie nie są złej jakości, ładnie prezentują się na oku, mają naprawdę niebanalne kolory, ale wady powodują, że nie mając wprawy w stosowaniu tego typu kosmetyków można się do nich łatwo zrazić :(

Mimo wszystko polecam, zwłaszcza, że istnieją możliwości zakupienia próbek, w ten sposób znalazłam swojego faworyta wśród kolorów- kolor eggplant dark, fantastycznie podkreślający zieloną tęczówkę. Jednak nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze je kupię, bo mam sporo problemów z ładną aplikacją.

Używam tego produktu od: ok miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 dużego i wielu próbek

Salon fryzjerski

naprawdę dobre

Lubię kosmetyki Rhea, używam ich odkąd pojawiły się na rynku. Cienie są świetne, na mojej powiece trzymają się dobrze przez kilka godzin (max 6, na dłużej się nie maluję :) ) Łatwo się nakładają, wybór kolorów jest obłędny, do tego są bardzo dobrze opisane, co ułatwia dobór odpowiednich odcieni do typu karnacji.
Nakładam je na sucho pędzelkiem, nie mam problemu z osypywaniem. Nie wałkują mi się na powiece, nie warzą, nie spływają.
Są niezwykle wydajne (co może być zaletą ale i wadą ;) )

Używam tego produktu od: ponad dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Super

Uzywam kilku odcieni cieni Rhea, glownie matowych i z drobinkami i jestem z nich bardzo zadowolona - lepszych jeszcze nie mialam.

Zalety:
*bardzo wydajne
*bogata gama kolorow i efektow
*mozna uzywac na mokro - wzmacniajac kolor, lub na sucho
*nie zbieraja sie w zalamaniu powieki [z innymi mialam ten problem]
*nie podrażniaja oczu
*nie przeterminowuja sie
*nie sa trudne w aplikacji

Wady:
*cena, ale ten problem rozwiazuje kupujac probki, ktore naprawde na dluuugo starczaja

Wytrzymałość:
*bez bazy - okolo pol dnia - przy stosowaniu na sucho

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: duza ilosc odsypek

uwielbiam

Uwielbiam kosmetyki mineralne, z Rhei kupiłam większość ich produktów, oczywiście jedne są lepsze inne mogłyby być trochę lepsze, ale do rzeczy, cienie są cudne, tak bogata paleta odcieni, że każdy może coś dla siebie wybrać. Cienie są bardzo delikatne, pięknie wyglądają na powiece. Nie dam 5 gwiazek, bo czasami mogą się osypywać, ale nakładane na podkład pod cienie trzymają się bardzo dobrze. Polecam z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań:

Ok ale nie te matowe!

Mam około 20 odsypek nabytych na Allegro.
Są bardzo wydajne (nie wiem kiedy je zużyję nawet pomimo tego że są to takie maleństwa 0.5ml). Duża gama kolorów - także bardzo oryginalnych.
A teraz trochę goryczy:
- odcienie matowe są niestety kiepskie jak dla mnie ponieważ są tępe i ciężko się je nakłada nawet na mokro
- cena - po prostu za wysoka
- osypują się więc albo nie chcą się zebrać na pędzelku, albo spadają z oka podczas malowania
- niektóre odcienie wyglądają dobrze tylko w opakowaniu

I jeszcze trochę plusów:
+ perłowe i brokatowe cienie są ekstra, a na mokro uzyskamy niesamowity odlotowy efekt
+ na mokro mogą służyć z powodzeniem jako eyeliner
+ cudowna trwałość, chociaż położone na mokro są nie do zdarcia, a te na sucho - bledną i znikają po połowie dnia
+ wszechstronność: można je wymieszać z błyszczykiem czy nawet użyć do malowania wzorków na ciele ;)

Generalnie to nie wiem czy jeszcze kupię ponieważ wybrałam już chyba wszystkie najciekawsze odcienie a nie lubię kupować drugi raz tego samego. Zwłaszcza że dziś zamówiłam na Allegro odsypki pigmentów MACa, które mają jak dla mnie ciekawszą paletę barw i są lepiej oceniane na Wizażu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie około 20 próbek

dobry

Mam trzy kolory tych cieni.Przede wszystkim nieuczulają i są super wydajne.Trochę gorzej się nakładają ale nie jest zle.Ogromna gama kolorystyczna.Polecam

Używam tego produktu od:4m-cy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 3 opakowań

3,5

Mam kolor "Choc Mint" - śliczny, miedziany brąz, intensywnie mieniący się na zielono. Piękne, niezwykłe kolory, to jedna z głównych zalet tych cieni. Na powiece kolor jest wyrazisty i przepięknie mieniący się, ale jednocześnie wystarczająco delikatny, żeby można było je stosować do dziennego makijażu.
Drugą wielką zaletą jest to, że nie ulegają przeterminowaniu. Dlatego można je śmiało kolekcjonować, bez obawy, że trzeba będzie wyrzucić cienie, których użyło się kilka razy (mnie się to czesto zdarza niestety).
Kolejną zaletą jest to, że cienie absolutnie nie uczulają i na powiece są praktycznie niewyczuwalne.
Niestety, mają też kilka wad. Największą jest to, że zbierają się w załamaniach powiek (i to dosyć mocno, a przecież jest zima!). Są też trochę kłopotliwe w aplikacji - nie ma mowy, żeby kilkoma machnięciami pędzelka pomalować całą powiekę. Trzeba nakładać je punktowo, bo po prostu nie chcą się rozcierać.
Opakowanie średnio wygodne, ale radzę sobie tak samo, jak ze wszystkimi innymi cieniami sypkimi - wysypuje troszkę na wieczko pudełeczka i stamtąd nabieram pędzelkiem.
Mimo ich niedoskonałości na pewno jeszcze zaopatrzę się w kilka odcieni.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

taki sobie

Mam dwa cienie tej firmy i cale szczescie ze za nie nie zaplacilam, bo bylabym rozczarowana.
Cienie sa trudne w nakladaniu, osypuja sie i maza na powiece.
Zeby otrzymac w miare zadowalajacy efekt musze porzadnie rozetrzec cien na powiece, a wtedy nie ma juz prawie sladu po blyszczacych drobinkach, i kolor tez jest mocno wyblakly.
Z sypkich cieni mam tylko porownanie do APC, ktore sa zdecydowanie lepsze i latwiejsze w obsludze.

Plus za opakowanie z malym siteczkiem, nie ma obawy ze sie przewroci i cala zawartosc wyladuje na podlodze;-)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowań

Mnie nie zachwyciły

Owszem, cienie mineralne nie uczulają (ale akurat ja nie mam z tym problemów, więc dla mnie bez różnicy), kolory są piękne i duży wybór (mam dwa odcienie czerwieni) tylko co z tego jak szybko blakną i prawie ich nie widać? Poza tym nie nakładają się wcale łatwo, ja mam duże problemy z równomiernym rozprowadzeniem ich na powiece, a z innymi cieniami to mi się nie zdarzało. Opakowanie bardzo nieporęczne. Ogólnie to dla alergików mogą być, ale nikomu innemu ich ie polecam.

Ilość zużytych opakowań: dwa nie zużyte jeszcze

i tak i nie

Dla alergików rewelacja, jedyne z niewielu cieni, które nie powodują u mnie zapalenia spojówek i innych sensacji.
Nakładać trzeba bardzo oszczędnie, inaczej sie wałkują i zbierają w załamaniu powieki. Położone w małej ilości, dają półprzezroczysty delikatny kolor, który trzyma sie, na mnie przynajmniej, cały dzień (bazy żadnej nie używam-kładę bezpośrednio na powiekę). Kilka razy zależało mi na bardziej spektakularnym efekcie, próbowałam uzyskać bardziej nasycony kolor-niestety nie nimi-odmawiają współpracy. Dziewczyny pisały o kładzeniu ich na mokro-u mnie nie zadziałało, pewnie z racji innego koloru. Są bardzo miałkie, świetnie sie trzymają aplikatora, łatwo się umalować.
Kolorów mam kilka, głownie z gamy ciemnych fioletów i beży i dwie czerwienie, których używam do ust. Kolor po nałożeniu czasami nie odpowiada temu w pudełeczko. Niestety u mnie, w przypadku niektórych kolorów przebłyskuje na powiece pomarańcz-da sie zniwelować to mieszając cienie, albo kładąc na wierzch odrobinę korektora tej samej firmy, ale nie każdemu będzie się chciało bawić w Rembrandta. Pudełeczko jest maleńkie, ale kosmetyk jest niesamowicie wydajny.
Podsumowując, jeśli komuś zależy na mocnym efekcie i obliczalnych kolorach trzeba poszukać czegoś innego.
Ekstremalnym alergikom polecam całym sercem, nie ma co wydawać pieniędzy na coś, co uczuli po 3 tygodniach stosowania. Te nie uczulają. Cena nie jest zaporowa-przy tej wydajności i braku uczulenia, śmiem twierdzić, że to najtańsze cienie jakie kiedykolwiek miałam.

Używam tego produktu od: pół roku, może troszkę dłużej
Ilość zużytych opakowań: mam 10 kolorów, myślę, że przy ich wydajności nie skończą się nigdy.