Inositol Vegetal, Soin Optimal 1ères rides Jour (Krem do twarzy)

Inositol Vegetal, Soin Optimal 1ères rides Jour (Krem do twarzy)

Laboratoria Biologii Roślinnej Yves Rocher wyodrębniły z zielonego ryżu - rośliny, która opracowała niezwykle skuteczny mechanizm oddychania - Inositol Roślinny, który ma właściwości przywracania oddychania komórkowego, zwiększania aktywności energetycznej i syntezy białek. Skutki starzenia są spowolnione, a powstawanie nowych zmarszczek opóźnione. Krem ma lekką konsystencję emulsji oraz przyjemny zapach.

Katastrofa totalna!

Nie dane mi było poznać działania tego kremu, bo mimo odpowiedniego przechowywania i szczelnego zakręcania po 2 tygodniach zamienił się... w gumę! Z leciutkiej konsystencji przeszedł w jakąś masakrę, nie dało się go w ogóle rozsmarować. Wybaczyłabym gdyby stało się to po miesiącach - ale po tak krótkim czasie? Być może mój egzemplarz był felerny, ale nie mam zamiaru więcej go używać. Na szczęście dostałam go gratis do innych zakupów - zauważam, że coraz częściej YR jako gratisy dają produkty nienajlepszej jakości...

Ilość zużytych opakowań: 1 x 40ml

Nie dla wrażliwej, problematycznej cery

Od czasu do czasu z uwagi na wiek (29 lat) serwuję sobie profilaktyczną kurację serią kremów przeciwzmarszczkowych z jednej firmy na dzień i na noc. Gdy używałam tych z YR, nie czułam się komfortowo. Nie wiem, co w składzie Inositolowych kremów sprawia, że podrażniają moją skórę, nie do końca się wchłaniają i dają wrażenie, jakby skóra pod nimi się dusiła. Zużyłam je na siłę i pewnie do nich nie wrócę. Miałam wrażenie, że wersja na dzień zapchała mi pory, a ta na noc nie nawilżała wystarczająco. Takie zwykłe, wcale nie dobroczynne mazidła o zawyżonej cenie i marketingowym chwycie z wkładami. Nic specjalnego.

Używam tego produktu od: od maja 2011 do maja 2012

Raczej średni

Kosmetyk raczej średni, nie spełnia swojego podstawowego zadania, jakim jest działanie przeciwzmarszczkowe.

Plusy:
+ dobrze nawilża
+ ładny zapach
+ dobrze się wchłania
+ dosyć wydajny
+ możliwość dokupienia wkładów

Minusy:
- nie działa przeciwzmarszczkowo
- dosyć wysoka cena

Używam tego produktu od: używany przez miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 rozpoczętę,

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Bardzo dobry krem

Dostałam kiedyś ten krem w prezencie od Yves Rocher i przyznam, że byłam bardzo mile zaskoczona. Nigdy wcześniej nie używałam kremów do twarzy tej firmy i bardzo cieszyłam się, że mogę wypróbować coś nowego. Mam cerę mieszaną i jak dla mnie krem pasował idealnie. Dobra konsystencja, dobrze się wchłaniał, nie pozostawiał po sobie tłustej mazi, nie uczulał, bardzo dobrze nawilżał i twarz się po nim nie świeciła. Moim zdaniem warty zakupu i zastanawiam się nad jego zakupem, ponieważ obecny krem mi się kończy i muszę zdecydować się na coś dobrego. Najlepiej kupić w promocji, kosztuje wtedy ok 35 zł.

Używam tego produktu od: używałam go dosyć dawno, nie pamiętam kiedy.
Ilość zużytych opakowań: zużyłam jedno opakowanie.

dobry, ale paskudny skład

Mam cerę mieszaną alergiczną i bardzo wrażliwą.
Pierwszy plus za to że mnie nie uczulił.

Łatwo rozprowadza się na twarzy, szybko się wchłania.
Pozostawia delikatną warstwę ochronną.
Posiada bardzo ładny świeży roślinny zapach który uzależnia:)
Co najważniejsze - NIE ZAPYCHA!

Często stosuję go na noc - efekt to wygładzona, nawilżona i świeża skóra.

Po 2-3 miesiącach używania stan skóry bardzo się poprawił.Skóra stała się bardziej napięta, wygładzona i nawilżona.
Znikł problem z suchymi skórkami.

Bardzo dobry pomysł z wymiennymi wkładami - oszczędność pieniędzy oraz nieznaczna ochrona środowiska.

Polecam!

Minusy:

- wysoka cena oraz mała pojemność ( tylko 40 ml)

- Niestety po przeanalizowaniu składu okazało się że zawiera związki szkodliwe które wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu :(Używam tego produktu od: 2 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 5 opakowania

polecam przy promocjach

taka sama ocena jak przy kremie na noc:
Plusy:
Kremu uzywam od roku. Jestem bardzo zadowolona. Swietnie nawilza, odzywia, wygladza skore, idealny na I-wsze zmarszczki. Rano skora jest miekka w dotyku. Po nalozeniu zostawia lekki film, ktory z czasem sie wchlania. Nie uczula! System wymiennych sloiczkow.
Minusy:
40 ml to bardzo malo! Bez promocji jest jego cena jest zawrotna. Niezbyt wydajny.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

mieszane odczucia

Na wstępie dodam, że zakup tego kremu był w pełni kontrolowany, najpierw przewertowałam katalog KWC w poszukiwaniu kremu godnego uwagi a potem wyruszyłam na łowy.

YR był pierwszy na liście do kupienia i przetestowania. Kończę właśnie pierwszy słoiczek, dlatego postanowiłam opisać w końcu swoje odczucia na temat tego kremu.

Na +

+fajna śmietankowa konsystencja

+pozostawia skórę prawie że matową (to duży sukces w moim przypadku, bo mam mega tłusta skórę)

+nie uczula i nie podrażnia

+dostępność i przystępna cena

Na -

-dość długo się wchłania trzeba odczekac ok 15 minut zanim nałożymy podkład

-słoiczek tandetny plastikowy - mało higieniczny w dodatku ten "ruchomy" wkład ciągle się kręcił, a podczas walzkowych turbulencji po otwarciu prawie wyleciał

-brak jakichkolwiek filtrów

-słabiutko nawilża spodziewałam się naprawdę czegoś lepszego a nie mam specjalnie dużych problemów z suchością skóry (po zabiegach u kosmetyczki potrzebowałam extra zastrzyku nawilżenia i ten krem nie sprawdził się)

-miał nie zatykać porów no i niestety wyskoczyło mi po nim kilkanaście zaskórników na policzkach, których do dziś nie mogę się pozbyć. Z wielką przyjemnością wyrzucę puste opakowanie do kosza.

Co do usuwania pierwszych zmarszczek nie zauważyłam ani złagodzenia bruzdy nosowo -wargowej (mam 28lat) ani wygładzenia lwiej zmarszczki.

W moim odczuciu jest to przeciętny, delikatnie nawilżający krem dla młodej mało wymagającej skóry. Zawiodłam się a ostatnio tak bardzo polubiłam firmę YR. Trudno będę szukać dalej teraz na półce mam żel-krem Clarinsa zobaczymy jak on sie sprawdzi:)

Używam tego produktu od: póltora misiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwszy słoiczek 40ml

Zaskakująco dobry napinacz

Zacznę od tego, że nie jest to mój pierwszy krem "wczesnozmarszczkowy" - jeszcze trochę mi brak do 30-tki, ale od 2-3 lat stosuję prewencyjnie kosmetyki ze średniej półki na pierwsze oznaki starzenia.
Inositol dostałam z wymiany od pewnej miłej Wizażanki, której szczerze dziękuję za odkrycie tego kremu. Kosmetyki YR znam od lat, ale ich nasycony, roślinny skład w większości przypadków jest dla mnie za mocny, zbyt agresywny w działaniu. Początkowo Inositol przy używaniu 2x dziennie zachwycił mnie na pełne 5*, ale z czasem mój entuzjazm nieco ostygł.
Krem naprawdę fajnie napina skórę, ujędrnia, wygładza. Jest na tyle gęsty i treściwy że nie przesusza nawet b.suchej skóry późno-jesienną porą roku. Subtelnie pachnie, opakowanie ma kosmiczne - zdobi półkę w łazience ;) Cena przyjazna, pewnie do upolowania taniej w licznych promocjach w YR.
Z czasem jednak kosmetyk stał się zbyt intensywny. Znacie to wrażenie, kiedy skóra jakby "trzeszczała w szwach" ;) po zbyt mocnym stężeniu składników w stosowanym smarowidle? Dlatego Inositol stosuję teraz raz na 2 dni, zwykle na noc, po wchłonięciu kremu smaruję dodatkowo twarz mocnym, tłustym kremem jak Lipobase, który koi zaognioną skórę.

Tak czy inaczej - Inositol naprawdę działa, tzn stosuję go od miesiąca i widzę efekty natychmiastowe, czyli napięcie, poprawienie owalu po wchłonięciu kremu. Nie wiem jak jest długofalowo, czy spłyca zmarszczki już obecne - ale tych szczerze mówiąc mam dosłownie kilka niewielkich, więc ciężko mi stwierdzić jak z nimi będzie :)

Polecam!

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się "kosmiczny" słoik. Nietuzinkowy kształt i godny rozważenia pomysł dokupowania samych wkładów.
Krem ma świetną, lekką, nietłustą konsystencję. Szybko się wchłania. Przyjemnie się rozprowadza, nie wałkuje się, delikatnie pachnie. Nie wiem jak z aplikacją podkładu bezpośrednio na krem, bo używam bazy. Skóra jest nawilżona i odżywiona. Trudno wypowiedzieć mi się co do redukcji zmarszczek, bo nie mam ich jeszcze za dużo, używam tego kremu raczej w celach profilaktycznych
Cena dosyć wysoka, dlatego też wyłapuję zawsze jakieś okazje na Allegro.

Używam tego produktu od: około 8 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 x 40 ml

bardzo dobry

Uwielbiam ten krem! Skóra jest przyjemnie nawilżona, ale nie świeci się. Jest leciutki i ładnie pachnie. Dobry zarówno na lato, jak i na pory chłodniejsze. Doskonały pod podkład.

rewelacyjny

Mam bardzo sucha skore,zaufalam juz dawno firmie YR.Potrzebowalam czegos nawilzajcego i bardzo lekkiego-nie lubie ciezkich kremow.Nie mam zmarszczek-jedynie delikatne linie przy oczach(mam 20 lat).jednak ten krem mi odpowiada-konsystencja wspaniala,leciutka,bardzo dobrze sie wchlania,idealny pod makijaz.Skora po nim jest gladka,delikatna,nie mam uczucia sciagniecia na twarzy.Zaznaczylam,ze nie wiem czy go kupie,poniewaz jednak nie jest on przeznaczony dla mojej grupy wiekowej.

Używam tego produktu od:1 miesiaca

taki sobie

W ogole nie jest to krem na pierwsze zmarszczki.
Po posmarowaniu twarzy w ogole nie czulam nawilzenia, wrecz przeciwnie moja skora na czole i policzkach bardzo sie wysuszyla.
Nie jest gesty za to bardzo delikatny, zupelnie mi nie pasowal.

Używam tego produktu od: nie pamietam