Matrix, Sleek.look, Iron Smoother (Spray do prostownicy)

Matrix, Sleek.look, Iron Smoother (Spray do prostownicy)

Lekki spray chroniący włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury w trakcie stylizacji - do 230 stopni. Wspomaga skuteczność działania prostownicy lub innych urządzeń termicznych, bardzo delikatnie utrwala. W efekcie włosy są błyszczące i idealnie wymodelowane bez narażania ich na zniszczenie.

nietrafiony

Według mnie spray nie do końca spełnia swoją funkcję. Nie zauważyłam żebym miała mniej zniszczone włosy niż wtedy kiedy nie stosowałam żadnej ochrony. Do tego faktycznie skleja włosy i obciąża przez co szybciej się przetłuszczają. Ma też nie przyjemny zapach. W zasadzie jedyny plus to taki, że nie poniszczył płytek prostownicy jak inny produkt tego typu którego kiedyś używałam. Jak na kosmetyk za taką cenę ja nie jestem zachwycona efektem i zamiast kupić go ponownie wole próbować dalej innych marek ;)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

niekoniecznie

Wszyscy mówią jakie to kosmetyki marki Matrix są dobre. Cóż, ten produkt dostałam w pakiecie z szamponem z tej samej serii, ale niekoniecznie mnie zachwycił. Pryskam nim włosy przed użyciem prostownicy, ale mam wrażenie, że wcale nie chroni przed ciepłem. Włosy są matowe, posklejane i bardzo suche. Używając innego produktu, efekt miałam odwrotny.

+ ładnie pachnie
+ wydajny

- cena
- dostępność
- skleja włosy
- nie chroni przed ciepłem

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Nie polecam

Postanowiłam wrócić do przeszłości i po kilku latach przerwy kupiłam znów Matrixa. Kiedyś to był jedyny spray jakiego używałam, ale byłam nastolatką i nie interesowałam się innymi produktami. Przetestowałam trochę innych i postanowiłam wrócić. Niestety, ale zawiodłam się na nim. Jedyne co zauważyłam, to że moje włosy są bardziej wysuszone:/ Są inne produkty, które dają lepsze efekty. Tutaj mam głównie sklejone, \'lepkie\' włosy i mam wrażenie, że bardziej wysuszone.

Używam tego produktu od: bardzo długo
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Makijaż Maybelline

Mocno średnio

Kupiłam na allegro, choć początkowo miałam zamiar kupić dwufazowy spray welli. Cena była taka sama, tylko matrixa było 100 ml więcej. Coż zrobić? Wzięłam, myśląc że to 100ml więcej mnie poratuje w kryzysowych sytuacjach.

Zapach w porządku, na etykiecie podkreślone jest żeby rozpylać na suche włosy. Moje, mocno rozjaśnione, nie miały problemu z absorbowaniem produktu, chociaż mam wątpliwości czy osobom z naturalnymi włosami coś by się nie przetłuściło lub posklejało.
Nie zauważyłam jakiegoś spektakularnego wspomagania prostownicy. Po użyciu włosy są nawet nieco bardziej miękkie i sypkie, ale częstotliwość przejeżdżania żelazkiem po pasmach wcale się nie zmniejszyła, a na tym głównie mi zależało. Po użyciu welli wystarczyło raz przejechać włosy.
Niniejszym wstawiam mocno naciagane trzy gwiazdki, bo może jednak w jakiś sposób chroni mojego wiedźmina?

Ilość zużytych opakowań: ledwo napoczęte

Nie jest zły.

Używam nowszej wersji Total Results.

Spryskuje nim całe mokre włosy, rozczesane i rozczesuje po spryskaniu jeszcze raz, gdybym dawała go pasmo po paśmie mógłby poskolejac i sprawić,że włosy wyglądają na suche (daje 5 psików i tyle wystarcza, że produkt dobrze działa na włosy).
Stosuję go tak samo jak moja fryzjerka, która używa go do termoochrony.

Może chorni, ale może też wysuszyć przy dłuższym stosowaniu, wydajny, wygodny, fajnie pachnie, ale chyba będe szukac czegoś innego, bo włosy zaczęły mi się robić suche od prostownicy:(
Ogólnie nie jestem zawiedziona, ale rewelacji tez nie ma. Gdy stosuje go moja fryzjerka w salonie to włosy sa sypkie piękne, gładkie, ale jak stosuje go sama bez profesjonalnej prostownicy to włosy tez sa niby fajne, na pewno fajniejsza niż bez niego, ale efektu niewiadomo jakiego mi już wtedy nie daje.

POLECAM.

Edit: 2013.02.18
Edutyję, ponieważ spray zaczął mi się kończyć, jest już na samym dnie, ale nadal można go dozować (w odpowiedniej ilości! nie jakieś gorszej) dzięki dobremu dozownikowi. Wytrwałam z nim do końca, nie wyrzuciłam, nie zaminiłam, bo twierdzę, że jest dobry i podwyższam mu ocenę o pół z +3 zamieniam na 4, bo na taka u mnie zasługuje.
Uważam, że faktycznie chroni włosy, sa ładniejsze po prostowaniu, jest wydajny, ma dobry dozownik, ładny zapach.

Spektakularnych efektów śliskich włosów, prostych jak druty samym tym sprayem nie uzyskamy, ale na pewno pomaga nam w okiełznaniu ich i z pożądną prostownicą i potem jakims olejkiem czy nabłyszczaczem możemy takowe uzyskać.
On spełnia swoje zadanie termoochronnego bodyguarda.

Używam tego produktu od: ok pół roku

niewypał tej firmy

Na samym wstępie zaczne od tego, że od lat używałam produktów matrix właśnie z tej serii, tj. szamponu, odżywki i maski i bardzo sobie je chwaliłam. Do prostowania włosów używałam różniej matrixa ale mleczka o zapachu tiramisu (niestety je wycofali..). Postanowiłam kupić ten produkt w zamian który okazał się totalnym niewypałem. Daje pół gwiazdki za :
+ ładny zapach
+wygodne opakowanie

-skleja włosy
-włosy stają się sztywne, nie miłe i nie gładkie w dotyku

nie zauwazyłam specjalnej ochrony przeciw wysokiej temperaturze..

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Zachwyt!

Spray wzbudził u mnie szczery zachwyt:)Ładnie pachnie,jest bardzo wydajny,daje fajny efekt na włosach po jego użyciu:)
Spełnia świetnie swoje funkcje przy użyciu prostowicy i suszarki:)
Jedynie co poraża to cena:/Więc raczej nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: 2lat

Bardzo słabo

Zacznę od tego, że gdy zabierałam się za ten kosmetyk to kupiłam i używałam jednocześnie całej tej linii matrix sleek look, tj. szamponu, odżywki i tego sprayu właśnie. Według mnie ten kosmetyk jest beznadziejny. Zawsze stosowałam go pod prostownice. Włosy w ogóle jego nie wchłaniają, pozostaje tłusta, lepka powłoka. Doszło do tego, że gdy go stosowałam to spryskując włosy trochę kosmetyku osiadało na glazurze na wysokości głowy, była tam lepka, ciężka plama. Włosy po nim są szorstkie i sztywne, bynajmniej daleko im do sypkości. Dodatkowo włosy szybciej się przetłuszczały, absolutnie nie można było dopuścić do sytuacji, aby spryskać min całe włosy, gdyż świeżo po myciu potrafiły wyglądać na przetłuszczone.
Próbowałam stosować na różne sposoby- i na suche umyte włosy, zaraz przed prostowaniem, i na mokre przed suszeniem. Może po prostu ja nie potrafię. Zaznaczam też, że moje użycia ograniczały się do dwóch psiknięć na końcówki swojego czasu moich długich włosów.
Plusów nie widzę. Stosując przez około dwa miesiące szampon i odżywkę, a przez około tydzień spray niestety nie zauważyłam poprawy stanu włosów czy pozytywnych skutków ochrony przed ciepłem urządzeń, gdyż po prostu był to za krótki czas, aby to stwierdzić. Niestety, nawet gdyby chronił najlepiej pod słońcem, nie nadaje się przez to co czyni z włosami.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1/10 opakowania

Trwałość w porządku,ale nie chroni.

Kupiłam kiedyś matrixa od fryzjera,sądziłam.że to musi być świetny kosmetyk,jednak zawiodłam się na nim,niestety.Stosowałam go w dwojaki sposób,na początku spryskiwałam nim całe włosy,efekt był taki,że włoski się puszyły ,drugi sposób to spryskiwanie delikatne pasemek włosów,efekt był taki,że owszem włosy były proste przylegały tak jak chciałam,ale były sztywne i spalone,także wg mnie kosmetyk nie chroni absolutnie włosów przed wysoką temperaturą,co najwyżej utrwala,ale włosy są jak po kiepskiej trwałej,paskudne.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

beznadzieja

Mimo, ze seria sleek jest jedną z moich ulubionych, to spray do prostowania to wielkie nieporozumienie.
Włosy są po nim jakies sztywne, szorstkie, jakby wysuszone. I ten okropny alkoholowy zapach !
Nie zauwazylam tez jakiejs specjalnej ochrony. Moze faktycznie zapobiega skręcaniu sie wlosow po wyprostowaniu - ale to dlatego , ze robia sie po prostu SZTYWNE.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego - i nie zuzyję do konca

Dobry, ale ciągle szukam ideału...

Posiadam jeszcze ten produkt w starej szacie graficznej.
Szczerze mówiąc potrzebuję takiego kosmetyku jedynie do ochrony przed wysokimi temperaturami, a nie do utrzymania trwałości prostych włosów, gdyż mam takie z natury i nigdy się nie kręcą.
Według mnie ochrona, o której zapewnia producent nawet istnieje, włosy wydają mi się mniej spalone na końcówkach, co jest właśnie dość widocznym efektem używania prostownicy.
Niestety może przez atomizer, a może poprzez skład produktu, doprowadza do przetłuszczania moich włosów, jedynie u nasady. Denerwuje mnie to, przestałam nawet na jakiś czas go używać, aby sprawdzić, czy to aby na pewno on jest winowajcą i niestety tak.
Wspominałam o atomizerze-na początku jest świetny, równomiernie rozprowadza produkt na włosach, ale po jakimś czasie prawdopodobnie kleista konsystencja zalepia go i pryska w jedno miejsce zbyt dużo. Przynajmniej w moim przypadku tak się stało.

Słyszałam o nim opinie, że bardzo skleja i brudzi płytki prostownicy. Na początku nie zauważałam tego, ale po dłuższym użytkowaniu na białych płytkach pojawiła się kleista maź, ciężka do usunięcia.
Obecnie mam płytki czarne, więc pewnie mniej widzę, ale czyszczę prostownicę bardzo często, aby nie doprowadzić do tego co poprzednio.

Dość wydajny.

Nadal szukam idealnego produktu do prostowania.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1-wszego

Bardzo dobry

Używam go od 1,5miesiąca, to pozwoliło mi go ocenić i porównać do moich dwóch poprzedników z tego samego przedziału cenowego.

Kosmetyk jest zdecydowanie godny polecenia.
Świetnie ochrania włosy przed temperaturą. Naprawde od kiedy go używam zauważyłam, że są w lepszej kondycji.

Nie są już przesuszone, szczególnie widze to na końcówkach z którymi mimo stosowania masek, odżywek, serum nie zawsze były w dobrym stanie.

Nie puszą się ale z drugiej strony nie są obciążone.
W ogóle nie tłuści włosów. Więc nawet dla przetłuszczających się, cienkich włosów powinien być dobry.
Ja mam raczej gęste i mocne włosy, dbam o nie bardzo ale częste farbowanie na platyne i tak robi swoje. Ten kosemtyk pomaga mi również w układaniu ich, ochrania i nawilża. Super :)

Po za tym nawet kiedy jest deszcz włosy nie łapią tak dzięki niemu mocno wilgoci, czego szczerze nie awidze.
Za to więc brawa.

Wcześniej używałam produktów do ochrony przed temeperaturą babyliss pro i osis+ i muszę przyznać, że ten jest lepszy.
Jedyne do czego moge się przyczepić to do atomizera, który darzy mnie przy uzywaniu dosyć obfitą ilością kosmetyku ;)

Przeczytałam wiele recenzji, że skleja włosy.
Nie jest to do końca prawdą.
Ja pryskam nim na suche włosy z każdej strony, tam gdzie za chcwile bd używać prostownicy.
Potem czekam do wyschnięcia albo suszę suszarką, dokładnie przeczesuje i dopiero prostuje włosy.

Już przy prostowaniu czuję różnice.
Włosy są jakby czymś pokryte, fajne uczucie.
Nic się nie elektryzuje, każdy kosmyk pod kontrolą.
Włosy są zdrowe, błyszczące i chętne do układania :)

Wydajność standardowa, 1/3 oapkowania zuzyta przez 1.5 miesiąca.
Wiadomo to zależy od długości włosów, ja mam krótkie, ścięte na boba. Ktoś z długimi bd używał go znacznie więcej.

Polecam jego zakup, odejmuje pół gwiazdki za atomizer :)

Używam tego produktu od: 1,5msc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 250ml