Banila Co., Clean It Zero, Sorbetowy olejek myjący do twarzy (różne rodzaje)

Banila Co., Clean It Zero, Sorbetowy olejek myjący do twarzy (różne rodzaje)

Międzynarodowy bestseller do usuwania makijażu!
Skuteczny, hipoalergiczny preparat oczyszczający do twarzy.
Posiada sorbetową, lekką konsystencję musu,która pod wpływem ciepła palców zamienia się w jedwabisty olejek w czasie aplikacji. Sorbetowa, lekka tekstura bez trudu rozpuszcza makijaż i usuwa zanieczyszczenia bez naruszania warstwy lipidowej skóry.
Dzięki zawartości ekstraktu z papai naturalnie złuszcza martwe komórki naskórka a wyciąg z aceroli, bogaty w witaminę C, rozpromienia skórę.

Clean It Zero produkowany jest obecnie w 4 wariantach:
- Original (Pink) - do skóry mieszanel i normalnej
- Purity - do skóry wrażliwej
- Radiance - do skóry suchej
- Resveratrol - do skóry tłustej

Koreańska pielęgnacja

Olejek dla osób które pokochały koreańską pielęgnacje. Staje się popularny dzięki książce ,,Sekrety urody Koreanek,, ale czy jest warty swojej ceny?
Zamknięty został w słoiczku, wydobywać polecam za pomocą szpatułki, która niestety nie jest dołączona do opakowania. Pierwsze wrażenie po otworzeniu skojarzyło mi się z olejem kokosowym. Konsystencja sorbetowa, pod wpływem ciepłych dłoni zamienia się w olejek, bardzo ładnie pachnie i przyjemnie się go nakłada. Oczyszcza buzię nawet z mocnego makijażu, pozostawiając ją dobrze nawilżoną. Zmywamy go za pomocą wody. Polecany do stosowania przy cerze wrażliwej i suchej, Ja uważam, że nada się do każdego typu cery. Używam go od trzech tygodni, moja skóra dobrze na ten produkt zareagowała, brak uczucia ściągnięcia, nie podrażnia i nie uczulił. Osobiście chyba jeszcze muszę się do niego przekonać, ponieważ raczej jest trudno dostępny, a w połączeniu z kosztami przesyłki nie jest tani. Jako produkt oceniam go na cztery gwiazdki, ze względu na wysoką cenę i mało higieniczne opakowanie.

absolutny must have

Uważam, że ten olejek to absolutny must have dla osób stosujących koreańską pielęgnację. Wcześniej używałam płynnych olejków i zawsze miałam problemy z ich aplikacją, gdyż spływały mi z dłoni i twarzy oraz pozostawiały bardzo tłustą warstwę. Clean it Zero jest inny - ma sorbetową / kremową konsystencję, która jest dość zbita i z wyglądu przypomina nieco smalec. Taka formuła sprawia, że nakładanie olejku to czysta przyjemność - nie trzeba martwić się o to, że produkt zaraz nam gdzieś spłynie, co dodatkowo wpływa na jego bardzo dobrą wydajność. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić to opakowanie - ma uroczy design, ale nie jest zbytnio higieniczne i czasem trudno wydobyć z niego odpowiednią ilość produktu.

Średni

Kupiłam ten olejek po przeczytaniu książki "Sekrety urody Koreanek". Zachęcona radami z książki postanowiłam zainwestować i pierwszy raz w życiu wydałam 85zł na produkt do demakijażu. Czy było warto? Nie.

Olejek w słoiczku ma konsystencję smalcu, który stał w lodówce ;) jest twardy. Dosyć ciężko nabrać go palcami, przydaje się dołączona łopatka, chociaż jest tak mała, że nie jest za wygodna. W kontakcie ze skórą olejek bardzo łatwo się rozprowadza i jest ultra delikatny. W bardzo przyjemny sposób zmywa makijaż z twarzy, ale niestety absolutnie nie sprawdza się przy demakijażu oczu!

Nie używam nawet tuszu wodoodpornego, ale nawet jeśli pomalowałam zwykłym tuszem same rzęsy (już bez eyelinera czy cieni) Clean It Zero i tak nie daje rady :( Rozmazuje tylko tusz, a co najgorsze po próbie zmycia makijażu oczu, widzę jak przez mgłę, bo nawet kiedy zaciskam oczy, olejek dostaje się do środka i zostaje pod powiekami. To strasznie nieprzyjemne.

Olejek bardzo łatwo zmyć wodą. Ma bardzo delikatny przyjemny zapach, absolutnie nie podrażnia (nie szczypie nawet w oczy, jeśli się tam dostanie). Jest też bardzo wydajny, co trochę tłumaczy wysoką cenę.

Natomiast czy warto płacić 85zł za kosmetyk, który nadaje się tylko do demakijażu twarzy, a do oczu już nie? Olejek jest miły w stosowaniu, ale więcej go nie kupię. Dodam jeszcze, że mam bardzo tłustą skórę, ale olejek jest OK nawet dla takich osób jak ja (jest to zresztą wyjaśnione w książce).

Świetny do zmywania makijażu

Sorbet stosuję od dłuższego czasu. Jest to jeden z lepszych kosmetykó z jakimi miałąm do czynienia jesli chodzi o demakijąż.

Plusy:

doskonale zmywa makijaż, nie podrażnia oczu
jest delikatny dla skóry
nie wysusza skóry
bardzo wydajny- mała kropla wystarcza do zmycia całej twarzy i oczu

Minusy:

dla mnie zapach- słodki i duszący, wolę świeże zapachy w tego typu produktach
opakowania- zdecydowanie niehigieniczne, niewygodne pod prysznicem, gdyż trzeba je odkręcać i do kosmetyku dostaje się wilgoć z palców, lepsym rozwiąaniem będie stosowanie dołączonej szpatułki
cana i dostępność w Polsce- w Korei nie jest to produkt drogi, w Polsce trochę sie za niego przepłaca

Na razie nie kupie ponownie, bo chce wyprobowac inne produkty, ale zamierzam przetestowac wersję radiance do skóry suchej.

Wypróbowałam również wersję radiance i zapach jest przyjemniejszy, natomiast poza tym nie auważyłam większej różnicy w działąniu a cena jest sporo wyższa od wersji podstawowej. Wracam do olejków z pompką gdyż są wygodniejsze i bardziej higieniczne w stosowaniu.

Działa cuda!

Po przeczytaniu książki o koreańskiej pielęgnacji, zaczęłam stosować wiele z opisanych w książce rytuałów pielęgnacyjnych.
Zwlekałam z zakupem tego produktu, ponieważ do najtańszych nie należy oraz miałam wątpliwości czy olejkowy preparat sprawdzi się na mojej mieszanej cerze. Bałam się, że tłuste partie staną się jeszcze bardziej tłuste. Na szczęście tak się nie stało i produkt ten stanowi obowiązkowy punkt w mojej codziennej pielęgnacji :)

-Sorbet ma przyjemny zapach, lecz nie nachalny i duszący.
-Konsystencja początkowo jest stała lecz pod wpływem ciepła skóry sorbet zmienia się w olejek o kremowej konsystencji.
-Bardzo dobrze rozprowadza się po skórze i jest wydajny, na umycie całej twarzy stosuję dosłownie odrobinę.
-Rozpuszcza nawet mocny makijaż (nie trzeba używać dodatkowego demakijażu)
-Nie podrażnia zarówno skóry jak i oczu (co jest dla mnie istotne, ponieważ mam wrażliwe oczy i większość kosmetyków tego typu wywołuje u mnie szczypanie i zaczerwienienie oczu)
-Bardzo dobrze oczyszcza pory,
-Łatwo się zmywa, wystarczy użyć ciepłej wody
-Nie zostawia na skórze tłustego filtru

Stosuję go wieczorem, aby oczyścić skórę z makijażu, sebum i innych rzeczy, które nagromadziły się na twarzy przez cały dzień. Używam go "na sucho", wcześniej nie wykonuję demakijażu ani nie myję twarzy. Po rozpuszczeniu całego brudu zmywam go ciepłą wodą i drugi raz myję twarz preparatem myjącym. Na koniec przemywam twarz tonikiem.
Po takim oczyszczaniu moja skóra sprawia zdecydowanie mniej problemów. Skóra się mniej świeci, stała się gładsza i pojawia się mniej wyprysków.