SVR, Xerial 30 (Emulsja keratoregulująca)

SVR, Xerial 30 (Emulsja keratoregulująca)

Emulsja keratoregulująca - 30 % mocznika. Reguluje proces rogowacenia (mocznik), nawilża i wygładza (kwas mlekowy, glicerol, alantoina) oraz natłuszcza skórę (masło karite). Przywraca skórze miękkość i delikatność. Formuła W/O zwiększa skuteczność dziłania czynników aktywnych.
Wskazania: skóra nadmiernie zrogowaciała, rybia łuska, miejscowe zrogowacenia (kolana, stopy, łokcie, dłonie), rogowacenie przymieszkowe.
Nie zawiera środków zapachowych, testowany dermatologicznie.

Wykorzystała: kilka próbek

Działą średnio - zależy od skóry

Witam,
Pani dermatolog poleciła kupić ten krem. Stosować co 2 dzień , po kąpieli na noc.
I tak też zrobiłem.
Nad ranem resztki kremu mam jeszcze na ramionach , bo , u mnie średnio się wchłania. Co do efektów - ciężko stwierdzić , ale mam wrażenie że lepsze nawilżenie mam po oliwce bambino z Rossmana. Używam od około miesiąca ,może 1,5 i póki co przerzucam się na produkty firmy Eucerin.
Zapach , opakowanie itp wszystko ok , co do efektów działania - 2,5 pkt / 5
Chyba że trzeba poczekać 3 , 4 miesiące na efekty , ale mi się wydaje że po miesiącu coś już powinno iść do przodu. Oczywiście poza kremem stosuje się do całej reszty zaleceń typu nie wystawiać na słonce , nawilżać pomieszczenie w którym jestem , czasem mokra sauna , oczyszczanie skory tonikami itp.

Nie dla mnie

Opisuję tą emulsję z perspektywy osoby walczącej z rogowaceniem przymieszkowym. Kupiłam ją po przeczytaniu opinii na wizażu i dlatego, że 15 i 20% stężenia mocznika w kremach nie likwidują problemu. Okazuje się jednak, że 30% mocznik działa już na inne schorzenia. Na moje nie działa, a wręcz pogarsza stan skóry. Emulsji używałam tylko na noc, po prysznicu. Dobrze się rozsmarowywała, szybko wchłaniała. Rano jednak budziłam się z bardzo szorstką, wysuszoną skórą, lekko ściągniętą, nawet trochę podrażnioną (zwłaszcza po dłuższym używaniu i na udach). Rogowacenia nie zmniejszyło, a wręcz przeciwnie. Emulsji dawałam szansę dwa razy i dwa razy powtórzyło się to samo. W końcu skończyłam opakowanie i nawet teraz żałuję, że nie wypróbowałam jej np. do stóp. Tutaj pewnie lepiej by zadziałała, ale nie zamierza jej kupować żeby się o tym przekonać (kupiłam za 45zł).

Nie daję jednej gwiazdki na jaką zasługuje ta emulsja, bo wydaje mi się że nie używałam jej na zalecane jednostki chorobowe. Ale na więcej niż dwie nie zasługuje. W każdym razie nie polecam na rogowacenie przymieszkowe.

Używam tego produktu od: stycznia 2013

Nie działa

Emulsja odczuwalnie zmiękcza skórę dopóki ta jej nie wchłonie, wtedy jest tak jak przed zastosowaniem i skóra znów staje się sucha i szorstka w dotyku. Zmagam się z rogowaceniem przymieszkowym i produkt ten nie zmniejszył problemu w ogóle, po zużyciu opakowania nie widzę absolutnie żadnej poprawy. Być może osoby ze zwykłą szorstkością będą zadowolone, z większymi problemami dermatologicznymi jak rogowacenie przymieszkowe czy rybia łuska produkt sobie nie poradzi.

Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 01

bardzo dobry

Od zawsze miałam straszny problem z wrastającymi włoskami, szczególnie w okolicach bikini. Probowałam różnych metod depilacji i różnych specyfików, ale zawsze kończyło się tak samo - pełno powrastanych włosków i pełno czerwonych krost. Dopiero Xerial pomógł. Nie zlikwidował problemu całkowicie, ale jest o niebo lepiej. Nie jest to produkt najtańszy, ale jest dość wydajny i biorąc pod uwagę jego działanie - wart swojej ceny.

doskonały

Doskonały.Zlikwidował mi brzydkie brązowe kroki na nogach po depilacji mechanicznej z którymi walczyłam od wielu lat.Znakomicie wygładza skórę. Jedyny minus to cena.Polecam

Bdb. produkt . !

Używam o 2 tygodni i jest poprawa widoczna . ! A jak myślicie czy gdyby używać spirytusu z wacika na krosty to by podziałało .? Któras z was już tak robiła ..?
W końcu w niektórych kosmetykach przeznaczonych na rogowacenie ma w składzie kwas slicylowy czyli spirytus . ! No nie wiem . Myslę że spróbuje . ! W końcu zrobiłabym wszystko tylko niech zacznie działąć . ! Zobaczymy . ! Pozdrawiam . !

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Do zadań specjalnych

Xerial poleciła mi dermatolog na zapalenie mieszków włosowych na ramionach (miałam od okresu dojrzewania taką kaszkę na rękach) - DZIAŁA :). Byłam w szoku bo walczyłam z tym kilka lat i nic nie pomagało, a SVR dał radę już po tygodniu stosowania. Teraz używam od czasu do czasu kiedy czuję, że skóra znów staje się chropowata.

Zalety:
+ wygładza
+ nawilża
+ redukuje martwy naskórek także ten na łokciach

Wady:
-po nałożeniu mam uczucie jakbym nałożyła talk ale używam wieczorem więc można wytrzymać

dobre efekty przy regularnym stosowaniu

Używam ten produkt do leczenia rogowacenia okołomieszkowego na ramionach.
Stosuje go regularnie (minimum raz dziennie) od około 4 miesięcy. Widoczna poprawa nastąpiła dopiero po około 2 miesiącach.
Aktualnie moja skóra na ramionach wyglada dużo lepiej niz przed zaczęciem jego stosowania. Jest o wiele bardziej miękka i zniknęło większość krostek, a te co jeszcze pozostały sa małe i słabo widoczne.

Obecna wersja tego kosmetyku (inne opakowanie) jest bez parabenów. Dla mnie jest to duza zaleta.
Poza tym krem jest bezzapachowy, ma dość przyjemna konsystencje i szybko się wchłania (pod warunkiem, że nie nałoży sie go za duzo).

Natomiast wadą tego produktu jest opakowanie - nie da się do końca wycisnąć z niego kremu (Zostaję naprawdę dużo, co się okazało kiedy rozkroiłam tubkę. Niestety przez to szybko krem się zepsuł).

Co do ceny to obie tubki (100ml) kupiłam w promocji w superpharmie za niecałe 40zł każdą.
Uważam, że krem jest warty swojej ceny i polecam go wszystkim z tym samym problemem co mój.

świetny

Tłusty i ciężki w użyciu ale po regularnym stosowaniu widać jego efekty.Doskonały na łokcie i wszelkie zrogowaciałe miejsca. Dla wytrwałych!
Polecam pomimo dużej ceny.

Używam tego produktu od: używałam ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Brak podstawowego działania

Kupiłam po zaleceniu przez moją dermatolog. Miał pomagać na rogowacenie przymeszkowe i to od razu. Nie pomógł wcale, mimo regularnego używania. Straciłam ponad 60zł i jestem wściekła, bo efektu nie ma kompletnie ŻADNEGO!! Próbowałam go zużyć na łokcie i kolana, ale efektów nie zauważyłam żadnych. Strata pieniędzy, zupełnie nie wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: uzywałam rok temu

WARTO!

Nic dodać nic ująć, Xerial cała seria, jest po prostu super! Rogowacenie ustąpiło po paru dniach używania! Doskonale nawilża skórę, odbudowuje, żaden krem dotychczas tego nie robił. Skóra go bardzo dobrze wchłania, zero jakichkolwiek alergii. Polecam!!!

dobry nawilżacz

dobrze nawilża, ale nie polecam na twarz - piecze w podrażnione miejsca i zapycha pory
najlepiej się u mnie sprawdził do nawilżania spierzchniętych rak ale to za mało jak na tę cenę
poprawienia stanu ramion z rogowaceniem okołomieszkowym nie zauważyłam, po depilacji włoski mimo wszystko wrastały...
do stóp za słaby - ale taką to ja już mam oporną skórę :)