Mineral Care, Moisturising Gel for All Skin Types (Żel nawilżający do każdego rodzaju cery)

Nawilżający żel przeznaczony do przeciwdziałania odwodnieniu skóry i innym czynnikom naruszającym jej równowagę. Jest to nietłusty nawilżacz z Morza Martwego do częstego stosowania samodzielnie lub pod makijaż. Zapewnia skórze optymalne samopoczucie. Przydatny w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych, spowodowanych zarówno czynnikami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi.

Żadna rewelacja

Zgłosiłam go czas jakiś temu i nie oceniałam, bo nie mogłam dojść do tego co ja właściwie o nim myślę. Niebieski żelik o zapachu bryzy morskiej. Lubię ten zapach, kojarzy mi się z wakacjami, choć osobom, które nie lubią słono-glonowych zapachów może się nie spodobać. Nie używam go regularnie, więc nie mogę powiedzieć jak działa podczas systematycznego stosowania. Mam mieszaną skórę, ponoć dobrze nawilżoną, ale jakoś tego nie czuję. Cały czas mam wrażenie, że jest sucha i woła o pić. Ten żel zaspokaja jej pragnienie, ale nie na długo, powiedzmy na trzy godzinki. Dzisiaj rano go użyłam i już czuję, że fajnie by go było znowu użyć (może dlatego napisali, że jest do częstego stosowania?). Żel jest przyjemny, dlatego biorę go trochę za dużo, a wtedy się, niestety, nie wchłania (roluje się strasznie, nawet pudru nie można użyć). Gdy nakładam ilość, która się cała wchłonie - nie czuję odpowiedniego nawilżenia. Czyli kanał - i tak źle, i tak niedobrze (złotego środka jeszcze nie znalazłam). Mimo wszystko - jednak go lubię. Trudno mi dogodzić jeśli chodzi o nawilżenie, więc może komuś się bardziej spodoba i będzie naprawdę pasował. 50 zł za 100 ml jest dosyć przyzwoitą ceną. Jeszcze dodam, że wg. producenta żel jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry.