Lancome, 2000 Et Une Rose

Lancome, 2000 Et Une Rose

Róża pozostaje w szczególny sposób związana z marką Lancome. Inspirowała sygnowane przez nią zapachy począwszy od pochodzącego z 1935 roku Conquete, kończąc na powstałym w 1990 roku Tresor. W 1999 roku narodził się nowy zapach - 2000 Et Une Rose. Zapach miał być w założeniu afirmacją róży, jej dumnym wkroczeniem w nowe millenium. Stworzone przez Christine Nagel 2000 Et Une Rose to kompozycja róży bułgarskiej, piżmowej i ambry. Zamknięty został we flakoniku w kształcie krystalicznie błękitnej kropli z uroczą wstążeczką. Kształt ten nawiązuje do słynnej "łzy" Delhomme`a z 1952 roku.

2000 Et Une Rose jest edycją limitowaną. Z założenia do nabycia wyłącznie w Instytucie Lancome, ale czasami pojawia się w sklepach internetowych.

Cena: $ 500 / 30 ml (1 oz.)

Je ne regrette rien

Mam w pamieci ten hałas, kiedy mojemu mężowi wylatywały z rąk flakoniki z kartonika kolekcji Lancome. Zamarłam z trwogi, bo na podłodze lezały rozlane, także 2000 Et Une Rose. Co tu mówić- po prostu rozpacz...Zapach towarzyszył nam póżniej przez jakieś trzy tygodnie, bo sporo płynu wsiąkło w drewno. Od tamtej pory nie wracam do niego- mam uraz.
Zapamiętałam, że była to róża wyrafinowana, delikatna, cichutka. Szczerze mówiąc jej urok wydał mi się porównywalny do mocniejszej Rose Absolue Rochera /oba wyszły bodaj z rąk tej samej autorki/. Une rose była może bardziej wytrawna. Dziś " nic a nic nie żałuję " rozlanego unikatu - jest przecież tyle pięknych róż w perfumiarstwie.
Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: rozlane 15 ml

Fenomen umarlaka

Cena podana w opisie nie jest ceną tych perum. Jest to cena z Ebay po latach nieobecności tego zapachu na rynku. Kiedy był co łatwo sprawdzić w perfumerii kosztował tyle co kazdy inny zapach Lancome. Siłą rzeczy za kolejne 10 lat cena na EB wyniesie 1000$ za 30 ml.
Wokół tych perfum jest mit. Jak wokół większości rzeczy trudnych do zdobycia.
Są bardzo trudno osiągalne, nawet dla gotowych wydać tę sumę, bo na EB nie są stale.
Lancomewydał je by uczcić rocznicę i symbol óży. Są bardzo udaną kompozycją taką mokrą, jakby na rózy była rosa
Różnica pomiędzy nimi a różą Lutensa czy Rosine czy Sephorowymi różami jest taka, że ich nie ma
na wyciągnięcie ręki.

Używam tego produktu od: kupione na EB za niecałe 200$ użyte i sprzedane, cóż za prozaiczność
Ilość zużytych opakowań: użyte 2 razy

Róża prawie doskonała :)

Zapach jest wyj ątkowy , 2000 et Une Rose to róża lekka i przyjemna, dosyc łatwa w odbiorze, naturalna. Delikatna nuta pizma w tle nadaje jej kobiecości. \\\\nOgólnie uważam , że połączenie nut różnaych z ambrą i pizmem to bardzo dobre polączenie. \\\\n\\\\nNa mnie nie jest słodka raczej lekko pizmowa , aksamitna, bardziej kobieca niż dziewczęca. Nie jest mdła mimo braku domieszki cytrusów , nie ma typowej dla zapachów różanych cięzkości.
Mimo lekkości jest dosyc dobrze wyczuwalna, trwałoś bardzo dobra.

Anna Małecka masaż twarzy

Róża idealna

Ten zapach jest idealnym odwzorowaniem aromatu takiej kwitnącej słodkiej róży o drobnych kwiatach. Nie ma żadnych nut ostrych, chemicznych ani oleistych spotykanych w innych różanych zapachach, jest naturalnie łagodny i słodki. Pewnie do produkcji wykorzystano doskonały ekstrakt różany - stąd taki efekt i astronomiczna cena. Zapach jest optymistyczny, raczej dla młodych osób, i w naturalny sposób prościutki - nawet jakby trochę za prosty, chyba jednak bardziej odpowiadają mi kompozycje bardziej złożone i choć troszkę abstrakcyjne. Podoba mi się, ładny na lato, ale nie wiem czy kupię kiedyś go jeszcze - ceny są kosmiczne, a jest tyle ładnych, kto wie czy nie ładniejszych zapachów... Ale gdyby się nadarzyła jakaś dobra oferta, to kto wie...

***

Powracam do recenzji i dopełniam piątą gwiazdkę. Oto bowiem poznałam w ostatnim czasie bardzo wiele perfum z różą, także tych mocno ekskluzywnych i jedno jest pewne: pośród zapachów typowo różanych Mille nie ma sobie równych i jest pod tym względem prawdziwym arcydziełem!!!

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:rozpoczęte 15 ml

róża doskonała

ile ja sie o tym zapachu nasłuchalam i naczytałam... :) Wreszcie dane mi było go poznać:)
Zapach jest przepiękny-tak bardzo różany... :) Czuje sie w nim jak latem w ogrodzie pełnym róż. Zapach wydaje sie taki wesoły, przyejmny:) A przy tym jest bardzo kobiecy i zmysłowy. Troszeczke przypomina Stelle Sheer-te z jabłkiem i limonką. Róża Lancome jest troszke słodka. Bardzo delikatna.
Piekny, naprawde piekny zapach. Nie wiem jak flakon, bo nie widziałam...
Nie wiem czy kiedys kupie, bo cena osząłamiająca. Poza tym zapach dosc trudno dostepny:|
Trwały.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

cudowny

zdjecie przedstawia te perfumy( info dla kolezanka z dołu:)

pamietam, ze mialm 18lat i zwariowalam na punkcie tego zapachu. kiedy 1wszy raz go powachalam ...chodzil za mna caly tydz. a wiec kupialm go...do dzis mam flakonik, szkoda ze pusty ale czuc jeszcze ten niebianski zapach.
bardzo zaluje ze perfumy zostaly wycofane bo byly naprawde bajkowe.

Używam tego produktu od:uzywalam

Ideał

Choć zdjęcie przedstawia ( chyba) krem matujący do cery mieszanej, słowa recenzji są prawdziwe:)
2000 Et Une Rose to najpiękniejszy różany zapach jaki zdarzyło mi się poznać. Przepiękny flakonik ze wstążeczką ukrywa w sobie przepiękne połączenie róży i akcentów ambry. Połączenie wyjątkowe, tak bardzo naturalne jak dotyk świeżej róży.Róża w tym urzekajacym zapachu jest ponadczasowa. To nadal romantyczna róża jaką znały nasze babcie, ale i róża nowego millenium, róża kobiety nowoczesnej, która jest bardzo glamour:)Dość tych zachwytów, pora zejsć na ziemię. Cena 200$ za flakonik, jaką życzą sobie sprzedawcy z Ebay skutecznie mnie odstrasza. Choc...nie tracę nadziei, ze kiedyś w jakiejś zapomnianej przez świat perfumerii...

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:Marzenia i testy...