Poudre Eclat Prodigieux (Kompaktowy puder brązujący na twarz i ciało)

Poudre Eclat Prodigieux (Kompaktowy puder brązujący na twarz i ciało)

Brązujący puder o wielu zastosowaniach, którego odcień odpowiada wszystkim karnacjom, nadaje zdrowy wygląd przez cały rok. Jest bogaty w drobinki macicy perłowej, która ma dar wychwytywania światła, jednocześnie chroniąc skórę przed agresją czynników zewnętrznych (witamina E). Skóra staje się delikatna i promienna, cera jednolita i rozświetlona.

Ulubiony

Bardzo lubię produkty firmy Nuxe, ten produkt jest jednym z ulubieńców w mojej kosmetyczce. Należy jedynie uważać, by nie nałożyć zbyt dużo produktu. Powinno się zużyć 12 mcy od otwarcia, aczkolwiek jest to raczej niewykonalne nawet przy codziennym stosowaniu (ogromny plus za wydajność). Daje ładny, matowy efekt.

mój hit!

Długo szukałam odpowiedniego pudru brązującego do mojej jasnej cery i ten, choć na początku bałam się, że będzie zbyt intensywny, idealnie pasuje do mojego codziennego makijażu. Doskonale się rozprowadza (używam pędzla z Inglota) i jest niesamowicie wydajny. Jego wadą jest cena, ale można trafić na promocję. Pamiętam, że kiedyś chciałam znaleźć tańszy odpowiednik i udało się, ale skończył się po 2 miesiącach (puder stosuję tylko na twarz), kiedy to Nuxe jest ze mną przez 2 lata, czyli tyle, ile wynosi jego termin przydatności podany na opakowaniu.

uwielbiam

Mam dwa ulubione pudry brązujące, jeden to Clarins Colours of Brasil i Bahama mama z The Balm. Teraz dołączył do niego także Nuxe. Jestem oczarowana. Dawno nie spotkałam tak dobrego produktu.

Opakowanie, to dość ciężkie, złoto-brązowe pudełko, chyba plastikowe, z dużym lusterkiem.

W środku aż 25g produktu. Starczy mi chyba na wieki.

Puder ma tylko jeden odcień, w opakowaniu wygląda na ciemny, ale pięknie dostosowuje się do karnacji. Nie odznacza się, nie wchodzi w pory. Trwa na buzi cały dzień, wymaga drobnych poprawek po 8-9h.

Ogromnym plusem jest brak drobinek. Całkowity brak.

Nadaje się do modelowania kości policzkowych, a także do nadawania opalenizny słonecznej w letnie dni.

Bardzo dobrze zmielony, świetnie współpracuje z pędzlami Inglot i Hakuro.

Kupiłam w promocji za 60zł w aptece internetowej. Nie znam żadnej innej firmy, która sprzedaje taki produkt w tak dobrej cenie. Polecam gorąco.

Trick na zmyslowe usta

Jesteśmy nierozłączni

Nie wiem czy kupię go ponownie, bo prawdopodobnie starczy mi na całe życie ;).

Uwielbiam, jesteśmy nierozłączni przez cały rok.

W zimie/ na wiosnę i jesień - ładnie podkreśla mi policzki, konturuje buźkę tam gdzie jej to jest potrzebne.
Może sprawdzić się też jako alternatywa dla solaryjnej opalenizny, aczkolwiek trzeba uważać, żeby nie pobrudził.

W lecie pomaga mi wyrównać piękną złocistą opaleniznę ciała z bladą cerą, którą w obawie przed przedwczesnym starzeniem chronię pod toną najwyższych filtrów i kapeluszy.

Po zastosowaniu jako "samoopalacz" do buźki słyszę mnóstwo komplementów na temat ślicznej opalenizny, co znaczy, że wygląda całkiem naturalnie i fajnie komponuje się z kolorkiem reszty.

Na buźce dobrze komponuje się z innymi specyfikami, nie przyspiesza przetłuszczania.

Cena może wydawać się troszkę wysoka, aczkolwiek produkt naprawde jest jej wart. Czasem można wyhaczyć go w SuperPharm na 30-40% promocji (dosyć często Nuxe ma promocję na całą markę).

Plusy:
+ wysoka wydajność
+ efekt naturalnej opalenizny
+ wysoka trwałość
+ śliczny zapach
+ bardzo fajny skład - zaznaczę, że mam najnowszą wersję produktu z nieco zmodyfikowanym składem niż umieszczony w opisie: nie ma w nim parabenów ani silikonów, są za to dodatki mineralne i ekstrakt z jaśminu

Minusy:
- mogłabym zarzucić mu, że zdarza mu się brudzić, ale który puder tego nie robi? Nie będę mu wobec tego nadszarpywała renomy :) - minusów brak!

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowań 25g w trakcie użytkowania

Zdecydowanie najlepszy

Nie zawsze używam pudru brązującego czy różu, raczej rzadko.
Puder ten mam z wymiany i jestem bardzo pozytywnie do niego nastawiona.
Wcześniej używałam innego, ale Nuxe jest inny. Delikatnie podkreśla (oczywiście jeśli umiejętnie się go nałoży, nie przesadzając z ilością) i bardzo ładnie komponuje się z moim podkładem i pudrem matującym.
No i przede wszystkim jest trwały, nie ściera się - po całym dniu wciąż go widać.

Jednak minusem jest wysoka cena, za co odejmuje jednak tylko pół gwiazdki ponieważ jest ona adekwatna do jakości.
Gdyby nie wymianka kosmetyczna nie kupiłabym go.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie (i pewnie posłuży dłuuugo)

Super

Bardzo fajny puder. Mimo, że w opakowaniu wygląda ma dość ciemny, na twarzy daje piękny kolor. Napewno nie ceglasty, jak piszą inne wizazanki. Oczywiście trzeba go nakładać z wyczuciem, ale mi się jeszcze nie zdarzyło przesadzic. Nakładam go dużym, okrągłym pędzlem Eco Tools.
Bardzo ładnie pachnie latem na plaży i ma piękne złote opakowanie. Jest bardzo wydajny. Polecam.

Używam tego produktu od: około miesiąca

mój nr 1

Zastanawiają mnie tak różne zdania odnośnie odcienia - być może zależy to od karnacji? Dla mnie to dobry kolorystycznie wybór, uzyskuję naturalny subtelny brąz, w którym cegła nie pojawia się w ogóle (jestem jasną blondynką o ciepłym zabarwieniu karnacji).

Użytkowanie jest przyjemne i bezproblemowe. Puzderko estetycznie moim zdaniem słabe, ale pachnie jak olejek bezdrobinkowy tej linii, a ja go uwielbiam. No dobra - pachniał, bo z upływem czasu zapach był coraz słabszy, a teraz to już w ogóle go nie czuję, a może po prostu już nie wącham ;)

Warunkiem ładnego, równomiernego nałożenia pudru jest dobre zmatowienie skóry. Jeśli twarz jest potraktowana samym kremem, to plamy gotowe, ale na szczęście względnie łatwo to skorygować.
Używam pędzla Eco Tools, który nabiera niewielką ilość pudru, nawet nie muszę go otrzepywać z nadmiaru. Brązer ląduje tam gdzie chcę, łatwo wystopniować efekt. Idealny do wymodelowania twarzy. Bardzo odpowiada mi jego matowa forma. Przed nim miałam Bourjois bez drobinek i Nuxe bije go na łeb. Daje naturalny efekt, do tego jest ze mną do demakijażu.

Żałuję tylko, że nie można kupić mniejszej gramatury, bo na pewno nie zużyję przed terminem, diabli wydajny.

Używam tego produktu od: kwiecień 2012
Ilość zużytych opakowań: pierwsze duże

Edycja 14.12.2012
Podwyższam ocenę, bo z czasem coraz bardziej go doceniam. W międzyczasie eksperymentowałam z wieloma innymi tego typu produktami i żaden z nich niegodzien sznurowadeł u butów Pana Nuxe wiązać. Niniejszym awansuję go na "Mój Typ".

pięknie pachnie, szkoda, iż nie ma drobinek

Uwielbiam, jednak szkoda, iż nie posiada drobinek rozświetlających (brokatu), gdyż używam wyłącznie jako bronzer.

Wcale nie jest ciemny jak ktoś tutaj napisał. W opakowaniu wydaję się, iż tak, jednak trzeba by było go sporo nałożyć aby był mocno brązowy.

Mam cere jasną, zwykle używam podkładów nr 02 Unifiance, Toleriane nr 11, zatem pośrednich kolorów.

Cena: dość drogi, jednak meeeeega wydajny, używam już 3 miesiąc i nie mal nie ubyło mi nic.

Aktualnie (lipiec) po opaleniu ciała nakładam troche pędzlem na ramiona i dekolt, oraz pryskam broktem w spray\'u do ciała - efekt glamour :)

Polecam!

KOCHAM!

Brązery ach brązery... Wiele ich już wypróbowałam, ale ten jest moim numerem 1.
PLUSY:
+piękny kolor
+nie ma drobinek
+pięknie rozświetla
+ przystępna cena
+bardzo wydajny
+ piękny zapach

Można nim uzyskać subtelny efekt opalenizny jak i piękne wymodelować twarz.

kiepski !!!

WADY:

-buzia potwornie sie po niej świeci
(już 0,5 h po zastosowaniu)

-ZAPYCHA PORY !!!

-uboga gama kolorów - tzn jeden :)

-trudno o jednolity kolor
ciemnieje na twarzy, natychmiast pojawiają się plamy, zacieki itd,
daje efekt topornej pomarańczowej maski (chociaż nakładałam naprawde minimalną ilość)

-nie rozświetla ani trochę

-brudzi

-cena (podejrzewam, że jakość porównywalna z najtanszymi pudrami, a ja zapłaciłam za ten puder120 zł w Superpharm)

-skład !
(same parabeny i inne świństwa. dziwne jak na taką firmę jak NUXE)

-brak filtrów UV

PLUSY:

+ OPAKOWANIE (wielkie lustro, pięlne i wytrzymałe opakowanie)

+wydajny (niestety ;)

pozytywnie

Kupilam... nie pamietam kiedy, uzywam czesto i on wciaz jest i jest! bardzo wydajny. Kolor idealny do mojej cery, switny na policzki ,ale i do wymodelowania konturu twarzy. Wbrew zasadzie, ze braz dodaje lat, ten ich ujmuje! no i ten anielski zapach...

Ilość zużytych opakowań: 1duze

Prawie idealny

Pudru używam od listopada i sądzę,że starczy jeszcze na 2 miesiące.

Produkt ogólnie oceniam dobrze, lecz drażni mnie jego lekko pomarańczowy, ceglasty kolor, gdy za dużo go nałożymy robi się na twarzy tzw. "marchewa". Nie zauważyłam, żeby puder schodził z twarzy lub robił plamy i jak już wspomniałam jest bardzo wydajny.

Zaznaczyłam , że już go nie kupię, bo w tej cenie znajdę chyba bronzer, który nie przechodzi ani trochę w pomarańcz i jest równie dobry :P

Używam tego produktu od:5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2/3 jednego :P