Bourjois, Delice de Poudre, Bronzing Powder (Puder brązujący prasowany)

Bourjois, Delice de Poudre, Bronzing Powder (Puder brązujący prasowany)

Pojemność 16,5 g

Puder brązujący, który wyglądem i zapachem przypomina czekoladę. Zamknięty jest w solidnym kartonowym opakowaniu wyglądającym jak książeczka. Znakomicie pachnie, daje bardzo subtelny i naturalny efekt. Dostępny w dwóch odcieniach: jaśniejszym (nr 51: Peaux claires/médianes) i ciemniejszym (nr 52: Peaux mates/hâlées).

Można spróbować

Puder ładnie pachnie czekoladowo. Dobrze rozprowadza się na twarzy. Wydajny, ale po dłuższym stosowaniu trzeba pozbyć się grudek gdyż nie chce się rozprowadzać.

Świetny odcień, super trwałość

Paletkę kupiłam w ciemniejszym odcieniu - w przypadku drugiego, jaśniejszego, miałam obawy, że będzie miał znikający efekt na mojej cerze. Mam cerę jasną, ale nie bladą, i lepiej wyglądam w ciemniejszych bronzerach.

Moja karnacja jest neutralna w odcieniu, bronzerów w tej kolorystyce mogę więc używać nie tylko do przybrązowienia twarzy, ale także konturowania. Zresztą cieszy mnie, że odchodzi się już od konturowania mocno zimnymi, niemal fioletowymi odcieniami, nigdy za nimi nie przepadałam i uważam, że w większości wyglądają lepiej na zdjęciach niż na twarzy w realu.
Tutaj mamy średnio ciepły, odpowiednio wyważony odcień, który będzie nadawał się do konturowania i do ciepłych, i do neutralnych karnacji. Nie wiem, jak sprawdzi się przy chłodnej tonacji - na pewno w przypadku takiej jak moja, neutralnej, sprawdza się doskonale. Może nie być to odcień dla każdego, dla bardzo jasnych, zimnych w odcieniu cer będzie zbyt ciepły (i myślę, że stąd recenzje pt. za pomarańczowy, brzydki, daje za ciepły efekt). Trzeba dobrać odcień do swojej karnacji, nie każdemu wszystko pasuje.

Jest idealnie matowy, nie ma drobinek, a odcień jest świetny: brąz o naturalnym odcieniu, bez żadnych niepożądanych rudych tonów.
Jest raczej średnio ciemny (do bladych cer może być zbyt ciemny, trzeba testować).

Konsystencja przyjemna, lekko kremowa, nie pyli zbytnio. Bardzo przyjemnie się rozprowadza, nie napotkałam żadnych problemów z blendowaniem. Dobrze też współpracuje z podkładem i pudrem, nic się nie warzy, wszystko świetnie wygląda.
Wydajny - jest dobrze napigmentowany.

Trwałość: bardzo mocna strona tego bronzera. Jestem naprawdę bardzo zadowolona - trzyma się bez szwanku cały dzień, konturowanie jest widoczne, nie blaknie, nie ściera się. Spośród bronzerów, które mam, pod tym względem zdecydowanie plasuje się w samej czołówce.

Opakowanie bardzo fajne, zabawne, apetyczne :) Tekturowe, ale solidne. Trochę nie ufam temu zamknięciu, ale i tak ze względu na lekką wagę, bezpiecznie ułożone w kosmetyczce, będzie moim oczywistym wyborem na podróż.

No i zapach - może drobiazg, ale naprawdę pachnie przyjemnie czekoladowo, a to miłe urozmaicenie :)

Regularna cena dość wysoka - warto zaopatrzyć się na promocjach, ja swoją tabliczkę czekolady kupiłam w Rossmannie na promocji -50% :)

Z uwzględnieniem Waszego typu karnacji - polecam jak najbardziej, ja jestem bardzo zadowolona :)

(moja cera: jasna, ale nie blada, karnacja: neutralna)

Bubel

Niezwykle rzadko pozwalam sobie na stanowcze określenie czegoś bublem, ale tak bardzo się zawiodłam na tym kosmetyku. Tym bardziej mi przykro bo mam wiele wspaniałych kosmetyków i hitów tej marki bez których trudno byłoby mi się obejść.

Bronzer kupiłam w promocji, nie dość, że był polecany to marka mi znana, myślę spróbuję. Nabyłam ten ciemniejszy w kolorze 52, choć legenda głosi że istnieje też jaśniejszy, ale w żadnej drogerii go jeszcze nie widziałam:). Jakże nietrafiony okazał się sam kolor, Na mojej twarzy wygląda rdzawo pomarańczowo, sztucznie, nieestetycznie, dramat.
Konsystencja tez pozostawia wiele do życzenia, ponieważ po kilku użyciach staje się jakby zbity i bardzo trudno nabrać produkt na pędzel. Robi plamy, ciężko się rozciera... no nie nie nie.

Jedyna zaleta to przyjemne opakowanie, wygodne, estetyczne, po otwarciu ukazuje się czekoladka, pachnie też czekoladą, ja akurat nie jestem zwolenniczka tego zapachu w kosmetykach, ale przebolałabym. Niestety nie widziałam sensu w dalszym stosowaniu, u mnie się nie sprawdził.

Cena regularna jak na taka jakość nie do przyjęcia.

Szczawińska

fajny

Polecam ten puder brązujący. Jest bardzo wydajny, ma ładny zapach, śliczne opakowanie, bardzo dobrze wygląda na twarzy, nie mam problemów z aplikacją.

Czekoladowy dramat

Bronzer zakupiony, oczywiście, z polecenia innych użytkowniczek. Na promocji w Rossmannie zawsze schodzi jak świeże bułeczki, ciężko go dostać, każdy o niego pyta, dlatego i ja postanowiłam go nabyć. Niestety, zawiodłam się, i to bardzo. Oprócz ładnego opakowania i zapachu nie zachwycił mnie niczym innym. Mam wrażenie, że jest zbity (?), bo dziwnie nakłada się go na pędzel i ma okropnie pomarańczowy kolor, co nie wygląda za dobrze na twarzy. Na pewno nie jest to produkt nadający się do konturowania buzi. Dodam też, że nie wiem komu może ten odcień pasować, oddałam go mojej mamie, która używa go wraz z innym bronzerem, bo na mnie, brunetce, wyglądał tragicznie. Osobiście nie polecam :(

Nie dla mnie

Bronzer pięknie pachnie i ma ładne opakowanie o fakturze czekolady. Jest mocno napigmentowany, łatwo zrobić sobie nim plamy. Na początku wygląda ładnie na mojej twarzy, ale później nabiera bardzo ciepłego odcienia, zbliżonego do pomarańczowego, przez co u mnie jest już skreślony.

+ ładny zapach
+ opakowanie
+ napigmentowany

- kolor
- cena

Średniawka

Jestem fanką kosmetyków bourjois, zwłaszcza ich opakowań. Tu poza nim jest jeszcze piękny zapach. Jako że czasem działam jak sroka to kupuje produkty na podstawie takich słabych przesłanek. Sam produkt niestety szału nie robi. Jest bardzo słabo napigmentowany a przy okazji ma bardzo zwartą, ciężką w rozcieraniu strukturę, co w połączeniu czyni go bardzo trudnym we współpracy. I to mnie do niego bardzo zniechęca. Jest poza tym mega wydajny co uznaje za wadę- jest go bardzo ciężko skończyć, marnuje się mnóstwo produktu (bo w końcu nadchodzi czas że się do niczego nie nadaje). Taki po prostu średniak.

po promocji - tak

Za cenę regularną raczej bym go nie kupiła, natomiast po promocji można kupować i próbować. Obłędnie pachnie, ładnie wygląda w pudełku i na twarzy, jest bardzo przyjemny, na tyle, ze chce się go używać codziennie :). To dużo zalet, ale brakuje mu takiego spektakularnego wow.

Ujdzie

Kupiłam go ze względu na to, że kolor wydawał się być intensywny, fajny. Pachnie również niesamowicie. Niestety lampy drogerii przereklamowały jego możliwości. W rzeczywistości na twarzy nie daje super efektu. Wydaje się, że daje jedynie lekkie muśnięcie brązem. Osobiście nie podoba mi się taki efekt i wolę prawdziwe intensywne kolory bronzerów. Na codzień ujdzie.

Przerost formy nad treścią

Kupiłam, bo to kolejny kosmetyk, o którym dużo się mówi. Poza tym ciągle szukam dobrego bronzera. Niestety, ten akurat to znowu nie jest "to".

PLUSY:
Ładne opakowanie, przyjemne dla oka. Trwałe, mimo, że papierowe. Zamykanie na magnez.
Miły zapach, ale nie kojarzy mi się z czekoladą. Prędzej z cynamonem.
Wydajność. Mimo codziennego używania nie widać dużego ubytku, a dość mocno "szoruję" po nim pędzlem.
Efekt można stopniować do pewnego momentu, dla kogoś, kto lubi delikatne bronzery będzie w sam raz.
Dostępność.

MINUSY:
Zbyt delikatny, to takie muśnięcie. Ja wolę prawdziwe bronzery, to jest puder brązujący, może nie doczytałam, a może zmyliły mnie zdjęcia produktu.
Odcień wpadający w pomarańcz. Dla mnie to największy minus, nie tego szukam.
Nie do konturowania, a szkoda.
Cena - w regularnej cenie za drogi jak na tą jakość.

Podsumowując to raczej taki gadżet, niżeli świetny produkt. Przynajmniej dla mnie.

Piękny zapach

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się opakowanie tego pudru. Otwierane pudełeczko na magnez no i kształt czekolady. Ale ten zapach...obłędny. Uwielbiam takie zapachy i zawsze przed aplikacją muszę go powąchać. Z plusów można jeszcze wymienić, że jest bardzo wydajny. Używam go od kilku miesięcy (nie codziennie) i wciąż nie zużyłam nawet połowy. No i na tym chyba kończą się takie jego większe plusy. Ciężko się go nakłada. Moim zdaniem jest słabo napigmentowany A kolor pomarańczowy. Może nie wygląda strasznie ale to nie jest to czego oczekuję. Używam go częściej do konturowania. Fakt że trzyma się cały dzień, ale na twarzy prezentuje się średnio. Kilka razy użyłam go jako pudru by przyciemnić za jasny podkład. Efekt wyszedł kiepski, ale możliwe, że zrobiłam to nieumiejętnie. Na pewno nie kupię go ponownie.

Zapach obłędny

Uwielbiam w zasadzie tylko zapach tego pudru. Kolor mi nie odpowiada bo daje pomarańczowy efekt. Próbowałam już wszystkimi pędzlami nakładać- nawet tymi tylko do delikatnego fru fru, które nakładają minimalną ilość produktu i to samo- ten pomarańcz jest nie do zniesienia. Ale gdyby nie ten kolor to używałabym non stop ze względu na zapach. Czasami rozchylam tekturowe pudełko, wsadzam nos- żeby tylko powąchać. Długo już mam ten puder, a zapach się utrzymuje. Wydaje się, że jest bardzo wydajny bo ma zwartą konsystencję ale zaznaczam, że choć mam go rok to nie używałam go zbyt często.