Christian Dior, Eau de Dolce Vita

Christian Dior, Eau de Dolce Vita

Eau de Dolce Vita to cudowny, beztroski, wesoły zapach pełen ekspresji, delikatny i zmysłowy, z gatunku kwiatowo - świeżych. Dla mnie zapach ten emanuje wiosną, jest roziskrzony, nieustannie poprawia humor. Pasuje właściwie do każdej sytuacji, sprawdza się w każdej porze roku.

Jest to jeden z pierwszych zapachów, w którym zastosowano Paradisone, nowy składnik dodający kompozycjom lekkości i podkreślający ich najbardziej subtelne nuty.

Nuta głowy: kwiat gruszki, mandarynka, grapefruit i bergamota.

Nuta serca: piwonia, frezja, jaśmin i szczypta białego pieprzu.

Nuta bazowa: zapachy drzewa sandałowego, wanilii i piżma.

Cena: ok. 140 zł / 30 ml

noblesse oblige

Mam słabość do tych perfum.I kilkakrotnie już miałam okazję i chęć je sobie sprezentować.Niestety są odpychające.Jest w nich coś nobliwego,trącającego myszką,przywodzącego babciną (a może prababciną?)garderobę... Podobnie jak osławione Coco no 5...Ja rozumiem klasyka. Ale ta klasyka już się w rozmaitych rozlewniach i bazarkach rozmieniła na drobne,straszy zza węgła.

Używam tego produktu od: co jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: próbki

nienachalna słodycz

Chyba mój ulubiony zapach. Lubię go mieć na sobie i latem i zimą. Jest słodki, ale nie odurzający, raczej pobudzający - otwiera mi szerzej oczy (i nozdrza). Poprawia mi nastrój. Jedyny mankament to jego nietrwałość, wystarczy parę godzin a już prawie go nie czuć a ja mam potrzebę ponownego psiknięcia się. Podoba mi się bardziej od Dolce Vity, który jest zdecydowanie cięższy niż Eau de i, moim zdaniem, za słodki.

Ilość zużytych opakowań: 1x100ml, 2x50ml

Światło-nosisz je na sobie... :-)

Z wielką niecierpliwością oczekiwałam na pojawienie się w bezsłoneczne i zimne dni stycznia Zapachu, o którym od dawna marzyłam i który-dosłownie-mi się śnił.
I stało się-marzenia się spełniają, oczywiście jeśli choć odrobinkę im się pomoże, wykazując inicjatywę. Ostatnie dni stycznia i początek lutego 2011 to dla mnie, dzięki Eau de Dolce Vita, niegasnące słońce, bezmiar słodkości życia i radość, która prześwietla i rozświetla i wyzłaca każdą chwilę, ubiera w radość bez najmniejszego powodu. Więcej słów nie potrzeba. Po prostu... życie jest słodkie! :-)
P.S. W stosunku do klasycznej Dolce Vity zapach Eau jest zdecydowanie delikatniejszy, choć jak najbardziej cechy pokrewieństwa można od razu wychwycić.

Studio fryzur kucyk Beyonce

wspaniały

śliczny zapach,
rześki,
trwały (jak wszystkie kosmetyki diora),
wydajny,
intensywny ale niedrażniący,
każdy się pyta czym ja tak ślicznie pachne;)
polecam każdemu!Używam tego produktu od:dawna

Piękny

Mam sentyment do tego zapachu. Po raz pierwszy poznałam ten zapach kiedy dostałam go od swojej połówki, piękny stworzony jakby specjalnie dla mnie. Kocham ten zapach używam go od kilku lat, czuję się w nim jak w drugiej skórze. Pięknie otula ciało jest radosny i bardzo kobiecy. Jest doskonały. Mój facet za nim szaleje i nie wyobraża sobie żebym pachniała inaczej ;-)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: kilka

doskonały na upały

Delikatnie wyczuwalny zapach świeżej, mrożonej, słodkiej herbaty. To to, co uwielbiam w upalne dni, kiedy powietrze niemal nie drgnie. Żadne owoce czy kwiaty nie dają mi tylu wrażen podczas skwaru. Dla mnie niezastąpione. Bardzo, bardzo żałuję, ze nie mają trwałego i mocniejszego odpowiednika bo niestety wg mojego nosa aromaty Dolce Vity mocno się z Eau de Dolce Vita rozbiegają.
Eau de Dolce Vita mogę się zlewać do woli w dowolnych ilościach a i tak zawsze będzie mi mało.

śmierdziuszek i tyle

Przecietniak-bez zachwytow. Brzydko rozwija sie na mojej skorze, smierdzi mi ... orzechem wloskim. Jest duszacy i ostry. Kiedys bardzo mi sie podobal- teraz trzymam sie od niego z daleka.

średnie

Nie wiem ile kosztuje, dostałam je w prezencie w formie kremu. Może to zabrzmi dziwnie ale były "delikatno-mocne" , bliżej nieokreślony zapach. dałam mamie.

Bleeee

Duszący, dziwny, małokobiecy zapach, nie wiem czemu, ale ja w nim czuje....uwaga...papierosy...nie pale, niecierpie zapachu tytoniu, a Eau de Dolce Vita zajezdza własnie takim aromatem. Tzn. na początku tak pachnie, pozniej ta drażniąca nuta ulatnia się i zapach jest znacznie ładniejszy, chociaz dalej jest nie w moim guście. Mnie się po prostu nie podobał i szybko sprzedałam go komuś innemu. Daję 2 gwiazdki, bo super śmierdzielem nie jest, ale będę się od niego trzymała z daleka.

Lekki lecz trwały

Nie najnowszy już zapach Diora, ale wciąż atrakcyjny i nie nudny. Bardzo go lubię - jest idealny wiosną i latem. Doskonale łączy lekkość, spełniając wszelkie wymagania dla wody świeżej, letniej właśnie, z trwałością zapachu, co nie jest zbyt częste niestety. Jest dobry i na dzień i na wieczór. Nie jest moim wymarzonym zapachem letnim (takowy wciąż pozostaje niezidentyfikowany :D ), więc tylko 4 gwiazdki.
Bardzo ładne, eleganckie opakowanie, bez nadmiaru ozdób i kolorów, a jednoczesnie wdzięczne i takie babskie. Poręczne.

bleee

A feee!!! Na poczatku nawet podobal mi sie, taki slodziutki... Ale niestety to podobanie sie nie trwalo wiecej niz 2 tyg (a mam buteleczke 100ml) :( Jest po prostu obrzydliwy, straszliwie slodki i duszacy! Jak sie nim psikne, to po prostu mnie mdli!!! Nie moge zniesc tego "zapachu" przerzucilam sie na Davidoffa cool water ocean radiance i teraz dopiero mam przyjemnosc ze stosowania perfum...

nie wiem właściwie

No właśnie....z tym zapachem mam problem.
Czasami mi się podoba, czasami mi coś innego przypomina, czasami się lubimy, ale często nie.
Czuję gruszeczkę, jest świeży, lekki i bardzo ulotny, nie tylko na mojej skórze, już nawet próbowałam na ubraniach i nadal znika po bardzo krótkim czasie:( co mnie przeraża, bo podstawowa Dolce Vita trwa i trwa...ta jest jakaś kapryśna.
Nie sprawia bym widziała świat przez różowe okulary, tym bardziej dziwią mnie wcześniejsze posty, te ochy i achy...hm...no nie wiem, jest w porządku, ale nic poza tym.