AA, Help, Emulsja do mycia ciała

AA, Help, Emulsja do mycia ciała

Delikatna, naturalna, bez zawartości mydła, o neutralnym pH dla skóry baza myjąca emulsji zapewnia jej bardzo dobrą tolerancję. Emulsja łatwo się rozprowadza i ma doskonałe właściwości myjące.
Zawarte w preparacie oleje z ogórecznika lekarskiego, nasion soi oraz witamina E eliminują uczucie wysuszenia wywołane chlorowaną wodą, a także zapewniają działanie ochronne i regenerujące. Ekstrakt z lukrecji bogaty w kwas glicyryzynowy oraz alantoina łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Gliceryna i d-pantenol działają nawilżająco.

Tańszy zamiennik emolium

Znów chciałam użyć czegoś łagodniejszego do mycia, więc kupiłam.
Produkt bardzo podobny do emolium- nie pieni się (to akurat plus), jakby maże się po skórze i dłużej się zmywa niż inne, równie niewydajny i prawie bezzapachowy.
U mnie ta emulsja się nie sprawdziła- może trochę łagodzi, ale nie działa nawilżająco i regenerująco, jak w opisie.
Używam tego produktu od:przez ok. 2 tygodnie- na tyle wystarczył

nie dla mnie

Nigdy więcej.
Plus za to że nie podrażnił skóry jak Emolium, ale nigdy nie miałam tak rzadkiego środka myjącego.
Rzadki i wodnisty a przez to mało wydajny.
Niby bezzapachowy a mi śmierdział.
Żadna rewelacja. Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: nie pamiętam

Jako emulcja do mycia twarzy

Stosuję ją do mycia buzi, kilka razy tylko uzyłam do ciała.
Kosmetyk niby zawiera konserwanty, niby SLS w składzie, ale za to bez mydła i z fajnymi ekstraktami (soja, ogórecznik, lukrecja). Ładnie likwiduje skórki z twarzy. Nie podrażnia, buźka po umyciu jest gładka i miękka, żadnych przesuszeń. Z suchymi odstającymi skórkami (po kwasach, retinoidach) poradził sobie, a teraz uzywam go niecodziennie, ale często i nie zdaża mi się już przesusz. Bezzapachowya, biała emulsja, jest gęstsza troszkę niż mleczko do demakijażu. Nie pieni się na skórze, ale ładnie się rozprowadza i przywiera do twarzy, że nic nie spływa. Pokrywam nią całą twarz wraz z powiekami, nic nie szczypie, nie podraznia i swobodnie całe mycie można oczy mieć otwarte. Nie uczulił mnie, nie spowodował zapchania buźki (mimo soji, wit E w składzie), ale to w końcu preparat do mycia, więc szybko się go spłukuje. Tuba poręczna, ładny design taki hipoalergiczny.
Do mycia ogólnie się nie nadaje, ponieważ nie zmyje antyperspirantu, balsamów z nóg, kamforowych kremów do stóp tez nie, ALE! to emulsja ochronna dla skóry alergicznej, napewno rozprowadzona po umyciu jej najpierw innym preparatem, ładnie złagodzi i delikatnie rozluźni napięta skóre. U mnie przynajmniej tak było, ale uzyłam jej do mycia ramion, jak miałam swoje typowe alergiczne placki (kilka razy tylko) i faktycznie pomocny, ale do mycia całego ciała szybko by sie zuzyło te 200ml, więc sie nie opłaca.

obiektywnie
Na buźkę - max gwiazdek
Na ciało - 3 gwiazdki

- firma Oceanic niejasno wypowiada sie w kwestii testowane na zwierzętach :(

Używam tego produktu od: ponad 4 mies
Ilość zużytych opakowań: 200ml

Warto

Ostatnimi czasy we znaki mojej skórze dała sie twarda woda. Kiedy poczytałam o tej emulsji postanowiłam jak najszybciej ją nabyć. Mimo Sls-u w składzie nie pieni się. Jest bardzo rzadka i przez to niewydajna. Łagodzi podrażnienia. Lekko nawilża skórę, ale użycie balsamu jest konieczne. Poręczna tuba. Jednak jest coś, za co odejmuje gwiazdkę, a mianowicie po umyciu się emulsją nie czuję się czysto i świeżo. Ale jeśli tylko dostanę jakiegoś "ciężkiego" uczulenia myślę, że emulsję kupię ponownie.

Używam tego produktu od: trzy tygodnie

Jestem zadowolona :)

Kupiłam tę emulsję z prostego powodu-mam skorę wrażliwą,która przez ostatni rok "ewoluowała" także w tę skłonną do uczuleń. Wiele balsamów i żeli które kiedyś z powodzeniem mi służyły zaczęło mnie uczulać(krostki,łuszcząca się skóra,zaczerwienienia)-dlatego postanowiłam kupić coś delikatnego,co by mnie nie uczuliło.No i ta emulsja zdała egzamin na 100%.

Nie uczula,nie wysusza,nie podrażnia,nie pachnie,jest bardzo bezpretensjonalna-delikatnie myje ciałko,i lekko je uspokaja.
Na początku przeszkadzało mi w niej że jest bezzapachowa,ale idzie się do tego przywyczaić:)
Jak na mój gust pieni się w sam raz-nie oczekuje burzy pianowej pod prysznicem... ;)

Z wydajnoscią jest trochę gorzej,ale przy tej cenie to chyba nie problem :)
Dodam jeszcze że jeśli chodzi komuś o niszczenie bakterii które są przyczyną np. przykrego zapachu pod pachami,to emulsja nie zdaje egzaminu-osoby które bardzo się pocą chyba bedą wiedziały o co mi chodzi ;)Używam tego produktu od:Luty 2008

Pomocny

Żel firmy Greenland doprowadził moją skórę do tak ogromnego przesuszenia z podejrzeniem alergii, natychmiast musiałam znaleźć jakieś zastępstwo. Padło na ten produkt, wcześniej na wyjeździe używałam żelu do twarzy z tej samej serii (mycie dwa razy dziennie ciała i twarzy - tubka zeszła w 4 dni ;) ), składami się nie różnią więc wiedziałam że będzie łagodny. Żel pieni się minimalnie, ale jestem do tego przyzwyczajona. Bezzapachowy, łagodny, idealny dla rozdrażnionej skóry. Owszem, do najwydajniejszych nie należy (jak zresztą większość delikatnych żeli), ale przy pojemności 200ml zużycie w ciągu 2 tygodni to norma - 300ml żelu HIPPa zużywam w ciągu 3 tygodni. Pojutrze pędzę po następną butelkę :)

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:kończę 1

tak!

Fantastyczny kosmetyk przy skórze skłonnej do alergii i podrażnień. Delikatny, ale skutecznie myje.
Może trochę mało się pieni, przez co leję go więcej i sprawia wrażenie mniej wydajnego.
Najbardziej mi się podoba bezzapachowość. W spaniu żaden zapach nie przeszkadza. A i balsam do ciała potem każdy pasuje.
Tuba fantastyczna, ładnie i elegancko prezentuje się w łazience.

Używam tego produktu od:3 m-cy (naprzemiennie z innymi)

Dobry polski produkt.

Od jakiegos czasu moja skora wykreca mi rozne niefajne numery, kierujac sie w strone bycia atopowa, bardzo sucha i piekielnie wrazliwa. Dodatkowo kranowka przynosi jej wiecej szkody, niz pozytku, a nie mam cierpliwosci myc ciala w mineralce, w zwiazku z tym poszukuje produktow, ktore choc odrobine zmniejsza moje cierpienia zwiazane z pieczeniem i podraznieniem skory po kapieli. Emulsja do mycia AA Help laczy w sobie wiele zalet produktu, ktory bardzo mi odpowiada - nie podraznia i lagodzi, mimo, ze dobrze sie pieni; pozostawia uczucie umytej skory, mimo, ze nie pachnie (chociaz nie jest to uczucie jakiejs wybitnej swiezosci); ma przyjemna lejaca sie konsystencje, przez co nie trzeba sie meczyc przy wyciskaniu jej z tuby. Uzywam jej tez do twarzy - podklad City Matt zmywa bez problemow. Moja skora nie reaguje na nia zaczerwienieniem ani wysuszeniem, co bardzo sobie chwale. Daje 4 gwiazdki, poniewaz mimo wszystko wole kosmetyki pachnace, ktore pozostawiaja po sobie uczucie dokladnego odswiezenia (niezastapiony np. mentol), a nie wiem, czy kupie ja jeszcze raz, bo mnostwo jest innych kosmetykow dla atopowcow. Produkt AA jest dobry i przy tym tani (ok.13zl), wiec niewykluczone, ze kiedys jeszcze do niego wroce. Opakowanie poreczne, emulsja sie nie wylewa, ale zeby bylo ladne to nie moge tego powiedziec.

Używam tego produktu od: ponad miesiac

Średni

Plusy:
-nie podrażnia skóry
-zauważyłam,że skóra jest mniej wysuszona(co było efektem stosowania innego zelu pod prysznic)
Minusy
-wodnista konsystencja sprawia,że emulsja jest mało wydajna
-bardzo słabo sie pieni(a to dla mnie jest duży minus)
Raczej nie kupię tego produktu ponownie.

Używam tego produktu od:2-3 tyg.

Raczej na nie

Używam do spółki z balsamem z tej samej serii. Nie widzę jakichkolwiek pozytywnych efektów po prysznicu po chlorowanej wodzie (basen). Ot, zwykły płyn do mycia.
Plusem jest praktycznie brak zapachu i w miarę dobra konsystencja, całkiem nieżle się pieni i jest dość wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Świetna sprawa!

Co mogę powiedzieć - same plusy.
Od niedawna mam uczulenie na perfumowane kosmetyki do ciała (głównie myjące) i muszę przyznać, że ten produkt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Mimo, że nieperfumowany, ma całkiem znośny zapach (zupełnie neutralny). Dobrze się pieni, fajnie myje, na pewno nie wysusza skóry. Jak na mój gust - całkiem wydajny.
Jeśli mam się już czegoś czepiać - to opakowanie - nie za bardzo lubię żeli pod prysznic w formie tuby, lepsza byłaby zwykła butla lub opakowanie z pompką, ale to jest naprawdę w przypadku tak świetnego produktu zwyczajny drobiazg.
Polecam wrażliwcom, którzy chcą znaleźć coś tańszego do pielęgnacji ciała.

Używam tego produktu od: 1 m-ca

3 z minusem

Ciezko to nazwac emuslja, konsystnecja jest wodinista, prawie sie nie pieni, nie myje dokladnie a glasczze, jedyny plus brak zapachu i nie powoduje alergii.

Używam tego produktu od:3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1