Flexitol, Maść do stóp

Flexitol, Maść do stóp

Flexitol to naukowo opracowany preparat do nawilżania twardych, suchych, popękanych pięt i stóp.
Flexitol maść do stóp poprawia nawilżenie skóry, zalecany jest do pielęgnacji stóp normalnych oraz szczególnie stóp cukrzycowych. Ta skutecznie działająca formuła zawiera 25% chemicznie zsyntetyzowanego mocznika w silnie skoncentrowanej, nawilżającej bazie preparatu, który przeznaczony jest do zmiękczania suchej, popękanej skóry na piętach i stopach. Połączenie składników zmiękczających w preparacie umożliwia aktywne uzupełnienie poziomu nawilżenia w głębszych warstwach skóry, wyraźnie poprawiając wygląd i stan zdrowia skóry już po trzech dniach stosowania.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Woda, mocznik, lanolina, alkohol cetearylowy, olej mineralny, stearynian glicerolu, oleinian decylu, stearynian, PEG-20, parafina, fenoksyetanol, sól sodowa PCA, Butyrospermum Parkii, alantoina, ekstrakt Centipeda Cunninghamii, kwas glikolowy, pantenol, octan tokoferolu, alkohol benzylowy, olejek z drzewa herbacianego, Melaleuca Alternifolia, arginina, żel z Aloe Vera, zapach

hit na suche stopy!

Zakupiłam go w aptece po tym jak świetnie zadziałał na mnie balsam do rąk oraz balsam do ust z tej samej serii. Mam problemy z suchymi piętami mimo regularnej pielęgnacji, próbowałam różnych kremów, peelingów i niestety z różnym skutkiem. Dzięki temu kremowi pozbyłam się problemu prawie całkowicie! Czytałam o niej na kilku blogach, a gdy spotkałam ją w swojej aptece musiałam zakupić.

OPAKOWANIE

Opakowanie to standardowa tubka o pojemności 56g. Jest wykonania z miękkiego materiału, więc łatwo wycisnąć odpowiednia ilość kosmetyku. Ma zakrętkę, co dla mnie nie jest byt wygodnym rozwiązaniem, ale za takie działanie jestem w stanie to wybaczyć. Szata graficzna jest prosta, na tubce mamy jedynie napisy.

MAŚĆ DO STÓP

Jak dla mnie nie jest to maść, a raczej gęsty krem do stóp, coś podobnego do silikonowego kremu z Avon lub kremu lawendowego Avon. Nazwa sugeruje nam coś aptecznego, a w rzeczywistości jest to kosmetyk. Maść ma barwę białą, rozsmarowuje się ją szybko i łatwo, a co najważniejsze nie zostawia tłustej warstwy jak inne maści. Zostawia warstwę nietłustą, praktycznie niewyczuwalną, taką jak kremy do stóp. Wchłania się błyskawicznie i po 2-3 minutach można ubierać skarpetki. Stosuję ją 2 razy dziennie i już po 2 tygodniach zauważyłam nawilżenie i wygładzenie stóp, suche miejsca były zdecydowanie w lepszej kondycji, w chwili obecnej stopy są miękkie, gładkie i suchość stóp praktycznie zniknęła.Produkt jest bardzo wydajny, ponieważ wystarczy niewielka ilość, aby nałożyć ją na całe stopy. Dostępność - jedynie apteki, cena ok. 25 zł, ale opłaca się ją zakupić. Na pewno będzie stałym bywalcem w mojej kosmetyczce.

PLUSY:

+ szybko się wchłania
+ nawilża i odżywia stopy
+ eliminuje suchość pięt i stóp
+ nie zostawia tłustej warstwy
+ jest wydajna