Ducray, Elution - Szampon dermokosmetyczny (stara wersja)

Ducray, Elution - Szampon dermokosmetyczny (stara wersja)

Delikatny szampon do codziennego użytku, stworzony ma bazie łagodnego podłoża oczyszczającego, znakomicie tolerowany przez najbardziej nawet wrażliwą skórę głowy - tworzy na niej delikatną powłokę pozwalającą uniknąć ryzyka podrażnień, objawów nadwrażliwości i odczynowego łojotoku. Zapobiega powstawaniu nawrotów po zakończeniu (jakiegoś) leczenia. UNIWERSALNY.

świetny szampon do wrażliwej skóry głowy!

Mam wrażliwą skórę głowy, często ale mnie swędziła, albo schodziła łuszczyła mi się na niej skóra. Próbowałam różnych szamponów, ale ten jest najlepszy!!!Wszystkie te problemy skończyły się, gdy zaczęłam go stosować. Jest bardzo delikatny, można stosować go codziennie, ładnie pachnie oraz jest wydajny, jedno opakowanie starcza na 2-3 miesiące (przy codziennym myciu głowy).
Mam delikatne włosy, zależało mi też na efekcie "zwiększonej objętości", a to zapewnia ten szampon. Pierwszego dnia po umyciu nadaje włosom objętości i jakby unosi je od nasady.

Używam tego produktu od: 3 misiące

pomaga

Mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która często jest zaczerwieniona, swędzi, piecze i złuszcza się. Elution jest gęsty, wydajny, dobrze się pieni i ładnie pachnie. Ale co najważniejsze działa. Już po pierwszym użyciu skóra przestała mnie swędzieć a po kilku kolejnych przestała się złuszczać, a dodatkowo nawilża włosy jednocześnie dobrze je oczyszczając. Początkowo podchodziłam do niego sceptycznie, ale okazał się zdecydowanie lepszy od używanego przeze mnie do tej pory szamponu La Roche Posay Extra Gentle, który jedynie nie pogarszał stanu mojej skóry. Natomiast Elution ją ukoił. I faktycznie najlepiej działa jeśli zostawi się go na parę minut na głowie. Polecam!

Zużytych opakowań: dwa

Bardzo dobry - polecam

Dla mnie szampon ma spełniać przede wszystkim jeden warunek: oczyszczać. Zdarza się jednak, że czasami skóra głowy z różnych powodów jest podrażniona. Wtedy sięgam po preparat, który ukoi i wyleczy mnie z tego problemu.
Szampon Ducray nadaje się do tego idealnie. Myję nim głowę za każdym razem, gdy czuję, że skóra głowy została podrażniona. Warunkiem jest, aby piana pozostała na głowie kilka minut. Kolejne mycia wzmacniają efekt leczniczy.
Fakt, że szampon zawiera środki lecznicze, które osadzają się na skórze, może niektórym przeszkadzać. Bo włosy po umyciu tym szamponem nie są super śliskie, czyste. Coś za coś. Jest to jednak jeden z najtańszych szamponów tego typu, więc nie można narzekać. (Świetny jest jeszcze szampon do skóry wrażliwej Rene Furterer -ale znacznie droższy).

Ilość zużytych opakowań: ponad 10 opakowań

depilacja opóźnianie porostu włosów

okropny :-((

Zachecona pochwalami tego szamponu na wizazu kupilam, stosuje od kilku tygodni, wierzac, ze bedzie lepiej ale jest tylko coraz gorzej!!! Lupiez opanowal mi juz cala glowe w ilosciach ogromnych, skora glowy swedzi. Dzis odpuszczam, zmieniam szampon na inny i nigdy do niego nie wroce. Nie polecam!!!

uwaga- świetny!

Kolejny wspaniały szampon na mojej drodze.Bardzo delikatny.Skóra głowy jest po nim w stanie idealnym.A mi większość szamponów podrażnia skórę głowy.Tu nie ma o tym mowy, wręcz szampon działa leczniczo, nie jest po prostu tylko neutralny dla skóry. Dla włosów jest równie delikatny. Nie plącze ich.Są po nim dobrze nawilżone, miękkie, gładkie i puszyste.Nawet jak nie użyję po tym szamponie odżywki, to włosy dosyć łatwo się rozczesują i pięknie lśnią. Poza tym jest bardzo wydajny, bardzo dobrze się pieni.Naprawdę jest wspaniały, radzę go wypróbować.Może wydawać się drogi, bo przecież "to tylko szampon", ale jest wart 40 zł.Po pierwsze ze względu na swoją jakość, po drugie ze względu na wspomnianą wydajność. No a butla ma 300 ml.Zresztą występuje też w małych buteleczkach po 125 ml.Można kupić na spróbowanie. Do czego gorąco zachęcam. :)

I o to chodzi

Zdaje się, że już wspomninałam przy okazji recenzowania innych szamponów, że nie lubię szamponów pielęgnacyjnych. Nie lubię i tyle. Może to lekkie dziwactwo, ale ja uważam, że szampon jest kosmetykiem przeznaczonym do mycia włosów, a odżywiać, nabłyszczać, prostować, skręcać i dogłębnie pielęgnować powinny odżywki (tak samo jak nikt nie używa mydła po to, żeby np. zlikwidować łuszczenie się skóry, tylko kupuje w tym celu balsam lub krem). Mam jednak wrażenie, że jestem w tym przekonaniu odosobniona, bowiem coraz trudniej jest kupić szampon, którego zadaniem jest po prostu mycie włosów. A ten szampon taki właśnie jest. Dla moich cienkich włosów jest to zbawienie, ponieważ większość specyfików do włosów strasznie je obciąża, zapewne z powodu nadmiaru "dobroczynnych składników". Połączenie zaś pielęgnacyjnego szamponu i balsamu lub odżywki (mimo "dobroczynnych składników" przytłaczająca większość szamponów wymaga użycia balsamu, bo bez tego na mojej głowie tworzy się piękny kołtun) dla mnie oznacza tylko jedno: smętnie zwisające włosiny na które żal patrzeć oraz obowiązkowe "gniazdo" z tyłu głowy. Ten szampon jest ewenementem, ponieważ: (1) nie tworzy kołtuna, (2) nie obciąża włosów, (3) nie podrażnia skóry głowy, (4) nie wymaga używania balsamu. Szczególnie połączenie punktów (2) i (4) jest dla mnie trudne do pojęcia w świetle moich dotychczasowych doświadczeń (zwłaszcza z szamponem Clinique, który obciążył moje włosy w stopniu porównywalnym tylko z odżywczą maseczką Kerastase, co było chyba moim najbardziej traumatycznym doświadczeniem związanym z pielęgnacją włosów). Tego szamponu używam już chyba ze 2 miesiące (co drugi dzień) i mogę powiedzieć, że w miarę użycia jestem coraz bardziej zadowolona. Szampon jest bardzo wydajny, doskonale myje włosy, jest naprawdę łagodny, doskonale się pieni i świetnie spłukuje. I o to właśnie chodzi.

fantastyczny

Szampon, który sprawia, ze włosy lśnią naturalnym pięknem...brzmi jak komunał, ale to jedyne adekwatne określenie jakie przychodzi mi do głowy...
Moje marne, cieniutkie, przetłuszczające się włoski są po nim sprężyste, błyszczące, ani za miękkie, ani za sztywne, świetnie się rozczesują, skóra głowy i włosy pozostają w stanie doskonałej równowagi. Do tego jest bardzo wydajny i ma aż 300ml. Dla mnie prawdziwy cud, choć z pewnością nie jest to szampon leczniczy, raczej podtrzymujący stan skóry po przebytej kuracji albo przeznaczony do wrażliwej skóry głowy i delikatnych włosów.
Polecam z całą odowiedzialnością :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Bardzo dobry

Bardzo dobry szampon do włosów "bezproblemowych" tzn w miarę normalnych, niezbyt suchych ale jednocześnie z wrażliwą skórą głowy.Używałam go gdy miałam podwyższoną skłonność do róznego rodzaju alergii i był naprawdę świetny.Jest duży(300ml)i bardzo wydajny.Polecam

naprawdę rewelacyjny

Kupiłam ten szampon jako antidotum na uczulenia, których dostaję od pięknie pachnących szamponów z drogerii. Kupiłam go, jak akurat był w promocji (kosztował 18 zł.), tym bardziej moja radość była większa jak odkryłam, że szampon jest rewelacyjny ! Delikatny zapach, dobrze się pieni, dobrze nawilża włosy (bałam się, że będą po użyciu szamponu dermokosmetycznego bez połysku i sianowate, ale nic z tego !), jest dość duży (300 ml.). Jest po prostu rewelacyjny. Polecam go wszystkim osobom mającym kłopoty z uczuleniami, przy tym szamponie na pewno się ich nie nabawicie, a i włosy będą pięknie wyglądać, a skóra głowy będzie zdrowa jak rydz.Ilość zużytych opakowań: 1

Swietny uniwersalny

NIE JEST TO SZAMPON W ŻADNYM STOPNIU LECZNICZY, więc nie spodziewajcie się pozbycia jakiegokolwiek problemu z jego pomocą. To szampon do włosów zdrowych, zajmujący sie utrzymaniem tego stanu, lub - jak w moim przypadku - nie pogarszaniem już zastanego.
Dostaje 5 gwiazdek, bo spełnia wszystkie obietnice producenta. W trakcie mycia tworzy na głowie obfitą i gęstą pianę, która nie spływa po twarzy, jeśli się ją przez chwilę na głowie potrzyma. Dyskretnie pachnie.
Włosy są lekkie, nabłyszczone, łatwo się rozczesują.
Polecam z czystym sumieniem - jestem z niego tak zadowolona, że postanowiłam zainwestować w inne szampony tej samej firmy - tym razem specjalistyczne.
Jest naprawdę bardzo wydajny. Ustalił mi standardy na przyszłość.