Prada, Prada Tendre EdP

Prada, Prada Tendre EdP

Nowa, bardziej zmysłowa i kobieca wersja nowoczesnego, klasycznego zapachu. Aromat, który zapada w pamięć... Podobnie jak w przypadku pierwszego zapachu Prady, każdy z czterech wizerunkowych składników sprawia, że delikatny zapach z początkowych nut zmienia się w wibrujący, hipnotyzujący perfum...
SKŁADNIK CZYSTY: Drzewo sandałowe z Indii - jego drzewny aromat ma otulający i bogaty ton.
SKŁADNIK UZALEŻNIAJĄCY: Liście Patchouli z Indonezji - ich bogaty olejek tworzy wibrujące i słoneczne wrażenie.
SKŁADNIK CENNY: Żywica Labdanum z Francji - jej ciepły i łagodny zapach odkrywa wewnętrzną zmysłowość.
SKŁADNIK GŁĘBOKI: Benzoin z Syjamu - ukazuje aromat podobny do wanilii, który wyzwala radość życia.
Nuty zapachowe:
Żywica Benzoin z Syjamu, akord śliwkowy, olej Patchouli z Indonezji, absolut werbeny, żywica Labdanum, olej z drzewa sandałowego z Indii, absolut jaśminu, akord z drzewa cedrowego, kordamon i vetiver.
Flakon i opakowanie łączą tradycję z innowacyjnym, nowoczesnym wzornictwem. Klasyczna buteleczka z srebrnym korkiem wypełniona perfumem w kolorze jasnego fioletu, a w edycjach specjalnych atomizer z pompką w kolorze śliwkowym... Buteleczka dokładnie taka sama jak w poprzednim zapachu sygnowanym przez Pradę, różnica jest widoczna tylko w kolorystyce.
Zapachy Prady symbolizują klasyczną kobiecość i nowoczesną zmysłowość.

Cena: 270 zł / 50 ml, 360 zł / 80 ml, 427 zł / 80 ml ''deluxe''

nieuchwytna

Z początku mi się nie podobała, długo uważałam ją za niedorobioną i bez wyrazu, zwłaszcza w porównaniu z Prada EDP.
Potem zaczęłam testować samodzielnie, wciąż coś mi nie grało. Banał perfumeryjny, mix składników bez wizji i ostatecznego celu. Im dłużej ją jednak nosiłam, po domu, globalnie, tym bardziej kojarzyła się z czymś miłym, spokojnym, swojskim. Nie wiem nawet kiedy ją pokochałam. Teraz zdaje się kompletna i skończona. To, co brałam za dysonans, stało się istotą i kwintesencją, charakterem. I ciepła i chłodna, banalna a skomplikowana, znana, a tak inna od wszystkich zapachów - to ładnie ujęte niżej "zgrzytanie" sprawiło, że nie mogłam jej określić jednoznacznie, więc przestałam. Bo taka natura tego zapachu, taki ma być, mam go szukać i nie umieć opisać, mam chcieć więcej.
Perfumy, odkryte przez pomyłkę, długo kazały czekać na swe piękno, ale było warto. Uwielbiam je bezwarunkowo.
Pasują wszędzie, są eleganckim dodatkiem, bez względu na wiek. Delikatne, a jednak trwałe. Dyskretne, kobiece, nie narzucają stylu, lecz podkreślają mój własny. I mąż je uwielbia.
Czasem tak bywa, że wieczna miłość nie uderza nagle, lecz rodzi się w wytrwałości.
I zostaje.
Życzę Wam tego ;)

Używam tego produktu od: początku 2013
Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Piękna, wyważona, bliskoskórna, czasem słona.

O wiele bardziej noszalna niż jej starsza siostra - klasyczna Prada. Widziałabym w niej młodsze - niż w przypadku ww. zapachu - osoby.

Prada Tendre zaczyna się uderzeniem wielu pomieszanych składników - początkowo czułam tylko zielsko, później w tym mocnym, fajnym otwarciu odnalazłam i cytrusy, i coś leśnego, aptecznego a nawet syntetycznego - ale mimo to pociągającego. A dalsza faza rozwoju zapachu świetna jest, bo jednocześnie nuty przyrodniczo-leśne z elegancko-kobiecymi, po prostu idealne jak dla mnie połączenie! Zapach piękny, wyważony, elegancki, a przy tym szalenie łatwy w noszeniu - na każdą okazję pasuje.

Minusy to bliskoskórność (choć niektórzy to lubią) i fakt, że zapach szybko gaśnie, traci intensywność. Chociaż przy bardzo uważnych obserwacjach doszłam do wniosku, że Prada potrafi nawet 6 godz. wytrzymać, ale faktycznie blisko skóry. No i kiedyś się na mnie wysoliła - a mnie odrzuca od słonych nut w perfumach (tak jak i od mocno słodkich).
Nie wiem więc, jak potoczy się nasza znajomość.

Polecam osobom, które szukają pięknego, kobiecego, eleganckiego, ale bez przesady, wyważonego, lekko chłodnego zapachu. I zwolenniczkom leśnych nut. Wielki plus także za to, że jest... ciekawa, nienudna, człowiek ma ochotę ją wdychać, wdychać, wdychać... Naprawdę, w takim pradowym obłoczku czułam się szczęśliwie i bardzo kobieco.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: próbka

Zawsze do niej wracam z podkulonym ogonem....

po wedrowce poprzez wszelkiego rodzaju slodziaki,otulacze,nisze,szypry ,wreszcie cytrusy,kwiaty i....mozna by tak wymieniac w nieskonczonosc.Prada to nie jest zapach dla lolitek,to jest zapach dla 100 %kobiet,hmmm lub kiedy chcemy sie poczuc 100 % kobieta.Zdecydowana,wytrawna,rasowa,dominujaca.Taka Ona jest.Powiekszajac swoja kolekcje Lempickich -ktorych jestem fanka , z nadejsciem wiosny znowu odezwala sie tesknota za Prada.Nie wiem jak to jest ,ale po wszelkich perfumiarskich doznaniach na jakie narazam swoj nos(a uwielbiam testowac ,nie koniecznie zawsze kupowac) ,poprzestaje na Niej i tak i tak.Nie jest meczaca,uzaleznia napewno i sie nie nudzi juz po kilku dniach.Przyjaciolka na zawsze i na kazda okazje,nawet jesli odlece na chwile gdzies w inna strone.Przy Niej odpoczywam. Spokojna przystan.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciej 50

TOP 10 męskich perfum

Magiczny eliksir

Diabeł ubiera się u Prady, a gdzie nie może tam babe pośle.
No i posłał.
Po bułki.
A baba, jak to baba, wróciła po kilku godzinach wypsikana perfumami.
Lekka, pewna siebie, zadowolona z życia, z planami na przyszłość. Świadoma swojej kobiecości, pogodzona ze soba.
Siły i energii do działania dodała jej Prada.
A po bułkach ani śladu.

Czym pachnie Prada?
Elegancją, klasą, czystością intencji, serca.
Inteligencją i zadziornością.
Kobiecością, zmysłowością, ciepłem.
Ukrytymi pragnieniami i marzeniami.
Symbolizuje wszystko to, co w kobiecie najpiękniejsze,
co najbardziej tajemnicze, zniewalające.
Subtelność i delikatność, taką jaką posiadać może tylko kobieta.

Pierwsze zetknięcie z zapachem jest dość zaskakujące.
Mnie poraziła nuta medykamentów. Oczami wyobraźni zobaczyłam biały fartuch i panią stomatolog dzierżącą w dłoni wysterylizowane, metalowe narzędzia tortur. I jak widać po opiniach na forum, nie tylko mój nos wyczuł " apteczną nutę". Zabawne jest to, że nie czytałam wcześniej opinii na temat tego zapachu. Więć coś musi w tym być.;)
Woń ta utrzymuje się jednak krótko, momentalnie przechodząc w ciepłe nuty. Pudrowo- kwiatowo- żywiczne. Bezpieczne i pełne miłosci. Bardzo przyjemne, nienachalne, zmysłowe, ale nienarzucające się. Nie wyczuwa się w tym zapachu niczego z tandety i wulgarności.
Zmysłowość i kobiecość na najwyższym poziomie.
Kobieta,
Ciepła, a nie zimna.
Oddana i ufna.
Szczęśliwa.
Mądra, ale nie przemądrzała, ani nie infantylna.
Naturalna.
I może to będzie kontrowersyjny sąd, ale tak pachnie w sypialni po igraszkach z najukochańszą osobą na świecie.;)

Po prostu ładny

Mój syn określił:świeże kwiaty pomieszane z soczystą śliwką. Bardzo podoba mi się ten zapach , bardzo delikatny, kremowy, słodziutki (nie ulepny). Nie jest to zapach z ciągnącym się ogonem,jest średnio trały, Bardzo subtelny, nie krzykliwy,taki dla romantyczek, przywołujący błogi uśmiech na ustach. Po prostu ładny, pudrowo-owocowy, soczysty

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 2x 80ml

pol godziny i jest po nim

Pierwsze moje wrazenie na temat tego zapachu bylo takie,ze cos tutaj zgrzyta. Cos do czegos nie pasuje,ale sama nie wiedzialam co.
Bardzo kwiatowy (za bardzo!),raczej nie pasuje do mlodej kobiety,raczej do dojrzalej pani. Zapach luksusu? Moze. Po pol roku zastanawiania sie skad ja znam ten zapach wpadlam wreszcie skad. Tak jak Prada Tendre pachnie hotel Ritz. Paryski Ritz.

Moze dlatego nie polubie go na swoim ciele,bo jakos niespecjalnie chce pachniec paryskim hotelem :D zdecydowanie wole cos lzejszego.

Używam tego produktu od: Trzy lata temu
Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Profesjonalistka

Zapach pozbawiony zbędnej kokieterii, dość chłodny, zdystansowany, kojarzy mi się z odprasowana profesjonalistką w swojej dziedzinie, koniecznie w okularach :hahaha: A pod zimną skorupką tętni goracy temperament... Zapachy Prady coś takiego w sobie mają, taką złożoność i niejednoznaczność, bardzo mi się to podoba :ehem: I jeszcze do tego swietna jakość... Prada Tendre niespecjalnie przypomina mi klasyczne EDP, otwiera się chłodną, kamforowo-paczulową nutą i w miarę rozwoju ociepla się nieco dzięki benzoinie i sandałowcowi, ale ani na chwilę nie staje się słodko kokieteryjna ani nawet po prostu przytulna. I barrrdzo mi pasuje do pracy :)

Używam tego produktu od: kilku dni

tak powinna pachnieć kobieta

Kiedyś pewien mężczyzna tak scharakteryzował mnie kiedy właśnie miałam na sobie prada tendre. A dodam, że był to dojrzały facet z ogromną klasą. Prada tendre jest zapachem z typu eleganckich ale nie płaskich. Jest chłodnawy, naturalny, lekko żywiczny /to chyba przez te drzewa/. Pięknie się rozwija. Nosząc go czuje się kwitnąco ale dojrzale, elegancko ale też seksownie. Mnie osobiści obok prady pasuje biała koszula a pod nią ...hmm gorset. Prada to sprzeczności. Używam jej na szczególne okazje, bo prada to święto.

Używam tego produktu od:roku

koszulowy flirt ;)

Oceniam zapach subiektywnie bo kocham klasyczną Pradę i tę również kocham. Są moim must have na półce - choć nie używam codziennie.

Natomiast recenzję postaram się opisać obiektywnie jak tylko potrafię.

Zapach jest jak w tytule zapachem koszulowym, biznesowo ale również randkowo zależy od fasonu i okazji. Zapach czysty, lekki, lekko męskawy,nie zimny ale nie gorący, ciepławy? bez cienia jednak proszku do prania i tym podobnych mydełkowych aromatów. Przede wszystkim pierwsze, a raczej główne skrzypce grają akordy drzewne, żywica i te sprawy. to jest zapach drzewny ale ani za słodki, ani za zimny, jest powiedziałabym naturalny, nie pachnie chemią tylko aromatem drzew i żywic unoszącym się delikatnie w powietrzu. Jest delikatny. Gdybym miałą ją zobrazować, ubrać w postać to byłaby to np Anita Werner, prezenterka tvn24, lekko męski styl, ale sexapil buchający ze spojrzenia. Jest profesjonalizm, jest flirt, ten zapach to 2 w 1. Dla mnie zarówno codziennik, pracowy jak i właśnie randkowo wyjściowy, w zależności od sytuacji dostraja się. Naturalnie że da się nosić w sukience w kwiaty, to nie o strój chodzi, tylko o to że nie jest kwiatowy, nie jest słooooodki, nie jest za zimny, żadnych mięt, zielonych herbat, melonów i białych kwiatów, tylko czyste powietrze nasączone delikatnym aromatem drzewnym. Dla mnie z lekka zapach tajemnica, bo do końca go rozebrac nie potrafię, ale jest tak miło noszalny, tak nieinwazyjny, i nie dręczący sztucznością że nigdy nie drażni, może jedynie czasem nie pasować - kiedy np chcemy użyć Poisona lub jakieś "słodkie kociaki" czy inne kilerki.

Określiłabym go jako zapach stonowany, spokój, luksus i elegancja bez cukru, ale ( tak jak trafnie wizażanki pisały ) z przymrużeniem oka, nie do końca na serio, z zadziornym uśmieszkiem w stylu anity werner pod koniec faktów ;).

Używam tego produktu od:rok temu chyba po raz pierwszy
Ilość zużytych opakowań:próbki, odlewki, flakon 30

Przepiękny woal

Piękny i elegancki zapach.
Mi osobiscie znacznie bardziej przypadł do gustu od klasycznej wersji. Jest duzo lżejsa i nie męcząca.
Powiew delikatnej słodyczy , troszke wykwintnych kropel owoców oraz rosy z kwiatków.
Flakon bardzo ładny ,spokojny ,klasyczny.
Zapach Tendre jest tak bardzo elegancki ze nieraz mam dylemat czy nie pachne za wytwornie na codzień.
Dla mnie cudo. Napewno będę wracać i zawsze Tendre będzie stała na mojej toaletce.

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: zestaw

akwarelowe kwiaty w tle

Trwałość -żałosna, moc - anemiczna
Dumałam nad gwiazdkami i wyszło na tak,bo ja już nie czuję ,a słyszę:koleżanka: "ładnie pachniesz"
ja: "ładnie,to znaczy jak?"
koleżanka:"no wiesz, tak przyjemnie, kobieco i delikatnie".
No i masz babo placek! Myślałam,że wywietrzała a ona jednak jest!
A tu za jakiś czas dolatuje mi z rękawa coś kojącego
do nosa,zaciągam się z lubością i nie mogę oderwać
(to właśnie te akwarelowe kwiaty na tle paczuli).
A jak niosę do prania wieczorem bluzkę to "spirit mojej bluzki" zmusza mnie do błogiego wtulenia się w moją własną bluzkę -pełna narkoza.
No i nie przyszło mi do głowy, że mogłabym odsprzedać , czy wymienić - to chyba dużo znaczy.

Używam tego produktu od:4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: około 15 ml

Ładny i koszmarnie nietrwały

Zupełnie nie rozumiem tych negatywnych ocen. Nie wiem co tam komu śmierdzi i dlaczego, gdzie te paskudne nuty, na które tak się narzeka. Nie kumam ni w ząb.

Jedyne co mogę Pradzie Tendre zarzucić to to, że jest nietrwała. Szalenie. Po 10 min przestaje się unosić, traci ogon. Po godzinie trzeba już nos przykładać do miejsca aplikacji, a po 2 godz. już się tego zapachu szuka. Po 3 godzinach nie ma po nim nawet śladu. :(

A szkoda. Prada Tendre to piękny, kobiecy, elegancki, ciepły zapach. Kwiatowy, ale dominują w nim piękne, pudrowe nutki. Bardzo smakowita kompozycja.
Używam tego produktu od: tygodniowe testy