Robert Piguet, Fracas (for Woman)

Robert Piguet, Fracas (for Woman)

Kontrowersyjny zapach francuskiego projektanta Roberta Pigueta. Zapach kojarzyć się może nieco z osławionym Edenem Cacharela.
Kompozycja mchu, pudru, słodyczy i tajemnicy. Zapach uwodzicielski, tajemniczy, prowokacyjny, niezapomniany. Dla bardzo wyrafinowanych kobiet. ;)
Nuty głowy: bergamotka, brzoskwinia, kwiat pomarańczy, żonkil, konwalia
Nuty serca: tuberoza, jaśmin, róża, goździk, biały irys florencki
Nuty głębi: drzewo sandałowe, cedrowe, piżmo, mech dębu.

Cena: $ 70-90 / 3.4 oz (100 ml)

50 - 100ml
Nuty
drzewne

zminny

Ten kto napisał,że zapach ten jest podobny do Edenu Cacharela jest pozbawiony zmysłu powonienia. Zapachy całkiem inne.
edytowałam wpis ponieważ coś się zmieniło między nami, wcześniej świdrował, powodował migreny lecz zimą łagodnieje, czuć różane konfitury, zapch jest tak ciężki do opisania...
ma to coś!

mój numer jeden

Mój obecny numer jeden wśród perfum. To prawdziwy klasyk który powoduje że czuję się jak gwiazda filmowa z lat 50. Dodaje mi pewności siebie, niezwykle piękny i sensualny. Zapach nie jest duszący ani zbyt mocny, nie jest również przesłodzony. Idealny na każdą okazję.
Innymi zwolenniczkami tej perełki to chociażby Courtney Love czy Marlene Dietrich.

Zdaję sobie sprawę że nie jest to zapach dla każdego. Czytając przeróżne fora mam wrażenie, że Fracas ma podobną ilość miłośniczek jak i hater\'ek.

Pozostaje jak na razie moją miłością numer jeden. Podczas jego zakupu dostałam próbki innych perfum z tuberozą ale Fracas najbardziej przypadł mi do gustu.

Używam tego produktu od: 08.2013
Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego opakowania 50ml

Siła i delikatność w jednym.

Zapach dla miłośniczek jaśminu... Białego, delikatnie pudrowego jaśminu i tuberozy.
Jaśmin pojawia się we wszelkich wariacjach- sam, czysty i zmysłowy, później przytulony do brzoskwini, pod koniec w towarzystwie mydlanej, dość silnej nuty. Fracas to podobno ulubione perfumy Madonny- i faktycznie, pasują do niej. Pasują do kobiety chłodnej, eleganckiej ale niepozbawionej fantazji i seksapilu.
Pasują do Madonny, ale tej ,,teraźniejszej"z blond lokami, czerwoną szminką i na czerwonym dywanie. Na pewno nie do tej szalonej, głośnej wschodzącej gwiazdy z lat 80-tych.

Trwałość świetna, flakon bardzo elegancki, pasujący do zawartości

Używam tego produktu od: Tygodnia
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Dla miłośniczek tuberozy

Blonde z 1948 :-) Na mojej skórze oba zapachy rozwijają się praktycznie tak samo.
Perfumy zabójczo mocne,mogą przyduszać po dużej aplikacji,kropelka naprawdę wystarczy aby otulić się tym pięknym,kwiatowym zapachem.

Szkoda,że coraz rzadziej spotykane.Na pewno zaopatrzę się w swoją pierwszą setkę :-)

Absolutely no!

Dla mnie to perfumiarski killer! Chyba żaden zapach nie wzbudził we mnie takich negatywnych odczuć. Czuję tylko koszmarny zapach mydlarni, od którego boli głowa. Czekałam cierpliwie (może się ułoży...), ale po pół godzinie pojawiła się jakaś wyjątkowo drażniąca nuta, a potem tylko mydło i płyn do płukania:-(
Gwiazdkę przyznałam za równie zabójczą trwałość - czuć nawet po dokładnym umyciu!

Używam tego produktu od: tylko raz i nigdy wiecej
Ilość zużytych opakowań: próbka (na szczęście) - chętnie oddam

biała panna młoda

Ten zapach [Wielki zapach ].Jest piękny ,czysty ,bez brudnej nuty.
To bukiet białych kwiatów ,musujący i wibrujący na mojej skórze.Nuta mydełka ,jest i owszem taka elegancka .
Zaraz po aplikacji ,zapach był niespokojny ,nie mógł się ułożyć.Dopiero potem umościł się na dobre ,i dalej wabił
tym swoim niewinnym kwiatowym urokiem.A ja czuję się w tym zapachu bardzo dobrze.Dziękuję Ragutko ,że mogłam go poznać.Flakonik stylowy.

Używam tego produktu od:niedawna
Ilość zużytych opakowań:40/50 ml

Tylko nie to

Dzisiaj otrzymalam probke tego zapachu. Opis nut dosc ciekawy, ale zapach... jak moja poprzedniczka napisala- chinskie gumki do mazania :) albo mi sie czasem kojarzy z indyjskim sklepem, ale takim podrzednym i z tanszymi kadzidelkami, albo sie pojawia mydlo, takie z nizszej polki np. z zapachem bzu.
Ale najbardziej razi ta konwalia.
W zyciu nie kupie takiego zapachu, o nie!!!

Używam tego produktu od:probka
Ilość zużytych opakowań:0 i nie bedzie

Jak ktoś powiedział...

zapach chińskich gumek do mazania,które kiedyś każda szanująca się uczennica czy uczeń posiadali w swoim piórniku.
Usłyszałam to zdanie zanim otrzymałam swoją wyczekaną próbkę Fracas i po powąchaniu nie mogłam stwierdzić inaczej. To jest taki dziwny mocno "tuberozowy" zapach połączony z lilią, żonkilem, jaśminem, gardenią, irysem.
Mnie osobiście skusiła ta ostatnia faza na którą czekałam i czekałam,ale gumki chińskie jednak królują i nie mogłam opędzić się od myśli, że pachnę jak swój własny piórnik sprzed lat.
To jest klasyka, a klasykę warto poznać, jednak zdecydowanie bardziej lubię inny zapach Pigueta - szyprowy Bandit. Aha,buteleczka całkiem ładna - czarna - taka trochę apteczna prostota.
A w tej aptecznej prostocie - chińskie gumki do mazania : )
Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań:próbka