Emolium, Krem specjalny

Emolium, Krem specjalny

Krem specjalny Emolium odżywia i regeneruje nadmiernie wysuszoną skórę. Dzięki zawartości specjalnie dobranych składników aktywnych poprawia odporność skóry i dodatkowo przyczynia się do odbudowy płaszcza hydrolipidowego.

50 – 100ml
uniwersalne
w tubce
Struktura
bogate
krem

Nie cierpiałam go

Z Emolium się nie lubiliśmy, a mimo to używałam go przez kilka dobrych lat - po prostu dlatego, że zamienniki nie były wtedy jeszcze tak popularne albo nie miałam świadomości, że lepsze są na rynku.

Z silnym AZS zmagam się od 11. roku życia - dłonie, ręce, uda i stopy. I tak już od ponad 15 lat, z przerwami, kiedy jest lepiej i z okresami zaostrzenia. Tak, krem działał jako uzupełnienie kuracji maściami sterydowymi i w pewnym stopniu łagodził zmiany, ale... niesamowicie utrudniał mi życie.

Dlaczego? Jak możecie się domyślać, Emolium jako krem do codziennego użytku był dla mnie najbardziej uciążliwy w przypadku dłoni. Jak miałam odrabiać lekcje czy robić cokolwiek innego, kiedy wszystko godzinami lepiło mi się do rąk? Myślałam, że przez to oszaleję.

Apteczny "kukurydziany" zapach tego kremu nie był jakiś zły, choć dziś zdecydowanie wolę bezzapachowe apteczne nawilżacze. Ten krem przede wszystkim bardziej natłuszczał niż nawilżał. Przez to, że krem doprowadzał mnie swoją tłustością do szału, do dziś ten zapach nieprzyjemnie mi się kojarzy.

Przerzuciłam się na Cetaphil i jestemu wierna już od wielu lat, sporadycznie do dłoni używam też Dermedica i serii Ziaji Med dla osób z AZS.

Jeśli kogoś jeszcze wkurza jego wchłanianie, to wiedzcie, że nie ma sensu się męczyć - inne kremy apteczne dla osób z AZS pomogą w podobny sposób. Jeśli to akurat Emolium pomaga Wam lub Waszym dzieciom - bardzo się cieszę, niech Wam długo służy :) Walka z AZS jest na całe życie, więc dobrze mieć sprzymierzeńca. Nieważne, czy to Emolium, czy coś innego. Powodzenia!

Sprawdził się!

Kupiłam w aptece za 27zł.
Moja córeczka miała policzki jak tarka, skóra się jej łuszczyła, zaognione miejsca i zaczerwienienia, do tego musiały ją te zmiany swędzieć bo drapała się nieustannie - miała wtedy nieco ponad miesiąc, żaden z drogeryjnych kremów nie pomógł. Pediatra powiedziała żeby kupić jej właśnie ten krem i smarować kilka razy dziennie ale cienką warstwą.
Krem jest w tubce, dosyć dużej bo ma 75ml.
Krem nie jest przesadnie gęsty ani tłusty. Zapach ma taki nijaki.
Nie wchłania się zbyt szybko, dosyć długo widać go na skórze. Jest bardzo wydajny; smaruję jej buźkę blisko trzy miesiące i dalej mamy ten krem w użyciu, choć już zbliżamy się do końca pierwszej tubki.
Krem naprawdę pomógł. Już po jednym tygodniu stosowania skóra nabrała ładnego wyglądu. Zrobiła się gładka i miękka. Zniknęły zaczerwienienia i ta szorstka jak tarka skóra. Dziecko przestało się drapać po policzkach, zatem krem złagodził świąd. Byłam pod wrażeniem tego jak szybko i skutecznie zadziałał, bo naprawdę próbowałam innych kremów i nic to nie dawało, dopiero ten krem przyniósł ulgę mojej dziewczynce.
Krem może być stosowany już u niemowląt.
Skóra mojego dziecka była wyraźnie natluszczona i to na wiele godzin. Podrażnienia były wyciszone.
Sama go nie stosowałam do twarzy bo mam skórę mieszaną i potrzebuję raczej matującego kremu, ewentualnie tylko nawilżającego. Kilka razy na noc posmarowałam dłonie i skóra bardzo ładnie rano wyglądała, ręce były zadbane i ukojone.
Polecam dla osób z problemami skórnymi. Krem nie kosztuje dużo, a działa dobrze i w miarę szybko. Należy go jednak używać regularnie żeby uzyskać zadowalający efekt (ją smarowałam buzię mojej córeczki 3-4razy dziennie na początku, a teraz dwa razy na dzień jej aplikuję cieniutką warstwę).
Na pewno kupię następne opakowanie.

Natłuszcza ale nie nawilża

Po uczuleniu na jakiś drogeryjny krem lekarz polecił mi zakup jakiegoś kremu dla dzieci, najlepiej do pielęgnacji skóry skłonnej do zmian atopowych. Pani w aptece poleciła mi Emolium, który jest hypoalergiczny i może być stosowany u dzieci i niemowląt.

Na twarz nakładałam cienką warstwę kremu raz dziennie i na noc. Po nałożeniu buzia jest natłuszczona i bardzo się świeci. Bardzo długo się wchłania, pozostawia na skórze tłusty film. Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam, że natłuszcza ale nie nawilża, tam gdzie skóra była bardziej przesuszona - na czole i okolicach nosa zupełnie nic ten krem nie pomógł. Stosowałam ten krem po podrażnieniu spowodowanym innym kremem, miałam wtedy problem z wysypką i swędzącą skórą twarzy. Producent obiecuje, że krem Emolium łagodzi świąd, jednak w moim przypadku nie zmniejszył swędzenia. Trochę zapycha, wyskakuje po nim trochę krostek :/

Krem jest biały, ma fajną konsystencję, dobrze się rozsmarowuje. Zapach delikatny, niekoniecznie przyjemny. Wygodne opakowanie - tubka, której nie trzeba odkręcać. Cena w aptece ok. 25 zł. Nie zrobił nic dobrego dla mojej cery, za tą cenę oczekiwałam lepszego działania.

Nieeeeeeeeee

Kupilam ten krem w razie wypadku ze skórą łojotokową i atopową. Nie powiem że coś pomógł, dał ewentualnie wytrzymać aż nie poszłam do lekarza. NAtłuszcza bardzo mocno, ale nie niweluje świądu i na dłuższą metę nie czułam nawilżenia. Nie przepadam za tym produktem.

Mój KWC

Za mną już kolejne opakowanie i dalej działa świetnie. Posiadam problematyczną cerę z ŁZS. Krem specjalny działa kojąco na zmiany skórne, świetnie odżywia i regeneruje skórę.

Świetny!

Kończę już drugie opakowanie i dalej działa świetnie. Mam b.problematyczną cerę, choruję na AZS. Krem specjalny działa.kojąco na zmiany skórne, świetnie odżywia i regeneruje skórę.

Rozczarowanie...

O ile na początku po kremie skóra się nie przesuszała, tak po około 2 tygodniach stosowania zaczęła - a krem pozostawiał trudna do zniesienia powłokę na skórze i jego tłusta formuła bardzo mnie drażniła. Pomimo że wszystko z emolium jest do skory problemowej, z moją nie zrobił kompletne nic. Może nie zaszkodził, ale dobrego również nic nie wniósł. Ogólne wrażenie - nieszczegolne, większe efekty i komfort miałam z kosmetykami z drogerii.

Uratował moją twarz!

Dawno temu dostałam coś ala trądziku różowatego. Skóra była w naprawdę okropnym stanie - piekła, swędziała, czerwone placki, rumień, puchnięcie powiek. Dermatolog polecił mi ten krem i skóra migusiem wróciła do swojego pierwotnego stanu, no może potrwało to tak z miesiąc dwa, ale zawsze czułam ulgę po nałożeniu tego kremu. Od siebie polecam, bo naprawdę działa. Zapach jest trochę chemiczny, krem zostawia tłusty klejący filtr, szybko schodzi, ale jest świetny!

naprawdę solidny krem!

Przy kuracji Izotekiem moja skóra czerwieniła się, ściągała, niemiłosiernie łuszczyła..Po wypróbowaniu szerokiej gamy kremów aptecznych (La Roche Posay, Pharmaceris, Iwostin , Avene itp) zdeydowałam się na o wiele tańszy zamiennik firmy Emolium. Krem przyniósł mi ogromną ulgę, już po pierwszym nałożeniu na podrażnione okolice ust odczułam ukojenie. Krem doskonale natłuszcza, nawilża i uelastycznia skórę, przy czym nie zapycha porów! Polecam wszystkim walczącym z suchymi skórkami! Plus, że emulsja jest bezzapachowa i ma wygodne, podręczne opakowanko!

dla mnie bomba.

w zimie, kiedy moja skóra sie bardzo przesuszyła okazał sie doskonały. używałam go kilka dni i cera wróciła do siebie, używam dotąd na przesuszenia i spełnia swoje zadanie.
Emolium od 1.dn.życia dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień.

dla mnie bomba.

Emolium od 1.dn.życia dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień.

OK

Krem jest OK.
Plusy:
- dobrze natłuszcza i nawilża
- pozostawia na skórze warstwę ochronną
- łagodzi niewielkie podrażnienia
- brak intensywnego, drażniącego zapachu

Minusy:
- mało wygodne opakowanie
- jeśli nie ma promocji to jest raczej drogi
- pozostawia na twarzy biały odcień