Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Nepentes, Emolium, Krem specjalny

Nepentes, Emolium, Krem specjalny

Krem specjalny Emolium odżywia i regeneruje nadmiernie wysuszoną skórę. Dzięki zawartości specjalnie dobranych składników aktywnych poprawia odporność skóry i dodatkowo przyczynia się do odbudowy płaszcza hydrolipidowego.

50 – 100ml
uniwersalne
w tubce
Struktura
bogate
krem

Natłuszcza ale nie nawilża

Po uczuleniu na jakiś drogeryjny krem lekarz polecił mi zakup jakiegoś kremu dla dzieci, najlepiej do pielęgnacji skóry skłonnej do zmian atopowych. Pani w aptece poleciła mi Emolium, który jest hypoalergiczny i może być stosowany u dzieci i niemowląt.

Na twarz nakładałam cienką warstwę kremu raz dziennie i na noc. Po nałożeniu buzia jest natłuszczona i bardzo się świeci. Bardzo długo się wchłania, pozostawia na skórze tłusty film. Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam, że natłuszcza ale nie nawilża, tam gdzie skóra była bardziej przesuszona - na czole i okolicach nosa zupełnie nic ten krem nie pomógł. Stosowałam ten krem po podrażnieniu spowodowanym innym kremem, miałam wtedy problem z wysypką i swędzącą skórą twarzy. Producent obiecuje, że krem Emolium łagodzi świąd, jednak w moim przypadku nie zmniejszył swędzenia. Trochę zapycha, wyskakuje po nim trochę krostek :/

Krem jest biały, ma fajną konsystencję, dobrze się rozsmarowuje. Zapach delikatny, niekoniecznie przyjemny. Wygodne opakowanie - tubka, której nie trzeba odkręcać. Cena w aptece ok. 25 zł. Nie zrobił nic dobrego dla mojej cery, za tą cenę oczekiwałam lepszego działania.

Nieeeeeeeeee

Kupilam ten krem w razie wypadku ze skórą łojotokową i atopową. Nie powiem że coś pomógł, dał ewentualnie wytrzymać aż nie poszłam do lekarza. NAtłuszcza bardzo mocno, ale nie niweluje świądu i na dłuższą metę nie czułam nawilżenia. Nie przepadam za tym produktem.

Mój KWC

Za mną już kolejne opakowanie i dalej działa świetnie. Posiadam problematyczną cerę z ŁZS. Krem specjalny działa kojąco na zmiany skórne, świetnie odżywia i regeneruje skórę.

azjatycka pielęgnacja

Świetny!

Kończę już drugie opakowanie i dalej działa świetnie. Mam b.problematyczną cerę, choruję na AZS. Krem specjalny działa.kojąco na zmiany skórne, świetnie odżywia i regeneruje skórę.

Rozczarowanie...

O ile na początku po kremie skóra się nie przesuszała, tak po około 2 tygodniach stosowania zaczęła - a krem pozostawiał trudna do zniesienia powłokę na skórze i jego tłusta formuła bardzo mnie drażniła. Pomimo że wszystko z emolium jest do skory problemowej, z moją nie zrobił kompletne nic. Może nie zaszkodził, ale dobrego również nic nie wniósł. Ogólne wrażenie - nieszczegolne, większe efekty i komfort miałam z kosmetykami z drogerii.

Uratował moją twarz!

Dawno temu dostałam coś ala trądziku różowatego. Skóra była w naprawdę okropnym stanie - piekła, swędziała, czerwone placki, rumień, puchnięcie powiek. Dermatolog polecił mi ten krem i skóra migusiem wróciła do swojego pierwotnego stanu, no może potrwało to tak z miesiąc dwa, ale zawsze czułam ulgę po nałożeniu tego kremu. Od siebie polecam, bo naprawdę działa. Zapach jest trochę chemiczny, krem zostawia tłusty klejący filtr, szybko schodzi, ale jest świetny!

naprawdę solidny krem!

Przy kuracji Izotekiem moja skóra czerwieniła się, ściągała, niemiłosiernie łuszczyła..Po wypróbowaniu szerokiej gamy kremów aptecznych (La Roche Posay, Pharmaceris, Iwostin , Avene itp) zdeydowałam się na o wiele tańszy zamiennik firmy Emolium. Krem przyniósł mi ogromną ulgę, już po pierwszym nałożeniu na podrażnione okolice ust odczułam ukojenie. Krem doskonale natłuszcza, nawilża i uelastycznia skórę, przy czym nie zapycha porów! Polecam wszystkim walczącym z suchymi skórkami! Plus, że emulsja jest bezzapachowa i ma wygodne, podręczne opakowanko!

dla mnie bomba.

w zimie, kiedy moja skóra sie bardzo przesuszyła okazał sie doskonały. używałam go kilka dni i cera wróciła do siebie, używam dotąd na przesuszenia i spełnia swoje zadanie.
Emolium od 1.dn.życia dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień.

dla mnie bomba.

Emolium od 1.dn.życia dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień.

OK

Krem jest OK.
Plusy:
- dobrze natłuszcza i nawilża
- pozostawia na skórze warstwę ochronną
- łagodzi niewielkie podrażnienia
- brak intensywnego, drażniącego zapachu

Minusy:
- mało wygodne opakowanie
- jeśli nie ma promocji to jest raczej drogi
- pozostawia na twarzy biały odcień

Szału nie ma...

Moja skóra twarzy jest partiami bardzo sucha, z mocno widocznymi suchymi skórkami (partiami, bo "suchość" pojawia się plamkami w różnych miejscach). Krem poleciła mi pani doktor.

Moim zdaniem kompletnie nie nadaje się on na dzień, bo jest bardzo tłusty. Kiedy posmaruję sobie nim twarz mam wrażenie, że wszystko wokół się do niej lepi. Po prostu się klei. Nienawidzę tego uczucia, dlatego ciężko mi jest przekonać się do tego kremu.

Bardzo długo się wchłania, kiedy nałożyłam go na noc i poszłam spać, rano nadal miałam wyraźną warstwę kremu na skórze!

Swoje zadanie spełnia jako tako. Żeby moje suche skórki przestały być widoczne, muszę nałożyć na twarz grubą warstwę tego kremu, iść spać, a później jeszcze chodzić z nim na twarzy pół dnia, co dla mnie jest istną torturą. Dla kogoś ze zwyczajnie suchą skórą byłby idealny. A ja szukam czegoś, co szybciej się wchłania, albo nie pozostawia na twarzy takiej lepiącej się powłoki! Bo dla mnie to koszmar. Skończę to opakowanie, ale więcej do niego nie wrócę.

Mimo wszystko ładnie nawilża, choć dla mnie za słabo, jest bardzo delikatny, nie zapycha, zapach nie jest drażniący, skład przyzwoity, cena przyjemna - kupiłam go za niecałe 15zł w aptece.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

SOS dla wrażliwej skóry

To nie jest krem dla posiadaczki skóry normalnej lub lekko suchej, bo pozostawia na długo tłusty film, ma tępą konsytencję i bardzo ciężko go rozprowadzić (polecam wklepywanie). Jednak dla kogoś, kto ma skórę tak suchą, jak ja, jest to wybawienie. Koi, natłuszcza, tworzy ochronną barierę, powoli leczy. Kolejnym super pozytywnym aspektem jest jego przeciwświądowe działanie, które nieraz ratowało mi skórę, kiedy chciałam zadrapać się na śmierć. Kolejny plusem jest wygodna tubka. Super sprawa dla atopików, zimą suchych na wiór :)

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: dwa