Givenchy, Organza EDP

Givenchy, Organza EDP

Givenchy Organza to wzniosły i zmysłowy zapach dla wyjątkowych kobiet. Symbolizuje elegancję, czystość, śmiałość i prawdziwą kobiecość.
W świeżym soku wiciokrzewu, drzewie różanym i cennej piwonii niepozornie skrywają się magiczne tony zmysłowości, wyrafinowania i bogactwa. W roztańczonym sercu przeplatają się: subtelna tuberoza, upojna gardenia i ylang-ylang. Olśniewającą bazę zapachu Organza tworzy naładowany energią bursztyn, wyraziste drzewo cedrowe, słodka wanilia i kwiaty gałki muszkatołowej. Zapach marki Givenchy znakomicie nadaje się do całodziennego noszenia.
Nuty zapachowe:
Nuta głowy: wiciokrzew, piwonia, róża
Nuta serca: ylang-ylang, tuberoza, gardenia
Nuta bazy: cedr, bursztyn, muskat, gałka muszkatołowa, wanilia

Rekomendacja
na dzień
50 - 100ml, <50ml

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Elegancja białych kwiatów w wersji retro

Organza należy jeszcze do tej generacji perfum, kiedy zapach musiał mieć prawdziwą duszę i głębię. Jest zapachem retro, klasykiem którego nie sposób wykluczyć z poza panteonu tych zapachów, które stały się dziełami sztuki zamkniętymi w butelkach...

Organza z uwagi na swój charakter bardzo vintage, jest zapachem odważnym, wymagającym, z całą pewnością dla kobiet świadomych swojej kobiecości, silnych i pewnych siebie.
Jest to przepiękny białokwiatowiec. Duszny, parny i odurzający. Kremowa gardenia, piękna odsłona charakternej tuberozy, narkotyczny jaśmin i kwiat afrykańskiej pomarańczy. Do tego wszystkiego jeszcze piwonia, którą jednak białe kwiaty mocno dominują. Mógłby to być zapach ekskluzywnej kwiaciarni, gdzie w powietrzu unosi się nieco wilgotna i wodna woń kwiatów. Takie też jest otwarcie i to ono często odstrasza: strzał białymi kwiatami prosto w twarz. Bardzo mocny i zdecydowany, próbują one Cię zdominować i owładnąć wszystkimi zmysłami. W otwarciu projektują bardzo mocno i posiadają ogromny ogon. Ogólnie Organza nawet dziś może poszczycić się naprawdę bardzo dobrą trwałością.
Zapach ewoluuje w bardzo subtelną i wręcz sensualną stronę. Białe kwiaty powoli łagodnieją, znika ostry ton, zapach cichnie. Do głosu dochodzą nuty zielone, ciepła nadają nuty drzewne, pojawia się woń drzewa gwajakowego, wiciokrzew, ukochany przeze mnie w każdej kompozycji cedr, gałka muszkatołowa iskrzy na ciepłej wanilii. Organza w bazie cichnie drzewnie i przyprawowo. Szorstki irys lekko wysusza zapach, wanilia go łagodzi. Jest piękny...
To chyba jedyny zapach, co do którego nie umiem się zdecydować, w której fazie rozkwitu kocham go najbardziej. Czy w głośnym festiwalu białych kwiatów, czy w eleganckiej i otulającej bazie...

Jedno jest pewne, nazwa pasuje idealnie. Mówi się, że organza jest materiałem bardzo wdzięcznym i szlachetnym ale wymaga od noszącej go kobiety pewnej odwagi. Dokładnie tak samo ma się sprawa z tym zapachem-jest elegancki, posągowy wręcz, klasyczny i szlachetny. Ale nie lada uwagi wymaga. Jeżeli zgra się z osobowością Właścicielki to nikt nie przejdzie koło niej obojętnie, nie pozostanie niezauważona czy pominięta. Organza jest jak elegancka suknia z organzy właśnie, otula i dodaje szyku.
Chyba określiłabym je jako najbardziej eleganckie w mojej kolekcji. Czuję się w nich wyśmienicie mimo przekroczenia ledwo 30. Flakon prawdziwe arcydzieło, koresponduje z zapachem tworząc kompletne dzieło skończone.

wymagający nokaut

Organza ciężka w noszeniu jest. Sprawdzi się tylko u kobiet świadomych siebie które będą potrafiły ją nosić z nutką nonszalancji i sporą dozą klasy

Sam flakon wygląda z daleka jak kobietka w prostej ale eleganckiej wieczorowej sukni. Taki właśnie wieczorowy jest ten zapach. Uważam , że nazwa pasuje do niego chociaż Organza nie jest zbyt efektowną tkaniną. Zapach ma w sobie jednak tak magnetyczne fazy , że można runąć jak pień. Bombarduje zmysły , okala skórę , działa wręcz magnetycznie- aż chce się przytknąć nos do nadgarstka

Otwiera się ogromnym i bardzo kremowym akordem gardenii takiej mocno zroszoną wodą. Parę dla gardenii stanowi ostra gałką muszkatałowa- pieknie łączy się ta kremowość z lekkim pieprzykiem. W oddali majaczy kwiat pomarańczy , jednak moja skórą nie wybija go zbyt wyraźnie

Gdy gałka troche się wyciszy gardenia zaprasza do ognistego tańca całe naręcze kwiatów słodkiego iryska , kremową tuberozę i wyniosły lekko zblazowany jaśmin który chyba ma dość tego kwiatowego spendu , gdyż od reszty kwiecia mocno odstaje- jest bardzo pudrowy

W bazie szychą jest oczywiście wanilia- to jest szef wszystkich szefów tego zapachu , u niej nie ma dwa razy . Twardą słodką i ciepłą ręką okraszoną subtelnym piżmem

Piękna kompozycja , nawet momentami wulgarna , ale dobrze się w niej czuje.
Mega trwała- dobre 10 godzin z długaśnym kwiatowo- waniliowo ciepłym ogonem

Eleganckie pachnidło

Kocham turberoze w perfumach.Poison Diora też ją ma w skladzie.Organza jest szalenie kobieca.Elegancka i przyjemna dla otoczenia.To zapach już świadomej kobiety,wiek nie jest istotny.Pachnidło kwiatowe.Jest to zapach ciepły i bardzo otulający.Klasyk od wielu lat na rynku.Bardzo mi pasuje ten zapach.Nie męczy.Nie dusi.

Szalenie zmysłowy

Jeden z moich ulubionych zapachów na specjalne okazje. Lubie go od lat i od lat tak samo mi się podoba. Teraz nawet bardziej, bo jest już mniej popularny... :-)

Mój ulubiony

To mój ulubiony zapach, który nie znudził mi się od kiedy pierwszy raz go poczułam kilkanaście lat temu. Na początku intensywny, potem lżejszy, delikatniejszy (jak organza) i na bardzo długi czas otula delikatnie pachnącą mgiełką.
Kobiecy, zmysłowy flakonik pięknie prezentuje się na półce.

Ponadczasowy szyk i klasa

Organza to wspaniałe perfumy, które otulają wdziękiem, ponadczasowym stylem, klasą nasze ciało. Od początku jest ona delikatnie kwiatowa, według producenta są w niej kwiaty afrykńskie (może to one), jaśmin, gardenia..... Jednakże oprócz kwiatów są tam też nuty orientalne - drzewne takie jak cedr i drzewo gwajakowe. Ale oprócz tego unikatowy charakter Organzy podkreślają orzechy i gałka muszkatołowa. Dlatego zapach ten z jednej strony jest delikatny, kwiatowy ale i też mający nuty goryczy czyli ten drzewno korzenny wymiar. Całość jest bardzo delikatna. świeża ale i zarazem ciepła dzięki ambrze. Mnie te perfumy już dawno uwiodły nie tylko swym zapachem ale i trwałości. Spokojnie czuć je cały dzień. I z pewnością jeszcze nie raz do nich wrócę.
Ps. A ten flakon? Cudny jak całe perfumy

Przyciągające

Urzekły mnie swoją klasyką w zapachu. Pachną tak jak wyobraża się zapach perfum. Mają w sobie coś z przeszłości. Nie są one dla każdego, ponieważ są dość specyficzne, ciężkie i oleiste. Mając ten zapach na sobie, najwięcej osób zwracało mi uwagę że ładnie pachnę i byli to mężczyźni.

oblepia:)

Kiedyś ten zapach bardzo lubiłam, chociaż było w nim coś męczącego i drażniącego.Oblepia ciało, jak miód, bałam się, że zlecą się do mnie osy i pszczoły:)Zapewne jest inny od wszystkich, nietuzinkowy, seksowny i bardzo kobiecy.Jeśli chodzi o charakter podobny do Angela, absolutnie inne nuty zapachowe.Zużyłam jeden flakon 50 ml, flakon piękny.Drugie opakowanie już mnie zmęczyło, powodowało nudności i poszło w świat:)Może jeszcze spróbuję do niego kiedyś wrócić, bo zapewne ma w sobie dużo piękna, słońca i jest nieziemsko trwały.Zapach na szczególne okazje.Trochę ulepkowy:)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml.

Szukam dalej ideału

Nie trafił w mój gust.

:) + przepiękny flakon!
:) + trwałość - nawet kilkanaście godzin
:) + zapach ogoniasty, nie bliskoskórny, wyczuwalny dla otoczenia
:) + na wielkie wyjścia, nie do pracy
:) + na wieczór, nie na dzień

:( - bardzo ciężki początek, mdły i duszący
:( - zbyt słodko-lepiący
:( - zapach niestety trochę &quot;babciny&quot;, nie dla młodych, dla dojrzałych, bardzo dojrzałych kobiet
:( - zawartość flakonika jest pomarańczowo-gęsto-oleista. Bałabym się psiknąć nim nawet z odległości na białą koszulę, z obawy przed plamami
:( - może i jest intrygujący, ale niestety i męczący, przyprawia mnie o ból głowy

Na pewno trafią się panie, którym bardziej ten zapach przypadnie do gustu, niestety on nie jest dla mnie, nawet na wielkie wyjścia.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

angielski ogród, angielski raj.

Dlaczego angielski?
Nie mam pojęcia.

Ale to pierwsze skojarzenia, które przyszło na myśl, kiedy zastanawiałam się nad tym, jak opisać te perfumy, w jaki sposób oddać ich treść w recenzji.

Widzę ładną brytyjską kamienicę gdzieś na przedmieściach miasta albo w mniejszej miejscowości. Strzeliste, pochyłe poddasze. Bordowa elewacja, strzeliste ogrodzenie, niewielki ogród, a w nim wiele pięknych kwiatów.

Ale to tylko obraz!
Bowiem w zapachu czuć pomarańczowo-waniliowy bukiet nienazwanych roślin.

Organza jest zapachem cudownym, w którym zakochałam się po pierwszej aplikacji, a zdarza mi się to rzadko. Zazwyczaj mogę powiedzieć, że perfumy mi się podobają, są ciekawsze, \'zobaczymy co z nich wyjdzie\' albo \'nigdy w życiu nich użyje!\'. A z zapachem Givenchy było coś w rodzaju... &quot;jestem zaskoczona jak bardzo można zaufać pierwszemu wrażeniu\' i się na tym wrażeniu nie zawieść!

Zapach z gatunku niezmiennych, nieewoluujących w żadną konkretną stronę, z rodzaju \'ocieplających się\' i wchodzących w głębsze nuty.

Definitywnie kobiecy, definitywnie na każdą okazję, definitywnie piękny.

Cięższe nuty wychodzące z perfum na koniec stanowią delikatną kropkę nad i, coś jakby zyskanie pewności, że pragniemy natychmiast użyć ich ponownie i znów znaleźć się na tyłach wspomnianej angielskiej kamienicy...

Używam tego produktu od: 4 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: odlewka ok. 10 ml.

Ciepły i elegancki

Moja przygoda z Organzą zaczęła się już bardzo dawno temu, początkowo używałam tych perfum tylko na specjalne okazje, z reguły na wieczór, potem stwierdziłam, że zimą i jesienią doskonale nada się na dzień, by finalnie zakończyć flakonik wiosną. Organza to taki zapach, który trochę musi nas do siebie przekonać.
Mocny, przytłaczający, ale tylko przez krótką chwilę, kiedy tylko dociera do nas wanilia, paczula, otulamy się nim i z powodzeniem opisujemy go przymiotnikiem &quot;ciepły&quot;. Wanilii jest dużo, ale nie dominuje ona w tej kompozycji, więcej jest kwiatu pomarańczy, uwodzicielskiej tuberozy, gardenii, ambry. Całość przywodzi na myśl Starożytną Grecję i Rzym (z całą pewnością sugestia flakonu), igrzyska, piękne kobiety z mocnym makijażem. Organza to zapach silnych i zdecydowanych kobiet, których delikatna część duszy czasem tylko wyziera, by po chwili znowu się schować. Jest miodowo, bursztynowo, ciepło, ale i mocno.
Perfumy długotrwałe, flakon nader estetyczny.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Najpiękniejsze:)

Zapach poznałam już w liceum, wtedy Organza wydawała mi się strasznie mocna i taka... dla starszych pań. Po kilku latach w perfumerii postanowiłam przetestować produkt na własnej skórze. Okazało się, że to najpiękniejszy zapach jaki kiedykolwiek testowałam. Jest charakterystyczny i bardzo trwały. Dodaje pewności siebie.
\\nOd lat nie znalazłam zapachu, który wywołałby u mnie takie emocje ( może troszkę Vanille noir YR i Chanel Allure Sensuelle). Uwielbiam!
\\nJedyny minus to oczywiście cena....Uzbierałam sobie na flakon 50 ml. Nie żałuję jednak pieniędzy jeśli chodzi o dobre perfumy, pozatym można kupić 30 ml w Superpharm za 150 zł, więc nie jest tak źle:)