Givenchy, Organza EDP

Givenchy, Organza EDP

Givenchy Organza to wzniosły i zmysłowy zapach dla wyjątkowych kobiet. Symbolizuje elegancję, czystość, śmiałość i prawdziwą kobiecość. Givenchy Organza to bogini, która istnieje w każdej kobiecie, ucieleśniająca czyste i ponadczasowe piękno.

W świeżym soku wiciokrzewu, drzewie różanym i cennej piwonii niepozornie skrywają się magiczne tony zmysłowości, wyrafinowania i bogactwa. W roztańczonym sercu przeplatają się: subtelna tuberoza, upojna gardenia i ylang-ylang. Olśniewającą bazę zapachu Organza tworzy naładowany energią bursztyn, wyraziste drzewo cedrowe, słodka wanilia i kwiaty gałki muszkatołowej. Zapach marki Givenchy znakomicie nadaje się do całodziennego noszenia.

Perfumy Givenchy Organza obudzą w Tobie kobietę, napełnią Cię pewnością siebie i wprowadzą Cię w dobry humor!

Nuty zapachowe:

Głowa
wiciokrzew, piwonia, róża

Serce
ylang-ylang, tuberoza, gardenia

Podstawa
cedr, bursztyn, muskat, gałka muszkatołowa, wanilia

Cena: ok. 250zł / 100ml

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Eleganckie pachnidło

Kocham turberoze w perfumach.Poison Diora też ją ma w skladzie.Organza jest szalenie kobieca.Elegancka i przyjemna dla otoczenia.To zapach już świadomej kobiety,wiek nie jest istotny.Pachnidło kwiatowe.Jest to zapach ciepły i bardzo otulający.Klasyk od wielu lat na rynku.Bardzo mi pasuje ten zapach.Nie męczy.Nie dusi.

Szalenie zmysłowy

Jeden z moich ulubionych zapachów na specjalne okazje. Lubie go od lat i od lat tak samo mi się podoba. Teraz nawet bardziej, bo jest już mniej popularny... :-)

Mój ulubiony

To mój ulubiony zapach, który nie znudził mi się od kiedy pierwszy raz go poczułam kilkanaście lat temu. Na początku intensywny, potem lżejszy, delikatniejszy (jak organza) i na bardzo długi czas otula delikatnie pachnącą mgiełką.
Kobiecy, zmysłowy flakonik pięknie prezentuje się na półce.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

Ponadczasowy szyk i klasa

Organza to wspaniałe perfumy, które otulają wdziękiem, ponadczasowym stylem, klasą nasze ciało. Od początku jest ona delikatnie kwiatowa, według producenta są w niej kwiaty afrykńskie (może to one), jaśmin, gardenia..... Jednakże oprócz kwiatów są tam też nuty orientalne - drzewne takie jak cedr i drzewo gwajakowe. Ale oprócz tego unikatowy charakter Organzy podkreślają orzechy i gałka muszkatołowa. Dlatego zapach ten z jednej strony jest delikatny, kwiatowy ale i też mający nuty goryczy czyli ten drzewno korzenny wymiar. Całość jest bardzo delikatna. świeża ale i zarazem ciepła dzięki ambrze. Mnie te perfumy już dawno uwiodły nie tylko swym zapachem ale i trwałości. Spokojnie czuć je cały dzień. I z pewnością jeszcze nie raz do nich wrócę.
Ps. A ten flakon? Cudny jak całe perfumy

Przyciągające

Urzekły mnie swoją klasyką w zapachu. Pachną tak jak wyobraża się zapach perfum. Mają w sobie coś z przeszłości. Nie są one dla każdego, ponieważ są dość specyficzne, ciężkie i oleiste. Mając ten zapach na sobie, najwięcej osób zwracało mi uwagę że ładnie pachnę i byli to mężczyźni.

oblepia:)

Kiedyś ten zapach bardzo lubiłam, chociaż było w nim coś męczącego i drażniącego.Oblepia ciało, jak miód, bałam się, że zlecą się do mnie osy i pszczoły:)Zapewne jest inny od wszystkich, nietuzinkowy, seksowny i bardzo kobiecy.Jeśli chodzi o charakter podobny do Angela, absolutnie inne nuty zapachowe.Zużyłam jeden flakon 50 ml, flakon piękny.Drugie opakowanie już mnie zmęczyło, powodowało nudności i poszło w świat:)Może jeszcze spróbuję do niego kiedyś wrócić, bo zapewne ma w sobie dużo piękna, słońca i jest nieziemsko trwały.Zapach na szczególne okazje.Trochę ulepkowy:)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml.

Szukam dalej ideału

Nie trafił w mój gust.

:) + przepiękny flakon!
:) + trwałość - nawet kilkanaście godzin
:) + zapach ogoniasty, nie bliskoskórny, wyczuwalny dla otoczenia
:) + na wielkie wyjścia, nie do pracy
:) + na wieczór, nie na dzień

:( - bardzo ciężki początek, mdły i duszący
:( - zbyt słodko-lepiący
:( - zapach niestety trochę "babciny", nie dla młodych, dla dojrzałych, bardzo dojrzałych kobiet
:( - zawartość flakonika jest pomarańczowo-gęsto-oleista. Bałabym się psiknąć nim nawet z odległości na białą koszulę, z obawy przed plamami
:( - może i jest intrygujący, ale niestety i męczący, przyprawia mnie o ból głowy

Na pewno trafią się panie, którym bardziej ten zapach przypadnie do gustu, niestety on nie jest dla mnie, nawet na wielkie wyjścia.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

angielski ogród, angielski raj.

Dlaczego angielski?
Nie mam pojęcia.

Ale to pierwsze skojarzenia, które przyszło na myśl, kiedy zastanawiałam się nad tym, jak opisać te perfumy, w jaki sposób oddać ich treść w recenzji.

Widzę ładną brytyjską kamienicę gdzieś na przedmieściach miasta albo w mniejszej miejscowości. Strzeliste, pochyłe poddasze. Bordowa elewacja, strzeliste ogrodzenie, niewielki ogród, a w nim wiele pięknych kwiatów.

Ale to tylko obraz!
Bowiem w zapachu czuć pomarańczowo-waniliowy bukiet nienazwanych roślin.

Organza jest zapachem cudownym, w którym zakochałam się po pierwszej aplikacji, a zdarza mi się to rzadko. Zazwyczaj mogę powiedzieć, że perfumy mi się podobają, są ciekawsze, \'zobaczymy co z nich wyjdzie\' albo \'nigdy w życiu nich użyje!\'. A z zapachem Givenchy było coś w rodzaju... "jestem zaskoczona jak bardzo można zaufać pierwszemu wrażeniu\' i się na tym wrażeniu nie zawieść!

Zapach z gatunku niezmiennych, nieewoluujących w żadną konkretną stronę, z rodzaju \'ocieplających się\' i wchodzących w głębsze nuty.

Definitywnie kobiecy, definitywnie na każdą okazję, definitywnie piękny.

Cięższe nuty wychodzące z perfum na koniec stanowią delikatną kropkę nad i, coś jakby zyskanie pewności, że pragniemy natychmiast użyć ich ponownie i znów znaleźć się na tyłach wspomnianej angielskiej kamienicy...

Używam tego produktu od: 4 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: odlewka ok. 10 ml.

Ciepły i elegancki

Moja przygoda z Organzą zaczęła się już bardzo dawno temu, początkowo używałam tych perfum tylko na specjalne okazje, z reguły na wieczór, potem stwierdziłam, że zimą i jesienią doskonale nada się na dzień, by finalnie zakończyć flakonik wiosną. Organza to taki zapach, który trochę musi nas do siebie przekonać.
Mocny, przytłaczający, ale tylko przez krótką chwilę, kiedy tylko dociera do nas wanilia, paczula, otulamy się nim i z powodzeniem opisujemy go przymiotnikiem "ciepły". Wanilii jest dużo, ale nie dominuje ona w tej kompozycji, więcej jest kwiatu pomarańczy, uwodzicielskiej tuberozy, gardenii, ambry. Całość przywodzi na myśl Starożytną Grecję i Rzym (z całą pewnością sugestia flakonu), igrzyska, piękne kobiety z mocnym makijażem. Organza to zapach silnych i zdecydowanych kobiet, których delikatna część duszy czasem tylko wyziera, by po chwili znowu się schować. Jest miodowo, bursztynowo, ciepło, ale i mocno.
Perfumy długotrwałe, flakon nader estetyczny.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Najpiękniejsze:)

Zapach poznałam już w liceum, wtedy Organza wydawała mi się strasznie mocna i taka... dla starszych pań. Po kilku latach w perfumerii postanowiłam przetestować produkt na własnej skórze. Okazało się, że to najpiękniejszy zapach jaki kiedykolwiek testowałam. Jest charakterystyczny i bardzo trwały. Dodaje pewności siebie.
\\nOd lat nie znalazłam zapachu, który wywołałby u mnie takie emocje ( może troszkę Vanille noir YR i Chanel Allure Sensuelle). Uwielbiam!
\\nJedyny minus to oczywiście cena....Uzbierałam sobie na flakon 50 ml. Nie żałuję jednak pieniędzy jeśli chodzi o dobre perfumy, pozatym można kupić 30 ml w Superpharm za 150 zł, więc nie jest tak źle:)

dla dojrzałej kobiety

jak w tytule-zapach momentalnie kojarzy mi się z panią pretendującą na damę, po 60rż. Ciężki, wieczorowy. Zdecydowanie nie dla mnie, może jestem za młoda, a może po prostu wolę słodsze i lżejsze zapachy.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: pół

jak materiał sukienki

Mam edp 5ml.
Bardzo podobny do Chloe Chloe czy Red Door\'a. Ciepły, trwały, miodowy, po 40 min delikatnieje, czuć białe kwiaty np. tuberozę, nie wyczuwam orzecha. Nie wychodzi na prowadzenie. Są subtelne nuty drzewne, jest wanilia.
Ładny zapach, Organza... Hm jeśli chodzi o materiał to tak, jeśli nazwą nawiązuje do delikatnego, półtransparentnego materiału, z którego można tworzyć piękne sukienki to jest trafiona. Jak jedwab może elegancko ten zapach zdobić kobietę.

A jeśli Organza miałaby mieć coś wspólnego z orgazmem to nie, tu brak podobnych myśli.
Rozumiem, że się podoba. Mnie się podoba, ale nie zagości na dłużej, od 1 do 10 daje 6 punktów. Typowe lata 90te.