L'Oreal Paris, Volumissime x 5 Mascara (Tusz pogrubiający do rzęs (nowa wersja))

Pojemność 1 szt

Bez szału

Tusz wg mnie bardzo przeciętny, spektakularnego "wow" raczej się nim nie osiągnie ponieważ szybko zasycha na rzęsach przez co trudno nałożyć drugą warstwę bo są dość sztywne. Ładnie rozdziela rzęsy, ale powalającego efektu pogrubienia nie daje.

Słaby

Po kosmetyku tej firmy , spodziewałam się chyba trochę więcej. Owszem , łatwo się go nakłada , szczoteczka ładnie pokrywa rzęsy głębokim czarnym kolorem o to w sumie tyle jeśli chodzi o zalety.
Rzęsy wyglądają ładnie i sprawiają nawet wrażenie nieco pogrubionych tylko zaraz po nałożeniu tuszu , z biegiem czasu niestety kruszy się , rozmazuje , zdarza się że po całym dniu jest już ledwo widoczny a rzesy wyglądają bardzo marnie.
Mam mieszane uczucia co do tego tuszu , spodziewałam się czegoś więcej .

Poniżej przeciętnej.

Kupiłam ten tusz w promocji, szukałam akurat czegoś co podkreśli i pogrubi moje słabe rzęsy, niestety, ale ta maskara tego nie czyni.
Skleja rzęsy, w ogóle ich nie pogrubia ani nie wydłuża, efekt jest w sumie żaden, jedynie kolor nadaje i tyle. W ciągu dnia potrafi się rozmazywać, z żadnym tuszem do tej pory nie miałam takiego problemu.

Zero pogrubienia

Tusz strasznie rzadki. Trzeba nałożyć milionpięćset warstw żeby uzyskać w miarę ładny efekt. Jest trwały, jak wiele tuszy L'oreala, ale z tą nazwą i obietnicą producenta że niby x5, to raczej marketingowa ściema. Mam go ze trzy mce i ani trochę nie zgęstniał.

Serio? Pogrubienie x 5?

Tusze z L'oreal bardzo lubię. Ten kupiłam w super promocji, ponieważ kosztował mnie ok 12 zł, więc praktycznie jak Eveline. Tusz ma bardzo tradycyjną szczoteczkę, podobną do MF 2000 kalorii. Ładnie rozdziela, delikatnie podkreśla rzęsy, ma dość intensywny czarny kolor. Trzyma się poprawnie, nie osypuje się w ciągu dnia. Nie mniej jednak kogoś poniosło z tym pogrubieniem x 5. W cenie 12 zł efekt jaki daje jest do zaakceptowania. W regularnej cenie nie koniecznie. Są lepsze tusze na codzień w niższej cenie.

Słabiutko, mizerne pogrubienie

Mascara kupiona z zaufania do firmy L'oreal, gdy chodzi o tusze. Nie zdarzyło mi się wcześniej, żeby tusz tej marki mnie rozczarował, owszem, są może drogie - ale zwykle dają świetne efekty. Na efekcie wydłużenia mi nie zależy (mam je naturalnie dość długie, a tym bardziej po kuracji L'bioticą) i w tuszach do rzęs szukam pogrubienia. Jednym słowem, zazwyczaj wszystko z 'volume' w nazwie jest dla mnie dobrym wyborem ;) "Volumissime x 5"? No proszę ja was, nie mogłoby być lepiej, jak mogłam nie kupić?

Ale... efekty są delikatnie mówiąc marne. Tusz pogrubia na tyle niezauważalnie, że mogę właściwie powiedzieć, że nie pogrubia w ogóle. Szczerze? Nie widzę żadnego efektu na rzęsach, poza tym że widać może, że są pokryte tuszem. Żadnego pogrubienia, żadnej objętości, nic. Efekt zerowy.
Dałabym z litości 3 gwiazdki (może będzie pasować komuś, kto lubi taki całkiem naturalny look, więc może nie jest całkiem do kitu), ale to jest mascara z tych droższych marek, jak może więc dawać tak słaby efekt? Za powodu tej relacji jakości do ceny zostawiam jej 2 gwiazdki.

Krótko o pozostałych cechach, które przy braku jakiegokolwiek efektu i tak mają marginalne znaczenie: jest trwała (nie narzekam, nie osypywała się itd), opakowanie jest poręczne, szczoteczka wygodna. Konsystencja - ok, nie za sucha, nie za mokra.

Ale ogólnie - dla mnie porażka i wielkie zdziwienie, że L'oreal wypuścił tak kiepski tusz. Może to jakiś relikt z lat 80tych bez zmiany formuły? Może produkują go z sentymentu dla fanek gatunku? Nie wiem, nie znam historii tego tuszu, ale jak dla mnie zasługuje na zesłanie do grona wycofanych produktów. Ten tusz leżący w szafie L'oreal obok ich licznych świetnych tuszy to jakieś nieporozumienie. Słabo!

Straszny

Kupiłam go na promocji za 20 zł. Wg mnie to zmarnowane 20 zł. Tusz kruszył się i kleił rzęsy. Obiecywany efekt zwiększonej objętości zerowy, chyba że nałoży się 5 x warstwę tuszu. Jak do tej pory najgorszy tusz jaki miałam.

Nie pogrubia

Nie zauważyłam pogrubiającego efektu ani żadnego innego. Jak dla mnie jest to zwykły tusz do delikatnego dziennego makijażu. To co na plus - ładnie się rozprowadza, nie skleja rzęs, nie kruszy i nie osypuje.

Niekoniecznie

Zwykły tusz , fajnie wydłuża, i podkręca rzęsy , cena pozostawia wiele do życzenia . Myślę że to płacenie za markę ,porównywalny efekt tuszy niższych sfer ;).

Jedno wielkie NIE.

Przyzwyczaiłam się do stanu rzeczy, że marka Loreal ma bardzo dobre tusze. Niestety nie mogę powiedzieć tego tutaj... Totalna porażka. Moje rzęsy są długie, gęste i podkręcone, dlatego zazwyczaj niewiele wymagam od maskary, ale od razu widzę, która jest dobra, a która beznadziejna. Ta należy do tych drugich. Musiałam dokładnie doczytać, co takiego producent obiecuje. Pięciokrotne pogrubienie? Zdecydowanie nie. Nie pogrubia, nie wydłuża, nie podkręca... Tragedia. Do tego muszę się nieźle "namachać", żeby osiągnąć jakikolwiek efekt. Szkoda pieniędzy i nerwów. Są o wiele tańsze maskary, które działają cuda. Ta jest totalną porażką i dziwię się tej marce i smutno mi, że wyprodukowała taki bubel.

Zwyczajny tusz, za niezwyczajną cenę.

Nie należę do osób wymagających jeśli chodzi o efekt jaki tusz daje-wychodzę z założenia, że efekt jaki maskara daje zależy od posiadanych rzęs, a te mam wprawdzie cienkie, ale dosyć gęste i długie, ogólnie fajne. Od tuszu do rzęs oczekuję przede wszystkim perfekcyjnego rozdzielenia-widząc choć trochę sklejone rzęsy czy owadzie nóżki dostaję szału :D Jeśli chodzi o podkreślenie to mi wystarczy jakiekolwiek, bo nie maluję się mocno, grunt to żeby rzęsy były widoczne, choć jeśli już mam wymagać czegoś konkretnie to dodatkowego zagęszczenia i wydłużenia, bo mam głęboko osadzone oczy z opadającymi powiekami.
Tusz dostałam od siostry-ma bardziej liche rzęsy i po kilku malowaniach stwierdziła, że go nie lubi, bo jest słaby, a że ja nie jestem jakaś wymagająca(a za to lepiej urzęsowiona) to go zużyję, zwłaszcza, że maskara z wyższej półki to zaznam odrobiny luksusu.
Tusz daje delikatny efekt przy moich standardowych dwóch warstwach-całkiem nieźle wydłuża, trochę pogrubia, ładnie rozczesuje górne rzęsy, z dolnymi mam problem, nie umiem taką szczoteczką(na początku miałam co do niej obawy, bo wolę silikonowe z długimi igiełkami, a ta jest dosyć wąska i z włosia, ale okazało się, że ta też daje radę, maluje się wygodnie i nie paćka górnych powiek podczas makijażu, doceniam jej niezbyt duże rozmiary, bo mam małe oczy) umalować ich(te mam dosyć długie) tak, aby nie uzyskać efektu Twiggy-mam zwyczaj malowania dolnych rzęs końcem szczoteczki, a w tym na tej końcówce zbiera się za dużo tuszu i nie pomaga wycieranie o brzeg opakowania. Nanosząc więcej warstw można uzyskać tym tuszem znacznie mocniejsze pogrubienie i zagęszczenie(chyba też coś podkręca tak na moje laickie oko), ale też owadzie nóżki i trochę sklejenia-jednak wyczesać się da i wygląda ładnie, więc się nie czepiam. Uczepię się za to beznadziejnej trwałości-mi ogólnie wystarczy 7-8 godzin, większość tuszy to spełnia, ale nie ten-osypuje się po 3-4 godzinach robiąc pandę. Nie jest wodoodporny, ja wiem, ale chyba żaden tusz nie zrobił mi efektu Zorro/złodzieja z simsów na lekkiej mżawce(dodam, że noszę okulary, więc deszcz ma nieco trudniej się dobrać do rzęs), a ten zrobił to w sposób niezwykle efektowny(na niekorzyść :D) i to w jakim krótkim czasie-od samochodu do sklepu.
Może i tusz całkiem fajny, nie uczula, ogólnie współpracujemy dobrze podczas malowania i efekty tej współpracy są satysfakcjonujące, ale trwałość wkurza nawet tak niewymagającą makijażowo osobę jak ja :D No, a kwestię ceny przemilczę, za takie pieniądze mogę mieć kilka porządnych maskar Sensique lub Eveline.

Średniak w towarzystwie ideałów :)

Jeśli chodzi o tusze do rzęs marka Loreal osiągnęła praktycznie perfekcję - jestem w stanie wskazać co najmniej kilka produktów, które spełniają oczekiwania w stu procentach. Tym bardziej dziwi mnie wypuszczenie przez producenta produktu, który mogę określić jedynie jako "średni"...
Ciężko się nim pomalować, żeby się nie upaprać, a efekt niestety jest co najwyżej zadowalający...