Mydło roślinne `Nagietek`

Mydło roślinne `Nagietek`

Kwiat nagietka ma działanie przeciwzapalne i bakteriostatyczne, dzięki czemu przynosi dobre efekty w trakcie terapii przeciwtrądzikowej. Mydło Nagietek jest mydłem niezwykle delikatnym, polecanym nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Zawarta w mydle oliwa z oliwek zapewnia skórze odpowiednie natłuszczenie i utrzymywanie stałej wilgotności. Do mydła dodawawne są naturalne olejki eteryczne – sosnowy i z grejpfruta. Ich śladowe ilości pozwalają uzyskać doskonałą i zarazem delikatną nutę.

Mydło roślinne - bez udziału tłuszczów zwierzęcych .

najlepsze mydło

Z ekosensowych mydeł zużyłam powyższe, owsiane i bazowe - nie widzę większych różnic pomiędzy wersjami. Zapach jest praktycznie niewyczuwalny (wszystkie pachną przaśnym szarym mydłem) i mają podobną fakturę, jedynie owsiane dodatkowo lekko peelinguje. Na plus na pewno absolutny minimalizm składnikowy. Wszystkie mydełka myją, nie podrażniają (pod warunkiem, że nie zatrze się nimi oka), nie ściągają i nie uczulają. Nie zauważyłam, żeby miały jeszcze jakieś dodatkowe właściwości - nie wysuszają (to chyba pierwszy specyfik, po którym nie mam problemów z suchymi plackami), ale też nie nawilżają, nie matują ani nie uprawiają żadnej innej magii. Po prostu doskonale obojętne mydełka, które z czystym sumieniem mogę polecić wrażliwcom. Pozwalają zredukować zawartość kosmetyczki do minimum, chociaż na pewno warto zachować w niej dobry, odpowiadający potrzebom cery krem.
Ich minusem jest fakt, że dostępne są jedynie przez internet, przy cenie dostawy równej kolejnej kostce mydła.

Ilość zużytych opakowań: trzecia kostka (używam równolegle)

dobry

Mydełko jest niezłej jakości. Faktycznie dobrze myje, nie wysusza skóry, nie powoduje podrażnień. Mydełka występują w kilku "wersjach", ja nie widzę żadnej różnicy, we właściwościach myjąco-pielęgnacyjnych, pomiędzy wersjami. Zapach-ledwo wyczuwalny, nie zostaje na skórze-co liczę mu na plus. Pieni się przeciętnie, ale to nie wpływa na właściwości myjące, które są dobre. Nadaje się do mycia ciała, włosów, dobrze zmywa makijaż. Wg mnie nie rozmięka (chyba że leży w wodzie) i kostka dobrze trzyma kształt, pod koniec kostki mydło robi się plastyczne ale w dalszym ciągu daje sie go używać po złożeniu na pół. Kształt kostki dziwaczny ale poręczny. Minusem jest niska wydajność. Kostka znika w ekspresowo. Cena, jak za tak małą gramaturę kostki nie jest zbyt przyjazna.
Podsumowując:jakość dobra, wydajność i cena trochę gorsza.

Używam tego produktu od: a tak sobie leżą bo kupiłam kilka
Ilość zużytych opakowań: 3 kostka

Tak tak tak!

Moje ulubione mydełko do twarzy. Nigdy nie sądziłam, że będę myć twarz mydłem. A tu proszę - taka niespodzianka! Mydełko bardzo fajne - nie wysusza skóry, łagodzi podrażnienia, ładnie oczyszcza - nawet z makijażu. Cóż więcej chcieć? Ponieważ jest mydełkiem, które zawiera minimum chemii - a co za tym idzie, nie ma w składzie utwardzaczy - narażone na wilgoć rozmięka. Ale i temu zaradziłam - jak tylko moje pierwsze mydełko Ekosensowe zaczęło mięknąć - zrobiłam z niego mydło w płynie, które dzielnie służyło mi do końca. Trochę szczypie w oczy, ale to kwestia nauki odpowiedniego mycia twarzy - omijamy okolice oczu i po sprawie. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: kilka, ale już zrobiłam zapas

Jak zrobić makijaż Modern Marilyn

zakochalam sie:)

Jest bardzo delikatne, nadaje sie do mycia calego ciala lacznie z miejscami intymnymi, twarza a nawet wlosami. Pieni sie subtelnie co w zupelnosci wystarcza, pachnie prawie niezauwazalnie, jest mieciutkie i bardzo przyjemne w uzytkowaniu. Po umyciu, skora jest miekka, gladka i nawilzona, nie ma mowy o jakis przesuszeniach czy dyskomforcie. To mydelko pozwolilo mi zredukowac ilosc basamow (po) do minimum. Na moja skore dziala kojaco i odprezajaco.

Sklad:Oliwa z oliwek zimnotłoczona mechanicznie, pierwsze tłoczenie Extra Virgin
Olej kokosowy zimnotłoczony mechanicznie, spożywczy
Woda destylowana, demineralizowana
Wodorotlenek sodowy laboratoryjny stopień czystości
Kwiat nagietka płatki
Olejek eteryczny sosnowy, naturalny