Lancome, Pure Empreinte, Purifying Mineral Mask with White Clay (Oczyszczająca maseczka z białą glinką)

Maska mineralna, która eliminuje wszelkie niedoskonałości skóry twarzy, wygładza i rozświetla, usuwa podrażnienia. Maseczka zawiera białą glinkę, która w rewelacyjny sposób bardzo dokładnie oczyszcza skórę, biała glinka w połączeniu z pierwiastkami śladowymi zachowuje się jak gąbka, która pochłania wszelkie zanieczyszczenia.

Natychmiast nawilża i wygładza skórę, ale przede wszystkim oczyszcza i zamyka pory. Efekt nawilżający utrzymuje się jeszcze wiele godzin po jej nałożeniu.

bardzo dobra

Maseczkę kupiłam pod wpływem Wizażowych opinii. Miałam ochotę na małą odmianę po kilkuletnim stosowaniu błotka Kanebo. Wybór padł na glinkę od Lancome.
Bardzo ją polubiłam. Ma higieniczne opakowanie (tubka) z którego wyciskamy tyle kosmetyku ile potrzebujemy. Bardzo wydajna - nakładam cienką warstwę i schnie jakieś 5 minut zamykając a wcześniej oczyszczając moje problematyczne pory.
Zapach przyjemny, ogólnie przyjemnie się stosuje, tylko po wyschnięciu jestem pozbawiona mimiki :) No i kolor jest biały, więc trzeba jej używać w chwilach samotności lub wśród bliskich, którzy się nie przestraszą :)
Aha, stosuję raz na tydzień, czasem dwa (jeśli mam zabieg u kosmetyczki).
Polecam, pewnie jeszcze kiedyś kupię.

szkoda że nie mogę używać

używałam tej maseczki w latach 2007/2008 gdy moja świadomość prawna pozwalała mi wierzyć , iż kwestia testów na zwierzętach dawno już została rozwiązana

niestety nie i LANCOME NADAL TESTUJE KOSMETYKI NA ZWIERZĘTACH TAK JAK CAŁY KONCERN L\\\'OREAL DO KTÓREGO MARKA NALEŻY

szkoda że nie mogę używać tej maseczki gdyż jest naprawdę świetna

działalność oceniam na 8,5 , daję 3 za chemię w składzie i 0 za testy

+ maseczka wspaniale oczyszcza
+ jest ekstremalnie wydajna ( starczy na kilka miesięcy , nawet rok )
+ skóra jest odświeżona , nawilżona , wygładzona i rozjaśniona
+ nie produkuje nadmiernie sebum po zmyciu
+ łatwo ją usunąć
+ nie tworzy nieprzyjemnej maski , nie zastyga
+ higieniczne opakowanie
+ bardzo niska cena , zwłaszcza przy Sisley Botanical Facial Mask with Tropical Resins gdzie za 70g płacę blisko 300 PLN

z wiadomych powodów nie polecam a nawet odradzam zwłaszcza iż można kupić naturalne glinki bez chemii i osiągniemy taki sam efekt

Używam tego produktu od: już nie używam

Ilość zużytych opakowań: około 100 ml

Lepsza niz peeling

W moim przypadku maseczka podziała lepiej niż peeling - a mam cerę mieszana ze skłonnością do wysuszania i wyprysków od czasu do czasu.
Ładnie wygładziła skórę na buzi, rozświetliła i napięła.

Skóra nie jest wysuszona co odczuwam jako komfortowe.

Minusem moim zdaniem jest fakt, ze błyskawicznie zasycha i nie zdążę porządnie jej nałożyć na buzie.

Mimo wszystko warta swojej ceny

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Max Factor 3

KOCHANA:)

Dla mnie cudowna! Maseczka oczyszcza cere,lagodzi podraznienia,koi...Po zmyciu buzia jest gladka,swieza,odprezona:) Nakladam ja np. po zabiegu mikrodermabrazji DR BRANDT dla ukojenia i nawilzenia twarzy. Sprawdza sie rewelacyjnie,jest o niebo lepsza od innych bialych glinek dostepnych w sprzedazy! Pomomo wysokiej ceny bardzo polecam:)

nie bardzo

Nieciekawy produkt szczególnie za tę cenę. Nieładnie pachnie, lekko szczypie przy nakładaniu. Nie zauważyłam efektów oczyszczenia porów skóry. Używałam dużo lepszych glinek. Zużyje do końca ale z pewnością już nie kupię.

Używam tego produktu od:parę tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

sa lepsze

maseczka pachnie dość specyficznie, zapach kojarzy mi sie z zapachemzswiezego, mokrego tynku. Na szczęscie zapach szybko sie ulatnia

maseczka dobrze sie rozprowadza

mam wrażenie, ze dzialanie maseczki jest powierzchowne i krótkotrwale. faktycznie zaraz po zmyciu maseczki cera jest odświezona, napieta, ma jednolity koloryt, pory sa mniej widoczne. Ale po kilku godzinach ten efekt znika :(

maseczka nie wysusza

Nie kupie ponownie, sa lepsze choćby deep cleansing clinique czy st Ives

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

bardzo przyzwoita glinka

hmmmm... spodziewałam się jednak czegoś lepszego...
może jakiegoś mini cudu... :)
Przyjemna, gęsto - śmietanowa konsystencja.
zapach lekko gliniasty, dość przyjemny choć bez rewelacji.
Bardzo szybko zasycha, rzeczywiście wystarczy 5 minut by poczuć działanie.
Bardzo mocno ściąga skórę, jak to glinka.
Panie z tłustą lub bardzo tłustą cerą na pewno będą zadowolone.
Lekko wysusza, oczyszcza, i tyle. Tylko tyle - a może aż tyle... Ale właściwie czego oczekiwać od glinki.
Dobrze spełnia swoje zadanie, więc mogę polecić.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Raczej nie pielegnuje skory

Nie rozumiem poprzednich recenzji. Albo ja inaczej uzywam kosmetykow, albo uzywalysmy innej maseczki.
Mam skore tlusta, twarda, wymagajaca szczegolnego traktowania: czyli rozbijania jej struktury czyczeniami, eksfoliacja kwasami itd. Skora niezadbana staje sie szara i zdarzaja sie problematyczne wypryski.
Ta maseczke uzywalam w klimacie tropikalnym, latem. Temoeratury byly naprawde ekstremalne, moja skora do nich nieszczegolnie przyzwyczajona i sie przetluszczala bardzo.
Ta maseczka byla doskonala w takich kategoriach jak: ladne opakowanie, pojemnosc, wydajnosc, komfort nakladania na skore, zapach. Efekty dlugotrwale - wysuszona skora, z czasem - z roznych powodow - zapchane pory i wzmozone przetluszczanie sie.
Ne zwalam winy na ten kosmetyk - to bylo kilka innych czynnikow. Czepiam sie, bo mimo uczciwego, czestego uzywania, ta maseczka niczemu nie zapobiegla, a conajmniej jedna rzecz - uczucie suchosci - wzmogla.
Używam tego produktu od: 2 miesiace

Plusy:
-latwa do nalozenia, dobrze sie rozsmarowywuje
-dosc szybko zasycha ale nie ma problemow ze zmyciem jej z twarzy
-ladnie nawilża
-dokladnie oczyszcza pory
-bardzo wydajna , tuba chociaz droga starcza na bardzo dlugo
Stosuje ja wraz z peelingien Exfoliance Confort.

Używam tego produktu od:miesiaca

ok

Mam przesuszoną, trądzikową cerę.
Maseczka fajnie oczyszcza, ściąga i wygładza, ale działania nawilżającego nie zauważyłam. W przypadku poważniejszych problemów cudów nie uczyni, ale jako delikatne oczyszczanie 2 razy w tygodniu jest ok. Megatubka starcza na wieki, więc cena nie jest wygórowana.

Używam tego produktu od:4 miesięcy

świetna

Przez 3 tygodnie próbowałam zwalczyć wypryski na brodzie. Nie wiem z jakiej przyczyny się w ogóle pojawiły!! W akcie desperacji kupiłam maseczkę. Jest po prostu świetna. Z moją nieszczęsną brodą poradziła sobie w 3 dni (smarowałam codziennie). Teraz używam jej 2-3 razy w tygodniu. Ładnie ściąga pory i wygładza buzię. Na pewno też rozjaśnia. Jedyne co może przeszkadzać to zapach - typowo "glinkowy". Nie mam pojęcia czy kupię ją jeszcze, ponieważ opakowanie jest bardzoi duże i wystarczy na wieki.

Używam tego produktu od:3 tyg

niezła

Szczerze mówiąc - kupiłam na allegro opakowanie GWP nie doczytawszy, ze to glinka...i trochę sie zdziwiłam. Mam cere raczej mało problemową, ale jakieś tam pory są ;) Uzywałam jej przez kilka miesięcy, raz w tygodniu, po peelingu, tylko na strefę T. Jest bardzo wydajna, zapach neutralny. Zastyga rzeczywiście bardzo szybko, tworząc maske i ściagając skórę, więc te zalecane 5 minut to zupełnie wystarcza. Zmywa się srednio, potem jednak twarz jest wygładzona a pory zmniejszone.
Nie wiem, czy kupię ponownie, bo specjalnej potrzeby nie mam. Jeśli już - to tez takie małe opakowanie.

Używam tego produktu od:miesięcy
Ilość zużytych opakowań:30 ml