Chanel, Rouge Allure (Szminka)

Chanel, Rouge Allure (Szminka)

Pojemność 3,5 g

Najnowsza szminka w ofercie Chanel. Czarne połyskliwe opakowanie otwierane przez lekkie naciśnięcie denka, kryje w sobie satynową i cudownie połyskliwą szminkę. Szminka rozprowadza się na ustach cieniutką, równą warstwą, dając poczucie "drugiej skóry" i stapiając się w z nimi z jedno. Dostępna w 24 kolorach, od delikatnych po wyraziste, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Rouge Allure zapewnia wyjątkowy komfort stosowania.

cudowny kolor!

Szminka ma przepiękny, przecudowny i prześliczny kolor! dlatego bardzo ją lubię. Ma dwa minusy. Trzeba mieć bardzo dobrze nawilżone usta, ponieważ lubi wysuszać. Drugi minus to strasznie niska trwałość, bardzo szybko znika z ust.
Plusy to kolory, ładnie schodzi z ust, i łatwa aplikacja. Usta wyglądają cudownie!

Bardzo ją lubię

Klasyczna zasada: każda dama powinna posiadać czerwoną szminkę Chanel.
Postanowiłam więc sprawić sobie tę ogromną przyjemność i kupiłam ją na wakacjach w Londynie, w sklepie w Covent Garden.

Wybrałam kolor 97 Incandescente. Kolor jest dość mocno nasycony, opakowanie bardzo eleganckie. Duży plus za to że nie wysusza moich, bardzo podatnych na wysuszanie, ust. Trzyma się bardzo przyzwoicie, jest jedną z trwalszych szminek jakie posiadam, rozważam jednak dokupienie do niej konturówki, żeby ładniej trzymała się w ryzach, ale to żaden defekt tego produktu, tylko cecha każdej jaskrawej pomadki.

Polecam :)
Nie jest to, co prawda, jakość Kiko Unlimited Stylo (w cenie 20-30 zł, dodam), ale jednak fakt, że jest Chanel i sprawia, ze czuję się przez nią chociaż odrobinę bardziej elegancko jadąc rano tramwajem na uczelnię, sprawia, że potrafię jej to wybaczyć ;)

Wspaniała klasyka

Pomadka Chanel Rouge Allure to klasyka sama w sobie. Zarówno paleta barw, jak i eleganckie opakowanie nawiązuje do podziwianego na całym świecie francuskiego minimalizmu i szyku.

Szminki są mocno napigmentowane i dają satynowy lub matowy efekt (zależnie od wybranej wersji).

Kremowa formuła wymaga precyzyjnej aplikacji, najlepiej za pomocą pędzelka. Ogromnym atutem tej pomadki jest to, że nie wycieka poza obrys ust i nie rozmazuje się nadmiernie, tak więc mamy kontrolę nad produktem i nie musimy obawiać się, że chwila nieuwagi skutkować będzie wyglądem Jokera. Spokojnie - tutaj można się zrelaksować i czuć pięknie.

Szminka jest dosyć trwała z uwagi na mocne pigmenty, ściera się dosyć równomiernie, nie oszukujmy się jednak - jednak - jeśli jesz i pijesz, po około trzech godzinach wymaga ponownej aplikacji. Dla mnie to dobry pretekst aby wstać od stołu lub opuścić na chwilę gwarne przyjęcie i odetchnąć. Nie mam nic przeciwko, zwłaszcza, że opakowanie jest tak piękne, że wyciągnięcie go z torebki to sama przyjemność. Jest jak mała czarna - zawsze w sam raz. Zaznaczam, że pomadki matowe mają największą trwałość dzięki bardziej suchej konsystencji, ale niestety nie pielęgnują ust tak dobrze jak te o satynowym wykończeniu.

Dodatkowym plusem jest zamykanie szminki na "klik", co zapobiega przypadkowemu otwarciu i wysmarowaniu pomadką wnętrza torebki.

Kolory są cudowne, każdy znajdzie coś dla siebie. Gama obfituje w klasyczne czerwienie, burgundy, ale i pudrowe róże, odcienie pomarańczy i cieliste barwy. Niektóre odcienie zawierają błyszczące drobinki (ja osobiście za nimi nie przepadam), inne nie.

Ogólnie - polecam szminkę. Zawsze mam jeden odcień Chanel Rouge Allure i zwykle zużywam go do samego końca. Jestem jednak świadoma, że to produkt dosyć kosztowny, tak więc jeśli jego zakup poważnie uszczupliłby Twoje finanse, poszukaj tańszego odpowiednika, ponieważ sama przetestowałam wiele pomadek, które być może nie mają tego szykownego opakowania, ale gwarantują równie dobrą jakość i podobne, wspaniałe właściwości.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 5, może 6 klasycznych odcieni

Ciekawe fakty o życiu i pracy Coco Chanel

Uwielbiam!

Kupiłam ją jakiś czas temu w Sephorze w kolorze Ambigue. Kolor jest piękny, głęboki, ma delikatne drobinki (połyskujace na fioletowo i złoto), które jednak widac tylko na ręku, na ustach nie widac ich gołym okiem, ale powodują, że usta wydają się większe, jeszcze bardziej trójwymiarowe. Nie wysusza, wręcz nawilża, jest trwała, jak się ściera z ust to cała, nie zostawia obwódki. Do tego jak wszystkie szminki Chanel przepięknie pachnie.

kryjąca

posiadam odcień 124 ambigue, to taki brudny beż z różem. pasuje do makijażu dziennego. szminka zawiera niebieskie błyszczące drobinki, ale to nie ma wpływu na codzienny look. jest z klasą. szminka jest bardzo pudrowa, treściwa, dobrze nawilża, po przypudrowaniu trzyma się dość długo. oczywiście, podczas jedzenia ściera się, ale nie znam szminki, która nie robiłaby tego. lekko pigmentuje usta. po umyciu wodą widać jeszcze ślad koloru. warta swojej ceny. różnica między Allure a szminką za 20 zł jednak jest.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 szt

moja miłość :)

W pomadce Rouge Allure zakochałam się bez pamięci :) Pierwszy raz kupiłam ją cztery lata temu. Używam czerwonego Passion.
To piękny czerwony kolor - olśniewający i elegancki.

Zalety pomadki to:
- piękny kolor,
- wysoka pigmentacja,
- aksamitny wygląd na ustach,
- nawilżanie,
- bardzo ładny i subtelny zapach,
- design - wytworny i elegancki,
- pasuje na dzień i na wieczór.

Na ustach w moim przypadku utrzymuje się dość długo. Co ważne - nie rozmazuje się. Schodzi pomału i delikatnie. Czy możemy chcieć czegoś więcej :)

cudowna

Delikatna, subletna, aksamitna i piękny desing zewnętrzny.
Nie wysusza i długo się trzyma mimo jedzenia i picia.

Plusy:

*Wygląd
*Lekkość
*Konsystencja
*Zapach

Minusy:

*Cena niestety

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Gdyby nie ta trwałość...

Może cos jest ze mną nie tak, ale nie ważne ile sie nagimnastykuje przy tej szmince ona znika w momencie. Na szczęście mam pomarańczowy kolor (21 exotic) dzięki czemu jestem w stanie sie poświecić i poprawiać co chwile, bo nie rzuca sie to tak w oczy jak np. przy czerwieni :)
Opakowanie jest piękne, kolor i zapach rownież. Warto ją mieć!

Używam tego produktu od: dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Czemu znika z moich ust tak szybko?

Mam 4 pomadki Rouge Allure, plusów jest mnóstwo, ale brak jednego: trwałości.

+ zniewalające kolory
+ delikatny zapach
+ nawilżenie
+ wygląd opakowania
+ łatwa aplikacja
+ idealnie miękka
+ nie odbija się na zębach

- ściera się z ust bardzo szybko!!

Nie wiem czy to kwestia indywidualna, ale jest mi okropnie przykro, że tak szybko znika z moich ust.

Kupiłam piękną czerwień z okazji sylwestra. Dumnie umalowałam nią usta, szczęście trwało krótko, bo biegałam z lusterkiem i poprawiałam usta cały czas.
Skończyło się na tym, że boję się jej teraz używać.
Z czerwienią nie ma żartów i musi być wszystko idealnie, bo inaczej zamiast na korzyść, będzie działała na naszą niekorzyść.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4 w trakcie

Niesamowita...

Jest to jeden z tych produktów, na które naprawdę warto wydać trochę więcej pieniążków.
Otóż moją szminkę Chanel (kolor 95 enjouee) kupiłam za 149zł. I mogłoby to wydawać się dużo, ale kiedy ją używam wiem, że była warta każdej złotówki.
Pomadka jest niesamowita pod względem trwałości. Wytrzymuje spokojnie kilka godzin, jeśli nie jem nic to trzyma się nawet do 8 godzin, jeśli już coś jemy i pijemy to delikatnie schodzi, ale nie całkowicie! Schodzi w piękny i delikatny sposób, a nawet po posiłku na ustach widać dalej subtelny kolor.
Moja Chanelka w kolorze 95 to śliczny malinowy róż.
Co do opakowania to chyba nie ma co się rozwodzić nad nim. Jest to prostu piękne..
Zapach - prawie niewyczuwalny jak dla mnie.
Nie wysusza.
Bardzo przyjemnie i co najważniejsze - łatwo się nakłada.

Cudny kolor.

Jestem szczęśliwą posiadaczką numeru 109 - Rouge Noir.

No nie wiem, może coś jest ze mną nie tak (z moimi ustami) ale według mnie ma jedną wadę - zbyt sucho się ją nakłada.

W każdym razie:
- pigmentacja fantastyczna;
- kolory obłędne;
- trwałość w sumie bez zarzutu (choć zdarza jej się schodzić od mokrej części ust);
- wygląda prześlicznie w torebce;

Planuję zakup lżejszego koloru, w zasadzie takiego na co dzień jak również w tonacji brązu.

Używam tego produktu od: Parę miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: Jedno póki co.

świetna

Używam odcienia nr 92 Secrete,z limitowanej edycji.

+wspaniała konsystencja,dlatego tak świetnie się rozprowadza
+nasycony,ale delikatny kolor
+efekt satynowych ust
+nie wysusza
+trwały kolor pod warunkiem,że nie jem,tylko piję :D
+wydajna

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go