Calvin Klein, Euphoria Men EDT

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Ogromny sukces damskich perfum Euphoria Calvina Kleina skłonił firmę do wypuszczenia wersji dla mężczyzn.
Euphoria Men to kompozycja o wyraźnych nutach orientalnych, łącząca składniki świeże i orzeźwiające z bogatą głębią. Imbir, narkotyczna paczula i kremowy akord zamszu tworzą oryginalny zapach.
Flakonik zaprojektował Fabien Baron. Perfumy reklamuje kanadyjski model Andrew Stetson.
Euphoria Men to prowokujący, sensacyjny zapach dla intrygującego, prawdziwego mężczyzny.

Nuty zapachowe:
Nuta głowy: koktajl imbirowo-pieprzowy, zapach kropli deszczowych, owoc sudachi.
Nuta serca: czarna bazylia, cedr, hydroponiczna szałwia
Nuta głębi: akord kremowo-zamszowy, uzależniająca paczula, brazylijskie drzewo czerwone, czysta ambra

drzewne, ziołowe / fougere
wody toaletowe

75% jesień/zima 25% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Nieco korzenny

Perfum bardzo przyjemny, trochę odświeżający ale jednocześnie z głębią delikatnych nut korzennych, bardzo elegancki. Idealny na wyjścia, jak i do biura, w zimę i w zasadzie w lato też. Mam Bossa szarego i jest świetny, ale Euphoria równie świetna i nawet zapach bardziej elegancki. Euphoria intense jest kiepska, troche mdła bo za dużo nut korzennych, ale podstawowa Euphoria jest znakomita.

Nietrwały niewyróżniający się przeciętniak

Nie jest fanką damskiej Euphorii, ale jakby też nie mogę jej odmówić tego, że jest charakterystyczna, rozpoznawalna, w sumie ładna.
Męską wersję kupiłam mojemu facetowi w sumie z ciekawości, przy testowaniu na papierku wydawała się całkiem ok. Niestety, w trakcie używania okazały się tak niecharakterystyczne, że gdy wykończył już buteleczkę nie wiem czy w tłumie rozpoznałabym ten zapach. Do tego nie pachną zbyt długo. Ja tam nie czułam żadnego pieprzu, żadnej bazylii, żadnych ykhm, kropli deszczu. W sumie to ten zapach pachnie dla mnie jak tanie pospolite psikadło, bez wyrazu. Może tak pachnieć każdy i nikt. Mimo, że jak wspomniałam nie jestem fanką damskiej wersji to ta męska nie ma do niej żadnego podjazdu.
Plus za ładny flakon.
Drugi plus za to, że na pewno nie zrobi ten zapach krzywdy ani noszącemu go ani otoczeniu, przede wszystkim dlatego że szybko znika.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Elegancki zapach

Ładny , męski zapach z wyrazistą orientalna nuta zapachową. Polecany szczególnie dla młodego mężczyzny.Jednak nie jest to długo utrzymujący się zapach. Zatem po zakupie trzeba szybko się liczyć z ponownym wydatkiem albo... używać okazjonalnie , znaczy "oszczędnie". Mimo mieszanego uczucia co do wad i zalet myślę ,że choć raz należy dokonać zakupu by mieć własne zdanie. Kupiłam ten zapach wcześniej dla męża, teraz dla syna. Różnice w odbiorze, w odczuwalnej nucie zapachowej i trwałości... są dosyć istotne.

• Flakon: 1

Na nie

Kupiłam tę wodę na prezent dla taty. Zapach na papierku jest bardzo ciekawy, jednocześnie świeży, ale niepozbawiony głębszej bazy. Niestety, po rozpakowaniu i użyciu perfum przez obdarowanego, okazało się, że zapach nie jest zbyt trwały ani wyczuwalny przez otoczenie. Szkoda, bo damska euforia, to nadal jeden z wyróżniających się klasyków, które rozpoznam wszędzie.

• Flakon: 3

Aż sama mam ochotę się nim spryskać!

Używa go mój brat, mój tata, mój chłopak. Uwielbiam być wtulona w chłopaka, jeśli ma na sobie te perfumy. Mnie naprawdę uwiódł - jest tajemniczy, uwodzicielski, trwały, słodki. Korzystna cena jeśli chodzi o jakość. W miarę wydajny. Jak dla mnie idealny zapach dla mężczyzny, bo przy okazji mnie uwiódł, że sama chcę pachnieć tym zapachem!

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Lubi je mój mężczyzna i ja! Klasyk!

Razem z chłopakiem używamy perfum CK Euphoria, oczywiście ja w wersji damskiej, on w męskiej.
Jak na perfumy z tej serii przystało, są one zamknięte w minimalistycznej i eleganckiej buteleczce, pasującej do męskiej, równie minimalistycznej toaletki.
Można powiedzieć, że zapach ten stał się już klasykiem i mnie to wcale nie dziwi. Jest on męski, kojarzy się z siłą i pewnością siebie, a zarazem z dobrocią i szczęściem. Nie jest zbyt przytłaczający. Moim zdaniem jest to zapach idealnie wyważony. Najbardziej wyczuwalne są w nim orientalne nuty, które osobiście uwielbiam w męskich perfumach.
Jest bardzo trwały, nie traci na intensywności w ciągu dnia, a na dodatek jest dość tani jak na kultowe perfumy.
Polecam Panom do stosowania, a Paniom jako prezent dla ich mężczyzny!

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Weekendowy, sensualnie korzenny męski zapach dla Kogoś, z Kim chce się taki weekend spędzić

Weekend raczej w Aspen lub w Alpach, niż na Karaibach, a nawet i spędzony na zwykłej kanapie, bo to zapach ciepły, otulający, bardzo sensualny w miły, balsamicznie rozkoszny sposób, nie duszący, i nie mdlący, dzięki ożywczym komponentom przyprawowo-ziołowym na tle nut zamszu, paczuli i brazylijskiej sekwoi, a apetycznie korzenny.
Baaardzo apetyczny.
Zapach z ogromną klasą, dla męskiego, budzącego zarówno szacunek, jak i sympatię, fajnego Faceta, który w ciągu dnia z radością pobawi się z Dzieciakami i Psem, a jesienne lub zimowe wieczory spędzi przy boku Ukochanej, przy kominku i lampce wina, czy choćby gorącej herbacie lub kawie, na rozmowie, lub nieskrępowanym milczeniu.
Tak w każdym bądź razie zacznie wieczór :-)...
Zapach jest tak intymny, przytulny i subtelnie sensualny, że mi nie pasuje do chłodnego, ultranowoczesnego biura, kołnierzyków i krawatów zaciśniętych pod szyją. I... OK... napiszę to, przez co pożrą mnie Feministki :-) - wolałabym, aby Bliski mi Człowiek tak nie pachniał w biurze - otoczony Koleżankami z pracy. Chcę Go w aurze tej upojnej, bliskoskórnej, ultrazmysłowej korzenności tylko dla siebie - na tylko nasze wieczory i weekendy. Mogę się Nim podzielić jedynie z Dzieciakami i Psem :-).
Cudne, męskie perfumy – wspaniale subtelne i bardzo trwałe.
Tak piękne, łagodne, i jednocześnie tak otulająco zmysłowe, że na chłodniejsze dni, lub na wieczór śmiało mogą ich używać również Panie.
Szczerze polecam, i nie wykluczam nabycia, oraz podkradania Bliskiemu mi Człowiekowi :-).

• Flakon: 3

Ciepły, intrygujący, ale i typowy...

Mój mężczyzna dość niechętnie spędza ze mną czasem w drogeriach i perfumeriach, dlatego też byłam w ogromnym szoku, gdy podczas zakupów w Super-Pharm sam sięgnął po tester i rozpylił perfumy w kierunku nadgarstka. Po chwili zawołał mnie i oznajmił, że są super. Pochyliłam się, próbując wyciągnąć nosem wszystko, co najlepsze i.... nie, mówię no nie... Ciężkie, a zarazem rześkie, niczym woda kolońska....Jednym słowem drażniące.... Imbir, pieprz - wyczuwalne były zdecydowanie najbardziej. Wyszliśmy ze sklepu w "niezgodzie" :D
W drodze powrotnej, po około godzinie nie mogłam przestać wąchać ręki narzeczonego... Zapach pięknie się rozbudował, nie był już tak drażniący. Wręcz przeciwnie - pociągający, intrygujący, ciepły i spokojny. Od tej pory czułam już głównie cedr, paczulę. Kojarzy mi się z dżunglą :) Szkoda tylko, że do sklepu było już daleko....
Następnego dnia dołożyłam wszelkich starań, aby zamówić perfumy w perfumerii internetowej. Dotarły szczęśliwie w dniu urodzin ukochanego i wszyscy byli już zadowoleni...
Flakonik dość masywny, prosty, typowy, klasyczny. Jedynym zastrzeżeniem jest trwałość. Z całą śmiałością stwierdzam, że nie przekracza ona 4-5 godzin na skórze. Na ubraniach do końca dnia. Przy takiej cenie jest to troszkę nieporozumienie. .

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Namówiłam na niego mojego faceta, był sceptycznie nastawiony ale po paru dniach używania, sam stwierdził, że perfum pięknie pachnie i co najważniejsze, długo się utrzymuje.

Piękny zapach

Bardzo ładny męski zapach.
Długo się utrzymuje.
Bardzo dobry na zimę jak i lato. Kupiłam ten perfum na prezent swojemu mężczyźnie i jest mega zadowolony.

Przyjemny zapach męski

Bardzo fajny perfum dla mężczyzny.
Sprawdza się zarówno latem, jak i zimą.
Jedyną wadą tego perfum jest trwałość- moim zdaniem bardzo kiepska.
O?pakowanie bardzo stylowe.
Polecam.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 4

Czy to tylko z naszym egzemplarzem jest coś nie tak?

Chciałam kupić mojemu facetowi jakiś porządny zapach. Gdy wąchałam go w sklepie, nie wydał mi się jakoś super wyjątkowy. Ładny męski zapach, ot co.
Skuszona zachętami ekspedientki, jak to nie trzyma się na ciele łohohooo długo i ceną (bo był po promocji) kupiłam go. I to był błąd.
Zapach w ogóle nie trzyma się skóry! Nawet nie wiecie, jak mi było głupio, gdy zapytana mojego mężczyznę "czy ładnie pachnie" nie mogłam odpowiedzieć na to pytanie bo nie czułam... nic. Kiedy odpowiedział, że to "ten perfum ode mnie" to aż się we mnie zagotowało... Perfum utrzymuje się, jak napisze że może przez kilka minut to nie skłamię. Ogólnie... załamka. Nie wiem, czy pani w sklepie chciałą mi tylko go wcisnąć, ale na pewno go już nie kupię... To perfum z Avonu, o zgrozo, za 40 zł utrzymuje się lepiej...

Nie wiem, no nie wiem. Może to my mamy felerny flakonik?
Nie polecam...