The Ordinary, Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) (Serum odmładzające z 2% retinoidem)

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) - to preparat łączący w sobie dwie formuły aktywnych retinoidów o łącznym stężeniu 2%. Serum zmniejsza widoczne zmarszczki i linie mimiczne oraz naprawia zniszczenia posłoneczne, poprawia wygląd i elastyczność skóry.
Działanie produktu:
- wygładza i redukuje drobne zmarszczki, poprawa struktury i gęstości naskórka, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
- niweluje objawy fotostarzenia skóry, rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
- poprawia nawilżenie skóry,
- zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami,
- zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.
Kosmetyk ma ph wahające się między 5 a 6; nie zawiera alkoholu, silikonów, olejów, orzechów, soi oraz glutenu. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.
Uwaga: Retinol może powodować podrażnienie, zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, kiedy buduje się tolerancja skóry na ten składnik. Jeżeli nigdy wcześniej nie stosowałaś preparatów z retinolem zaleca się używanie produktów o słabszym działania np. retinol 0,2%, a następnie sukcesywne wprowadzanie mocniejszych. Podczas kuracji należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Nie używać w trakcie ciąży.

polecam

oszałamiające działanie, niedrogiej emulsji !!
wygładza i redukuje drobne zmarszczki,
poprawa struktury i gęstości naskórka, niweluje objawy fotostarzenia skóry,
rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
poprawia nawilżenie skóry,zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.

Zwykły niezwykły

W mojej stałej pielęgnacji Ordinary zajmuje 4 pozycje. Retinoid stosuję rano, zaraz po nałożeniu na skórę serum Niacinamide 10% + Zinc 1%. Używam kosmetyków lekko ponad miesiąc (przy codziennym stosowaniu, zużyłam 1/3 buteleczki). I na pewno długo nie przestanę. Moja skóra bardzo polubiła ten duet.

Do zakupu najpierw przekonały mnie składy produktów. Są bardzo proste, bez zapychaczy, zapachów, czy barwników. Dzięki temu można swobodnie łączyć i nakładać pod inne kosmetyki, bez ryzyka podrażnień. Emulsja jest leciutka i bardzo delikatna. Twarz po nałożeniu produktu lekko się lepi. Dodatkowo, jak na stężenia substancji aktywnych w kosmetykach, są one bardzo tanie. Opakowania mnie przekonują w swojej prostocie i szczerości.

To co zauważyłam po stosowaniu duetu Niacynamid + Retinoid: działają na skórę rozjaśniając ją i regulują wydzielanie sebum. Po miesiącu stosowania twarz jest zregenerowana i mocno uspokojona. Brak nagłych wysypów i szybkie gojenie się drobnych zmian i stanów zapalnych. Zero łuszczenia się skóry; mimo wrażliwego obszaru przy nosie, którego się obawiałam, skóra świetnie sobie radzi z tymi produktami. Nie jest podrażniona. Policzki są napięte i (mimo skłonności do przesuszeń) gładziutkie.
Ponieważ stosuję produkty rano, po nich zawsze nakładam sprawdzony krem z mocnym filtrem (Retinol działa bardzo mocno, powinno się go stosować na noc i nigdy nie wolno go łączyć z kwasami). Retinoid będzie idealnym preparatem dla skóry mieszanej, z problemami z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Przy rozpoczynaniu przygody z kosmetykami, najbardziej zależało mi na wyeliminowaniu problemu zaskórników w obszarze brody i nosa. Po miesiącu stosowania widzę znaczną poprawę. Po wizycie u kosmetyczki wiem, że zaskórniki są płytkie i sama zauważyłam ich zmniejszoną ilość. Nie pojawiają się w ich miejscach większe zmiany zapalne.

Do tej pory nie miałam problemu z późniejszym nakładaniem, czy trwałością makijażu. Nie zauważyłam, żeby kosmetyki się rolowały. Szybko wchłaniają się w skórę, zostawiając jedynie lepki film, który dobrze przyjmuje następne kosmetyki.

Sposób na trądzik

Skusiłem się na niego przez cenę i przez rewelacyjne recenzje na zagranicznych forach i blogach. 30-40 zł za tak dobry produkt nie jest szkoda wydać. Ogromnych zmian na pierwszy rzut oka nie widziałem, ale po dłuższym i regularnym stosowaniu mogę się wypowiedzieć. Podczas używania produktu przestały mi się pojawiać jakiekolwiek wypryski na twarzy (no może zdarzały się pojedyncze sztuk).
Serum szybko się wchłania, jest bezzapachowe i bardzo łatwe w użyciu. Przed snem nałożyć na lekko wilgotną skórę i efekty będą zniewalające.

Znakomity produkt:-)

Używam produktu od miesiąca i jestem bardzo zadowolona. Po użyciu skóra nie jest zaczerwieniona, ogólnie stosuje go na noc, przed kremem nawilżającym. Już teraz widzę poprawę kolorytu skóry i mniejszą ilość wyprysków na twarzy. Polecam dla osób, które dobrze tolerują różnorodne kwasy :) Czy kupię następną butelkę ? - Tak.

Super <3

Produkty marki The Ordinary mnie oczarowały. Działanie, skład, cena, prostota. Te kosmetyki są po prostu genialne i robią to, co mają robić.

Serum z retinolem jest świetne. Cierpię na trądzik hormonalny androgenny i retinol wspomaga jego leczenie. Aplikowany w tej postaci i w tej formie jest dla mojej skóry zbawienny - łagodzi podrażnienia, zmniejsza stany zapalne, pomaga utrzymywać prawidłowe nawilżenie, skóra jest miękka i rozświetlona, bez większych przebarwień.

Idealne na początek

Bardzo łagodne serum, idealne dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z retinoidami/retinolem. Nie powoduje typowego podrażnienia skóry w pierwszych tygodniach stosowania, charakterystycznego dla większości tego typu produktów. Po miesiącu uważam, że skóra jest w lepszej kondycji, bardziej elastyczna i rozjaśniona, po przebudzeniu wyglądam na pewno lepiej niż przed stosowaniem produktu :)
Cieżko mi ocenić redukcje zmarszczek mimicznych i przebarwień, gdyż najlepsze wyniki po stosowaniu retinlu/retinoidów widoczne są ok 6-12 miesięcy po rozpoczęciu kuracji.

0,2% CZYSTEGO retinolu + retinoidu

Serum działa łagodnie, nie podrażnia skóry, tak naprawdę zawiera bowiem 0,2% retinoidu+retinolu. To dobry produkt dla tych, którzy nie chcą stosować nic silnego z wysokim stężeniem retinoidów.
Jak wynika z opisu na stronie producenta i sklepów ang., jest tam 2% roztworu retinolu i retinoidu, czyli w rzeczywistości 0,2% czystego retinolu i retinoidu. https://www.victoriahealth.com/product/Advanced-Retinoid-2/12195  Szkoda tylko, że pominięto tą informację w opisie.
W opisach na angielskich stronach piszą, żeby zacząć używanie retinolu od produktu 2%, bo The Ordinary Retinol 1% bardziej podrażnia (zawiera bowiem 1% czystego retinolu, a nie roztworu). Niestety z powodu tych trików procentowych łatwo się pomylić.