Lysanel, Kostka do mycia

Lysanel, Kostka do mycia

SVR Lysanel kostka do mycia skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej dokładnie oczyszcza skórę nie naruszając jej naturalnego pH. Przygotowuje do aplikacji kremów LYSANEL MAT i LYSANEL ACTIVE. Nie zawiera mydła.

Wskazania

Pielęgnacja skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej, łojotokowe zapalenie skóry, żel bez mydła do mycia twarzy, dekoltu, pleców. Dla młodzieży i dorosłych.

Moje KWC od lat

Na początku chcę tylko napisać, że specjalnie zarejestrowałam się na wizaż żeby dodać recenzję tego produktu.

Ponad pięć lat temu, w ostatnich latach liceum, moja cera zdecydowała, że zacznie dorastać - normalnie przeciętna skóra zmieniła się w raj pryszczy i krost. Zdesperowana przeleciałam cały wizaż w poszukiwaniu antidotum - poprzez garniery, loreale (uczulenie - pryszcze razy sto), wszystkie serie dla nastolatek, vichy i wszystko co ktokolwiek polecił. Nic nie działało, ewentualnie chwilowo, po czym albo było tak samo albo gorzej. Wreszcie stwierdziłam, że może spróbuję tego. Mimo małej liczby (wówczas) recenzji, pobiegłam do apteki, wydałam kieszonkowe (:D) na kostkę i rozpoczęła się moja przygoda z Lysanelem.

Pryszcze się uspokoiły a potem zniknęły, nie licząc małych przeciwników przed okresem. Cera przestała się tak bardzo przetłuszczać. Mam mieszaną, więc jak to zwykle bywa policzki zostają trochę przesuszone., ale po tym nakładam dobry krem i tak trwam dość długo po moich 20 urodzinach z cerą niewymagającą podkładu :)

Nawet mimo tego przesuszenia jest to moje wieloletnie kwc, którego nie zastąpił żaden żel ani mydło. Po przygodach z innymi tylko skruszona wracałam do kostki Lysanel która i tak w pare dni naprawiała mi cerę.

+ ZWALCZA pryszcze
+ odtłuszcza cerę
+ pozostawia ją miłą w dotyku
+ skóra na twarzy wygląda ładnie i świeżo
+ bardzo WYDAJNA: przeciętnie starcza mi na 5 miesięcy przy uzywaniu rano i wieczorem
+ fajny zapach

- lekko przesusza policzki (ale nie drastycznie) i za to minus pół gwiazdki

Może problemy niektórych z was wynikały z nadużywania tej kostki? Ja używałam zawsze ilości pozwalającej na wywołanie delikatnej piany na twarzy niż zamydlenie cery. Cóż, każda cera jest inna :)

Nie rozumiem odejmowania gwiazdek temu produktowi ze względu na słabe zmywanie makijażu - jest to kostka pielęgnująca i oczyszczająca cerę, nie kostka do demakijażu.

Kupię nie raz, polecam każdemu i tylko modlę się żeby nigdy nie wycofali tego ze sprzedaży.

do twarzy sie nie przydała ale

Kostkę kupiłam zachęcona pozytywnymi ocenami na Wizażu , myłam twarz regularnie dwa razy dziennie przez dłuższy okres czasu iiiiiiii NIC , jednak pomogła na plecy i dekold , miejsca te bardzo ładnie wygłądziła , a muszę przyznać ze było już bardzo żle . Daje cztery gwiazdki, za oczyszczenie plecków i dekoldu , pnieważ zadziałała supppppper :)

Używam tego produktu od: 2 msc

sama nie wiem

mialam ja! wiec powiem tak, na pewno duzo lepsza od zelu z tej firmy, ktory jest dnem !!!!
na pewno dobrze oczyszcza, tylko ze badzo wysusza prz-okazji, wiec dosc mocny krem nawilzajacy jest niezbedny!
ja dalam jakies 25 zł!
ktos tam pisze, ze wsytarcza na polroku!
ja ją uzywalam raz dziennie i wystarczyla na 3 miesiace
to mala kosta, wiec bezprzesady !!!

Używam tego produktu od:3miesiace
Ilość zużytych opakowań:1 kostka

Manicure - pastelowe paski

działa

+krostki pojawiają się rzadziej, szybciej przysychają (mam cerę mieszaną z zaskórnikami, pryszcze rzadkie, ale bywają)
+dobrze oczyszcza, zmywa makijaż porządnie
+bardzo dobrze sie pieni, pianka jest taka delikatna że aż chce sie myć i myć
+wydajne, na pół roku wystarczy na pewno - przy uzywaniu 2 razy na dzień
+podoba mi się zapach - morski, jakby męska woda po goleniu

-cena jak na mydło wydaje sie wysoka, ale to sie zwraca w wydajności
-trochę wysusza skórę(po myciu szybko sie ściąga), może szczypać w oczy
-forma kostki jest na początku niewygodna, ale to kwestia przyzwyczajenia
nie wiem czy kupię znowu, bo chcę wypróbować inne kostki myjące, ale jeśli sie nie sprawdzą pewnie wrócę do tej
Używam tego produktu od:4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Naprawdę dobra

Kostki używałam kilka lat temu, gdy miałam niewielkie problemy z cerą. Bardzo dokładnie oczyszcza, nie powodując przy tym podraznień.
Nie kupię jej ponownie tylko dlatego, że nie mam już kłoptów ze skórą.

Używam tego produktu od:nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:nie pamiętam

jednak nie dla mnie

Już prawie wykończyłam kostkę więc moge przystapic do recenzji.
Jeśli chodzi o plusy: świetnie sie pieni, ma neutralny zapach, nie powoduje wysuszenia skóry (przy codziennym stosowaniu), jest wydajna.
Ma natomiast jeden, podstawowy minus - po prostu nie oczyszcza dokładnie! Zawsze przez przystapieniem do mycia twarzy zmywam makijaz chusteczkami do demakijazu a potem dopiero zmywam twarz kostką. Niestety nie ważne jak dokładnie bede masowac twarz - i tak pozostaja nieczystosci, ktore sa widoczne na waciku po przemyciu twarzy tonikiem. Przy innych produktach nigdy mi sie to nie przytrafiło.
To niedokładnie oczyszczenie przyczyniło sie pewnie do tego, ze od 2 tygodni walcze z wypryskami na brodzie, ktorych nie moge sie pozbyc. Niestety nie moge polecic tego mydełka. A szkoda bo lubie SVR

Używam tego produktu od: 2 m-ce

Najlepsze do mycia

Używałam już chyba wszystkich żeli do mycia cery trądzikowej i największym ich minusem było to, że strasznie szybko sie zużywały (praktycznie po miesiącu), no i cena też beznadziejna.. Dlatego wypróbowałam to mydełko i jak dla mnie rewelacja. Nie ma chyba lepszego specyfiku do mycia buźki.
Plusy:
- superwydajne
- bardzo skutecznie czyści wszystkie części buzi
- nie podrażnia, jest bardzo delikatne
- ma przyjemny zapach
- idealna alternatywa dla tych beznadziejnych żeli

Jedyny minus jaki zauważyłam związany jest z przechowywaniem mydełka i utrzymywaniem go w czystości. Oczywiście trzeba zakupić oddzielną zamykaną i koniecznie szczelną mydelniczkę, bo przy częstych podróżach zrobi się koszmar w kosmetyczce.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Lepszy od zelu

Do tej pory mylam twarz mydlem protex, tak mi kiedys polecila dermatolog. Kiedys sprobowalam tez zelu lysanel ale jak po kazdym zelu efekt byl taki ze mialam cala twarz w nowych pryszczach. Chyba cos musi byc w zelach, jakis skladnik ktory mnie uczula, po tym mydle jak i po protexie tego nie mam, ale to nie wysusza tak jak protex, chociaz ono tez nie dziala leczniczo na moja cere, po prostu dobrze oczyszcza i nie powoduje nowych neispodzianek. A oczyszczenie to podstawa, a dzieki calej serii twarz wyglada naprawde dobrze.
O wiele bardziej wydajne od zelu i tansze

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: wciaz jedno

cena owszem, może zszokować, ale... warto, bo stosowane tylko na twarz mydełko jest bardzo wydajne (stanowczo bardziej niż żel), a przy tym skuteczne - nie podrażnia pomimo cowieczornego stosowania acne-dermu i rewelacyjnie uzupełnia kurację anty.

Pięknie się pieni - jak mydło - i wreszcie nie ma problemu z aplikacją piany na twarz (nigdy nie potrafiłam dobrze zdozować żelu).

No i to, co dla mnie jest najważniejsze - od 2 m-cy żadnych nowych wykwitów (nawet przed okresem).

Używam tego produktu od: 1,5 m-ca (mniej więcej)
Ilość zużytych opakowań:1 (na pewno będzie następne!)