Rhea, Puder mineralny

Rhea, Puder mineralny

Pudry mineralne, składają się z czystych, naturalnych minerałów, dzięki czemu:
- nie zatykają porów, nadają się nawet do cery z silnym, ropnym trądzikiem;
- nie podrażniają skóry, nadają się do nadwrażliwych cer - nawet z zapaleniem atopowym, poparzonej, po operacjach itp.;
- zapewniają ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB - do SPF 20;
- są wodoodporne i można w nich pływać, ale łatwe do zmycia żelem czy mleczkiem;
- nie zawierają wypełniaczy, jak talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące - minimalizuje to ryzyko alergii, a jednocześnie sprawia, że są bardzo wydajne - to skoncentrowane pigmenty;
- czyste minerały nie są w stanie przenosić bakterii (trądzik), mają nieograniczony termin ważności, bo minerały nie ulegają rozkładowi.
- makijaż nimi wykonany jest tak naturalny, mogą go nosić mężczyźni.
Są transparentne. Nadadzą makijażowi pożądane wykończenie: błyszczące lub matowe. Dostępne w trzech rodzajach: Translucent Veil (matujący), Flash Glow i Satin Glow (rozświetlające).

Nie dla mnie

Puder matowi bardzo dobrze-do tego stopnia, że nie pozwala skórze oddychać, blokuje pory. Jest widoczny na twarzy, źle reaguje z płynnymi podkładami nawilżającymi, ciastkuje, tworzy efekt maski, cera jest nienaturalnie wybielona.
Uczulił, pojawiły się wypryski w miejscach, w których na mojej twarzy nigdy nie występowały, nawet w okresie dojrzewania.
Po kilku godzinach puder jest tak ciężki, że nie sposób pod jego skorupą funkcjonować. Przykro mi to stwierdzić, ale to zdecydowanie najgorszy puder, jakiego używałam.

rozczarowanie

Kupiłam na fali euforii po cieniach tej firmy, może nie rewelacyjnych, ale i nie uczulających, ten biały transparentny. Oczekiwałam delikatnego efektu matującego i właściwe niczego więcej-niestety puder nie sprostał moim wymaganiom. Nie jestem zadowolona, głownie dlatego, że:
-trądziku nie mam-więc nie dane mi było zaobserwować mitycznych właściwości leczących-choć nie wykluczam, że takowe ten puder ma,
-faktycznie nie podrażnia buzi, ale też nie robi nic innego :D,
-nie wypowiem się na temat jego właściwości ochronnych przed promieniowanie UVA i UVB-bo systematycznie używam na dzień kremów z filtrem i od pudru oczekuję matowienia, a nie ochrony przeciwsłonecznej, ten daje lekki mat przez naprawdę krótki czas, potem skóra wygląda jakbym się w ogóle nie umalowała,
- jakiegoś przedłużonego działania to on nie ma. Ściera się i spływa jak i wszystkie pudry których używałam, można oczywiście sie w nim przepłynąć-po prostu się zmyje:D Demakijaż bezproblemowy, może nie widzę problemu, bo mam wersję białą,
-wydajność-jak normalnego pudru,
-opakowanie wielkości większego błyszczyku-strasznie trudno wydłubać z niego puder nie rozsypując połowy na około.
Podsumowując:
działanie marne, właściwości dekoracyjne żadne, pielęgnacyjnych trudno mi się dopatrzeć. Cena wysoka- jak przeczytałam, że wywaliłam pieniądze na glinkę kaolinową pomieszaną z miką, to się na siebie zdenerwowałam (dodam ze mały woreczek glinki kaolinowej o pojemności dwa razy większej od tego pudru kosztuje około 3 złotych i działa dokładnie tak samo a może nawet lepiej).
Puder nie wart swojej ceny. Ekstremalnym alergiczkom z potężną dawką autosugestii pewnie przypadnie do gustu.
EDIT: stwierdziłam że je skrzywdziłam zbyt mała ilością gwiazdek. Są poprawne w sam raz na 3.

Używam tego produktu od: pól roku nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Nie.

Miałam próbki dwóch - matującego transparentnego i satin glow.
Matujący pobiela, słabo matuje i ściąga buzię, satin glow lepszy - ładnie nabłyszcza, tak jednolicie i bez widocznych drobinek, skreśliłam go przez to egzotyczne nakładanie - nie da rady poprostu opruszyć nim kości policzkowych - trzeba wcierać równomiernie, a ja wcierać nie chcę i już :(.

Produkty jak na mój chemiczny gust zawołanej pudernicy kiepskie i tyle.:(

Używam tego produktu od:krótko
Ilość zużytych opakowań:próbki

Glov

no dajcie spokój

Po prostu tragedia.
Po kolei:
- mam tłustą skórę, używam Effaclaru, Differinu i peelingów kwasowych,
- konsystencja - cudownie milutkie zmielone proszki, przeokrutnie śmierdzące,
- mam dwa kolory: translucent veil (ten biały) oraz satin glow (różowiutki, podobnież rozświetlający),
- pierwszy z nich przypomina znaną nam wszystkim skrobię, jednakże tylko kolorem i konsystencją - właściwości matujące na:
a) podkładzie tej samej firmy - 2 godziny
b) Effaclarze - 4 godziny
c) Avence 50 - pół godziny;
- drugi z nich trwałośc ma identyczną, jednakże powoduje jeszcze lekki błysk, co wygląda wręcz tragicznie.

Pudry te są rzeczywiście niewidoczne, niezależnie od ilości nałożonej nie mają właściwości żadnych: ani matujących, ani kryjących, ani korygujących, ani koloryzujących.
Wchodzą w pory: po podwójnym umyciu twarzy żelem Effaclar i przetarciu tonikiem na waciku jest brązowawy kolor.
Wydajność standardowa, jak pudru sypkiego.

W filtry, niepodrażnianie i inne "cudowne" właściwości zostaje mi jedynie uwierzyć - nie sprawdzałam i nie zamierzam.

Nie polecam - za takie pieniądze można znaleźć "normalny" puder, 100 razy lepszy ;)

Ilość zużytych opakowań: 4 próbki