Pur Désir de Fleur d`Oranger, Woda toaletowa o zapachu kwiatu pomarańczy

Pur Désir de Fleur d`Oranger, Woda toaletowa o zapachu kwiatu pomarańczy

Woda toaletowa o łagodnym, świetlistym zapachu kwiatu pomarańczy w najczystszej postaci. Zapach powstał na podstawie olejku eterycznego z kwiatu pomarańczy.

Cena: 44zł/ 30ml, 59zł/ 60ml

Tragedia

Jak to niemiło pachnie, o matko kochana! Perfumy są mocne, zdecydowanie o wiele za mocne. Pachną nieprzyjemnie, wręcz gorzko. Nie jest to świeży i żywy zapach pomarańczy jakiego się spodziewałam, to jest woń skórki pomarańczowej i to takiej mocno ususzonej. Opakowanie nawet nienajgorsze, ale nie lubię tego tworzywa, nie jest przyjemne w dotyku. Zatyczka trochę średnio chodzi. Może nie jest jednak takie najgorsze, ale mnie denerwuje. Cena średnia. Nie polecam! Ciężki zapach, który przytłacza.

Używam tego produktu od: po kilku tygodniach oddałam mamie

Ciepła woń kwiatu pomarańczy

Zapach z serii Pur Desir stanowi ciekawą interpretację kwiatu pomarańczy. Jednoskładnikowy, ale nie nudny. Z nutką goryczki. Trwałość średnia. Wkrótce zostanie wycofany ze sprzedaży.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 flakon 60 ml

Absolutnie wspaniały, ale....

bardzo nietrwały :( Z serii Pur Desir to własnie kwiat pomarańczy kocham najbardziej, chociaż bez stoi tuż, tuż za nim; niemalże depcze mu po piętach.... Dlatego tym bardziej boli mnie trwałość, a raczej NIEtrwałość tego zapachu. To cudo chciałabym czuć na sobie calutki dzień. Bez zużywania przy tym pokaźnej ilości tej wody. Niestety, nieziemski kwiat pomarańczy trzyma się przez max. 2-3 godziny, po czym znika. :(
Dlatego jestem zmuszona odjąć mu aż całą gwiazdkę, mimo iż zapach mnie zniewala. Podobnie jak w przypadku bzu, z mojego obecnego flakonu zostało mi już parę kropel, które oszczędzam jak największy skarb.
Sam zapach to czysty kwiat pomarańczy. Kwiat, nie sama pomarańcza. Jet wspaniały, delikatny i jednocześnie mocny, przywołuje wspaniałe wspomnienia... Mogę się nim upajać całą wieczność....

23 IV 2013:
No nie, jednak dodaję całą gwiazdkę. Trudno. Trwałość skandaliczna, ale zapach w moim mniemaniu zasługuje na 6. A poza tym, moja rozpacz po wycofaniu tej wody jest większa niż rozpacz ze względu na jej krótkotrwaość. Niestety ostatnie kropelki przepadły i teraz zostało mi jedynie wąchanie flakonu... :( Przy najbliższej okazji przetestuję nową wersję o zapachu kwiatów cytrusów, ale coś mi podpowiada, że to już nie będzie to... :(
Lessie wróć!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 3x60 ml

dzienny smoky eyes

Cudowny! I zupełnie nietrwały :(

Bardzo kusił mnie ten pomarańczowy, zgrabny i wysmukły flakonik. Kocham kwiatowe, świeże zapachy a perfumy YR są według mnie jednymi z lepszych. Kiedy więc zgrabny flakonik pojawił się u mnie w domu byłam wzniebowzięta.

Jeszcze bardziej, kiedy już pierwsze użycie roztoczyło wokół mnie uroczy zapach świeżych kwiatów pomarańczy. Z początku lekko gorzkawy, po chwili krystalicznie czysty, całkiem naturalny, jakbym wąchała rozkwitłe drzewko. Coś cudownego. Mogłabym napisać o nim wiersz.

Jaki był mój ból, kiedy po pół godzinie przestałam go czuć. Jakie rozczarowanie, kiedy zmuszona do intensywnego węszenia rodzinka stweirdziła, że nie czuć zupełnie nic! Jak to?! Pół godziny???

Niestety, zapach jest idealny, wspaniały, zakochać się można od pierwszej chwili. Napawa szczęściem. Ale cóż z tego, skoro szczęście jest aż tak ulotne? Bywają dni, że otoczenie wyczuwa go ok godzinę, nawet wtedy tuż przy skórze. Ja nie czuję go już kwadrans po użyciu. Niestety, co za tym idzie psikamy i psikamy, wychodzi więc niewydajność.

Bardzo żałuję, bo zapach sam w sobie to mój ideał, jednak tak katastroficzna nietrwałość zmusza mnie do odjęcia gwiazdek. A i tak nie mam serca odejmowac ich zbyt wiele...

Używam tego produktu od: ok miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 3/4 60ml

Nieeeee:(

Dostałam ten zapach w paczce. Generalnie uwielbiam zapach pomarańczy ale ten pomarańcz jest inny ... dlatego, że zapach ten został skomponowany z kwiatu pomarańczy a nie owocu :) Dla mnie jest taki trochę babciowy, staroświecki, gorzkawy na początku. Później faktycznie łagodnieje i staje się nawet miły dla nosa ale na bardzo krótko. Sama nie wiem zapach narazie stoi na komodzie ale może się jeszcze do niego przekonam ale muszę przyznać, że coraz częściej służy mi do ... psikania pościeli po praniu :)

Wierny

Zapach zakupiłam z zazdrości, kiedy dwa lata temu moje drzewko pomarańczowe obsypało sie pięknymi małymi i wonnymi kwiatami i wyglądało jak Panna Młoda, a ja sama bylam jeszcze przed ślubem.
Fleur d\\\\\\\\\\\\\\\'Oranger zawiera w sobie kompozycje olejku eterycznego z kwiatu pomarańczy i piżmo.
Początkowo jest gorzkawy (pizmo) tak jak prawdziwe kwiaty pomaranczy z nutą kwiatowej słodyczy tle, ale z czasem łagodnieje. Z powodu własnie tej trudnej pizmowej nuty, może wstępnie zniechęcać. Nie jest to absolutnie zapach cytrusowy, a kwiatowy. Przywołuje wspomnienia słonecznego, parnego lata (słodko-gorzkie nuty). Fleur d\\\\\\\\\\\\\\\'oranger jest jednostajny jak cała seria Pur desir, wiernie skomponowny wokół jednego kwiatu.
Jest to EDT, zatem zapach dośc ulotny, trwałość kilka godzin.
Flakon, w wersji pomarańczowej, smukły o kobiecej linii.

Zapach bardzo lubię za wierność tym pięknym drobnym kwiatom, uważam zapach za udany, jednak trwałośc ulotna.Po EDT o takim monoskładzie nie oczekuje wybitnej trwalości.

Ilość zużytych opakowań: 4x50ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

na chwilę

Fajny na okres wiosenno-letni.
Zapach płytki, z czasem się nudzi bo ileż można pachnieć pomarańczą... (z czasem kojarzy mi się z zapachami samochodowymi)
Zapach cierpki i gorzki, najładniej pachnie po godz. wtedy staje się lekki i delikatny.
Zapach mało trwały.

Bardzo ładne opakowanie: szklana fantazyjna smukła butelka, ładnie prezentuje się na półce.

Używam tego produktu od: od roku

bardzo lubię :)

Bardzo go lubię.
Ma faktyczny zapach KWIATU POMARAŃCZY, a nie samej pomarańczy, stąd gorzkawy zapach, który mnie urzekł.
Trwałość przeciętna, ale zamówię go przy najbliższej okazji.

Używam tego produktu od: wakacji
Ilość zużytych opakowań: końcówka 1

Słodka goryczka :)

Flakonik: Podłużny, w miłym pomarańczowym kolorze, stylizowany na łodygę. Estetyczny i wygodny do trzymania.

Zapach: Piękna harmonia słodyczy z goryczą, dająca świeży, "charakterny" zapach do stosowania na co dzień. 100% kwiatu pomarańczy w kwiecie pomarańczy :) Nienachalny, ale wyrazisty, nie zniszczony żadną domieszką innych woni monozapach.

Monozapachy kwiatowe z serii Pur Desir mają to do siebie, że albo się je kocha, albo nie cierpi. Zapach pomarańczy nie należy do mojego ulubionego typu zapachu, ale nie potrafię mu odmówić uroku i często wącham go wprost z buteleczki, ale siebie psikam nim rzadko. Wspaniale współgra z moją mamą, której kupiłam go w prezencie i który zużyła bardzo szybko.

Trwałość: Jak na monozapach i Yves Rocher bardzo przyzwoita - kilka godzin, a na ubraniach (zwł. apaszkach i szalikach ) nawet kilka dni.

Używam tego produktu od: Bożego Narodzenia
Ilość zużytych opakowań: sama ledwie kilka psiknięć, mama w trakcie 2

Śliczności :)

Pięęęęęękny - tak jak to tylko kwiat pomarańczy potrafi - tak mam świra na punkcie jego zapachu :D Ta goryczka przemieszana ze słodyczą, trochę niewinności ale i niewątpliwa zmysłowość... Jestem zachwycona tą wodą - poza jednym szkopułem - nie jest jakoś szczególnie mocna i dość szybko przyczaja się przy samej skórze, zamiast przy każdym ruchu otaczać mnie chmurką mojego ukochanego aromatu.
Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:?
Ilość zużytych opakowań:próbka

Gorzki

Dostałam go jako tzw prezent.
Pachnie jakoś tak gorzko.
Pomarańczy w nim nie czuję.
Raczej starty wierzch skórki pomarańczowej.
Taki syntetyczny nie kojarzący się zapachem pomarańczy.
Coś im nie poszło, bo z reguły Yves Rocher bardzo dobrze "podrabia" naturę.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

Odświeżający zapach

Kupiłam go wiedziona sentymentem do wycofanego avonowskiego zapachu Kwiat pomarańczy/Bazylia i początkowo byłam bardzo zadowolona. Niestety nie jest zbyt trwały, mimo iż ładnie na mnie pachnie. :) Poza tym używając go codziennie męczy mnie jego pojedyncza nutka, więc używam, używam, chowam na tydzień, a po tygodniu dokonuję odkrycia i znowu używam. ;)
Warto dodać, że jest typowo na lato.

Jeszcze coś mi się przypomniało: mój szanowny małżonek ma awersję do tegoż zapachu - przypomina mu zapach męskiego potu. :)))